Dnes neumírej (2002) odpad!

Príšerný scenár ako inak plný trápností, odohrávajúci sa v nekončiacej spleti mizerných efektov. Vždy keď som pri prepínaní kanálov kúsok zhliadol, myslel som, že ide o reklamu na Orbit.

Suspiria (1977) odpad!

Niet čo dodať. Tunajšie hodnotenie 76% musí byť zázrak.

2001: Vesmírná odysea (1968) odpad!

Celé toto dielo, sa skladá dokopy asi z piatich nehorázne dlhých nudných a statických scén, doprevádzaných na nervy idúcim neustálym opakovaním jedinej skladby. Dej žiadny, vysvetlenie žiadne alebo také aké si divák sám vytvorí. Vymyslieť scenár nebolo žiadne umenie a dokázal by to každý. Myslím, že divákov tej doby do kín pritiahli len hromady blikajúcich svetielok a pričasto sa meniacich farebných filtrov. Celkovo by som v dnešnej dobe Odyseu úrovňou zaradil ku Gravitácií.

Neopouštěj mě (2010)

Ak budeme vychovávaný a odmala vedení k svojej sudbe nech už je akákoľvek, určite s ňou budeme zmierený dávno pred jej naplnením. Keď človek nevidí čo jeho zraku upierajú, to jeho srdce nezlomí, a naďalej bude tehlou v pilieri chrámu vyvolených. Ako hovorí Cervenak, vo svojom komentári, pýtať sa na to ako vo filme funguje systém alebo „prečo sa nebúria“ nemá na vychutnanie diela veľký zmysel. Ak by som ale mal na túto otázku hľadať dáke vysvetlenie či paralelu, potom nájdem mnoho bezvýznamných zemí, s ešte bezvýznamnejšími jednotlivcami, kam sa zlievajú odpadky celého sveta, a kde človek, pod vrstvou kamenia pokorne a bez vzbury pochová hladom zosnulého blízkeho, pretože vie a je naučený, že tak to na svete chodí, tak sa to musí stať. Ale aj napriek tomu, že chod zeme, ohodnotil, jeho život na cenu dlaždičky v obrubníku na ktorom vysedáva opilec, je schopný sa zaradovať aj z toho čo pre ostatných je málo. V tomto filme majú hrdinovia taktiež ponechanú nádej, že aj v kratšom čase, ale predsa, je možné zažiť lásku, šťastie a možno aj ďalšie veci ktoré im osud zdanlivo odoprel. Nádherný film, plný sĺz, pekných obrazov a melancholickej hudby medzi iným hovorí aj „Nežeňme sa zbytočne za susedovým autom, lepším domom a naplnením billboardových sľubov, ale tešme sa aj z maličkostí skôr než bude neskoro“

Tak fajn (2012)

Verím, že v delíriu absolútnej zamilovanosti môže niekto považovať „tak fajn“ za film. Ale z poctivej filmárčiny tam nie je nič. Celé to skôr pripomína sériu lacných videoklipov. Jedna hviezdička je za Labudov strach o bavorák a za to, že ma v podstate film ani moc nenaštval.

Piráti z Karibiku: Na vlnách podivna (2011)

Ako to inak povedala už Allien9, ešte vždy sa fanúšikovia môžu tváriť, že tento filmový počin nejestvuje a rátať len s pôvodnou trilógiou. V neznámych vodách je iba priemerným filmom, ktorému by však len prospelo ak by s prvými pirátmi nemal nič spoločné.

Piráti z Karibiku: Na konci světa (2007)

Vzduch je preplnený hvizdom diel, vietor duje do plachiet až k roztrhaniu a z každej strany čaká na poctivého piráta nejaké to lano. Ak sa k tomu pridá ešte prepracovaná zápletka a postavy, ktoré majú jasní ceľ už od počiatku ( hoci nám ho správne, hneď nevyzradia), tak spolu so špičkovými trikmi vznikne azda najlepší záver super pirátskej trilógie. Kto má, podobne ako ja, rád vo filme množstvo poloskrytých gest, ktorým rozumejú len skúsený morský vlci ten sa má na čo tešiť.

Dokonalý trik (2006)

Skutočnými čarodejmi v tomto triku boli bratia Nolanovci. Behom 130 minút nám dali prísľub, zvrat aj prestíž. Ich trikom je snáď obetovanie sa filmu, jeho nespočetným metaforám a detailom linúcim sa celým predstavením. Úžasným spôsobom rozprávania, pozornosť vyžadujúcim strihom, prepracovaným scenárom a hereckými výkonmi nám ukazuje príbeh o posadnutosti a jej dôsledkoch v podobe extrémov do ktorých môže viesť zápas o prestíž. Hlavný hrdinovia žijú len vzájomným súbojom, pričom postupne strácajú rodinu, morálne zásady aj úctu k sebe samým. A napriek relatívne šťastnému koncu ostane v divákovi istý nekľud. Aký že trik za tým stojí? Ten najjednoduchší zo všetkých, jedná sa prosto o kvalitné filmové umenie.

Princezna Fantaghiró 5 (1996) (TV film)

Tak hneď na rovinu poviem čo každý fanúšik podvedome cíti. Romualdo je chlap čo vyzerá ako žena, hneď ako sa zmocní citov, dievčaťa prezlečeného za ritiera, zamiluje sa do inej. V ďalšom diele skamenie skoro okamžite po ukončení úvodných titulkov, a nato zase vyzerá ako zhnitý zemiak. Pôsobí teda ako mužíček s ktorým zakýva aj prd vo vetre. To predsa v rozprávke nevadí, skrze všetku nekonečnú lásku opustiť ho si nemôže dovoliť ani krásna Alessandra Martines. Nerozumiem, absolútne nikomu kto s natočením takéhoto projektu súhlasil. Ono nie je to zlé. Má to svoj typický nie zlý Bavovský štýl, zápletka je dobrá a nejako výrazne kvalitou nepoklesla od predchádzajúcich dielov série. Navyše sa mi zdá, že som tam od pána Remoa Gironeho zbadal herecký výkon asi najlepší zo všetkých postáv ktoré sa tu kedy objavili. A preto sa musím spýtať, prečo? Prečo nevytvorili samostatnú rozprávku ale brutalitne ukončili moju najobľúbenejšiu sériu filmových rozprávok? Za tým musela byť čierna kráľovná .

Poslední premiéra (2008)

Mnohých pobúrim svojim hodnotením , ale na rovinu, poznám iba zopár hororov z ktorých mi srdce bilo a bál som sa na stoličke aj pohnúť. Prvým je Blair-witch, druhým Paranormal activity, nasleduje Rec a posledným je práve tento film. Príbeh zabitej herečky, bažiacej po pomste využíva tie najklasickejšie a overené hororové prvky z dejín hororu, tým najvymakanejším spôsobom no nebráni sa ani novým a originálnym kúskom. Samotná zápletka, pátranie po pravde ani vyvrcholenie nie je síce nič šokujúce a je viac-menej predvídateľné, čo ale nijako neovplyvňuje strašidelnú atmosféru absolútnej bezmocnosti. Film si u mňa zaslúži poctivých ***** a keby sa dalo dám, kvôli neprimeranému podhodnoteniu aj šiestu.