Havaj8

okres Litoměřice
Milovník seriálů a hororů

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28
    • 13.5.2020  22:02

Na to že baseballu vůbec neholduju, tak tyhle sportovní dramata, navíc v čele s Clintem, vždycky svůj účel splněj. Toho baseballu tam vlastně ani nebylo tolik, spíš tam bylo rodinný drámo otec-dcera, možná trochu víc na strunu zahrála ta romantická linka s Justinem, kterej se zas na takový věci hodí ideálně. Takže v kombinaci sportu a romantiky mě to docela i bavilo. Na všechny svině se voda vařila, takže za mě v pohodě pozitivní oddychovka.

• 30.4.2020  01:33
    Neviditelný (2020)

Tohle je velkej skvost sci-fi hororový kinematografie. Konečně jsem se po dlouhý době dočkal výborný atmosféry minimálně první polovinu. Prostě ten strach z toho neznáma opravdu funguje, potom to mírně překlene do tý sci-fi roviny, ale pořád člověka zajímá, jak to dopadne, protože scénář je opravdu unikátně vymazlenej. Je fajn, pořád uvažovat a přemejšlet, co je možný a kdo je s kým. Leigh Whanell je prostě v tomhle směru originální a frajer. Elisabeth Moss není jedna z nejatraktivnějších, ale svoje solo scény a psycho scény, kdy opravdu vypadá jak na blázinec, si dává naprosto s přehledem. A je vidět, že i přes ty protýraný roky, má celkem pod čepicí. Věčná škoda, že jsem do kina nešel ještě před karanténou. Rozhodně bych si odnášel nevšední zážitek.

• 28.4.2020  22:44
    Pod vodou (2020)

Pravdou je, že zatímco vesmírnejch scífek je dost, tak těch podmořskejch zdaleka ne. Takže ta myšlenka, že něco probudíme z oceánskýho dna je super. Vlastně bez nějakýho kecání se hned začne bortit stanice a aktéři v čele s Kristen Twillightovou musej čelit nebezpečím všude kolem nich. No ale co si budem, zas až tolik se toho nedělo, občas tam něco vybaflo, občas někdo zmizel. Říká se, že občas je méně více, v tomhle případě, čím míň vidíme, tím hůř, v tý špinavý vodě není absolutně nic vidět. Tím pádem nějaký napětí je upozaděný. Naštěstí nám aspoň lehce nastínili toho mega giga příšeráka ke konci, kterej byl sice přehnaně vyfantazírovanej, ale kdoví, co tam dole číhá. Škoda, že jsme si s ním neužili trochu víc, ale věřím, že už tak to stálo dost peněz. Takže jako sci-fi i průměr, jako akční horor, slaboučký. Komentovat herectví Kristen, když byla většinu času ve skafandru plus její grimasy, který se nemění, nemá ani cenu.

• 27.4.2020  23:13
    Lov (2020)

Čekal jsem od toho trochu hororovější Hunger Gamesky. Ale tohle i přes to veškerý vysvětlení, vůbec nedávalo smysl. Ani hlavu, ani patu. Nehledě na slabý dialogy, ale co čekat. To, že nám hned ze startu ukážou sympatický postavy a během chvilky je nechaj vychcípat, je ohromně nešťastný. Ale co se týče jednotlivejch smrtí, s tím si už vyhráli, tomu není moc co vytknout. To je možná jedinej důvod, proč tenhle film vidět. Betty Gilpin, ať se vzala kdekoli byla mašina, to se moc nevidí. Jinak si s tím tvůrci hlavu vůbec nelámali a vytvořili něco nad čím se někdo může pobavit, někdo vychutnat slušný gore a jít spokojeně dál. Takovej letošní průměr.

• 26.4.2020  12:34
    Tvář vody (2017)

Tohle byla klasická fantasy delTorovka, kdy si ne zrovna zajímavá němá hlavní postava telepaticky sblíží s nějakou stvůrou z bažin. Absolutně nic jsme o něm nevěděli, nic proč bychom s ním měli soucítit a bejt na jeho straně. To je největší kámen úrazu, když už se to točí kolem něj. Za obrovskej bizár považuju, že si napustili plnou koupelnu vody, aby se následně mohli pomazlit. Přitom tam byla hromada scén, který mi už tuplem nedávaly smysl. Jediný pozitivum byl ten zlosyn agent, kterej to zahrál na zmrda dostatečně výborně. Divím se, že takovýhle komorní artovky dokážou přitáhnou i tak dost lidí, přestože to rozhodně není točený pro masy lidí.

• 26.4.2020  00:34
    Slunovrat (2019)

Už sem na pár takovejch filmů narazil, přesně ten typ, kdy se parta lidí dostane do vesničky, kde žije kult pošahanejch mírumilovců a sluníčkářů. A pokaždý to má stejnej průběh a ani tady to nesejde z tý nalajnovaný cesty. Troufnu si říct, že jsem většinu situací prostě předvídal. Ano byly tam momenty, jako například seskok, kdy to mělo slušný koule a vypadalo to neskutečně. Ale jinak mě ty rituály nebavily, atmosféra se mi vyhla obloukem, možná proto, že jsem věděl jak to dopadne a hlavní hrdinku jsem nemohl vystát už po 10 minutách. Takže NE! opět těmhle rádoby hororům. Přitom by stačilo to pojmout trošku jinak.

• 25.4.2020  16:20
    Le Mans '66 (2019)

Tyhle životopisný dramata s dobrým obsazením většinou nedopadaj špatně. Nejsem žádnej fanoušek aut, motorů, závodů a všeho kolem, ale tohle mě tím svým pojetím rozdílnejch postav a dialogů docela dost vtáhlo. Obával jsem se, že od toho vysokýho hodnocení budu očekávat zbytečně moc, ale víceméně se to to celý povedlo. 90% je obrovský číslo na takovej žánr. I tak si ale nedokážu pomoct a zklamal mě ten úplnej závěr. Nebo zklamal, prostě chápu, že se to stalo, ale nedává mi to smysl, že se to stane zrovna takhle. Kdo uvidí, (ne)pochopí. Za podívání to rozhodně stojí.

• 23.4.2020  15:14

Asi bych to neměl s těma válečnýma filmama přehánět, navíc když jsou z Finska. Ale pro milovníky všeho, co se týká 2.světový je to další úhel pohledu, jak to probíhalo mezi Finskem a Ruskem, neříkám nic. Až se divím, že jsem to vydržel 3 hodiny, protože to bylo dost neosobní, málo lidí si zapamatujete až na toho jednoho. Byla to taková ta surová realita, žádnej Hollywood, příběhově ani žádnej Vojín Ryan. Asi by si to měl vážně pouštět jenom ten, koho to zajímá. Ale vizuálně to mělo váhu.

• 17.4.2020  14:28

Tohle není jentak ledajakej válečnej film, jak je známe. Tohle je film o hrdinovi, do kterýho bychom to v životě neřekli, hodně toho snesl, aby mohl zachraňovat životy. Tohle se na Garfielda tak hodilo, vůbec jsem o něm nepochyboval, mnohem lepší role než aby tam odstřeloval jednoho rákosníka za druhým. Bavila mě každá minuta, a to jsem si myslel ze 2h20m bude celkem dlouhá stopáž. Sice je to s odstupem času trochu zázrak, že to tam dokázal oběhat všechno sám, ale v tu chvíli mi to bylo úplně jedno. Poslání někdy můžou bejt holt všelijaký. Když je něco prostě vynikající, tak nezáleží, co to je za žánr.

• 16.4.2020  14:25
    TY (TV seriál) (2018)

Tak nějak jsem čekal hodně, ale takovou úchylárnu a zvrácenost, že se mi to bude i líbit, to teda ne. Ono Joea totiž nejde nemít rád, on to celý myslí dobře, ale občas se to trochu zvrtne a je třeba včas zakročit. První sérka stála na poznávání pravý Joeovi osobnosti a hlavně jeho "první lásce" Beck, která byla prostě kouzelná a není se co divit, že je pro ni schopnej udělat cokoliv. Každej díl dokáže překvapit a 9. díl, respektive jeho konec byl úplně že What? To bych čekal na poslední díl řady. Druhá sérka měla pomalejší rozjezd ale od 5.dílu, kdy se to opět zvrtlo jiným směrem to nabralo zase grády a jelo to opět až do konce. No pro mě to byl zas 9. díl + poslední vysvětlující. Jako spojit dnešní realitu, lásku a stalking se v tomhle případě vydařilo. Pokud se nemaj v plánu moc opakovat a přijít s něčím originálním i nadále, tak se na tu 3.řadu docela i těším.

• 13.4.2020  11:34
    Díra (2019)

Originální námět rozhodně, takový vězení s přídělem jídla podle patra a na thriller je zaděláno. Nikdy nevíš, kde se zrovna ocitneš a jestli se dožiješ dalšího dne. I přestože to bylo dost komorní, tak byl člověk plnej napětí, kam se to celý vystupňuje. O nechutnosti a kanibalismus postaráno. Co mě ale mrzí, je nedostatek odpovědí, a že se jich naskytlo spoustu. A druhá věc, s kterou přišla vlna zklamání, je konec. Od toho jsem čekal mnohem větší pecku, než nějaký jejich poselství. Pro mě škoda nevyužitýho potenciálu a atmosféry, kterou to bezpochyby hodinu filmu mělo.

• 11.4.2020  00:12

Každej z těch dvou dílů, ačkoli to mělo návaznost, byl úplně jinej. Na jedničce byla super ta parta lidí na horách, tady zůstal prostě jenom jeden přeživší, zvláštní gender z muzea a zombie tým z USA. Nikdo z nich mě vůbec nebavil. Ovšem to, že to povýšili na bitvu mezi Naci-zombie vs. Rusácký zombie, přineslo mnohem větší porci originálních zabití. Už i v tom začátku, kdy se kámoš z jedničky učil ovládat svojí naci-ruku. Ale že bych z toho celýho byl na větvi, to říct nemůžu. Natož že bych se válel smíchy po zemi, prostě horor, kterej to od začátku nemyslí vůbec vážně a všechno je možný.

• 4.4.2020  23:40
    Mrtvý sníh (2009)

Abych rovnou navázal na obsah něčím pozitivním, vynalézavost smrtí se tomu upřít nedá. Některý se opravdu povedly, ale ten zbytek byl až moc přes čáru. A s ironií to vážně nemělo nic společnýho. Někdo to může nazvat hororovou komedií, já v tom vidím spíš hodně nepovedený severský naci-zombie béčko. Spíš než vtipný, to bylo místy trapný. O tom, že herci potkali herectví hodně zdaleka, se můžeme přesvědčit hned v prvních minutách, ani jedna postava mě nezajímala. Vyprávění toho filmu je svým způsobem dost nezáživný. I přesto že tam jde jenom o to jedno, musí tam bejt nějaká štábní kultura. Ale abych to zakončil něčím kladným, povedla se jim i originalita rychlejch a docela i organizovanejch naci-zombies. Ale rozhodně doporučovat nebudu, není zas tolik o co stát.

• 30.3.2020  17:34

Značka Cloverfield nám přináší další díl, tentokrát přímo z vesmíru. A to cestování časem a prolínání dimenzí si o to jasně říká. Bohužel to nenaplnilo mé očekávání, novej člen posádky to mohl kompromitovat o dost víc, aby to mělo ty pořádný grády. Kéžby se to projevilo nějakým mind-fuckem, aby jsme čuměli s otevřenou hubou. Atmosfericky to nesahá libový jedničce ani po kotníky. Ale ta poslední scéna na Zemi? Oh shit, v tu chvíli bych si přál o něco větší rozpočet a aspoň pár minut navíc. Převažuje zklamání, s původníma filmama bych to nespojoval, ale jelikož tu už dlouho nic podobnýho nebylo, alespoň menší pozdvižení to udělalo.

• 30.3.2020  00:19

Další z těch rádoby originálních fantasy scífek, ale pro mě strašně prvoplánový. Už z traileru to bylo znát. Nikdo z herců mi nedal důvod mu fandit, příběh mě vlastně vůbec nebavil. Dokoukat se to dalo, ale od začátku bylo jasný, jak to dopadne. Jenom to vyplnily nějakým akčním bordelem, aby se neřeklo. Čekal jsem od těch jezdících měst trochu víc, byl tam jenom Londýn, velká čínská zeď a pár menších vesniček. Nebudu tu zmiňovat žádný kdyby, prostě nerozumím pořádně s čím do toho šli, ale hrozně se to nepovedlo. Takovejch filmů tu máme mraky, přitom rozpočet 100 mega není úplně málo.

• 27.3.2020  00:51
    Svatý Mikuláš (2014)

Tak jsem se konečně odhodlal stát se vlastencem v mým oblíbeným žánru a zase mi to na nějakou dobu stačilo. Hodně FF i ve světe je amatérskejch, ale tohle je prostě českej extrém. Takhle něco domrskat umíme fakt jenom my. U studentskýho filmu bych předpokládal, že minimálně herecky to bude na úrovni, ale i u nás na vesnici borci z hospody by to zahráli věrohodnějc. Že mě to nechalo absolutně klidným, to tu rozvádět asi nemusím. A přitom postavy doktorů nebyly nejhorši, pacienti už byla zas tragédie. Ale je spousta možností jak i bez rozpočtu udělat horor s napětím, aniž by tam musely levitovat židle na provázku. Což mě utvrzuje v tom, že to nejsou milovníci a znalci hororu. To že uprostřed filmu, zabijou týpka a začne tam zpívat Marek Ztracený mě už jenom potvrdilo domněnku, že se z toho snažili udělat parodii. A na konci z auta vystoupí Pavel Novotný, tak to nazdar. Dlouho sem uvažoval jestli těm lidem dát aspoň hvězdu za snahu, ale lepší bejt rovnou upřímnej, ať už nic takovýho nedělaj. Opravdu lepší se na to vysrat než si dělat takovou ostudu a trápit nás s tim.

• 26.3.2020  22:29
    Extinction (2018)

Na Netflix je to řekněme průměr, ale vzhledem k tomu, kolik toho poslední dobou produkujou, tak slušnej průměr v žánru sci-fi. Není tu nic, co by vyloženě vadilo, akce by mohlo bejt sice víc, ale rozpočet zřejmě nedovolil. Hodně zdaleka to mohlo připomínat Válku světů, akorát levnější verzi. S absencí toho něčeho mimozemskýho, což pro mě škoda, já tohle úplně vítám. Každopádně zápletka to celý rozšifrovala k mýmu překvapení a předpokládám, že i ostatních. Dost možná se tu plánovalo i pokračování, ale asi to takovej úspěch nesklidí.

• 24.3.2020  04:53

První půlhodina mi přišla, jako kdybych už něco takovýho viděl, ale bohužel v Podobnejch filmech sem nic nenašel. Taky několik dětí, taky umřela matka, taky po nich šel právník. Opravdu takový filmový DejaVu, který se mi až takhle neděje. Ale zpátky k filmu, co se týče španělský tvorby, tak to bylo ze slabšího soudku. Horor to každopádně není, to zaprvý. Čekal jsem, kdy začnou hrát roli ty zrcadla, no ...planej poplach. Jako thriller bych to taky nespecifikoval. Ono to jakž takž atmosféru má, ale nenaplněnou. I tak ale finální zvrat měl něco do sebe, málokdo by to asi čekal. Navíc to okamžitě dá podnět k zamyšlení, jakej teda byl sled událostí. Tohle je naštěstí ten případ, kterej to aspoň trochu tím závěrem zachránil. Španělsko si holt laťku nastavilo moc vysoko.

• 20.3.2020  01:24

Tak to bysme měli, slušnej psycho thriller, kterej mě rozhodně neurazil. A vlastně ani nenudil. Spolubydlící začne dávat hodně rychle najevo, co si kdo může k její kámošce dovolit. A vcelku brzo je i jasný, o co tam vlastně jde. Průběh byl víceméně tuctovej, ale i tak dokázal navodit nepříjemnou atmosféru. Ale o horor se nejednalo. Obě holky navíc vypadaly víc než dobře, což je jedině ku prospěchu. Škoda Rebeccy, kdyby to měla v hlavě v pořádku, tak jí to s úsměvem fakt slušelo. Chudáci, její rodiče, takovýho jmění a není to komu přenechat. Možná jsem od toho čekal i větší hrůzu, takže za mě OK.

• 19.3.2020  00:47

Náhodou, pro ty dva kluky to musí bejt prázdninový dobrodružství na celej život. Hlavně teda pro Ellise, ten toho stihl o něco víc než jeho kámoš. Navíc se ukázalo, jakej může bejt ve 14 letech slušnej ranař. Dokonce i Matthew v hlavní roli mě dost bavil, přesto že jeho postava byla chvílema matoucí a ne až tak výrazná. Reese Witherspoon před 8 lety sakra kus blondýny, dlouho sem s ní žádnej film neviděl. Určitě to není takový drama o Mudovi, jak sám název napovídá. Je to mnohem širokosáhlejší a nebejt těch kluků, tak si to ani omylem nedokážu představit. Výborný výkony obou.

• 17.3.2020  21:45

Mělo to neskutečně old-school nádech, což je dost s podivem vzhledem k tomu, že je to pouze z roku 2006. Ale čas letí a dnešní tragikomedie už vypadaj přece jen trochu jinak. Obsazený to nebylo nijak ultra hollywoodsky, i přesto, že oba jsou známí herci, tak to mělo v sobě tu lidskost. Originální to ale rozhodně je i na dnešní dobu. Bál jsem se že mi ta spisovatelka bude vadit mnohem víc a kecat do toho mnohem víc, nebylo to až tak přehnaný, za což jí děkuju. Ale osobně už to s její rolí bylo horší, vůbec nerozumím, proč jí museli zobrazit zrovna v takovým světle. Každopádně Will Ferrell si to potahal sám víc než dobře. A pro film nejspíš dobře, za to jak to dopadlo.

• 16.3.2020  20:55
    Let (2012)

Let s Denzelem má slušnej začátek, co se týče samotný havárie. To jak se s tím dokázal vypořádat, asi docela klobouček. Ale ty jeho následný dilemata, jak se s tím poprat dál, už mě nudilo. Chápu, že není jednoduchý se ze dne na den probudit z tý diskotéky. Ale tohle bylo přehnaně zdlouhavý drama, nechci říct o ničem, ale pak už jakoby o ničem než si týpek v palici vyjasní, co vlastně chce.

• 13.3.2020  20:24

Fotbal miluju, takže film z prostředí anglický PL, potažmo druhý ligy. jsem předpokládal, že mě chytne. Fotbal samotnej totiž umí psát krásný příběhy a to co s vesnickým Derby County oba dokázali, je něco neuvěřitelnýho. A mohli by dokázat mnohem víc, kdyby Brian Clough nebyl takovej arogantní zmrd, nebo aspoň Michael Sheen, ho tak dokonale vyobrazil. To, co se pak dělo v kabině Leedsu, za jeho výroky, tomu se ani nedivím a úplně jednoduše jsou ti hráči schopni managera odstavit. Fungovalo to tak kdysi, funguje to dodnes. Ale přehnaný nadšení z filmu rozhodně nesdílím.

• 12.3.2020  15:29
    Moon (2009)

Na sci.fi je to až extrémně pomalý tempo, kdy se dlouho nic neděje. A když už se ukáže ten zvrat, je to celý v klidu, reálnější by byla panika. Drží se to zuby nehty toho komorního stylu. Pak přijde další rána, kterou já znám z novějšího Interstellar a neudělá to se mnou vůbec nic. Prostě si řekneš Hmm, tak asi jo. Chvilku ti šrotuje, jak je to všechno možný, ale s titulkama to zase hned odezní. Škoda promrhanýho nápadu.

• 12.3.2020  02:11

Já opravdu nemívám daleko ke slzám, ale bohužel mě to vůbec nedojalo. Jako kdyby na roli Kate Winslet nebyl kladenej takovej důraz. Ale očividně na to mám úplně odlišnej názor. Vlastně ani nevím, jestli se mi to líbilo. Johnny Depp o 16 let mladší to zahrál dobře na pomezí reality a dětské fantazie, ale mě to nic neřeklo. Možná je třeba znát Petera Pana, možná život autora Jamese Barrie, nedokážu posoudit. Ne vždy ovšem jdu s proudem.

• 10.3.2020  23:00
    Člověk kancelářský (TV film) (2016)

Dost trefnej dokument na téma kancelářský krysy. Měl jsem tu možnost to zažít na vlastní kůži, takže jsem ty typy lidí přesně poznal. Eva jako zmatená asistentka ve zkušebce. Naproti ženská, která si jde s vážnou tváří za svým. Týpek kterej má na salámu. Problémky typu okno/klimatizace. I ten šéf oddělení se povedl. Ne že bych se zasmál, ale je to povedený.

• 10.3.2020  20:43

Horší ztvárnění hloupýho Honzy jsem v český kinematografii snad ještě neviděl. Ono ne že by to bylo vtipný, ale mě to vyloženě vadilo. To, že se českou pohádku snažili pojmout originálně, se vůbec nepovedlo. Bylo tam spousta hluchejch a nudnejch pasáží. Eben a Prachař mě tam extrémně iritovali, dost tomu přidala ta paruku s ksichtem. Eva, řekněme průměrnej výkon. Tohle nebyla zábavná pohádka pro dospělý, natož pro děti. Tak nevím, kdo byl teda cílovka. Vidět to na Vánoce, tak je mám celý zkažený.

• 8.3.2020  00:02
    Dívka za zrcadlem (TV film) (2018)

Bylo zajímavý vidět jak se tvoří takovej film metodou film ve filmu. Ale příběhově mě neoslovil ani jeden. Ta hlavní linka mezi Táňou a Vojtou byla úplná klasika, která se děje dnes a denně, nic převratnýho. Ta druhá, která se točila byla úplně mimo mísu. Ukázalo se mi, že to Evě sluší s věkem čím dál víc, i když se lehce začíná ztrácet ta roztomilost s ženštějšíma rolema. A že jí to náramně sluší v šatičkách. Jinak je to přesně ten typ českýho dramatu, který obecně nikoho nebaví, ať tam nastrkáte herců, kolik chcete.

• 6.3.2020  01:46

Tak tohle prý je nejlepší horor 2019 na motivy legendárního The Shining, který jsem mimochodem do dneška neviděl. Je to hodně jiný, příběh to mělo, to rozhodně. Ale atmosféra nulová, napětí žádný, já jsem prostě jenom koukal, jak kdyby to bylo obyčejný sci-fi o pár vyvolených. To převtělování a telepatická komunikace, vytváření snů, jestli se to tak dá nazvat. To všechno by bylo v pořádku, kdyby se jednalo o úplně jinej film. Jako názor, že to není "horor" pro každýho, moc neberu. Upřímně by mě i zajímalo, co na tom ostatní viděli, že jsou z toho tak nadšení. Pro mě to bylo nezáživný, pomalý, dlouhý pokoukání, na něco, co mě v rámci žánru neoslovilo.

• 4.3.2020  00:00
    Rány (2019)

Hovadina od Netflixu na n-tou. A to jsem s Netflixem měl doposud jenom kladný zkušenosti. Tenhle rádoby psycho horor rozjel několik scén, několik zřejmě klíčovejch momentů, do toho zapojil x lidí a marně byste čekali, kdy se to všechno spojí do kupy. Napadlo mě, že týpek musel fetovat od začátku filmu, ale bohužel nebyl sám, kdo to viděl. Prostě tam nic nedávalo smysl, tohle je absolutní zbytečnost. Asi maj v Netflixu spoustu lidí, co se nuděj, tak vymejšlej ptákoviny.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 21 28