Legendy popu (2011) (pořad)

Proč nechávají zpívat písně legend takové nýmandy? Škoda, jinak to mohlo být i za víc. Jednu za moderátorku (ale pouze z hlediska jejího vzhledu, scénář je otřesný) a druhou za občas nějakou písničku přezpívanou ucházejícím zpěvákem.

Pokoj 1408 (2007)

Výborný film. Je to sice horor, ale jiný než množství dalších, jimiž nás americká produkce v současné době zásobuje. V první polovině je dost hustá atmosféra, Cusack skvěle hraje cynika a Samuel L. Jackson je také dost přesvědčivý. Když se přesuneme do pokoje 1408, začne pro mě jít do tuhého. Ostatně mám vždy nahnáno z nějakých starých míst s pohnutou historií. Hudba, která se nečekaně zapne z rádia, mě vždy děsí, ani nevím, čím to je. Potom následují další skvělé lekačky a mnoho povedených scén, jako například volání o pomoc přes ulici nebo útěk po římse. Cusack výborně hraje muže, který propadá šílenství. Zjistíme, že hlavnímu hrdinovi zemřela dcera a pokoj mu začíná připomínat (a nám osvětlovat) tíživou minulost. Po twistu, kdy se hlavní hrdina ostane z pokoje ven, aby se tam později zase vrátil, následuje další pasáž filmu, to jest hrdinovo setkání s mrtvou dcerou. Zde bych měl výtku. Ano, scéna není natočena nijak špatně, má to docela atmosféru, ale je to moc klišoidní, tvůrci si měli dát se scénářem více práce a nesázet na velmi ohranou zápletku s mrtvým členem rodiny. Dále následuje závěrečná desetiminutovka. Hlavní hrdina je už smířen s tm, že se z pokoje nedostane. A tak, protože už nemá co ztratit, se rozhodne umřít důstojně, ne jako poražený, ale jako vítěz. Zapálí pokoj, ještě jednou si zakouří a potom spáchá sebevraždu. Z plamenů je ale vytažen a s ním i jeho diktafon s nahrávkou z pokoje. "Přišli jsme si pro příběh..."

Vražedný lov (2012)

Je to dost amatérsky natočené, nemůžu vyzdvihnout ani scénář nebo herecké obsazení. Naprosto zbytečný film. Plakát se snaží vzbudit dojem, že půjde o dobrou řezničinu s působivou atmosférou, ale opak je pravdou.

Ranař (2011)

Bavil jsem se. Dost dobré. Nejlepší na plátně jsou S. W. Scott a L. Schreiber, dokázali mě pobavit nejvíce. Dále scény na ledě jsou velmi dobré. A pátá hvězdička za to, že je to jeden z mála filmů o hokeji.

96 hodin (2008)

Skvělý akční film. Řádící Neeson, který se nezastaví před ničím a hláškuje, ten nemá chybu. Skvělý kousek. I když je předem jasné, jak to dopadne, ve filmu se pořád něco děje a jedna skvělá akční scéna střídá druhou. Královsky jsem se pobavil.

Underworld: Probuzení (2012)

Návrat starých známých tváří zdvihává tento díl, který je trikově a scénáristicky stejný jako trojka, na tři hvězdy.

Underworld: Vzpoura Lycanů (2009)

Dost podprůměrné pokračování série, které za předchozími díly zaostávává ve všech směrech. Vážně jsem si celou dobu nemohl pomoct.

Underworld: Evolution (2006)

Mě to příjde skoro stejné jako jednička. Atmosféra, ústřední dvojice, akční scény a výprava. Mínusem je pochopitelně již dopředu nalinkovaný děj.

Underworld (2003)

Vážně přeceněný film, něco jako Van Helsing. Místy je to po scénáristické stránce dost hloupé, ale musím ocenit ony akční scény a slušnou výpravu.

Incident (2002)

Jeden z nejlepších Affleckových hereckých výkonů za celou jeho hereckou kariéru, občas dost dobře vybudovaná atmosféra, S. L. Jackson jako vždy slušný. I když shoda náhod se jeví spíše nepravděpodobně, větších výhrad bych proti příběhu neměl.