Havaj8

Milovník seriálů a hororů

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22
    • 14.11.2018  16:38
    Venom (2018)

Měsíc po premiéře, ale přece. Do kina mě to stejně vytáhlo. A bylo to snad ještě lepší než jsem očekával a slyšel všude kolem. Tom Hardy je neskutečnej charakter a sympaťák a spojení s Venomem mu vůbec neublížilo. To jejich vzájemný seznamování bylo super. Bylo to opět něco novýho, ani hrdina, ani záporák. Vlastně jak kdyby rozdvojená osobnost, která ale má něco společnýho. Akce v podání Venoma byla úžasná, jen škoda, že nestrávil trochu víc času na plátně s ostatníma symbiontama z cizí planety, ale třeba v dalších dílech. Něco málo z humoru jsme mohli vidět už v traileru, ale ještě trochu navíc bylo ve filmu, což je klasickej Marvel humor, a zrovna sem to sedělo. Další škoda, že to bylo krátký, čekal jsem něco přes dvě hodiny, ale sotva to byly dvě. Strašně si mě to získalo za tu chvilku. A jeden dodatek, nechápu, jak se s Venomem může rovnat zrovna Spider-man.

• 19.10.2018  11:49
    Halloween (2018)

Čas remaků opět nastal a vrátil se nám Michael Myers. Mělo to dost rozpačitej začátek, spousta kecání, seznamování se s rodinou, která si mě stejně nezískala (ano, opět tam byly momenty, za který byste je profackovali). Ale jakmile se při převozu pacientů vyboural autobus (to je náhodička, zrovna na Halloween), Michael byl zpátky ve svým živlu a nabíralo to grády. Alespoň co se smrtí týče, atmosféra tu bohužel tolik nefungovala. Co ale fungovalo zaručeně, byla ta nostalgická hudba.Takže aniž bych byl po celej film v napětí, jak to asi může dopadnout, tak jsem se bavil starou dobrou vyvražďovačkou.

• 4.10.2018  16:01

Upřímně jsem čekal úplný béčko a propadák. Herci tomu hned od začátku napomáhali, nikdo tam vyloženě sympatiema nečišel. Ale naštěstí toho ani moc nenamluvili. Hell Fest sám o sobě vypadal naloženě a už jenom z logiky věci je to ráj pro zabijáky. Atmosféra sice moc nefungovala, ale tady šlo hlavně o nějaký to gore. A co bylo v jejich silách, to nám i nabídli, nebylo to vůbec špatný. Pár smrtí bylo i dost originálních a hodilo se to k prostředí. Konec nebyl sice žádnej, ale o to ani nešlo. Patří to k tomu lepšímu, co letos dorazilo do kin.

• 2.10.2018  17:12
    Upgrade (2018)

Akční sci-fi horor s více než libovým hodnocením, to se jentak nevidí. Dokonce i počet hodnocení je na takovej žánr přehnanej. Ale má to svý důvody, protože Upgrade je moderně vylepšenej Hardcore Henry. I tak nějaký ty pohyby boje byly moc robotický, což se mi tolik nezamlouvalo. Ale naopak se to s nikým moc nesralo, spousta grázlů to odneslo a ne jentak obyčejně. Každopádně jsem doufal v pořádnou pointu, proč to všechno na začátku. Proč to odnesla jeho žena. A pointa mě zklamala, ta byla opravdu až trapně jednoduchá. Je vidět, že s tím si záležet nedali. Já za sebe můžu říct, že HC Henry se mi líbil mnohem víc, nejen zpracováním, ale i příběhem. Hodnocení tady je hodně daný tím, že většina lidí právě Henryho neviděla. To by měli napravit.

• 10.9.2018  14:13
    Sestra (2018)

Viděno na premiéře ve čtvrtek, což byla mimochodem obrovská chyba. Vzhledem k návalu pubertálních diváků, kteří nejsou schopni v klidu vychutnávat atmosféru. Dobře, překlad Frantík nebyl úplně vhodnej a taky mě to zezačátku rozesmálo, ale stačí jednou, dvakrát a dost. Další se smějou tomu, že se někdo jinej lekne, ideální bude si to pustit ještě jednou v klidu doma. Nicméně i tak to v některých momentech splnilo moje očekávání. Prostředí rumunskýho kláštera parádní, ta Valak-sestra byla taky extrémně creepy a už to nebylo ani o těch lekačkách, ale zdálo se mi, že to napětí tam fungovalo. Bohužel plný kino mi v tom trochu kazí dojem. Tudíž počkat na druhý shlédnutí. Propadák jako první Annabelle to nebyl.

• 20.8.2018  16:51
    Wish Upon (2017)

Nějakým způsobem se to ke mě dostalo a hned s prvním přáním mě to i oslovilo. Pravda, tady ten žánr fantasy opravdu sedí, protože něco bylo přitažený za vlasy až, až. Ale mělo to něco do sebe, super zpracování toho charakteru, že jakmile to jednou zkusíš, už nejde přestat, za žádnou cenu. Některý hororový pasáže taky nebyly úplně marný. Pro mě celkem originální překvapení s ještě vyvedenějším koncem.

• 21.7.2018  00:08

Narozdíl od Witch jsem tentokrát věděl do čeho jdu, aniž bych musel vidět trailer. A tudíž bylo jasný, že to nebude o lekačkách, i když tam sem tam nějakou střihli. Věděl jsem že to bude psycho s pomalým tempem, a proto jsem byl trpělivej. Představitelka dcery byla dost creepy, vztahy v rodině byly divný, už jenom to tomu dávalo nádech hororu. Atmosféra negradovala po celej film, ale ty pasáže tam byly naložený, ať už vizuálně nebo po tý zvukový stránce. Ten hudební podkres tomu dost pomáhal. Dost scén se dokázalo i trumfovat v překvapení, to opravdu člověk trnul a zároveň nechápal. Na mě to rozhodně zanechalo ten dojem, kterej mělo. Ačkoli jsem úplně nepřišel na kloub kdo s kým, jak a proč. To by chtělo minimálně ještě jednu projekci nebo větší diskuzi. Ale já to vlastně ani vědět nepotřebuju, ještě teď jsem trochu přešlej. Kvalitka.

• 12.7.2018  17:02

Tak jsme se dozvěděli proč vlastně očista vznikla, jak probíhala a jakých prostředků k rozpoutání bylo třeba. A byl to hodně vlažnej úvod, ok, žádnej projekt nemá hned výsledky. Naštěstí to Skeletor odstartoval (škoda, že ho tam nebylo víc) a už to byl masakr, jak to známe. Někoho to prostě bude bavit dál už jenom z principu věci. Já se tou krvavou akcí bavil, ale ve výsledku jsem byl zklamanej. Přiznám se, že jsem v průběhu filmu úplně zapomněl, že hlavní hrdina byl taky dřív baddass, ale ono mu nešlo nefandit už jenom kvůli tomu, jak rasisticko-politicky to bylo celý mířený. V tu chvíli jako bysme byli všichni nigga. Samozřejmě na opravdovej první díl (2013) to nemůže mít ani omylem. Ten strach a to napětí tomu tady prostě chybělo. Nevidím smysl tu sérii dál protahovat.

• 10.7.2018  21:51

Hodně nestandardní road movie, u který se ve mě mísilo takový množství pocitů a myšlenek. Existuje strašná spousta úhlů pohledu směrem k výchově, směrem k přípravě do života, k názorům na svět. Ani o den později si nejsem úplně jistej, jaká cesta je správná. Přitom, ten film nezaujme hned od samýho začátku, je to opravdu taková rodinka pošahanců, ale dá se k nim najít cesta. Klidně by to teda mohlo skončit o 20 minut dřív, tam už nebylo třeba nic ukazovat, ale bylo to opravdu zas něco novýho a sympatickýho ve svým žánru. Viggo Mortensen mě tu v roli otce herecky odrovnal. Palec nahoru za obrovský překvapení.

• 7.7.2018  21:46

Tak další Marvelovka je tu a ačkoli Ant-man nepatřil mezi moje oblíbence, tak tenhle díl se docela povedl. Sice ta záporačka Ghost mě až tolik nebrala, ale akce mezi klaďasema, Sonyho bandou a FBI mě bavila. To zmenšování a zvětšování mělo svý opodstatnění v každý scéně, humor specifickej, ale tak akorát. Evangeline Lilly má taky moje sympatie a to to nemuselo bejt nijak přeláskovaný. Prostě super skoro ve všech ohledech. To, že se to konečně prolnulo s Avengerama v potitulkový scéně mě navíc mile překvapilo.

• 25.6.2018  15:24
    Inkarnace (2016)

Tak úplně horor o vymítání, jak by poster napovídal, to není. Byl to slabší odvar thrilleru o nějaký zlý entitě. V některých momentech se to snažilo tvářit inovativně, hlavně v těch hrátkách v mysli. Ale ani to nedokázalo naplnit potenciál. Vždyť ten klučina posedlej jenom seděl v pokoji a nikomu neškodil a přitom prostor i oběti k dispozici měl. Minimálně větší masakr, nebo pár lekaček tam přidat měli. Tohle nemělo ani atmošku, ani napětí, ani pořádnou zápletku. Víceméně bych řekl zbytečnej film v rámci kinematografie. Herci byli pozitivum, ač se zas tolik nepředvedli, Byli tam prostě na efekt. Ale je to zklamání v dnešní době vypustit něco takovýho s žánrem horor. Divím se, že ten tým, kterej kolem toho je, se nad tím nepozastaví a nevyladí to pro oko hororovýho fanouška.

• 22.6.2018  11:12

Pravdou je, že to slabší bylo, nic jinýho si vykládat nebudem. Ale kdo ty dinosaury rád má, tak ho to bavit bude. Zápletka naštěstí nebyla tak tragická, jak jsem vyčetl, že se v podstatě vrátí na ostrov zachránit dinosaury, a u toho se nechaj opět naivně sežrat a zašlapat. Dobrá polovina filmu pak byla v Americe, kde už se s těma ještěrama zamýšlel jinej byznys. Je faktem, že nějakej díl ze série si musí vyžrat trochu tý vaty, aby připravili půdu pro pokračování a v tomhle případě dinosauři volně v USA mezi lidma? Snad to nedopadne úplně tragicky. Slibuje to doufám obrovskou akci. Těžko se dá tenhle díl hodnotit, vizuál topka (za ty prachy), herci neměli dostatek prostoru a příběh slaboučkej.

• 30.5.2018  13:30
    Deadpool 2 (2018)

Tentokrát už za 5* ne. Sdílím podobný názory, že poprvý to bylo obrovský překvapení a něco, co jsem doposud ještě neviděl (a neslyšel). Dvojka se v mnohém opakovala, některý vtípky a hlášky byly skoro trapně zbytečný a zápletka se svojí přítelkyní to o to víc brzdila. Přišlo mi, že ani to kino už se tolik nesměje, když už tak se minimálně každej pousmál pro sebe, to určitě jo. Holt větší a extrémnější to nebylo, asi to ani nešlo udělat. I tak je to ale od Marvel a DC hrdinů parádní oddychovka. Hlavně to jeho lámání kostí a všelijaký přeříznutí končetin je speciální. Rád bych ho viděl ve filmu třeba s Avengers, ale už jenom kvůli ratingu se to nikdy nestane. Sám o sobě už toho nemá moc, co nabídnout.

• 15.5.2018  14:31

Vůbec netuším, jak jsem k tomu přišel, ale zabrousil jsem i do francouzský hororový tvorby a čekalo na mě horší béčko. Ale některý scény měly celkem úroveň. Ať už ta úvodní scénka s tou těhulí nebo později s tím nahatým maníkem, on sám o sobě byl dost nechuťák. A pár zvráceností tam praktikoval. Ale dějově to byla úplná blbost, kdyby to mělo jenom hodinu, nikdo by se nemohl divit. Finále v tom sklepě, už to jenom degradovalo.

• 12.5.2018  23:43

Tak po svý první zkušenosti můžu říct, že mě detektivky Herculese Poirota nebavěj. Napínavý to nebylo ani omylem, věřím, že knížky jsou o dost lepší. Buď to bylo špatně pojatý a nebo to prostě nebylo podle mýho gusta. Zlatej Sherlock Holmes, kterej má i trošku toho důvtipu. Tohle bylo tak strašně roztahaný, detektiv přicházel na důkazy a indicie, aniž by nás o tom informoval, prostě si to všechno cucal z prstu a tak by to být nemělo. Ke konci mě překvapilo, jak je sakra možný, že všechny táhla do vlaku ta samá osoba, o to víc mě dostalo celý rozuzlení, což bylo působivý. Ale ne natolik, abych z toho byl vodvařenej, takže úplně taková pecka to není, aby to muselo být nutně v červeným. Navíc nemám rád, když je režisér zároveň i hlavní herec, to nedělá úplně dobrotu.

• 12.5.2018  16:41

Aniž bych viděl trailer, tak jsem slyšel spoustu pozitivní kritiky , takže návštěva kina byla tutová víc než na jakejkoli jinej horor. A recenze nelhaly, Tiché místo bylo hned od začátku zajímavý, hned po pár minutách nám mírně ukázali hrozbu a ta atmosféra byla super. Horor bez atmosféry prostě nemůže fungovat a poslední dobou to vypadá, že to dost režisérů a scénáristů pochopilo. S obsazením jsem taky neměl problém, hodně sympatická Emily Blunt i John Krasinski. Stopáž tu klidně mohla bejt i delší, jelikož nás pořádně nestihli se vším seznámit, co to bylo zač, a co ty lidi v okolí. A zároveň mi přišlo, že to finále rychle uteklo. Ale jinak to mělo všechny parametry pro moderní horor.

• 8.5.2018  20:42

No. Tak to byl masakr. Hrdinové se sice nepotkali pohromadě, ale i tak jednotlivý scény s různejma partama skvěle fungovaly, díky kamenům nekonečna to i výborně gradovalo. Thanos je konečně top záporák, kterýho jsme si vždycky přáli a s ničím se nemazlil. Nedovedu si představit jak ho porazit, když se jim to nepodařilo x-krát, a to ještě neměl všechny kameny. U scény s Thorem jsem měl vyloženě husí kůži, protože jeho nástup s novou zbraní neměl chybu. Možná poprvý, co mě mrzí, že sem nebyl na 3D, protože ty akční pasáže by si ho zasloužily. Bohužel to opět nemělo moc toho Marvel humoru, ale vzhledem k vážnosti filmu se to dá chápat. A ten konec, to člověk jenom zíral. U seriálů to tak bejvá, ale ve světě filmů...Rozhodně jeden z nejlepších závěrů a zároveň obrovská natěšenost na pokračování.

• 6.5.2018  18:00
    Mimi šéf (2017)

Vzhledem k ostatním animákům byl Baby Boss minimálně vtipnej. A to od toho vlastně nic jinýho krom animace ani nečekám. Na druhou stranu děti ho pochopit nemůžou, takže je to rozdělený tak půl na půl. Ale já jako dospělejší jedinec z toho nijak nadšenej nejsem a to že mě animáče kolikrát dokážou mile překvapit.

• 6.5.2018  12:49

Tohle byla vlastně taková Hana Montana jako tajná agentka v komedii. Cílová skupina pod 15 let, to totiž nebylo ani pro teenagery. Mě to nemělo vůbec co říct. Sophie Turner hrozná role, Jessica Alba ještě horší. S.L.Jackson jenom paběrkoval. Dětský holčičí publikum si možná přijde na svý.

• 3.5.2018  23:25
    Cell (2016)

Originální námět Stephena Kinga na hromadně rychlou apokalypsu pomocí mobilního telefonu. Všechno to začalo tak rychle, bylo jich najednou všude tolik, ale jako kdyby se báli je pořádně využít. Když už je to film o nich, tak by bylo fajn je častěji ukázat a hlavně v akci, ne v tom jejich sleep módu. Prostředí mohlo bejt taky víc postapo. Cusack a Jackson jsou super, ale tady byly oba takový znuděný, ty role jim toho ani moc nenabídly. A konec, bohužel slabší. Nijak extra objasněno, bez akce. Mě se to celkem líbilo, ale přitom to až tak dobrý nebylo.

• 1.5.2018  17:20
    The Choice (2016)

Předloha podle Sparkse a bylo jasno. To je záruka přeslazený kvality. Nicméně ten hlavní herec byl tak strašně arogantní, že to přece nikoho přitahovat nemůže. Blondýnka byla úžasná, přítel jí na chvíli odjede a hele, co se to stane. Jako by se nechumelilo. Tohle se opravdu může stát jenom v knížce a následně ve filmu. Pak do toho frkli ještě jeden dneska už neoriginální twist, aby z nás vydojili zbytek emocí a bylo vymalováno. Prostě Sparks to dělá všechno plus mínus na jedno brdo, ale je to sázka na jistotu. Navíc ve velký většině to převedení do filmu i herecky vyjde, takže spokojenost.

• 1.5.2018  12:13
    Bedeviled (2016)

To byl zase nápad, appka, která dokáže vyděsit k smrti. Kdyby se to drželo v určitejch mezích a dodržovaly se nějaký pravidla, možná by se to dalo překousnout. Ale někdy to bylo až tak nereálný, že ani nešla pořádně udržet pozornost. Na béčko ale zase dokázali přijít s novejma neokoukanejma hercema, takže v tomhle směru trošku bylo na co koukat. Ani ty lekačky totiž za moc nestály, a tak není zrovna o co stát.

• 30.4.2018  22:44

Po příběhový stránce podle skutečný události mi to přišlo mnohem lepší a odvážnější než Dunkerk. Samozřejmě, že po tý audiovizuální ani zdaleka, ale to už je věc rozpočtu. Dialogy to taky moc vychytaný nemělo, ale obdivoval jsem s jakou bravurou to zahráli, přestože bylo tak -10 pod nulou, promočený skrz naskrz, ale touha přežít byla silnější. Možná to bylo trochu delší, ale ten konec to zachránil, v tomhle případě se to opravdu hodilo.

• 29.4.2018  23:47

Hodně slabej odvar na novější díly Fast and Furious, co se týče akce a všemožnýho přechytračení. Čím víc někoho převezli, tím víc to nedávalo smysl, scénáristi si tam vkládali jenom to, co se jim hodilo. Dojem mohly udělat jenom ty pěkný tvářičky v hlavních mužských a ženských rolích. Je to béčko, kterýmu se dá obětovat těch 90 minut, ale ničím to neohromí, nepřekvapí, dokonce ani moc nezaujme. Blahem můžou chrochtat jen milovníci těch starejch bouráků.

• 28.4.2018  22:49
    The Ritual (2017)

Tak jsme se dočkali po nějaký době výbornýho tajemnýho atmosferickýho hororu. Už ta první scénka byla přehnaná na psychiku a tak nějak se to v tom duchu neslo i po zbytek filmu. Partička borců, kteří sice občas byli taky ukřičení jak ty teenageři, ale snažili se řešit ty situace jakž takž logicky, víceméně jako dospělí lidi. Švédský lesy jsou ve tmě stejně temný jako všechny ostatní, ale ten strach z neznáma tu v nich pracoval na výbornou. Je opravdu velká škoda, že nám na konci ukázali v celý svý kráse, co že to bylo zač. Kdyby se tak nestalo a viděli bychom to jenom ve stínech jako po celej film, bylo by to mnohem lepší. Někdy je prostě lepší si vyhodnotit, co divák má vidět a vědět a co ne. Ta mátoha na konci to lehce degradovala, ale jinak ta atmosféra byla výtečná.

• 27.4.2018  14:17
    Cold Skin (2017)

Sci-fi thriller ze Španělska, těšil jsem se neskutečně. Super tajemnej ostrov, jedna chajda, jeden maják, dva lidi, už jenom odhalovat, jaký tajemství se tam skrývaj. Atmosféra byla skvělá, celkem brzo se tam začaly objevovat chladný tváře a šlapalo to. Ale najednou byl konec a zjistili jsme, že toho vlastně o moc víc nevíme. Obrovskej potenciál se v tom skrýval, ať už na pořádnej zvrat nebo na zodpovězení pár otázek. Přišlo mi to dost nedotažený do konce. Ti, co tomu dali 5 hvězd, v tom asi našli něco, co tam ani nebylo. Za takhle ,,otevřenej" konec tomu přece nikdo nemůže dát plnou palbu.

• 27.4.2018  00:16

Relativně i jedna z těch lepších komedií za poslední dobu. Nebylo to zbytečně dlouhý, humor klasika, ani černej, ani trapnej. Sice to nemělo žádnou větší zápletku, jak to většinou bejvá, ale v klídečku se to odjelo. Jako film pro celou rodinu na jedno zkouknutí ideál.

• 26.4.2018  12:40
    Temná věž (2017)

Herecky obsazený náramně, ale nic světobornýho se tu opravdu nekonalo. Příběh o temný věži, kterou má za úkol někdo hlídat a někdo zničit, aby se dostal ještě k větší moci. Další mladej klučina, kterej je vlastně vyvolenej, a dokáže všechno spasit, což je nám jasný hned od začátku. To je scénář, kterej bych vymyslel i já. Takže buď je Kingova předloha shit a nebo to prostě domrvil scénárista. Westernový pasáže ze strany Idrise Elby jsou slušný, jinak je to ale obyčejná kravina.

• 19.4.2018  20:15

Jasně, žádná bomba pecka horor to není, ale v rámci možností, a s tím, s čím do toho jdete, je to přijatelný. Obyčejná žánrovka typu Pravda nebo Úkol. Otázky i úkoly se začnou stupňovat a vyhrocovat. Klidně tomu mohli ještě trochu naložit. Atmosféra u těchhle levnejch hororů rozhodně nemůže fungovat, ani ty postavy nejsou zrovna špičkový, ale co potěší, jsou ty nechutný creepy úšklebky. Tipuju, že na to hodně rychle zapomenu, ale konec dost překvapil a holky maj na nějakou chvilku klid :)

• 16.4.2018  22:32
    Vyšší moc (2014)

Tohle byl strašně zvláštní film. Severská tvorba, která na mě zanechala nějaký stopy. Den za dnem, to se mnou něco dělalo, ale nedokážu popsat co, nikdy jsem nic takovýho nezažil. Ani ne, že by mě to psychicky rozebralo, ale měl sem jakoby pocit prázdnoty, doslova se na mě přenesly všechny ty emoce z filmu. Není to rozhodně lavina, která nás pohltí, ale absolutní depresivní deka. Chvílema to bylo odlehčený nějakým vtípkem, ale to je jedině dobře, jinak by mě to taky mohlo odrovnat. Já možná ještě teď nechápu, co jsem to viděl a jaký že to mělo mít poselství, ale očividně jsem byl přesně v tom rozpoložení, abych byl ten správnej cílovej divák.

<< předchozí 1 2 3 4 6 12 17 22