• Thriller

Harry a syn (1984)

Paul Newman byl dobrej herec, ale jako režisér v tomto případě totálně selhal. Film pojednává o jakymsi podivnym vztahu fotra se synem. Ten syn mi připadal jako totální mimozemšťan a fotr jako idiot, kterýho bych asi musel umlátit tupou stranou sekery. Navíc jsem moc nechápal, jestli to je komedie nebo drama nebo co. Na filmu mě zaujala snad akorát scéna z nějaký fabriky na výrobu krabic, kde se mihnul ve vedlejší roli Morgan Freeman. Zdejší hodnocení moc nechápu.

Trosečník (1986)

Mně se líbila korát ta bábovka v hlavní roli (teda až na toho bobra). Jinak film celkově dost o ničem. Ale koukat se na to dalo.

Líbáš jako Bůh (2009)

Poněkud stupidní a naivní povídka vhodná možná tak do bakalářů je zde roztahaná na 2 hodiny. Poledňáková si navíc tradičně nemohla odpustit scénky, kdy fakani řeknou nebo udělaj něco "hrozně legračního". Naštěstí to nedosahuje takový obludnosti jako třeba S tebou mě baví svět, ale stejně mi to ukrutně lezlo na nervy. Jinak se ve filmu občas najde i nějakej ten povedenej vtípek, ale ty lepší okamžiky se ztrácej v záplavě naprosto dementních a trapnejch pokusů o "humor". Jinak DVD s timhle filmem mi půjčil jeden člověk s tim, že je to úplně super komedie a že to musim určitě vidět. Tak to mu teda zejtra pěkně poděkuju...

Mariňák (2005)

Vojáci ve filmu se nuděj a já jsem se nudil s nima. Dobrej byl začátek (i když je to prakticky kopie Olověný vesty), pak se mi líbilo sem tam pár záběrů přímo z boje, ale zbytek nuda, nuda, šeď. Navíc snad všechny postavy mi byly dost nesympatický a celá ta "elitní" jednotka na mě působila dojmem jako něco mezi bandou teploušů a pacientama PL Bohnice. Nechci film vyloženě zavrhnout, ale podruhý to fakt vidět nemusim.

Tatínek na neděli (1971)

Koukal jsem na to během hraní rulety v jedný herně a připadalo mi to úplně o ničem. Jako kulisa k ruletě to ovšem bylo lepší, než poslouchat bláboly místních opilců.

13. komnata - 13. komnata Vlastimila Petržely (2009) (epizoda)

No jó Vlastíku, když sázíš na čísla, tak prohraješ i kalhoty. Tos ty prachy moh dát rovnou mně. Kdybys sázel podle nějakýho systému, tak se ti to nestane, ty kundo plantážnická. A Pavel Mareš radši hraje "automáty" a dr. Nešpor má jako spořič na obrazovce "abstinenci zdar" :-).

Jemné umění obrany (1987)

Nejspíš měl film pojednávat o tom, že přechod z dětskýho domova do normálního života je dost složitej. To se ale moc nepovedlo a spíš jsem měl pocit, že koukám na diskopříběh. Prostě diskotéky, šílený hadry a účesy, bujará mládež a do toho nějakej obstarožní DJ pouští ty největší "pecky" od Michala Davida. Pak se tam řešej problémy typu "hnusná holka nemůže najít žádnýho nabiječe" a podobný kraviny. Moc mě to teda nezaujalo. 40%

O život (2007)

No nebylo to zase až tak hrozný, jak jsem očekával. Kokotek předved, že když nehraje s Mádlem ve filmech typu rafťáci, snowboarďáci, čůráci, tak je docela snesitelnej. Pár scének hlavně ze začátku se mi docela líbilo. Hlavně jak si tam dělali prdel z KDU-ČSL. Jenom je škoda, že asi tak od půlky je to převážně takový zmatený pobíhání sem a tam. Co bych na filmu pochválil, to byla hudba. To je docela překvapení, protože hudba u českejch filmů stojí většinou za hovno. A pak mě taky překvapilo, že se tam v menší roli objeví představitelka zdravotnice Vendy z filmu Pějme píseň dohola. Pro mě je to za 3 hvězdičky.

Samotáři (2000)

Možná je moje štěstí v tom, že jsem Samotáře viděl až v době, kdy to všeobecný nadšení z Macháčkovejch hlášek trochu vyšumělo. Vzpomínám si, jak v době, kdy byl tenhle film IN, do mě pořád někdo hustil hlášky ze Samotářů, což mi celej film zprotivilo a to jsem ho ještě ani neviděl. Po pár letech jsem se odhodlal Samotáře zkouknout a ono to překvapivě bylo docela vtipný. Od Ondříčka se mi líbilo i Šeptej a Samotáři byli minimálně stejně dobrý, takže pro mě je to jeden z mála českejch režisérů, kterej mě nezklamal. Skoro se až bojim podívat se na jeho další filmy, abych nepřišel o iluze... Jinak, abych tady zareagoval na komentář jednoho z mých oblíbených uživatelů, tak ve chvíli, kdy Křen rozmlátí čelní sklo u Megana a pak najednou jede s pečlivě vyříznutym sklem, z toho nejde mráz po zádech, ale spíš je to k smíchu. Výměna čelních skel je pro mě denní chleba, takže vim, jakou to dá práci takový vlepený čelní sklo z auta vypreparovat. A bejzbolka je ten nejhorší možnej nástroj :-)