Havaj8

okres Litoměřice
Milovník seriálů a hororů

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 22.6.2018  11:12

Pravdou je, že to slabší bylo, nic jinýho si vykládat nebudem. Ale kdo ty dinosaury rád má, tak ho to bavit bude. Zápletka naštěstí nebyla tak tragická, jak jsem vyčetl, že se v podstatě vrátí na ostrov zachránit dinosaury, a u toho se nechaj opět naivně sežrat a zašlapat. Dobrá polovina filmu pak byla v Americe, kde už se s těma ještěrama zamýšlel jinej byznys. Je faktem, že nějakej díl ze série si musí vyžrat trochu tý vaty, aby připravili půdu pro pokračování a v tomhle případě dinosauři volně v USA mezi lidma? Snad to nedopadne úplně tragicky. Slibuje to doufám obrovskou akci. Těžko se dá tenhle díl hodnotit, vizuál topka (za ty prachy), herci neměli dostatek prostoru a příběh slaboučkej.

• 30.5.2018  13:30
    Deadpool 2 (2018)

Tentokrát už za 5* ne. Sdílím podobný názory, že poprvý to bylo obrovský překvapení a něco, co jsem doposud ještě neviděl (a neslyšel). Dvojka se v mnohém opakovala, některý vtípky a hlášky byly skoro trapně zbytečný a zápletka se svojí přítelkyní to o to víc brzdila. Přišlo mi, že ani to kino už se tolik nesměje, když už tak se minimálně každej pousmál pro sebe, to určitě jo. Holt větší a extrémnější to nebylo, asi to ani nešlo udělat. I tak je to ale od Marvel a DC hrdinů parádní oddychovka. Hlavně to jeho lámání kostí a všelijaký přeříznutí končetin je speciální. Rád bych ho viděl ve filmu třeba s Avengers, ale už jenom kvůli ratingu se to nikdy nestane. Sám o sobě už toho nemá moc, co nabídnout.

• 15.5.2018  14:31

Vůbec netuším, jak jsem k tomu přišel, ale zabrousil jsem i do francouzský hororový tvorby a čekalo na mě horší béčko. Ale některý scény měly celkem úroveň. Ať už ta úvodní scénka s tou těhulí nebo později s tím nahatým maníkem, on sám o sobě byl dost nechuťák. A pár zvráceností tam praktikoval. Ale dějově to byla úplná blbost, kdyby to mělo jenom hodinu, nikdo by se nemohl divit. Finále v tom sklepě, už to jenom degradovalo.

• 12.5.2018  23:43

Tak po svý první zkušenosti můžu říct, že mě detektivky Herculese Poirota nebavěj. Napínavý to nebylo ani omylem, věřím, že knížky jsou o dost lepší. Buď to bylo špatně pojatý a nebo to prostě nebylo podle mýho gusta. Zlatej Sherlock Holmes, kterej má i trošku toho důvtipu. Tohle bylo tak strašně roztahaný, detektiv přicházel na důkazy a indicie, aniž by nás o tom informoval, prostě si to všechno cucal z prstu a tak by to být nemělo. Ke konci mě překvapilo, jak je sakra možný, že všechny táhla do vlaku ta samá osoba, o to víc mě dostalo celý rozuzlení, což bylo působivý. Ale ne natolik, abych z toho byl vodvařenej, takže úplně taková pecka to není, aby to muselo být nutně v červeným. Navíc nemám rád, když je režisér zároveň i hlavní herec, to nedělá úplně dobrotu.

• 12.5.2018  16:41

Aniž bych viděl trailer, tak jsem slyšel spoustu pozitivní kritiky , takže návštěva kina byla tutová víc než na jakejkoli jinej horor. A recenze nelhaly, Tiché místo bylo hned od začátku zajímavý, hned po pár minutách nám mírně ukázali hrozbu a ta atmosféra byla super. Horor bez atmosféry prostě nemůže fungovat a poslední dobou to vypadá, že to dost režisérů a scénáristů pochopilo. S obsazením jsem taky neměl problém, hodně sympatická Emily Blunt i John Krasinski. Stopáž tu klidně mohla bejt i delší, jelikož nás pořádně nestihli se vším seznámit, co to bylo zač, a co ty lidi v okolí. A zároveň mi přišlo, že to finále rychle uteklo. Ale jinak to mělo všechny parametry pro moderní horor.

• 8.5.2018  20:42

No. Tak to byl masakr. Hrdinové se sice nepotkali pohromadě, ale i tak jednotlivý scény s různejma partama skvěle fungovaly, díky kamenům nekonečna to i výborně gradovalo. Thanos je konečně top záporák, kterýho jsme si vždycky přáli a s ničím se nemazlil. Nedovedu si představit jak ho porazit, když se jim to nepodařilo x-krát, a to ještě neměl všechny kameny. U scény s Thorem jsem měl vyloženě husí kůži, protože jeho nástup s novou zbraní neměl chybu. Možná poprvý, co mě mrzí, že sem nebyl na 3D, protože ty akční pasáže by si ho zasloužily. Bohužel to opět nemělo moc toho Marvel humoru, ale vzhledem k vážnosti filmu se to dá chápat. A ten konec, to člověk jenom zíral. U seriálů to tak bejvá, ale ve světě filmů...Rozhodně jeden z nejlepších závěrů a zároveň obrovská natěšenost na pokračování.

• 6.5.2018  18:00
    Mimi šéf (2017)

Vzhledem k ostatním animákům byl Baby Boss minimálně vtipnej. A to od toho vlastně nic jinýho krom animace ani nečekám. Na druhou stranu děti ho pochopit nemůžou, takže je to rozdělený tak půl na půl. Ale já jako dospělejší jedinec z toho nijak nadšenej nejsem a to že mě animáče kolikrát dokážou mile překvapit.

• 6.5.2018  12:49

Tohle byla vlastně taková Hana Montana jako tajná agentka v komedii. Cílová skupina pod 15 let, to totiž nebylo ani pro teenagery. Mě to nemělo vůbec co říct. Sophie Turner hrozná role, Jessica Alba ještě horší. S.L.Jackson jenom paběrkoval. Dětský holčičí publikum si možná přijde na svý.

• 3.5.2018  23:25
    Cell (2016)

Originální námět Stephena Kinga na hromadně rychlou apokalypsu pomocí mobilního telefonu. Všechno to začalo tak rychle, bylo jich najednou všude tolik, ale jako kdyby se báli je pořádně využít. Když už je to film o nich, tak by bylo fajn je častěji ukázat a hlavně v akci, ne v tom jejich sleep módu. Prostředí mohlo bejt taky víc postapo. Cusack a Jackson jsou super, ale tady byly oba takový znuděný, ty role jim toho ani moc nenabídly. A konec, bohužel slabší. Nijak extra objasněno, bez akce. Mě se to celkem líbilo, ale přitom to až tak dobrý nebylo.

• 1.5.2018  17:20
    The Choice (2016)

Předloha podle Sparkse a bylo jasno. To je záruka přeslazený kvality. Nicméně ten hlavní herec byl tak strašně arogantní, že to přece nikoho přitahovat nemůže. Blondýnka byla úžasná, přítel jí na chvíli odjede a hele, co se to stane. Jako by se nechumelilo. Tohle se opravdu může stát jenom v knížce a následně ve filmu. Pak do toho frkli ještě jeden dneska už neoriginální twist, aby z nás vydojili zbytek emocí a bylo vymalováno. Prostě Sparks to dělá všechno plus mínus na jedno brdo, ale je to sázka na jistotu. Navíc ve velký většině to převedení do filmu i herecky vyjde, takže spokojenost.

• 1.5.2018  12:13
    Bedeviled (2016)

To byl zase nápad, appka, která dokáže vyděsit k smrti. Kdyby se to drželo v určitejch mezích a dodržovaly se nějaký pravidla, možná by se to dalo překousnout. Ale někdy to bylo až tak nereálný, že ani nešla pořádně udržet pozornost. Na béčko ale zase dokázali přijít s novejma neokoukanejma hercema, takže v tomhle směru trošku bylo na co koukat. Ani ty lekačky totiž za moc nestály, a tak není zrovna o co stát.

• 30.4.2018  22:44

Po příběhový stránce podle skutečný události mi to přišlo mnohem lepší a odvážnější než Dunkerk. Samozřejmě, že po tý audiovizuální ani zdaleka, ale to už je věc rozpočtu. Dialogy to taky moc vychytaný nemělo, ale obdivoval jsem s jakou bravurou to zahráli, přestože bylo tak -10 pod nulou, promočený skrz naskrz, ale touha přežít byla silnější. Možná to bylo trochu delší, ale ten konec to zachránil, v tomhle případě se to opravdu hodilo.

• 29.4.2018  23:47

Hodně slabej odvar na novější díly Fast and Furious, co se týče akce a všemožnýho přechytračení. Čím víc někoho převezli, tím víc to nedávalo smysl, scénáristi si tam vkládali jenom to, co se jim hodilo. Dojem mohly udělat jenom ty pěkný tvářičky v hlavních mužských a ženských rolích. Je to béčko, kterýmu se dá obětovat těch 90 minut, ale ničím to neohromí, nepřekvapí, dokonce ani moc nezaujme. Blahem můžou chrochtat jen milovníci těch starejch bouráků.

• 28.4.2018  22:49
    The Ritual (2017)

Tak jsme se dočkali po nějaký době výbornýho tajemnýho atmosferickýho hororu. Už ta první scénka byla přehnaná na psychiku a tak nějak se to v tom duchu neslo i po zbytek filmu. Partička borců, kteří sice občas byli taky ukřičení jak ty teenageři, ale snažili se řešit ty situace jakž takž logicky, víceméně jako dospělí lidi. Švédský lesy jsou ve tmě stejně temný jako všechny ostatní, ale ten strach z neznáma tu v nich pracoval na výbornou. Je opravdu velká škoda, že nám na konci ukázali v celý svý kráse, co že to bylo zač. Kdyby se tak nestalo a viděli bychom to jenom ve stínech jako po celej film, bylo by to mnohem lepší. Někdy je prostě lepší si vyhodnotit, co divák má vidět a vědět a co ne. Ta mátoha na konci to lehce degradovala, ale jinak ta atmosféra byla výtečná.

• 27.4.2018  14:17
    Cold Skin (2017)

Sci-fi thriller ze Španělska, těšil jsem se neskutečně. Super tajemnej ostrov, jedna chajda, jeden maják, dva lidi, už jenom odhalovat, jaký tajemství se tam skrývaj. Atmosféra byla skvělá, celkem brzo se tam začaly objevovat chladný tváře a šlapalo to. Ale najednou byl konec a zjistili jsme, že toho vlastně o moc víc nevíme. Obrovskej potenciál se v tom skrýval, ať už na pořádnej zvrat nebo na zodpovězení pár otázek. Přišlo mi to dost nedotažený do konce. Ti, co tomu dali 5 hvězd, v tom asi našli něco, co tam ani nebylo. Za takhle ,,otevřenej" konec tomu přece nikdo nemůže dát plnou palbu.

• 27.4.2018  00:16

Relativně i jedna z těch lepších komedií za poslední dobu. Nebylo to zbytečně dlouhý, humor klasika, ani černej, ani trapnej. Sice to nemělo žádnou větší zápletku, jak to většinou bejvá, ale v klídečku se to odjelo. Jako film pro celou rodinu na jedno zkouknutí ideál.

• 26.4.2018  12:40
    Temná věž (2017)

Herecky obsazený náramně, ale nic světobornýho se tu opravdu nekonalo. Příběh o temný věži, kterou má za úkol někdo hlídat a někdo zničit, aby se dostal ještě k větší moci. Další mladej klučina, kterej je vlastně vyvolenej, a dokáže všechno spasit, což je nám jasný hned od začátku. To je scénář, kterej bych vymyslel i já. Takže buď je Kingova předloha shit a nebo to prostě domrvil scénárista. Westernový pasáže ze strany Idrise Elby jsou slušný, jinak je to ale obyčejná kravina.

• 19.4.2018  20:15

Jasně, žádná bomba pecka horor to není, ale v rámci možností, a s tím, s čím do toho jdete, je to přijatelný. Obyčejná žánrovka typu Pravda nebo Úkol. Otázky i úkoly se začnou stupňovat a vyhrocovat. Klidně tomu mohli ještě trochu naložit. Atmosféra u těchhle levnejch hororů rozhodně nemůže fungovat, ani ty postavy nejsou zrovna špičkový, ale co potěší, jsou ty nechutný creepy úšklebky. Tipuju, že na to hodně rychle zapomenu, ale konec dost překvapil a holky maj na nějakou chvilku klid :)

• 16.4.2018  22:32
    Vyšší moc (2014)

Tohle byl strašně zvláštní film. Severská tvorba, která na mě zanechala nějaký stopy. Den za dnem, to se mnou něco dělalo, ale nedokážu popsat co, nikdy jsem nic takovýho nezažil. Ani ne, že by mě to psychicky rozebralo, ale měl sem jakoby pocit prázdnoty, doslova se na mě přenesly všechny ty emoce z filmu. Není to rozhodně lavina, která nás pohltí, ale absolutní depresivní deka. Chvílema to bylo odlehčený nějakým vtípkem, ale to je jedině dobře, jinak by mě to taky mohlo odrovnat. Já možná ještě teď nechápu, co jsem to viděl a jaký že to mělo mít poselství, ale očividně jsem byl přesně v tom rozpoložení, abych byl ten správnej cílovej divák.

• 14.4.2018  11:23
    Girlhouse (2014)

Je jasný, čím se snažil tenhle film zaujmout a hororový prvky to rozhodně nebyly. Dlouhou dobu si to drželo tu pomyslnou laťku nudnosti. Nikdo tam extra nezazářil, abysme si aspoň jednu postavu oblíbili. I tak ale první scéna s malým Loverboyem a pak těch pár posledních byla slušná řezničina. Takže někdo se v tom vyřádil, ale jinak to byl celkem výblitek bez jakýkoli logiky. Hodnocení některejch jedinců je tu prostě k nepochopení. Oni jsou tak hotoví, že viděj konečně "slasher", že si odmažou tu vatu a nudu dobrý 2/3 filmu a myslej si, jakej to není masterpiece. Smutná realita.

• 12.4.2018  21:40

Očividně to udělalo velkej boom i po druhým díle, tak proč nenatočit trojku. Bohužel už to ale nedokázalo jet v zajetých kolejích. Jasně, člověk se celkem zasmál, ale přitom spousta těch joků bylo strašně na sílu. Příběh se točil čistě kolem příprav na maturitu a dalšího zavření školy, ale to nebylo to podstatný. Oni se snažej každou scénou trumfovat tu předchozí, a ne vždycky se to holt povede. Bral bych to jako konec německý trilogie, která se jim mimořádně povedla a dál bych to nepokoušel.

• 6.4.2018  23:44
    Sněhulák (2017)

Pamatuju se, jak jsem měl tendenci na to jít do kina, jakože na horor. Dobře jsem udělal, že jsem nešel, byla to čistá detektivka, která se ale celkem vleče. Do toho se zmatečně začnou prolínat případy a spousta jmen. Bohužel žádný vodítka, který by mě dostaly trochu hlouběji do případu. Detektivka, která je strašně zle uchopená směrem k divákovi. Obsazení špičkový, ale klidně to mohli dát i někomu míň známýmu, aby se ukázal. Tohle zahrát, na to není potřeba tolik hereckýho umu. A ani ten finiš se mě nijak nedotkl, jakože supeer, to jsem teda nečekal. Na něco takovýho musí bejt asi sakra zručnej režisér.

• 2.4.2018  21:50

Očekávání splněna. Pročetl jsem si o tom dost předem v diskuzích a očividně Spielberg udělal svojí práci na výbornou. Sice je to mířený řekl bych na mladší ročníky, ale to mi až tolik nevadilo, dalo se to v pohodě přežít. Bylo to ale zase něco novýho, propojit realitu s tou virtuální, a navíc tak, aby to fungovalo, nenudilo a v kuse bavilo...Mohl to točit kdokoli jinej, a takhle pozitivní bysme tu nebyli. Zábavně vystavěnej příběh, uvěřitelně zahraný postavy, svět ve virtuální realitě nabízel neskutečně možností. Opravdu jsem byl nadšenej z každý scény. Těch odkazů na filmy a na hry, to bylo strašně úsměvný. Netuším, co by mohlo bejt dál, ale pokračování bych klidně bral.

• 27.3.2018  13:07
    Unfriend (2016)

Rozhodně není dobrý, když něco musím dokoukávat na dvakrát. A to je tenhle případ, kdy jsem u toho prostě usínal. Ono to celý nabudilo dojem, jakože je všechno fajn. Hlavní obsazení, super kámoši a jedna nepěkná osoba, kvůli který se to dosere. To, že to mělo pár slušnejch lekaček mi ale nezmění názor na celej film. Ono to totiž vůbec dohromady nefungovalo, nemělo to příběh a nebavilo mě to. Navíc, poslední dobou se toho podobnýho točí tolik, že ani Němci z toho nevytrhnou. Kyber-šikana, stalking, gotika, čarodějnictví, posednutí démonem, dobrej guláš.

• 25.3.2018  21:52
    Dunkerk (2017)

Snažím se přijít na chuť těmhle válečnejm snímkům podle skutečný události. Ale tahle Nolanovka jak kdyby nemastná, neslaná, Děj to prostě nemělo, ať člověk hledal, jak chtěl. Těch válečnejch akčních scén to taky mělo opravdu pomálu, žádný přestřelky, nic. Tam šlo celej film jen o záchranu 400 tisíc vojáků z pláže, ať už na zemi, na vodě nebo ve vzduchu. Nic to se mnou prostě nedělalo, Nolan se nám jen snažil ukázat že nejenom Američani jsou patrioti. Natočený to bylo pěkně, audiovizuálně, ale chronologicky mi to nezapadalo, nemůžu si pomoct. Nerozumím tomu vysokýmu hodnocení, tohle je přitom jedna z těch nejslabších Nolanovek (a že jich moc nebylo).

• 20.3.2018  20:54

Když si vezmeme v potaz, jaký horory letos šly do kin, tak tohle byl konečně můj šálek kávy. Přesně ten typ psychickýho a vlastně i fyzickýho teroru, kterej já můžu. Rodinka byla v pohodě obsazená, masky jednoduchý, ale přesto výborný. Mělo to atmosféru, byl jsem skoro celej film v napětí, protože člověk nemůže vědět, kde se kdo objeví. Vůbec s ničím se to nemazlí, postavy se chovaj relativně inteligentně v momentech, kdy je to třeba. Já pro to mam jenom samý superlativy. Vlastně mi ani nevadilo, že to celý bylo bezdůvodný. Dost se divím, že to po prvním víkendu vidělo tak málo lidí.

• 19.3.2018  22:14
    The Lords of Salem (2012)

Co jsem to právě viděl? Já tušil, proč se mi do toho nechtělo, už od prvních minut sem věděl, že to bude sračka. Měl jsem sto chutí to vypnout, ale koukal jsem dál. Rob Zombie mě jen utvrdil v tom, že je to nemocnej člověk a fetuje. Že má nějaký vyznání a v tom si prostě jede a já to s ním nesdílím. To, že to nemělo ani hlavu, ani patu, že plácal jednu scénu přes druhou. Nic tam nefungovalo, proč ho v tom kdokoli podporuje? Pořád obsazuje svoji manželku nebo přítelkyni, která není herečka, jenom se mu hodí svojí image do krámu. Za mě obrovský NE, nechápu, co se na tom komu líbí.

• 19.3.2018  13:44

Dlouhou dobu mě odrazovaly ty 3 hodiny filmu. Ani to super hodnocení mě k tomu nedokopalo dřív, ale je to o tom, si udělat čas. Komedie to je se všim všudy, dobře, chyběla tomu ta čistá romantika, ale to není úplně tenhle styl. Jinak to mělo koule, fetovalo se, prcalo se, vydělávaly se nelegálně miliony dolarů úplně jak z jinýho světa. A člověk se bavil, i když to kolikrát mělo ukrutně dlouhý dialogy. To, že to nemělo žádný morální hodnoty snad v dnešní době řešit nejde, jestli chce někdo natočit luxusní dílo, tak se jich držet nemůže. Leoš Dicaprio je frajer, kterej dokáže zahrát cokoliv, Margot Robbie je, budu se pořád opakovat, dokonalá žena, která v čemkoliv bude hrát, tak upoutá veškerou pozornost. Troufám si říct, že to je jeden z těch filmů, kdy po skončení každej druhej začne sledovat burzu a bude zkoušet zbohatnout na akciích.

• 18.3.2018  23:10
    To (2017)

Originální It jsem neviděl, ale tohle si myslím, to plnohodnotně nahradilo. Škoda jen, že to nezůstalo v kolejích tý první scény, to byla úžasná scénka. Atmosféra byla celkem kolísavá, ale to je vzhledem ke stopáži filmu pochopitelný. Tudíž se něco mělo zredukovat, aby to šlo nějak pod 2 hodiny. Ani ty děti mi nevadily, zahrály to hodně v pohodě. A tomu, komu do dneška nevadili klauni, tak už by asi měl pociťovat menší respekt. Některý ty výrazy a pohledy byly ultra creepy. Jako horor pro mladší publikum to bylo nadprůměrný, pro mě, trošku náročnějšího diváka, tak půl na půl. Kolikrát mě dostaly i ty hlášky těch dětí. Jako asi dobrý.

• 16.3.2018  23:52

Ztroskotání až moc násilný, ten vztah taky nijak nejiskřil, natož aby tam pak fungovaly nějaký emoce. Přestože oba dva jsou výborní herci, tak tam chemie nebyla. Jinak to ale bylo vcelku fajn, takový ztroskotání uprostřed hory nemusí bejt vůbec příjemný, chtělo by to ale udělat větší drama. Naši herci měli až moc štěstí, na to že tam strávili 3 týdny, tak kromě vyčerpání vypadali pořád svěží. Takže z mýho pohledu, ne úplně dokonale vykreslená ta momentální situace, ale když se od toho člověk alespoň trochu odprostí, tak je to koukatelný. To, že by se tu hodil daleko odlišnější konec, o tom se ani nemá smysl bavit. Zanechalo by to hned větší dojem. Dost se na tom bezpochyby podepsal "ne tak zkušenej" režisér z Palestiny.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22