Reklama

Reklama

Nejsledovanější žánry / typy / původy

  • Komedie
  • Drama
  • Akční
  • Krimi
  • Dobrodružný

Oblíbené filmy (10)

Torrente: Blbec jménem zákona (1998)

José Luis Bouřlivák je prostě takovej borec, že jsem tohle jméno začal používat i na internetu :-) Mně jenom stačí, když v čínský restauraci volá na servírku "Číňanko!" a válim se smíchy. Tenhle týpek prostě ani nemusí nic moc dělat a působí strašně legračně. Stačí jenom samotnej začátek, kdy do sebe Bouřlivák naleje asi 10 panáků a vyrazí se svym Seatem do ulic Madridu. Blbec jménem zákona je další moje srdcová záležitost. Santiago Segura je buď úplnej magor nebo génius, protože něco podobnýho asi nikdo normální nikdy nevytvoří. Jinak název ve španělštině je parodie na film Cobra, kterej se ve Španělsku vysílal jako Cobra, el brazo fuerte de la ley (pevná ruka zákona) a ve filmu jsou odkazy na další filmy - Taxikář, Komando, Reservoir dogs.

Maléry pana Šikuly (1999)

Já jsem tenhle film viděl poprvé ještě jako študentík a to mě to zase až tak nechytlo. Později jsem začal pracoval jako kancelářská krysa a to na mě film působil skoro depresivně. Naštěstí už tuhle práci nedělám, ale když si vzpomenu na ty časy, tak mi to připadá, jako kdyby ten film byl o mně. Nenáviděl jsem svou práci, nenáviděl jsem nadřízený a tenhle film přesně dokázal vystihnout moje pocity. A tahle hláška mluví úplně za všechno: So I was sitting in my cubicle today and I realized, ever since I started working, every single day of my life has been worse than the day before it. So that means that every single day that you see me, that's on the worst day of my life. I když to nejspíš někomu bude připadat dost šílený, tak já tenhle film řadim mezi svoje nejoblíbenější filmy. Je to prostě srdcová záležitost. Ron Livingston, kterej je jinak spíš takovej herec vedlejších rolí, mě tady docela pozitivně překvapil. Naprosto skvělej je pak hlavně Richard Riehle, ale i ostatní herci mi docela seděli. Řek bych, že někdo měl při výběru asi šťastnou ruku. Jinak jestli umíte nějak trochu líp anglicky, tak je určitě lepší sledovat to v originálnim znění. S českym dabingem některý hlášky úplně ztratily smysl. On už stačí jenom ten debilní českej název.

Go (1999)

Go je skvělej film, kterej jsem viděl už dávno, ale už jsem si ho tak moc dobře nepamatoval, takže jsem si ho netroufal hodnotit. Teď se mi konečně podařilo ho vidět znovu a rozhodně to stálo za to. Jak už tady napsalo několik lidí přede mnou, tak při sledování si určitě vzpomenete na Pulp fiction. Mně to ještě trochu připomínalo Acid house. Ale Go má oproti oběma zmiňovaným filmům dvě velký výhody - ani na chvilku jsem se u toho nenudil a všechny 3 povídky jsou +/- stejně dobrý. Když se k tomu přičtou zajímavý herci a celkem dobrej soundtrack, tak mi to vychází na takový lepší 4 hvězdičky - 85% ---------- update: Pod vlivem alkoholu zvedám hodnocení na 5 hvězdiček. Ten film si to zaslouží a ještě k tomu dodávám - Mně se to líbilo VÍC než Pulp fiction. A teď mě klidně ukamenujte...

Brouk (2002)

Většinou u hodnocení filmů přemejšlim, za co dávat hvězdičky. V případě Brouka přemejšlim, jestli je vůbec nějakej důvod, proč nedat plnej počet. Je to originální, je to zábavný, má to myšlenku, pointu, hrajou v tom neokoukaný herci (potěšil mě zejména můj oblíbenej herec malých-velkých rolí John Carrol Lynch) a jako bonus docela přijemná muzika (škoda, že neexistuje soundtrack)... Na tenhle film se můžu podívat třeba každej tejden a pořád mě to baví. Pro mě jasnejch 5 hvězdiček.

New Kids Turbo (2010)

K filmu jsem se dostal celkem náhodně díky videoklipu k písničce Turbo od Paula Elstaka a když jsem se dozvěděl, že Paul Elstak má na svědomí v podstatě kompletní soundtrack (a dokonce se úplně na konci ve filmu objeví) a později jsem našel pár ukázek na youtube, tak jsem to prostě musel vidět. Co těch 5 magorů vyvádí za hovadiny, to se ani nedá popsat. Vybrat nějaký nejlepší okamžiky ani nejde, protože to je naprostej úlet od první do poslední minuty. Oproti tomuhle je i Klub sráčů vysoce intelektuální film určenej pro nejnáročnější diváky. Pod 5 hvězdiček prostě jít nemůžu. A šestou bych ještě přidal za soundtrack.

Zkurvená noc (2003)

Tento film od (pro mě) naprosto neznámýho režiséra mě hodně zaujal. Nečekal jsem žádný zázraky a nakonec jsem se skvěle bavil od první do poslední minuty. Mam prostě rád černej humor a taky mam rád filmy, kde děj tvoří několik do sebe propletenejch mini-příběhů. Hodně mi to připomínalo Go.

Můj nejmilejší bar (1996)

Možná to bude znít trochu idiotsky, ale tenhle film mi (s trochou nadsázky) změnil život. Když jsem Můj nejmilejší bar viděl poprvé asi před 10 lety, což bylo v době, kdy jsem makal v jedný zmrdofirmě zavřenej někde v kanclu, tak jsem si řikal, že bych vlastně docela bral takhle nějak žít. Rozvážet zmrzlinu někde v papundeklový čtvrti a pak si vypít pár piv a panáků v nejmilejšim baru, to by byla paráda. Přestože hlavní postava tady působí spíš jako takovej zoufalec a lůzr, tak mně ten Tommyho život připadal velice pohodovej. V tý době jsem prostě začal svůj další život směřovat k nějaký pohodovější práci. A je to docela zajímavý, ale já jsem opravdu začal díky nějaký shodě okolností pracovat jako automechanik, přestože moje vzdělání bylo gymnázium a neměl jsem absolutně žádnou praxi. Několik let jsem teda pracoval jako automechanik, pak jsem se stal nezaměstnaným automechanikem a nakonec jsem se teda dostal k rozvážení pizzy (tady se to trochu liší, protože ve filmu Tommy rozváží zmrzlinu). No prostě jsem si prožil podobný životní situace jako Tommy. Rozdíl je akorát v tom, že já jsem si ty svoje životní etapy barovýho povaleče, nezaměstnanýho automechanika a rozvozce pizzy rozprostřel do delšího časovýho období. A ještě teda narozdíl od filmu nemám problém s tim, že bych nějaký ženský udělal dítě (nebo o tom aspoň nevim). Ale až na pár rozdílů, je ten film jak z mýho života. Co víc k tomu napsat? Možná to neni nejlepší film na světě, ale je to prostě moje srdcová záležitost.

Reklama

Reklama