Šílená noc (2022)

To co jsem od filmu očekával jsem přesně dostal - absurdní vánoční akčňák, který si dělá v první řadě prdel sám ze sebe. Na své si přijdou milovníci sám doma, smrtonosné pasti, ale třeba i Johna Wicka (myslím, že zabití vánoční ozdobou je originálnější, než zabití obyčejnou tužkou). Film má pár hluchých míst, které kdyby tam nebyly, tak by se asi nic moc nestalo (vesměs většina scén, kde Santa není :D ). Co je ale asi nejdůležitější, tak z kina jsem odcházel skutečně s Vánoční náladou, takže účel to splnilo. Nejsem si moc jistý, jak bude fungovat případný druhý díl, ale tak necháme se kdyžtak překvapit. 75%

Mistrovská úroveň (2020)

Když dva dělají totéž, není to totéž. Tohle sousloví nejlépe shrnuje tento film. Filmů s časovou smyčkou je jako hub po dešti, takže tento námět je značně přeplněn. Každopádně s klidným svědomím můžu říct, že mistrovská úroveň je zatím nejlepší film s časovou smyčkou, který jsem viděl. Grillo je velkej frajer, film je nadupaný docela dobrými hláškami a slušnými akčními scénami a Mel Gibson jako záporák naprosto bezchybný. Oceňuji i takový nejednozačný konec, který dává prostor dalšímu dílu. Pro mě asi největší televizní překvapení posledních pár měsíců. 90%

Úsměv (2022)

Vesměs takový průměrný horor s hodně bizarním (a spíše komickým koncem). Co ale kurva ta kamera? Když jsem to viděl, tak mě naskočily velmi nepříjemné vzpomínky na Slunovrat. Ruku na srdce, on i ten začátek jako by tomu Slunovratu z oka vypadl. Díky bohu se nejednalo o artovou sračku, ale o standardní horor s pár dobrými lekačkami. Co film ale docela pohřbilo byl konec, který působil strašně komicky (hlavně úplně zbytečně). Myslím si, že kdyby film skončil o pár scén dříve, tak to zanechá daleko lepší dojem (a popravdě asi by mě to více nalákalo na potencionální druhý díl, než ten paskvil, kterým to skončilo). Škoda toho konce a divné kamery. 50%

Menu (2022)

Já vlastně ani nevím, jak mám tenhle film hodnotit. Horor to fakt asi není, spíše thriller s velkou dávkou černého humoru. Námět je rozhodně zajímavý a originální, ale přišlo mi, že v druhé půlce chybí tempo, které bylo v první polovině filmu. Možná je to vyhrocené zbytečně až moc, takže to nepůsobí příliš autenticky -- od prvního momentu je divákovi jasné, že na tom místě je asi fakt něco hodně špatně (což je asi záměr, nevím?). Ralph Fiennes je naprosto geniální, ale celkově herci ten film táhnou hodně nahoru. Je dost možné, že až to uvidím znova v televizi, že to hodnocení budu měnit (spíše k horšímu), zatím ale 75%

Black Adam (2022)

Od tohoto filmu jsem téměř nic neočekával, tak jsem vlastně nemohl být ani nijak zklamaný, ale pouze překvapený. Což se nakonec i stalo. Postavy mě bavily (are ruku na srdce, byla to totální kopírka Marvelu), některé hlášky byly sice stupidní, ale kino (včetně mě) se smálo, příběh nenápaditý, ale jedno překvapení tam bylo. V porovnání s Marvelem tam nebyla tak tlačená politická korektnost. Příjemná popcornovka, která nijak neurazí, vlastně ani nijak extra nenadchne, ale mě to bavilo. 80%

Po čem muži touží (2018)

Podobně jako Po čem muží touži 2 (ano viděl jsem dříve dvojku než jedničku) i první díl je příjemná česká komedie, která příliš netlačí na pilu, vtipy jsou dobré, nikoliv však nějaké oplzlé. Podobně jako dvojka i jednička ke konci sklouzne do takové romantické slaďárny, kdy se hlavní postava poučí a začne konat dobro, ale vlastně proč ne. Trošku nějakého sentimentu v dnešním divném světě rozhodně neuškodí. Annu Polívkovou mám hodně rád, ale abych se přiznal, tak mi ze začátku přišla hodně nepřirozená (a rozhodně to nebylo tím, že jakoby "simulovala" chlapské chování), ve dvojce mi ten přechod mezi pohlavím přišel asi lepší. Celkově oba díly jsou asi kvalitativně srovnatelné. 65%

Černý telefon (2021)

Na mě tenhle film působí tak nějak odfláknutě. Celou dobu jsem čekal, že bude trošku rozvinut příběh toho úchyláka, ale to se za celou dobu nestalo, za tak plochého záporáka by se nemusely stydět ani céčkové akčnáky. Ale je to prostě škoda, kdyby si s jeho postavou tvůrci trošku pohráli, tak by to mohl být hodně dobrý film. Na filmu se mi líbila ta atmosféra, oceňuji i to, že film uměl překvapit (co se týče lekaček), nejednalo se o standardní horor, ale spíše takovou duchařinu. Konečná akční scéna sice krátká, ale divák měl docela příjemný pocit zadostiučinění. Taková průměrná záležitost. 60%

Bullet Train (2022)

Pro mě asi nejlepší film, co jsem za poslední dobu viděl. "Hravostí" mi to připomínalo film Zlý časy v El Royale, vypravováním to připomínalo zase snímky od Tarantina. Film odsejpá od první minuty a je nadupaný zajímavými akčními scénami, za které by se možná nemusel stydět ani John Wick a skvělými a vtipnými hláškami (většinou se točící kolem mašinky Tomáše). Herecké obsazení v čele s Bradem Pittem naprosto skvělé. Děj sice působí občas zbytečně komplikovaně, ale ve výsledku to dávalo smysl. 93%

Top Gun: Maverick (2022)

Původní Top Gun jsem neviděl (resp. možná viděl, ale už si to příliš nepamatuji), takže nemohu srovnávat co bylo lepší, co bylo horší. Každopádně dostal jsem přesně to, to co jsem očekával. Skvělou akční podívanou se skvělým soundtrackem, vynikajícími záběry na superstroje a předvídatelný děj. Ano, co se týče děje, jedná se o film plný amerických klišé u kterého je hned od začátku jasné, že to skončí happy endem a všichni si padnou navzájem do náruče. Na druhou stranu mě vlastně i bavilo jak ruSSácké supermoderní stroje 5. generace dostávají na prdel od zastaralé stíhačky, možná to vlastně ale bylo to nejreálnější, co v tomhle filmu bylo. Asi jediné co mě mrzí, že jsem tenhle film neviděl v IMAXu či v Dolby Atmos, to by musel být parádní zážitek. 85%

Párty Hárder: Summer Massacre (2022)

Řezník se opět překonal a naservíroval nám film, který humorem a provedením překoná většinu českých novodobých "komedií". Oproti prvnímu dílu mi přišel humor takový "vyspělejší" (= méně fekální), avšak to tento snímek vůbec nesráží spíše naopak. I v Párty Harder se dočkáme pořádného černého humoru, tento humor je ale velmi dobře dávkovaný, tudíž se nejedná o žádnou křeč. Jediný mínus tohoto filmu je to, že Grundza nedostal téměř žádný prostor, celou dobu jsem čekal, kdy se tam objeví se svým parádním zbožíčkem a ono nic. Co to ale vykompenzovalo byla parádní postava vyhazovače, kterou ztvárnil Petr Reif. Kouzlo této postavy plně ocení ale asi pouze lidi, co znají policii v akci (ikdyž ty scény s ním jsou vtipné samy o sobě, ale kdo zná tenhle primácky pořad užije si to dvojnásob). Těším se na další Řezníkův film, třeba nějaký Grundza spin-off by nemusel být vůbec špatný, ale nechme se překvapit. 90%