The ABCs of Death (2012)

Tak jsem čekal různorodou sbírku hororových kraťasů, místo toho jsem ale dostal esesáckou lišku, prdící japonky a hovínko, kterému se stýskalo po domově... Povídka L už v jednom momentě snad hraničila se zákonem... Dost zklamání 3/10.

The Collection (2012)

První díl se mi celkem dost líbil, proto jsem se na pokračování těšil. Doufal jsem, že se dozvím proč vrah dělá co dělá a snad jsem i měl za to, že se dočkáme nové slasherové ikony. No, dopadlo to bohužel dost bídně. Příběh je v podstatě nulový, o vrahovi se nedozvíte vůbec nic, takže vás vlastně nezajímá. Do toho ploché charaktery, jejichž IQ se pohybuje kolem 100 (ale v součtu) a scénář nestál už vůbec za nic. Nedoporučuju.

Will a Grace (1998) (seriál)

Naprosto parádní sitcom, který dost troskotá na svém českém dabingu. V originále jsem ho viděl nesčetněkrát a jejich slovní hříčky, dvojsmysly a sarkastické poznámky jsou naprosto špičkové, což se tradičně v dabingu ztrácí, protože překladatelé nemají zájem/čas/talent na překlad toho ohromného množství hlášek. Vážně doporučuju originál i klidně bez českých titulek (na amerických sitcomech se mimochodem výborně učí angličtina poslechem). Po pár dílech můj oblíbený seriál.

Není král jako král (2000)

Naprosto geniální animák (záměrně neříkám pohádka), humorem určený spíše dospělejšímu publiku. Suverénně pro mě nejlepší disneyovka - asi proto, že je od ostatních i dost odlišná. Je bláznivější, originálnější, svěžější... Opravdu povedený český dabing k tomu hodně přispívá. Okamžitě šla do oblíbených filmů, kdybych mohl, dám hodnocení 6/5 :) Rozhodně doporučuju, skvělá zábava na večer s přáteli.

Babovřesky (2013)

Nikdy bych nečekal, že tohle řeknu, ale - kde je sakra verbal, když ho člověk potřebuje?

Elfen Lied (2004) (seriál)

... aneb vraždění dětí a zvířátek nebylo nikdy tak zábavné. Samozřejmě, že tomuto anime lze vytknout mnoho věcí (zbytná nahota, jednání některých postav...), ale mě to trochu zkazila jiná věc - a to sice, že celý příběh z velké části stojí na velice nepravděpodobných náhodách. SPOILER Např. Lucy se setká s Koutou jako dítě - Lucy uteče - Lucy jako Nyu najde na pláži Kouta - později se (ze všech myslitelných míst) na stejné pláži objevuje Nana, kterou objeví zrovna Mayu a ta ji odvede k Lucy...SPOILER. Nemám u seriálů/filmů/knih zkrátka rád, když jim jako palivo slouží náhoda. Ale to je ke kritice všechno. Námět je více než zajímavý a moc mě bavily příběhy jednotlivých postav (zvláště Mariko a jejího otce). Nyu!

Seznam smrti (2011)

Neskutečně přechválený film. Někdo si tady chtěl hrát na Davida Lynche a hrubě se to nepovedlo. Opravdu ztráta času. Ta jedna hvězdička je za hudbu.

La cara oculta (2011)

Brilantní snímek, který by vás neměl svou první polovinou odradit. Velké plus za originální příběh (i když malinko předvídatelný) a skvělou hudbu. Jen houšť!

Návrat do Silent Hill 3D (2012)

Právě jsem se vrátil z promítání, tak se můžu podělit o čerstvé dojmy. Na začátek - filmy ze SH univerza (co se hvězdiček týče) nehodnotím objektivně, jelikož jsem na SH vyrůstal a do dneška ho miluju jako celek, ačkoliv to už samozřejmě není, co bývalo. Tak nejdřív plusy - povedl se casting, jmenovitě Heather, Claudia, Leonard. Kdyby herci v globálu dostali trochu víc prostoru (a lepší dialogy), mohlo to ale dopadnout ještě o HODNĚ lépe. O hudbě se nedalo pochybovat co se potvrdil Yamaoka (a dopadla na dle očekávání na výbornou). Největší plus podle mě zaslouží výtvarné ztvárnění. Na tom si tvůrci dali záležet opravdu hodně a je to vidět. Bizarních a povedených monster je tu celá řada, některá z nich jsou nově vymyšlená přímo pro film, což je bod navíc. Bohužel se tvůrci formě věnovali o dost víc než obsahu... Čímž se dostáváme k záporům. Vlastně záporu. Jde totiž o jedno velké zklamání, a tím je scénář. Michael J. Bassett je dle svých slov velkým fanouškem her, což ale v příběhu a postavách absolutně nedokázal využít. První třetina byla ještě docela nadějná (čti "ne tak podprůměrná"), ale pak to šlo z kopce a na malou nenápadnou kuličku se začal nabalovat silenthillský popel nehorázné béčkovosti. Velká škoda, že si režisér scénář nakonec vydupal... Shrnutí: Kdyby jediným kritériem dobrého filmu byl vizuál, mohl by SH 2 směle pokukovat po Oskarech za nejlepší film. A nebo měl film zůstat němý. Přesto hodnotím *** (jedna hvězda navíc za mou hráčskou historii SH, což znamená, že se na film s nějakou zvrácenou chutí podívám ještě několikrát). Ještě malý plus za SPOILER souboje s "bossy" a velký plus za souboj PyramidHead vs. Dark Claudia.!! Ten byl opravdu působivý.SPOILER

Sinister (2012)

Tak já si furt v hlavě během filmu vytvářím možné konce a jak to bude a ono nakonec tohle... Ne, že by to byl špatnej film, ale po zdejším hodnocení jsem popravdě trochu zklamanej... Asi je to nedostatkem opravdu dobrých hororů, tohle je opravdu o něco lepší než většina současné produkce, ale zas ne o tolik.