Million Dollar Baby (2004)

Skvělý film, který mě i přes vcelku jednodušší příběhovou šablonu dojal i rozesmál. Fajnový humor, dramatické scény, dialogy v polostínu, minimum hudby... Příjemné překvapení, které jsem si místo kina dopřál až na dvd, čehož docela lituju..

Milujte svého zabijáka (2002)

Možná mě příběh tolik nevzal a možná bych tam měl raději více humoru, ale natočené je to perfektně. Trochu mě mrzí, že vedlejší postavy jako herci dost přehrávali ne tak moc výrazeného Rockwella, avšem pokud jde o formu, tak z té jsem nanejvýš nadšený. Obraz, hudba, režie. George Clooney patří mezi mé oblíbené herce, ale měl by víc režírovat. Má to v ruce.

Mimozemšťané v akci 3D (1999)

Na tenhle zážitek jen tak nezapomenu, cítil jsem se jako při 40° horečky. Možná to bylo docela hezky udělané, ale dokoukat to byla muka.

Místa (2014)

Tohohle filmu je velká škoda, je na něm cítit spousta snahy, která je ale od začátku odsouzena k zániku. Může za to především Ondřej Štindl, který jakoby nevěděl, co od svého scénáře vlastně chce. Jakoby mu nestačil mladý trojúhelník, pokouší se o vnesení thrillerových prvků, které jsou zbytečné a herci (zvlášt mladý Polívka, který má možná obličej pro kameru, ale jinak byl prkenný) je neutáhnou. Mohlo to být o rozervaném mládí, o vztazích, o bezútěšnosti míst, na kterých se postavy nacházejí. Místo toho se rozehraje nějaká nudná konspirace s Jiřím Štréblem.. Taková škoda té režie, té kamery, hudby nebo Jana Ciny, Nebřenského a všeho talentu do filmu vloženého.

Mizerové II (2003)

Akční pecka, robustnější, vtipnější a lepší než jednička. Honičky, přestřelky, to je nářez nářez nářez. Takhle si představuju akční film. Přestože zápletka není nějak světová, že je film prošpikovanými klišé, jde pravděpodobně o jeden z nejlepších akčních filmů co jsem viděl. Honička ve městě a na mostě nebo přestřelka přes zeď pokoje, to byly LAHŮDKY!

Mluv s ní (2002)

Samotná myšlenka je parádní, ale velmi málo se z ní těží. Film ožívá právě rozhovory obou mužských představitelů, jindy mi připadá zoufale prázdný. Mé první setkání s Almodóvarem se moc nevydařilo. Jeho rozvleklou poetiku jsem v Mluv s ní nezvládnul, ale nezanevírám na něj.

Moje borůvkové noci (2007)

Mám se stydět za to, že se mi to líbilo? Já myslím, že vůbec ne. Není to nijak přelomový film, ale je to hezký příběh o lidech, jejich problémech.. touhách. Navíc krásně podaný (skvělá forma). To mi stačí.

Moneyball (2011)

Skvělý film. Kéž by vzniklo něco takhle dobrého i o fotbalu..

Moon (2009)

Často se snažím filmy hodnotit i z objektivního pohledu ale u tohoto filmu to nejde. Dokážu pochopit, že někomu tento film nepřipadá na plné hodnocení, že má třeba dostatečně nepropracovaný scénář, že mu chybí emotivnější závěr.. Mně je to fuk. Tento film má svou vlastní poetiku, neskutečnou atmosféru a hlavně zajímavý jednoduchý příběh. Celý ten minimalismus prostředí, postavy, mě nesktuečně vtáhnul. Výkon Sama Rockwella mě přesvědčil o jeho kvalitách a hlas Kevina Spaceyho byl až magický. Pro mě šlo o výjimečný zážitek.