Havaj8

okres Litoměřice
Milovník seriálů a hororů

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23
    • 16.1.2019  22:12

Tohle nejsou jentak ledajaký Čelisti, tohle je prehistorickej mega žralok, kterej se ukrývá pod mořským dnem. Člověk aby byl lehce otupělej, když se na to kouká, aby to bral s rezervou. Vím, že Jason Statham je velkej hrdina, ale aby si v klídečku doplaval až k 20ti metrovýmu žralokovi a harpunou mu nastřelil GPSku, to už chce pořádný koule. Ten žralok, kdyby chtěl, tak je sežere všechny, ani by nemrkli. To je právě tahle doba plná King Kongů a Godzill, takže když někdo bude chtít natočit pořádnej trhák, prostě tu stvůru maximálně zvětšete. Ani jako dobrodrůžo mi to nejde moc hodnotit s nadhledem. Prostě je to šílenost.

• 16.1.2019  00:55

Pustil jsem si to trochu s odstupem času, protože jsem věděl, co uvidím. A člověk nikdy neví, kdy je na to připravenej. Myslím, že jednička byla stupňovaná pomaleji přes několik dní, několik fází. Tady už se to projevovalo na více lidech, u každýho trochu jinak, ale nechutný a odporný to bylo tak jako tak. Opravdu je to extrém. Co dokážu ocenit, aniž bych byl nějak zvrácenej, jsou prostě masky a líčení těch nechutností. To je prostě za hranou.

• 15.1.2019  22:41
    Máš ji! (2018)

Originální námět pro komedie, o tom není pochyb. Dokonce podle pravdivý události, jestli ty záběry na konci byly opravdu real, že i v 80 letech to pořád hrajou, tak je to mazec. Každopádně to nebylo až tak vtipný, jak by asi mělo. Je zvláštní jak málo někomu stačí k radosti. Pár úsměvnejch scén, ale jinak se nebylo čím bavit. Jeremy Renner jako hlavní cíl až moc nahypovanej. Nejspíš si vzal pár vlastností z Hawkeye. A aby ten film ve výsledku nějak skončil, tak to museli zahrát, tak jak to dopadlo. Nesdílím až takový nadšení, že by to mělo patřit do topu 2018.

• 14.1.2019  23:26
    Triangle (2009)

Že by první film s Bermudským trojúhelníkem, kterej jsem viděl? Na první pohled to začalo dost fajn, partička lidí si vyjede na jachtu, smete je bouře a naloděj se na větší loď. I tam to probíhalo dost mysteriozně a zajímalo mě, co se to tam děje. Ale když se to začlo točit zas a znova, tak už jsem tomu přestával docela rozumět. Možná jenom neznám přesnej význam Bermudskýho trianglu. Ale spíš si myslím, že filmaři trochu přecenili svý síly a už to nešlo zkorigovat, tak tomu hodili takovouhle nekonečnou smyčku a hotovo. Nebudem se o to dál starat. Ten konec tomu totiž nasadil úplnou korunu. Vlastně ono to žádnej začátek a konec nemá. / po zkouknutí explaining videa na youtube a pár prostřizích filmu, je vidět, že už poprvý, co se frajerka nalodila na jachtu s kámošema, to nebyla úplně ona a není to úplně poprvý. Jestli je opravdu potřeba ten film vidět 8x pro úplný pochopení, tak to je masakr na takový levný béčko.

• 14.1.2019  20:21
    Spisovatelé (2012)

Hezký, tak hezký, až to bylo skoro nereálný. Ale jestli má nějak vypadat kvalitní doják, tak si ho představuju nějak takhle. Každej člen rodiny byl úplně odlišnej, každej svůj život řešil po svým a každej z nich docílil výsledků. Ať už to byli rozvedení rodiče, dcera, která se bála zamilovat, nebo pro změnu syn, kterej se bál vyznat svý city. Ani to obsazení nemohlo bejt snad lepší, každej tu svoji povahu zahrál naprosto bravurně. Jsem rád za tyhle filmy, protože nabídnou přesně to, co divák tohodle žánru vidět chce. Je škoda, že se takovýhle filmy nedostanou víc do povědomí skrz kina nebo televize.

• 14.1.2019  00:58
    Bird Box (2018)

Produkce Netflixu je šílená. Nevím, komu za tenhle film děkovat dřív, jestli režisérce, scenáristovi nebo hercům. Je to sakra podobný A quiet place, jen s tím rozdílem, že tohle zůstane tajemný až do konce. Nikdo neví, co je to za vir, kde sem vzal, ale to není to nejpodstatnější. Co víc, tyhle otázky mě v průběhu filmu ani nenapadly, protože nebyl čas, prakticky furt se něco dělo. Varianta prostřihů mezi přítomnosti a minulostí, perfekt. Vykreslení vztahů postav z minulosti, vztahů k dětem, perfekt. Sandra Bullock to zahrála neskutečně přísně, má očividně pořád svojí kvalitu. A nemá to tak daleko k úplný špičce. Tak moc jsem si k nim našel cestu a fandil jim, že bych si to představil i formou seriálu.

• 13.1.2019  01:10

Tak tohle je extrémně sluníčková romantika. Souhlas, že na to, kolik tam bylo hvězdnejch herců, tak mě vyloženě nikdo nevadil. Vlastně až na toho vyfetovanýho rockera. Jinak všechny ty příběhy byly tak specificky pěkný a pro spoustu lidí i ze života, že by se opravdu o každým z nich dal natočit jeden celovečerní film. Příjemná podívaná nejen na vánoční svátky, kde to opravdu je romantická komedie se vším všudy. Je otázka, jestli zrovna zafungovalo kouzlo Vánoc, ale jelikož to k tomu celý směřovalo, nejspíš jsem si odpověděl sám. Jen škoda, pro ty dva kolegy z práce, že neslaví Vánoce.

• 12.1.2019  16:43
    Creep 2 (2017)

Po zkušenostech s jedničkou už jsem aspoň věděl, co čekat. Navíc tam jako kameraman dokumentu byla žena, což nabírá úplně jiný rozměry v tý fázi seznamování. O Aaronovi se dozvíme spoustu novejch věcí z jeho života vraha. Je zajímavý sledovat, jak Sara zpočátku vůbec ničemu z toho nevěří, ale postupně začne pochybovat, co když přece. Závěr v tom lese už je dobře naloženej a nejsem si jistej, co byla priorita. Jestli natočit dokument pro Aarona nebo epizodu pro Saru. Každopádně mě to zaujalo mnohem víc než první díl.

• 11.1.2019  21:31
    Frekvence (2000)

Butterfly effect poprvý zakomponovanej ve filmu v roce 2000? Vlastně je to předchůdce pro mě bezchybnýho díla Osudový dotek, kde se přece jenom zatlačilo víc na pilu a ukázalo to úplně ten extrém, jak moc může změnit maličkost budoucnost. V tomhle případě spolu komunikujou otec se synem v rozmezí 30 let, aby mu zachránil život. Což samo sebou přinese vlnu změn, s kterou je třeba si poradit. Sice to nebyly až tak ultimátní změny osudu, ale bavilo mě to, dávalo to smysl, a dopadlo to ukázkově. Jestli to byl opravdu průkopník tohodle námětu, tak to rozhodně zaslouží uznání.

• 10.1.2019  23:29
    12 opic (1995)

Tak jsem si po víc než 20 letech pustil kult žánru sci-fi. A možná právě vinou toho, že tak pozdě a jsem zhýčkanej novějšíma snímkama, mě to až tak nezaujalo. Atmosféra nebyla až tak skvostná, jak to tu na pohled vypadá. Scénář a pointa na tu dobu zřejmě unikát, ale opět dneska, to není nic světobornýho, co by mě možná mělo i po těch letech nadchnout. A to si s dovolením myslím, že jsem to pochopil na první shlídnutí, víckrát bych to asi neriskoval. Ono těch časovejch linií tam zas tolik nebylo k nepochopení a celý se to na konci vyjasnilo. To, že jsou tu vychvalovaní Pitt a Willis až do nebes, nevím, jestli v tý době byl extrém zahrát uvěřitelně blázny, nemůžu moc soudit. Vidět to prostě někdy kolem roku 2000 možná bych měl jinej názor, ale to už asi nezjistíme. Leda že bych...

• 10.1.2019  01:09
    Temné síly (2018)

Divergence na druhou. Myslím, že už jsme všichni přesycený z těchhle teen sci-fi thrillerů se superschopnostma. To za prvý, a za druhý, tohle bylo až moc pro děti. Ničím se to extra nelišilo od ostatních podobnýho typu, pokus o vytvoření romance slabej a ani tam nebyl potřeba. Bylo mi vlastně jedno, jak to celý dopadne, nic to se mnou nedělalo, i když se to snažilo něco vzbudit. Holt je potřeba celej film budovat atmosféru, aby se následně mohli pokusit vyvolat emoce. To že to skončilo otevřeným koncem jasně vysílá signál, že by tvůrci chtěli pokračování, ale jelikož si ani jednička na sebe nevydělá, můžeme bejt v klidu.

• 9.1.2019  21:49
    Co s láskou (2014)

Slaďárna od Sparkse, co jinýho se dalo taky čekat. Obě dvě linky, ač s rozdílem 20 let, se doplňovaly výborně. Úžasně vystavěnej příběh, kterej opravdu graduje a to hlavně emočně. Ty city stříkaj všude kolem a nedovedu si představit, že by to s někým nezacloumalo. Je až udivující, že jsou schopni najít přesně dva/čtyři herce, u kterejch to tak jiskří, že jim věřím naprosto všechno. Spousta lidí může namítat, že Sparks píše příběhy podle těch samejch notiček pořád dokola, něco pravdy na to bude. Ale dokud se jim to bude dařit převýst věrohodně do filmu, já budu jedině spokojenej. Dal bych nejspíš 5*, ale bohužel ten telefonát na konci to dost zazdil.

• 8.1.2019  23:32

Tak ohromně promrhanej potenciál už tu dlouho nebyl. Samotná myšlenka zmenšení populace jim dala takovejch možností, jak s tím dějem naložit. A ono to bylo docela o ničem. Opravdu jsem čekal nějaký srovnání mezi oběma "světy". Možná trochu víc výhod v tom menším světě. Ale hlavní myšlenka byla jiná. To nebyl totiž film pro filmový diváky, ale pro budoucí generace, aby se chovali k Zemi líp a ona to zas na oplátku třeba na pár dalších let vrátí nám.

• 8.1.2019  18:43

První polovina, docela guláš, než se člověk zorientuje v tom cestování tam a zpátky. Jedno bylo jasný, nelze měnit minulost a ovlivnit budoucnost, to není žádný tajemství. Druhá polovina tak byla už jenom dojemná emotivní romantika, kde jsme věděli, co se stane už dopředu a jenom jsme čekali, vlastně i společně s nima, kdy. Nic hlubokomyslnýho v tom podle mě nebylo. Ale na mě to zafungovalo, já to mám rád.

• 8.1.2019  13:07
    Emelie (2015)

Opět se mi podařilo nečíst si obsah a byl jsem překvapenej už jenom z námětu. Babysitterka, která děti nechá dělat, co se jim zachce, její přístup je postupně až děsivej. V tu chvíli člověku dojde, co že se to na začátku filmu stalo a kam to celý spěje. Je až neuvěřitelný, jak se nejstarší bráška zachoval, aby ochránil svý sourozence, těm dětem budete přát až do úplnýho konce, aby to dobře dopadlo. Co se typu filmů týče, hlídání dětí, je laťka nahozena úplně do jinejch rozměrů.

• 7.1.2019  23:12

Další z tipů, co jsem dostal. Vlastně jsem si ani nečetl obsah a dal si to zvostra, A jsem mile překvapen, protože jsem nečekal nic takhle cestovatelskýho. Čekal jsem, jak si bude postupně vzpomínat, co se stalo, ale na to se vůbec nehrálo, to šlo maximálně do pozadí. Tenhle scénář měl i hlavu, a co víc, dokonce i patu. Opravdu všechno zapadne, jak má. Možná mě malinko donutila přemejšlet ta věta na konci: KOLIK MÁME ČASU? Z dvacítky Keiry Knightley jsem byl nadšenej a po dlouhý době mi bylo líto, že to skončilo, tak brzo. Přál bych si vidět ještě o půl hodiny víc.

• 7.1.2019  02:02
    Donnie Darko (2001)

O tomhle filmu vím už nějakou dobu, spousta lidí mi řeklo, že mě to ohromí, ať do toho jdu. A když přišel ten moment a já se opravdu celej film soustředil na děj, abych to pochopil nejlíp, jak umím, tak to skončilo. Absolutně nejsem schopnej si dát dvě dohromady. Zaujalo mě pár zajímavostí o filmu. Jedna z nich, že i sám Jake Gyllenhaal neměl tušení o čem ten film byl. Ta druhá, že i režisér prohlásil, že jednoznačný výklad děje neexistuje. Z toho mí tak jako vyplývá, že se nás diváky snaží přesvědčit o tom, že jeho film je chytrej a zároveň složitej. Hovno. On sám neví, co napsal a natočil, jenom se toho spousta lidí chytlo a spousta dalších si jenom myslí, že to chápou. Od tý doby udělal asi 4 filmy a všechny v podprůměru. On není žádnej génius. Udivuje mě, kolik lidí mu na to skočilo a každej si to jenom vyloží po svým. Kdybych se zeptal 100 lidí, každej mi podá jiný vysvětlení. Jediný vysvětlení pro mě je, že to byl třeba jeden z prvních filmů na téma Butterfly effect a všechny to odrovnalo. Některým lidem se to podle reakcí líbilo, protože ho nepochopili. KECY! Neříkám, že je to sračka, ale ani kvalitní veledílo. Nebo, že by to tak dobře zahrál Jake ve svejch jednadvaceti letech?

• 6.1.2019  01:22
    Villmark 2 (2015)

O něco málo lepší než jednička, ta byla naprosto mimo. Tohle už se aspoň odehrávalo v Sanatoriu, kde se něco dělo. Už jenom to, že jsem si pamatoval jména lidí, je známka, že jim na tom trochu záleželo. Sice jsem vůbec nechápal smysl akce a kde se tam ty lidi vzali, co tam prováděli, ale to už tak bejvá u těchhle béček. Atmošku to celkem mělo, psychopati zajímaví, jen škoda, že se nevyřádili víc a konec překvapení.

• 5.1.2019  21:36

Nevyhledávám úplně filmy starší než 2000, jednak kvůli obrazu, zvuku, prostředí, ale stane se, že se najdou výjimky, který i přesto všechno překvapí. Phil je sebestřednej meteorolog, kterýho jeho práce už tolik nebaví a myslí si kdoví co, ale díky časový smyčce dostane šanci se sebou něco dělat. Phil s tím naložil asi nejrozumějc, jak mohl. Zpočátku blbnul, seznamoval se, ale když už i to ho přestalo bavit, přišel čas, začít se trochu vzdělávat a plánovat. Nevím úplně přesně kolik dnů takhle zopakoval, ale rozhodně to bylo dost času na to se srovnat. I přes to, že bylo dopředu jasný, jak to pravděpodobně skončí, i tak mě to bavilo. Zvláštní, že jsem na to nikdy v telce nenarazil. Není zrovna zlý, si občas připomenout i starší kinematografii.

• 5.1.2019  18:21

Už z traileru jsem měl dost předsudky, jelikož na originální Jumanji nedám dopustit. U toho jsem prakticky vyrůstal, takže skepse byla na místě. První půlka mi přišlo, že se relativně držela deskový hry, ale ta modernizace byla až moc znát. Ani mi tolik nevadilo, že se to řídilo videohrou, ale trochu mi to přijde až moc přestřelený narozdíl od originálu. Na místo toho, aby tohle byla pocta prvnímu dílu, tak je to skoro až parodie. Tomu srovnání se nejde vyhnout. Ale abych nebyl úplně kritickej, byly tam i dobrý momenty, ať už ty vlastnosti a slabiny postav nebo ta hra s životama. Občas se u toho dalo pobavit, ale jako samostatnej film bez nějaký návaznosti bych hodnotil i víc. Škoda že nedostali víc prostoru dětský herci, dospělejší verze byly až moc cool. Až na Jacka Blacka, nechápu že ho chtěli dostat do filmu na úkor blondýnky, zvláštní tah.

• 5.1.2019  01:51

Chyba. že jsem do toho kina nešel, ale kdoví jak bych si to tam užil. Survival žánr má taky svý kouzlo a kort někde v Bolivijský džungli. Klobouk dolů se vůbec takhle někam vypravit, když tam čeká na každým kroku nějaký nebezpečí. Co nezkusit pořádný dobrodružství. Pomaličku se mi daří vymanit Radcliffa z rolí HP, i když toho turistu a trosečníka je furt těžký mu uvěřit. Nicméně všechna ta úskalí, s kterejma se museli vypořádat, ať už s průvodcem Karlem nebo pak i sami, byla vyobrazena celkem dost reálně. A to ještě možná měli štěstí, troufám si totiž říct, že může bejt i hůř. Rozbouřená řeka, jaguáři, hadi, hmyz, bažiny, hlad, blouznění, zranění, to všechno mě pohltilo, jak kdybych tam byl taky. Doják na konci se k tomuhle hodil. Jako třešnička byla informace v titulcích, jak každej z nich podle skutečný události dopadl. Vzhledem k průběhu filmu hodně zarážející.

• 4.1.2019  22:34
    Time Trap (2017)

Neuvěřitelně nápaditý scífko, přesně ten typ, kterej miluju ze všeho nejvíc. Nejsem přes to žádnej odborník a proto si nechám milerád naservírovat cokoli a rád tomu uvěřím, alespoň na těch 90 minut. Krásně svižnej průběh, žádný velký obkecávání a scénárista vytahoval jeden trumf za druhým. Copak to není občas krásný, vyfantazírovat si něco takovýho a minimálně takhle obstojně to odprezentovat? Koukat s otevřenou pusou a dávat si jednu a jednu dohromady, jsem nadšenej.

• 4.1.2019  16:26

Pěknej úvod, pěkná Olivia DeJonge v hlavní roli a dva malí parchanti na hlídání. To, jakým způsobem se to zvrhne, by čekal málokdo. Týpek to měl extrémně promyšlený, ale zároveň mě slušně sral tím svým chováním. Očividně hodně nemocnej. Ale tak to byl určitě i záměr. Jak už ale je zmíněno pode mnou, kdyby ta brutalita byla trochu víc vidět a k tomu ještě trochu perverznosti, ten psychickej dopad na člověka by to mělo mnohem větší. A s klidem bych tomu dal i 5 hvězd. Takhle to je jenom hodně slušný s vtipně pozitivním koncem. Rozhodně bych se na to ještě někdy podíval znova.

• 3.1.2019  20:30

Čím starší, tím lepší. Reese Witherspoon zraje jako víno, od dob Pravý blondýnky jsem jejich filmů moc neviděl a ani nevím, kde se u mě vzal tenhle, ale byl to strašně sympatickej výkon. Zničehonic se u ní doma objeví 3 kluci a z jejího stereotypu se stane skoro až rodinná idylka. Jsem strašně rád, že se to nezvrhlo v boj o Reese, ale naopak to působilo celkem přirozeně a příjemně. A i když se objevil její manžel, tak se to taky nepokazilo, čehož jsem se obával. Díky tomu se to nedostalo někam do odpadu a stane se z toho koukatelná, mírně romantická komedie. Dokonce aniž by došlo k emocionálním scénám, tak i slza ukápne.

• 3.1.2019  13:56

Home Invasion ve většině případů potěší, zvlášť když je to takhle důmyslně promyšlený. Desítky kamer po celým domě, vrazi měli všechno do detailu naplánovaný a hned se jde na věc. Jediná novinka byla, že si chtěli s obětma hrát a dát jim někdy šanci se bránit. Mě to celkem napínavý přišlo, a upřímně ono ani nešlo nepřát Belle Thorne. Navíc se nechovala ani extra hloupě v situacích, ve kterejch si jindy klepeme na čelo, takže plusový body. Konec dost otevřenej, to se moc u takovejch filmů nevidí. Ale těch možností co se dělo dál stejně moc není.

• 2.1.2019  23:43
    Welp (2014)

Celkem béčko už od pohledu, postavy, herci, za pár korun. Snažilo si to vystačit s minimem, ale na tom celkovým dojmu je to pak znát. Skautskej tábor rozbitej někde uprostřed lesa, kde podle starý legendy straší nějakej malej Maughlí. Absolutně nulově vystavěnej příběh. Ty pasti v lese sice některý přestřelený, ale ok, dalo se to, pobavilo. Kdyby se s tím gore nešetřilo i na dětech, a ne je jentak přejet ve stanu, bylo by to ještě možná o level jinde. Takhle jsem z toho celkem nesvůj.

• 2.1.2019  20:53

Podobnej film z vlaku, o něco lepší než Orient Expres, o něco horší než Zdrojový kód. Tohle se mi líbí, akční detektivka, v uzavřeným prostoru, spousta lidí, jeden tajemnej pasažér, žádný indicie pro diváka. Mělo to náboj, člověk neví, komu dřív věřit, o co vlastně jde. A Liam Neeson se na tohle přímo hodí. Vlastně i cením ten konec, kterej nám tu pointu nenaservíruje na podnose a já musím ještě u titulků přemejšlet, co se to stalo a ještě teď když to píšu, tak ani možná nevím, kdo byl kdo. Je důležitý nebýt tohodle žánru moc nasycenej, já tohle například dokážu ocenit, někteří ostatní už v tom viděj další a další kopii něčeho, co už jsme viděli dřív.

• 2.1.2019  12:53

Tak jsem to ještě stihl ve Vánoční době. Namísto vánice venku zuří vichřice, ale možná i to tomu trochu přidalo. A vzhledem k tomu, že nejsem úplně vyznavač těchhle několika odlišnejch příběhů v jednom filmu, tak všechny měly něco do sebe. Mě vlastně ani to přepínaní příběhů tolik nevadilo, protože každej ten příběh byl tak specifickej, že se mi to nepletlo. Teenageři na výpravě někam do sanatoria - 2*, rodinka na výletě za tetičkou, to mělo docela atmošku - 4*, černošská rodinka s malým trollem, ty pohledy toho malýho byly občas dost creepy - 3*, a poslední příběh se Santou a jeho elfama, hlavně ve výsledku s tou pointou úplná špica - 5*. Ono udělat horor s vánoční tématikou není asi úplně sranda, ale pospojovat pár příběhu do kupy, to zafungovalo.

• 1.1.2019  23:32

Strašně těžce se mi pro tohle hledaj slova. Ono to celý vizuálně nevypadá nejhůř, fajn prostředí rumunskýho venkova, v pohodě novinářka, atmosféra jakž takž ujde, ale i tak mě to prostě nebavilo. Nedokázalo mě to vtáhnout, jako horor o vymítání jak kdyby to ani nefungovalo. Ten styl toho krimi-dokumentárního ražení je v tomhle případě strašný šlápnutí vedle. A to finále ve stodole, ostuda tohodle žánru.

• 1.1.2019  18:55
    Prázdniny (2006)

Letošní Vánoce mi pod nos podstrčily tuhle romantiku, která už je celkem stará, ale super ve všech ohledech. Cameron Diaz v nejlepší formě, neskutečně roztomilá. Tyhle role, kdy si nemusí hrát na žádnou snobskou paničku, jí seděj. Takže není divu, že její scénky s Judem Lawem mě bavily o maličko víc než ty s Kate Winslet. Její pasáže se starším pánem sice nebyly vůbec romantický, ale i z těch se dalo dost pochytit. Celkově ta výměna životů byla originálně ku prospěchu a mě opět došlo, jak mám rád tyhle občas i klišé příběhy.

<< předchozí 1 2 3 4 7 12 18 23