Nedotknutelní (2011)

Jeden je kompletně ochrnutej a bohatej a druhej je dacan z ulice na podpoře. Potkají se a vznikne mezi nimi neobyčejné přátelství. Ano..., jde to tak popsat, ale je to asi takové, jako popsat nezřízenou bisexuální nymfomanku coby ženu, co má ráda lidi.

Pojistka smrti (1944)

Tak jsem to jednou zkusil... Možná, že už jsem nějakej Film-Noir někdy viděl, ale určitě ne záměrně, jako to bylo v tomto případě. Takže to byla pro mě asi premiéra. Šel jsem do toho s určitou představou (maník sedí za dubovým stolem, kalí whisku, za oknem prší a jeho občas nasvítí blesk a on vykládá vo tom, jak se něco strašně posralo a ještě tam byla jedna taková ženská), která se mi naprosto splnila. Asi se ještě na tento žánr mrknu, protože mě celkem zajímá, jak bude tohle syntagma (předpokládám, že je asi pořád stejný :) ) v jiných filmech různě a s různou šikovností vyplňováno. ___ A vzhledem k tématu musím říct, že problémy s pojišťovnama jsou asi od tý doby, co vznikly. Hezky ti vysvětlej, jak je všechno, co se může stát pokrytý pojistkou, a pak nic nedostaneš, protože se to zrovna stalo tak, jak se to vlastně nikdy nestává a to pochopitelně pokrytý není. A když se pojistíš na to, co se nikdy nestává, a ono se to najednou tak stane, tak ti taky nic nedají, protože jsi natuty podvodník, protože přece není možný, abys to trefil a pojistil se proti něčemu, co se nestává a ono se to zrovna stalo a ještě tobě, když jsi pojištěnej ;).

Závrať (1958)

Bez debat výtečná záležitost. Byl jsem napnutej od začátku do konce. Bezvadná zápletka, okouzlující hlavní hrdinka a celý to bylo tajemný jak hrad v Karpatech. Rád se podívám kdykoliv zas.

Život Briana (1979)

Krom skoro všeho nám Římané nedali vlastně vůbec nic :). Tohle je komedie, která člověku vážně pozvedne náladu. Pythoni hrají každého v Judei, párkrát se tu objeví přirození, když není co na práci, jde se kamenovat a always look on the bright side of life. Myslím, že je to jeden z nejvěrnějších obrazů ducha doby, kdy se začaly ustalovat idiomy jako kristova noho, pro kristovy rány, kristova léta a šmarjá panno.

Bouřlivé výšiny (1992)

Okouzlující ztvárnění. Neříkám, že potřebuju mít v adaptaci všechno jako v knížce, ale tady to skoro tak bylo a příjemně to potěšilo. Mám v plánu vidět ještě pár adaptací tohodle románu, ale tahle u mě v oblíbenosti nasadila příčku fakt vysoko. Fiennes je Heatcliff jak vyšitej. Ta zatvrzelost, nenávist, jízlivost a touha až za hrob byla zahraná mistrovsky!

Žena v černém (2012)

Hahá! Redcliffe, ty jsi bejk! Jen jsem seděl přikovanej a čekal na další a další parádní lekačky. Jsem nesmírně rád, že jsi nezůstal herec jedný role. Ach jo, takovýhle filmy bych do sebe nejradši ládoval každý den.___ Na začátku jsem se uculil, protože jsem si říkal ve scéně s parním vlakem, kampak tě zas veze bradavický expres ;). No ale všechna čest. Nádherný scenérie, všechen ten pověrčivý, petrolejkový anglický venkov přelomu 19. a 20. století. Všechny ty starý fotky, listiny, uzavřená společnost. No bylo to připravený pro parádní duchařinu a ta se do puntíku realizovala. Kdyby to mohl vidět Poe nebo Christieová, určitě by měli radost :).

Předčítač (2008)

No tohle mě vzalo... Ale tak to zkrátka je. Dějiny píšou vítězové a ti, co byli vyznamenáni a ctili pravidla v jednom režimu, budou v dalším kamenováni a věšeni. A když nic neděláš, tak dostaneš taky do držky, páč jsi alibista a povl. ___Hanna prostě dělala svůj job, poměry se obrátily a v tu ránu z ní byla sociální zrůda. Jasně, byla dozorkyně v lágru... Sice uměla sotva číst, ale protože je člověk, tak ji mělo být od začítku jasný, že celý stávající systém je špatný a její každodenní realita je eticky zvrácená. Heh ;). Ani nevěděla, co se s ní děje, ale pro nakrmení davu viníkem se z ní stala málem Adolfka Hitlerová. No a tak to funguje i dnes. Takže kdo chodil do pionýra, zastřelit! Je totiž ideologicky pokroucen :). Já půjdu ke zdi, až se k moci dostanou vegetariáni. Nesnášim jakýkoliv názorový vůdce. Díky Friedrichu N. a Ludwigu W.___ A kluk měl bejt rád, že ho zaučila.

Diplomová práce (1996)

"Násilí mluví za sebe." To je recht. Tady ho sice bylo v naprosto běžným měřítku... a přece! Atmosféra filmu, kde bylo napětí místy až nesnesitelné, do poslední chvíle se člověk nemůže rozhodnout, jestli je vrah skutečně opět a zase jen ten zahradník ;), no a do toho nervy s mojí vlastní diplomkou :D. Nemohl jsem zůstat neokouzlen. Je fascinující, jak některý režiséři maj k dispozici SFX efekty, bůhvíjaký můvístárs, rozpočet, že by s tím rok uživili Kambodžu a ten film klidně dopadne zadkem na hnovo, a tady si vlastně stačej trochou umělý krve a je z toho úžasnej snímek.___ Nikdy jsem "snuff" neviděl. A vlastně jsem o tom ani neslyšel. Až potom v souvislosti s tímhle filmem. Říkám si ale, že současný možnosti filmový produkce jsou už tak obrovský, že snad ani nejde poznat rozdíl, jestli je ve filmu člověk zrasovanej naoko a nebo doopravdy. Asi to je otázka guilty pleasures. ___Jen mě vždycky dostávalo, kdo jako rozhoduje o tom, že odpoledne si můžou v televizi v klidu vystřelit mozek z palice, ale na kozy se můžeš kouknout až večer, protože jsou sprostý...

Černý Petr (1963)

Ovšem to bylo výborné :). Ta lidskost, přirozenost a opravdovost mě od začátku dostala. Asi za to můžou ti neherci a ta částečně dokumentární kamera. Porád jsem se něčemu chlámal. Je to skvělej film.

Drive (2011)

"Drive? Jakože Řiď?" "No" "Tak na to mrknem :)." A jsem rád, že jsme na to mrkli. V tomhle filmu totiž byla napínavá každá věta. Už už jsem si říkal, že ten chlápek něco musí říct.................... a ne. A pak třeba ještě ne, a nakonec ani nic neřekl. .......a najednou něco řekl! A nebo dokonce udělal! A to byla fakt síla. Všechny ty táhlé, poklidné scény s decentní hudbou pradoxně nabité akcí a napětím třífázu. ____Měl jsem strach, že budu muset porovnávat s Kurýrem nebo s Taxi, ale Drive je něco ouplně jinýho. Tady jede týpek o život, ale má všechno na háku jako správnej low-rider.