Skejtistán (2010)

Velmi zajímavý dokumentík, který by měl být pouštěn všem zájemcům o studium tohoto filmového žánru. Je totiž až učebnicově skvělý. Skrz nějaký prvek (tady je to skateboarding v Afghánistánu) se díky přímým výpovědím samotných afghánských dětí dozvídáme o jejich životech a o názoru na složitou situaci v zemi. Zároveň se nekoná propaganda USA. A jako třešnička na tomto desetiminutovém zákusku vám autoři naservírují nádherné vizuální zpracování. Stopáž je krátká, ale pouze ku prospěchu dokumentu. Je stručný a působivý.

Skrytá identita (2006)

Po nějaké době a po druhém zhlédnutí musím hodnocení pozměnit. Výborně jsem se bavil. Velmi dobrý film, který bych sice filmem roku 2006 pravděpodobně neoznačil, ovšem Scorseseho Oscar je, řekl bych, spíše za celoživotní práci, než jen za tento snímek.

Slídil (2014)

Příběh, téma nebo morální vykřičník tu nejsou hlavním tahounem filmu. Je jím charakter Loua Blooma, který jde za svým cílem doslova přes mrtvoly. Právě takové postavy poslední dobou neskutečně fascinují diváky (House of Cards, Gone girl, Breaking Bad..) a Jake Gyllenhaal se právě přidal k těm nejlepším. Jeho slizký vzhled může působit prvoplánově, ale jeho "zdvořilý" herecký projev postavě dodává tu správnou plasticitu. Dobrej film, trochu přehnanej, ale dobrej.

Slídil (2007)

Ovšem že je to látka spíše pro divadelní prkna. Slídil mi ale přišel velmi zábavný. Dialogy mají styl, šmrnc a gradují. Oba herci předvádí velmi působivé výkony a když přistoupíte na hru, můžete si film i dobře užít. Jen toho od něj nesmíte chtít zase moc.

Slow West (2015)

Pár kouzelných záběrů, pár úsměvných momentů, skvělý Fassbender a pak nic. Jo styl, ten by to mělo. Lehce poťouchlé, říznuté Cohenovými i Wesem Andersonem, ale na to hlavní - na příběh - se jaksi zapomnělo. Tahle naivní hříčka byla stejně naivní, jako hlavní postava, a Maclean byl naivní, že si myslel, že to bude fungovat. Typický případ prvotiny, která chce mít spousty cool momentů, ale naprosto jí uniká, že by měla něco vyprávět. Přitom je to škoda, talent ten chlápek má.

Sluha dvou pánů (2000) (divadelní záznam)

To je prostě bomba tohleto!!!

Smrt čeká všude (2008)

Je rozhodně dobře, že takový film vzniknul. Není perfektní, ale jeho poselství je natolik silné a sugestivně vyřčené, že mu toho Oscara přát budu. Filmy nemusí mít dramatickou kostru, aby diváka bavily. Nejhodnotnější válečný film posledních let.

Smrtonosná past (1988)

Ve výsledku jsou to spíše čtyři hvězdy. Přestože je to nesmírná akční klasika i na svou dobu to není dokonalý film. K čertu ale s tím, já se nesmírně bavil. Mimochodem nedoporučuji český dabing, Bruce je výborný, ale nemastný neslaný dabér Alana Rickmana postavě ubral třetinu charisma.

Smrtonosná past: Opět v akci (2013)

Nemohl mi ujít nádherný haterský komentář uživatele verbala, který očividně velmi rád močí proti proudu. Díky jeho komentáři jsem se opravdu snažil tento film zpětně alespon o trochu víc ocenit. Ne, nejde to. Místo toho, abych si užíval Bruce Willise, jak demoluje celou Moskvu, přemýšlel jsem nad tím, co to kurva dělá. Naprosto nelogický, trapný pokus o pokračování. To, že to nebylo mizerně natočené už dnes člověka snad nevytrhne.