deLaFere

okres Příbram
Neviditelný maják

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9
    • 9.8.2018  10:50

Hodně daleko od jakékoli reality, některé scény jsou dost infantilní a hlavní postava je opravdu těžko uvěřitelná (Kouba by měl asi adorovat Švejka). Jinak je to jednoduše parádní oddechovka, u které se větší část snímku usmívám a je mi jedno, že se jedná o náborový, propagandistický kýč.

• 9.8.2018  10:45

Silně přeceněná záležitost. Zdánlivá realita je velké množství střípků jiné reality, poskládané do opravdu nekompaktního celku, kdy mezi studenty nejsou žádné osobnosti, skupinu ovládá naprosto nesnesitelný Cabadaj a trvale mu přizvukují další nesympatické charaktery. Postava Brzobohatého je ve zkutečnosti velice liberální. Cabadaje by nechal hned doma po objevení láhve v ruksaku. Krize na konci je násilnou snahou o nějakou pointu snímku, na lyžácích se dělo leccos, ale tenhle nesourodý slepenec o realitě vypovídá jen zdánlivě.

• 26.4.2018  11:00

30 ran devítiocasou kočkou, borec odejde po svých a prakticky nekřičí? Asi dobrej oddíl.

• 26.4.2018  08:29
    12 Strong (2018)

Naprosto prázdný a neemocionální snímek, který doslova bleskem zapomenete. Některé dialogy musel psát člověk s IQ houpacího koně, v zásadě jsem závěrečnou třetinu překlikal, abych měl nějakou představu jak to dopadlo. Tohle snad nemůžou baštit ani ty nejpřihloupější Američani. To už nebyl ani patriotismus nebo patos, to byla úsměvná říkanka pro prvňáky. Natočit snímek z počátku konfliktu v Afghánistánu se snahou vylíčit jak je operace důležitá pro záchranu Ameriky s aktuálním vědomím, že to bylo naprosto k ničemu (maximálně se napakoval vojensko-průmyslový komplex). Opravdu slušná hloupost. Kdyby akce aspoň byla napínavá, ale nic, vůbec nic.

• 24.4.2018  06:09
    V utajení (2017)

Jako již téměř klasicky v Hollywoodu, solidní potenciál, tragický scénář. Nemám nic proti Noomi Rapace, dělala co mohla, ale když není co hrát a jediným úkolem je tvářit se drsně a občas unyle, co říct. Douglas mi připadal jako by do filmu vůbec nepatřil a Bloomova role vypadala jako šotkův štěk. Přestože se má jednat o thriller, připadalo mi to jako nepovedená selanka, která se utápí sama v sobě. Bohužel nelogičnosti se kupily již od začátku a uvěřitelnost klesala opravdu strmě. Asi není co psát víc.

• 6.4.2018  11:13

No, nekomentuje se to úplně lehce. I třetí díl si udržuje velmi solidní atmosféru, ale všechno začíná být takové zatuhlé a konstantní. To, co se mi líbilo v prvním díle, to je psychologie postav, ne jednoznačné charaktery, tísnivá atmosféra, velmi slušné dobové dialogy, začíná šumět do ztracena. Fakticky je to pochopitelné, deset dílů je hodně a jaký do toho dát uvěřitelný děj? Nestvůra je nezbytnou nutností, jinak by nebylo o čem. Dále SPOILERY.................Kapitánova smrt není dějovým zvratem, je nezbytnou nutností, aby seriál vůbec mohl pokračovat, je to bohužel stále předvídatelnější. První čin člena posádky v odporu vůči disciplíně se dal čekat a dá se jednoduše předpokládat, že posádka bude další problém. Jsem zvědavý jestli to dokoukám.

• 20.3.2018  09:02
    Annihilation (2018)

Film je originální, to bezesporu, ale chybí mu náboj a skupinka skautek, v čele s příšernou Portman, v popředí je za hranicí trapnosti. První polovina snímku mě celkem bavila, ale konec všechno spláchl do záchodu. Postrádal jsem jakékoli napětí a rozuzlení je tak ohrané, že to výsledný dojem nemohlo napravit.

• 20.3.2018  08:57
    Chlapci a chlapi (TV seriál) (1988)

Je zajímavé, jak se člověk přeci jen v průběhu let mění. Ještě před několika roky jsem byl schopen toto "dílo" akceptovat, asi z nostalgie, nevím. Po nedávném shlédnutí to již moc nechápu. Nevím co je v tomhle náborovém kýči směšnější, jestli vyobrazení rádoby šikany anebo ty opravdu neuvěřitelně uvědomělé gumy. Tenhle seriál nemá s tehdejší realitou vůbec nic společného, hromada neherců, včetně Zounara, kterého to drží prakticky dodnes v nějaké produkci, naprosto nerealistický děj. Šikana opravdu vypadala naprosto jinak, za celou dobu na vojně jsem potkal jen jednoho opravdu slušného vojáka z povolání. Dalo by se psát dál, ale nemá to cenu.

• 1.3.2018  04:42
    Kauzy Jaromíra Soukupa (TV pořad) (2017)

Ten člověk je absolutním ztělesněním veškerého možného hnusu dnešní společnosti, nejupadlejšího bulváru a politiky obzvlášť. Je až těžko uvěřitelné, že tohle se děje ve 21. století se všemi dostupnými informačními možnostmi. Mám pocit, že jsem viděl středověk. Každého, kdo tohle hltá, bych zbavil svéprávnosti.

• 28.12.2017  21:16
    Bitva o Gallipoli (TV seriál) (2015)

Bohužel velmi nepřesvědčivé, byť se tvůrci snažili držet historických faktů. Film postrádá napětí a herci působí velmi nesympaticky. Přesto vyjádření opravdu obřího zmaru u Gallipoli se tam nachází, ale z hlediska kinematografie dost neatraktivně a tím opravdu nemyslím kulervoucí válečné scény.

• 28.12.2017  21:12
    Spotlight (2015)

Vynikající film, výborný scénář, skvělí herci, dobrá režie a především skvělé téma. Jen hlupák zamění víru s církví a obzvláště s katolickou. Dnes všichni útočí na zjevně středověký islám, ale to, že katolická církev ten středověk také ještě neopustila nikdo nechce vidět. Stále mám pocit, že skandál na tuto instituci nedopadl dostatečně tvrdě, uvnitř zdí Vatikánu nadále bují bigotnost, zkostnatělost a ortodoxní konzervativizmus. Film je skvělým mementem katolické církve, byť je současný papež velmi sympatický, sám na velmi žádoucí proměnu asi nestačí.

• 28.12.2017  20:59

Vše co bylo v tomto seriálu dobré je pryč, útěk dánského krále to dodělal, ještě si s sebou stihne vzít konkubínu, kde je uvěřitelnost první a druhé série?

• 28.12.2017  20:57
    Wind River (2017)

Taylor Sheridan si nepochybně zaslouží pozornost, jeho úroveň schopnosti vytvářet atmosféru je v Hollywoodu naprosto ojedinělá. Jednoduchý příběh, napětí, scenáristická uvěřitelnost. Co mi chybělo oproti Sicariovi? Nic, právě přeci jen už něco přebývá. Ten pocit zmaru, deziluze a bezvýchodnosti už je tak silný, že je těžko uvěřitelný, v rezervaci všichni vypadají na kulku do hlavy z vlastní střelné zbraně. Dobře vím, že poměry v indiánských rezervacích nejsou dobré, tak jak ukazuje film, alkoholismus, drogy, zvýšená kriminalita. Ale přeci jen se mi nechce věřit, že by se tam nenašel aspoň jeden úsměv.

• 28.12.2017  20:50
    Útěk z vězení (TV seriál) (2005)

Bohužel většina lidí na této planetě jsou ovce, které bez váhání skočí po lesklém pozlátku a dokonce si ani neuvědomí, že pod tím pozlátkem nekonzumují nic. Tak je to s tímto seriálem. Na první ohled vypadá opravdu dobře, výborně dávkované napětí, celkem slušné charaktery a originální děj, ale ten deus ex machina, ten musí být naprosto vyčerpaný, Vzdal jsem to hned na začátku druhé série, nelogičnosti začaly přibývat geometrickou řadou, už mě to prostě uráželo. Tři hvězdy Prison break určitě zaslouží, ale 80%? Za načinčané nic?

• 28.12.2017  20:44
    Černá smrt (2010)

O hororu se rozhodně nedá mluvit, o atmosférické záležitosti pozdního středověku jednoznačně ano. To je také hlavní deviza filmu. Brát to jako historický snímek určitě nelze, vše je příliš zjednodušující a povrchní. Autorům lze přičíst jednoznačně k dobru, že nikomu nenadržují, ani křesťanům, ani heretikům. Jestli v tom ovšem někdo hledá nějakou hlubší náboženskou filozofii, tak je hlupák. Příběh je prvoplánový a velmi jednoduchý. Postava čarodějnice a existence celé vesnice jsou historickým nesmyslem, ať jde právě o samotnou možnost existence či duchovní úroveň hlavní ženské postavy, která patří tak do přelomu 19. a 20. století. Ale zabaví to, atmosféra je slušná a herci v čele s Beanem také, přesto jsem po letech snížil ze čtyř na tři.

• 21.9.2017  10:09

Solidní horor s velmi solidním scénářem.

• 1.8.2017  19:59
    Vikingové (TV seriál) (2013)

Není to nic geniálního, ale jako odpočinková záležitost je to perfektní. Výborný casting, slušný scénář, perfektní atmosféra a dojem historičnosti, která je sice velmi volná, ale přijatelná. Bohužel, tak jak to bývá, kvalita přibývajících sérií klesá, už se trochu vaří z vody.

• 1.8.2017  19:49
    Chobotnice (TV seriál) (1984)

Nebudu psát komentáře ke každé sérii, viděl jsem čtyři a bez Placida nemám na další chuť, byť nebudu zapírat že Patricia Millardet je pro mě dost silný magnet. První série má opravdu vynikající scénář, v dalších slábnoucí kvalitu vynahrazuje Morriconeho hudba. Čtyři hvězdy dávám trochu i z nostalgie, protože při premiéře jsem to hltal. Většinou to nikde není moc uvedeno, ale seriál má především hodnotu jako průlomový, velmi volně inspirovaný osudy soudce Borsalina. Tohle si v Itálii do té doby nikdo nedovolil a rozkrývání praktik mafie bylo bleskem z čistého nebe. Seriál má doslova příšerně tísnivou atmosféru a magického hlavního hrdinu, kterému je později úžasným soupeřem fantastický Remo Girone, vše je korunováno skvělým českým dabingem. Jsem rád, že jsem se na to po letech podíval.

• 1.8.2017  19:28
    Toni Erdmann (2016)

K tomuhle je velmi obtížné napsat komentář, aspoň pro mě tak, aby mi vyhovoval z hlediska vyjádření. Jestli někdo film považuje za komedii, tak se hluboce mýlí, komedie to není a ani být neměla. Napadají mě dvě asociace, první je Munchův Výkřik a duhou je novodobá nebo spíš postmoderní tragédie v literárním slova smyslu. Proč ne, průměrnému Evropanovi dnes násilný konec života příliš nehrozí, za to konec duševní ano a to snímek opravdu dokonale zobrazuje. Nemůžu zapřít, že Sandra Huller se mi líbí a fascinuje mě vyjádření její postavy, kdy zároveň jako herečka úplně nedokáže v sobě potlačit člověka a řekl bych velice jemného člověka. Nesnáším současné sexbomby a ona je vyobrazením opravdového ženství. To právě kontrastuje s úplným citovým i životním vyhořením, které zobrazuje. Tenhle mix ve mě vyvolává tendenci to změnit, protože život by mohl být úplně jiný. Sandra je ve skutečnosti vlastně outsider, který se chce i za cenu sebe ponižování udržet ve hře za každou cenu. Výsledkem je katastrofa. Snímek obsahuje řadu skvělých psychologických scén, kdy za stěžejní považuji nástup Toniho v baru, kde se odhalí v situaci, kdy ho dcera sráží před svými kamarádkami. Je v tom ždibec uvědomění si, ale drtivě vyhrává obří povrchnost a prázdnota dcery, která extrémně ztrácí schopnost žít. Film je trapný od začátku až dokonce a odhaluje krizi moderní doby, která se nazývá odcizení a nepochopení druhého. O Winfrieda alias Tonyho se vůbec nikdo nezajímá, všichni vidí jen sebe a své zájmy, nic jiného. narozeninová párty jako by symbolizovala snahu o návrat k přírodě a skutečným lidským hodnotám a drhne to. Asi to stačí. V každém případě dávám poprvé a asi naposledy plnou palbu filmu, který mě ne úplně bavil, ale jeho odkaz zatím jistě plně nedoceňuji ani já.

• 27.7.2017  08:31
    12 opic (1995)

Jeden z nejlepších sci-fi snímků všech dob. Víc toho nemá smysl psát.

• 27.7.2017  08:30

Tenhle snímek ani trochu nestárne, úžasné životní glosování v podání skvělého Miroslava Macháčka, které umocňují výkony prakticky všech ostatních protagonistů. Film má skvělý scénář a já osobně si užívám každou Macháčkovu větu, jen mě trochu mrzí, že ve filmu neměla více prostoru Eva Hudečková, ta ženská v sobě něco má, co se dá těžko vystihnout slovy.

• 22.7.2017  06:40

Opravdu skvělý snímek po všech stránkách, byť nepochybuji, že je trochu přitažený za vlasy a určité části neodpovídají historické realitě (pro vysvětlení, scény ve kterých se Japonci brání v nerozbořených povrchových bunkrech jsou hodně sporné, podle dobových svědectví ostrov po bombardování vypadal jako když ho zvedli do stometrové výšky a pustili na zem, zkrátka rozstřílen byl prakticky každý metr čtvereční). Skvělý casting, hlavní hrdina hraje hluboce věřícího člověka z venkova opravdu výborně. Jako většina uživatelů nesnáším vlastenecký patos, ale tady v podstatě žádný není, protože film tu celkem realisticky vyjadřuje vztah řady Američanů k národní vlajce. Dále musím uznat, že realističnost válečné akce je dotažená snad na maximum, opravdu to špendlilo k obrazovce. Neodpustím si jednu věc po přečtení řady komentářů ostatních uživatelů. Spousta z nich odsuzuje náboženský rozměr filmu, přitom ten tvoří naprosto elementární grow snímku, hlavní hrdina by bez své víry prostě podobné věci nedokázal, není to reklama na náboženství, jen perfektní vyobrazení toho, co víra může dokázat. Doss nikoho svým náboženstvím neobtěžuje, o víře mluví minimálně, přesto je to pro ateistické Čechy nepřijatelné, protože oni v rámci své racionality vědí své a pochopitelně jsou na to hrdí. Samozřejmě jednání Dosse už trochu hraničí s bláznovstvím, ale málokdy jsem viděl takhle atraktivní vyobrazení skutečně hluboce věřícího člověka, postava vyloženě vyzývá k zamyšlení nad tím co víra dokáže, nedovedu si představit, že bych něco podobného dokázal já sám. No, asi to stačí.

• 17.7.2017  09:31
    Velký dar (2017)

No, dost jsem váhal mezi třemi a čtyřmi hvězdami, nakonec volím čtyři vzhledem k určité svěžesti snímku v porovnání s dnešní produkcí a nepopírám, že na mě působí odzbrojující Mckenna Grace. Snímek jako příliš originální nevidím, protože vám logicky musí přicházet na mysl Dobrý Will Hunting, ale filmu dobře funguje chemie hlavních protagonistů a má velmi slušný scénář. Celkem uvěřitelná je i nešťastná babička Lindsey Spencer, která je oním zlem, dávajícím snímku náboj. Zároveň je zde důrazné upozornění na osudy geniálních dětí, které je perfektně řešeno opatrovníkem a člověk tomu jednoduše fandí. Musím říct, že jsem si film užil a odpočinul si u něj a o to jde, ne?

• 17.7.2017  09:21

Určitě zajímavý snímek, který rámcově věrně kopíruje historické události. Celkem solidní casting a velmi neotřelá změna hlavních hrdinů. I přes slabší rozpočet velmi solidně natočené válečné scény a především výborně ukázaná rozervanost Estonců mezi nacistickým Německem a komunistickým Sovětským svazem. Asi nejvíc bych ocenil postavu politruka a jeho opozici v osobě velitele oddílu. V zásadě se jedná o velmi slušný protiválečný snímek, kterému bych vytkl dvě věci. První je podle mého názoru nízká úroveň dramatičnosti, film dost postrádá napětí, což mi asi vadilo nejvíc. Druhou negativní věcí jsou estonské jednotky SS. Nemám problém přijmout, že se jedná o estonský snímek a filmaři ze svých postav nebudou dělat hrdlořezy, ale na druhou stranu jednotka působí jako parta dobráků a to prostě tyhle jednotky nebyly, podílely se na válečných zločinech a je jedno zda dobrovolně či ne. 20. granátnická divize SS, tvořená estonskými vojáky, byla nasazována proti partyzánům, s čímž vždy úzce souvisely masakry civilního obyvatelstva. Takže věrohodnost nafilmování jednotky je přinejmenším sporná. Celkově se ale přikláním ke čtyřem hvězdám, kvůli neotřelému úhlu pohledu na události druhé světové války.

• 17.7.2017  08:11

V poslední době minimalizuji sledování hollywoodské produkce a po shlédnutí Horizonu toho vůbec nelituji. Ačkoli se jedná o snímek podle skutečných událostí, jediné slovo, které mě napadá je absolutní šablonovité klišé. Film nijak nedrhne, ale dialogy, jednání postav, průběh, vše již vlastně bylo mnohokrát natočeno. Opravdu už mě nebaví ty rádoby cool dialogy, zející totální prázdnotou. V kombinaci s již patologickou hollywoodskou neschopností vytvořit opravdu sympatickou postavu, které byste fandily, žene film do naprostého průměru. Snímek samozřejmě není špatný, ale paradoxně už je v rámci své šablonovitosti docela nudný. Prostě mě počítačové triky absolutně míjí a kvalitní snímek nemohou vytvořit. Možná intenzivně stárnu, ale 76 procent je jednoduše na takhle "obyčejný" film moc.

• 17.7.2017  08:03

Celý film táhnou charismatičtí Dočolomanský a Brzobohatý, oba jako vždy podávají výborný výkon, ale tak úplně to nestačí vzhledem k těžce průměrnému scénáři, který je trochu přitažený za vlasy. Z jedné strany hezká ukázka klasické soudobé slovenské vesnice i s jejími negativy, z druhé strany trochu uhozená zápletka, která není úplně důvěryhodná. Vzhledem k době vzniku je ve filmu překvapivě málo ideologie, i když samozřejmě tvůrci nemohli vynechat skryté či viditelnější útoky na první republiku. Slabší tři hvězdy.

• 6.7.2017  08:55

Moc dobře udělaný snímek o touze poznávat a objevovat. Film se vyhýbá klasickým klišé o glorifikaci hlavního hrdiny a je velmi příjemně civilní. Žádné kudrlinky a zbytečné vstupy, prostě jen střízlivě a kvalitně natočené životopisné dílo s mírným přesahem do prvoválečného konfliktu, který svou krutostí ostře kontrastuje s víceméně mírumilovným Fawcettem. Závěr, byť smyšlený, není patetický a budí naprosto přirozené emoce. Prostě se mi to líbilo.

• 6.7.2017  08:49
    Viking (2016)

Není to vyloženě špatný snímek, atraktivní a slušně zobrazené prostředí, solidní výprava a ne úplně nezajímavý děj. Bohužel je to ale natočené pouze pro Rusy, kteří vzývají významné představitele matičky a jsou k nim velmi nekritičtí. Film se historie nedrží prakticky vůbec, zařazení vlivu křesťanství na Olega z toho už dělá pěknou dějepisnou míchanici, kdy zároveň vše budí dojem, že veškeré události proběhly ve velmi krátkém časovém horizontu. Pro Evropana je scénář obtížně stravitelný, protože Rusko prostě svým uvažováním a mentalitou je Evropě velmi vzdálené, takže zatímco průměrný Rus film zřejmě bez problémů přijme, Evropan těžko. Nevadila obtížnější orientace v charakterech, ale jasný režisérův záměr ve směru automatického přijetí osob ve snímku, v tom je klíč problému, přirozená ruská povaha v kontrastu s klasickým evropským uvažováním, které by potřebovalo hlavní hrdiny aspoň trochu přijmout. Takže snímek určitě neodsuzuji, ale už se na něj určitě znovu nepodívám.

• 5.7.2017  12:05

Za první polovinu filmu bych ještě dal tři hvězdy, byť těch nesmyslů už tam pár je. Jak už tu mnozí psali, tlupa amatérů se vydala na osídlovací misi. Scott, aby dostál aspoň nějaké logice, nechává některé členy označovat vojenskými hodnostmi, i když se posádka opravdu chová jak na nedělním výletě, srovnání s prvním Vetřelcem je pochopitelné a zároveň si není nic vzdálenější. V jedničce vše podléhalo jasné logice lidského jednání a nějakých postupů, tady se sice Scottovi celkem daří budovat napětí a atmosféru, ale na opravdu hliněných základech totální hlouposti. Ale budiž, to bych ještě přežil, ale druhá polovina je dokonalé béčko, které definitivně odpískalo úžasnou sérii. Jestliže Prometheus už byl slabý, tohle je opravdu ubohost. Postavy s chovají jako vystřižené z parodie na inteligentní jednání člověka. Akční scény jsou již točeny jen vlastně proto, aby vypadaly dobře, neuvěřitelný Scottův propad. Obávám se, že tímto spektáklem se zavírá voda nad kvalitními sci-fi snímky. To je mi opravdu líto. Rozhovor dvou androidů také stojí za to, absolutně nedává smysl a nějaká asi snaha o hloubku vypadá, jako když se krteček snaží filozofovat. Nečekal jsem, že budu mít problém to dokoukat a bohužel se stalo.

• 2.7.2017  14:03
    John Wick 2 (2017)

Jako akční film je to pochopitelně dobré, ale už tomu chybí ten moment překvapení z prvního dílu, zatímco v jedničce byl Reeves zdravě naštvaný, tady už ta zápletka mírně pokulhává stejně jako jednání hlavního hrdiny. Jednička si na nic nehrála, tady už určitá vyumělkovanost a úpornější snaha zaujmout, celek je prostě méně osobní a ne tak přitažlivý.

<< předchozí 1 2 3 4 5 7 9