Havaj8

Milovník seriálů a hororů

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29
    • 5.3.2021  18:34
    Dark (TV seriál) (2017)

Po všech těch recenzích a pochvalných komentářích jsem se do německýho seriálu pustil. První řada mě svým způsobem dostala, člověk se v tom ještě dost orientoval, co se týče toho cestování. Cestování do minulosti i do budoucnosti díky těm letopočtům bylo super, člověk poznal mladší i starší já hlavních hrdinů. A troufnu si říct že jsem se pořád držel v obraze a chápal souvislosti, ale s druhou a 3. řadou, kdy už se to začalo míchat až moc, tak jsem v tom začínal mít slušnej guláš. Chvíli k Apokalypse muselo dojít, potom zase vůbec, pak ve všech světech. Ke konci už jsem měl docela problém to vůbec dokoukat, protože jsem nedával to propojení víc světů a tolika postav. Klobouk dolů před tím, kdo se orientoval po celý seriál. Tím ale nechci říct že by to byl špatný seriál, jen to Němci trochu přepálili.

• 19.1.2021  21:47
    Survivor: Island of the Idols (TV pořad) (2019)

Za poslední roky jedna z nejhorších sérii všech dob. Od začátku tam nebyl od pohledu nikdo, komu bych vyloženě fandil, na základě sympatií. Oni tam opravdu vzali ten největší odpad, co dosud nedostal šanci. Postupně si tam člověk někoho našel, ale opravdu jeden z mála kdo stojí za zmínku, je Elaine, která byla prostě taková správná. Co vám nejspíš utkví napořád jsou zásahy produkce a aféra kolem Dana, v tu chvíli si uvědomíte, jaký témata jsou V usa na programu dne a možná je i fajn že se k tomu vyjádřili. To, v co se to potom zvrhlo už byl extrém. Ostrov symbolů v podobě Robba a Sandry nebyl úplně špatný nápad, neměl jsem s tím problém, ale na druhou stranu nic zásadního. Vypíchnu pár jmen, Karishma = naprostá ovce, Noura = šílenec. Co se týče finále, tak jeden z nich neměl žádnou šanci, to všichni víme. Ani jeden z nich nebyl kompletní hráč, každý měl jinou strategii, já bohužel uznávám spíš tu druhou, která na vítězství nestačila. Už jenom tak finalová kmenovka to zakončila na úrovni celý série. Zklamání a zároveň natěšenost na jubilejní 40. sérii.

• 15.1.2021  02:03

Indiana jones rozhodně nepatří mezi dobrodružný filmy mýho dětství, nejsem si vědom, že bych ten film viděl někdy celej. A kdybych ho neviděl ani teď, nejspíš by se nic nestalo, pro mě to kult není. Ačkoli v 81. to musel bejt top strop. Po odehrání her Uncharted (mimochodem těšim se na zfilmování) jsem dostal strašnou chuť na filmy o hledání pokladu, tak jsem si chtěl střihnout hned to nejpopulárnější. Kéž by se to neslo celý v duchu toho začátku, kdy Indi musel projít chrámem přes různý pasti a nástrahy. Při hledání archy nemusel řešit žádný skládačky, který v těch dávných stavbách byly populární. Bohužel ta akce taky nebyla žádný terno, humor mě obešel obloukem. 40 let od natočení je holt dlouhá doba a nový fanoušky si to jen těžko získá.

• 13.1.2021  19:26

Dokumenty určitě nejsou žánr, který vyhledávám, ačkoli je to škoda, vzhledem k těm barvám a krásám přírody po celým světě, který nemáme možnost za život vidět na vlastní oči. Každopádně tohle je smutná zpověď toho, jak se příroda změnila za posledních X desítek let pohledem známýho dobrodruha. Bohužel jsem ale názoru, že to nezměníme jen my jednotlivci, tím že přestaneme jíst maso. Jak už bylo řečeno, státy by měli dávat dotace na vysazení nových lesů a pralesů, firmy a elektrárny by měly omezit výrobu, čímž by se zamezilo těm plynům do ovzduší a zpomalilo by se to globální oteplování, přestaly by tát ledovce…Dál by bylo fajn dát zákaz rybolovu na co největší ploše a o to všechno se má právě starat OSN. To jsou prostě všechno věci většího měřítka než jsme my. A tím by se mělo především začít. I tak si ale dost věcí uvědomíte, takže čím víc lidí tohle uvidí, tím líp.

• 9.1.2021  18:15

Čekal jsem od toho tak trochu novodobý Butterfly efect, ale těch časovejch rovin tam zas tolik nebylo. Takže se to podobalo spíš frekvenci, ale místo naloženýho scifi to bylo spíš krimi drama. Víc jak polovinu filmu to byl slušnej guláš, až posledních 20 min. začalo odpovídat na otázky, ale vzhledem k tomu že to mělo 2 hod., to bylo chvílema moc natahovaný. Já takový nadšení tady nesdílím.

• 7.1.2021  22:10
    Potichu (2019)

Tak hned z traileru bylo jasný že to bude kopírka quiet place. Bylo to vyprávěný trošku z jinýho úhlu, trochu odlišný příšery v uvozovkách, ale jinak slabší odvar. Napětí se moc krájet nedalo a bylo tam bohužel spoustu hluchejch pasáží, kdy se tam buď nic nedělo a nebo naopak dělo, ale úplně mimo mísu, plno blbejch keců. Divím se, že do něčeho takovýho Netflix šel, když už se jim povedl Bird box. Nicméně závěr potěšil a na dvojku bych se určitě podíval.

• 6.1.2021  14:46
    Rafťáci (2006)

O dva roky vyspělejší pokračování, tentokrát na vodě s duem kotek-mádl. Rafťáky jsem neviděl strašně dlouho, o to radši jsem, že jsem si je připomněl. Nějaká logika tam jde úplně stranou, opět je to o tom, co si mladej teenager užívá na vodě. Spoustu srandy, trapasů s rodičema a lovení holek z vodáckýho kurzu. Mádl si tady opravdu užil těch pár milostnejch scének, některý teda obzvlášť perly, to jako klobouk dolů, kdo s tím přišel. Hlavně andrea kerestešová tady musela bejt pro každýho kluka bohyně, ta byla sexy za každý situace. Takže díky režiséru Janákovi za tyhle filmy.

• 6.1.2021  02:12

Ohromná nostalgie, kdykoli se na to podívám, hned zavzpomínám jak jsem u toho vyrůstal. Duo kotek-mádl tady zafungovalo hned na první dobrou. Nespočet vtipnejch scén, hlášek, dobrodružství, první romantiky a všeho, co v pubertě chceš. Tehdy tímhle režisér zabodoval přesně u mojí cílový kategorie, žádná velká věda a hned z toho byl hit.

• 5.1.2021  22:27

Dvě různý dějový linie, jedna na lodi ve vesmíru, druhá někde na severním pólu. Na rovinu si řekněme, že ani jedna mě nijak nedojala, ačkoli herci vypadali, že jsou naměkko. To na lodi tak nějak zkopírovalo gravitaci a dost to nudilo. Dokázal bych si představit hodinu a půl koukat na Džordže Clooneyho a jeho malou kámošku, jak se procházejí ve sněhový bouři z bodu A do bodu B. Takhle se to kouskovalo a já si k tý Iris nevytvořil žádnej vztah, tudíž pro mě ten konec vyšel naprázdno. Nápad to byl super, ale upřímně to nudilo a nepřineslo to nic inovativního. Další promarněnej námět na sci-fi.

• 5.1.2021  01:38
    Eli (2019)

Mírná duchařina o nemocném chlapci, kdy napětí roste každých 10 minut, takhle nějak si představuju horor od Netflixu. Ani na chvíli nemůžete nikomu a ničemu věřit, přemýšlíte na čí straně vlastně jste. A proto se k tomu ten konec hodí jak sviňa, absolutně jsem nečekal něco takovýho. Dlouho tu něco podobnýho nebylo a dal bych si říct i pokračováním.

• 5.1.2021  01:26
    Hlasy (2020)

Po dlouhý době rozhodně dobrá duchařina se spoustou zvratů. Lekačky byly ale opět na základě rychlýho pohybu kamery a zvýšenýho zvuku, speciálně jsem si na to dával pozor. Takže nic novýho pod sluncem. Atmosféra nebyla úplně taková, jak ji známe ze Španělska, bylo tam i dost indicií, jak předvídat konec. Ale i tak to finálovým twistem překvapilo, na tuhle dobu, kdy se toho tolik netočí, tak slušnej nadprůměr.

• 4.1.2021  23:19
    V síti 18+ (2020)

Dobře, asi jsem si neměl vybírat verzi 18 +, s cenzurou by to bylo OK. Dlouho jsem na to byl zvědavej, jak to bude dokumentaristicky podaný. Velkej respekt pro tři herečky, který se do role dvanáctiletých holek celkem s vervou vžili a jak dokázali reagovat na ty otázky, dotazy a hlavně rozkazy. Dorazily mě ty následný schůzky, kolik jich opravdu do tý cukrárny přišlo. Ten poslední, kterej zveřejnil fotky a pak si ještě řekl o peníze, aby toho nechal, s tím by si měl někdo pohrát. To už byl tzv. alfa Predátor. Mě bylo jasný že něco takovýho se děje, ale povinnost pro rodiče a děti tohle vidět.

• 3.1.2021  23:35

Hezký, vtipný, dojemný. Nečekal jsem moc, a dostal jsem milou rodinou komedii.

• 3.1.2021  18:16

Rozhodně jedna z nejhezčích fantasy pohádek mýho dětství. Vždycky jsem si rád zavzpomínal na lítajícího psa Falca, Kamenožrouta a další postavy. Troufnu si říct, že jsem si to pustil tak po 20 letech, samozřejmě už to nebyl takovej zážitek, ale vím že tehdy jsem na tom ulítal.

• 31.12.2020  00:19

Jako pěkný, ale nedokážu si představit na to koukat každý rok. Kurt Russell = super santa, pěkně moderně ukázáno jak by Santa měl fungovat. Děcka trochu otravný, ale přece jenom bych od Netflixu čekal absolutní pecku co se týče vánoc. Tohle má k nějakýmu hitu pořád daleko.

• 27.12.2020  16:35
    Tři bratři (2014)

Až letos trochu doháním pohádky, který jsem ještě neviděl. Tři bratři jsou pokus o zmodernizování starých pohádek. V rámci možností to nebylo úplně nejhorší, první pohádka o Růžence byla fajn. Ta druhá s Piškulou a jeho pedofilním myslivcem už byla trochu přes čáru, kdyby aspoň tu Karkulku zestaršili na 16-17 let. No a třetí o 12 měsíčcích už se dost nudně opakovala, ale dalo se to. Nutno říct, že i když nejsem příznivec těchhle zpívacích pohádek a filmů, tak spousta z nich byla vtipná a chytlavá. Určitě to nebudu muset vidět každý rok, ale jednou za čas na Vánoce proč ne.

• 24.12.2020  13:34

Viděl jsem to letos prvně a doufám že snad i naposled. Strašně zvláštní 80-kovej humor, spousty vtipů a scén vyloženě na sílu. Snažili se z toho udělat tragikomedii, která ale u rodiny Griswoldů vůbec nefungovala. Ale možná to tehdy někoho bavilo a drží jim to dodnes.

• 23.12.2020  23:41

Hanba na mě, že jsem to dodneška ještě neviděl celý. Je to opravdu pěkná, vánoční pohádka nejen pro děti. Na mě možná trochu moc muzikální, ale dá se to přežít. Klidně bych uvítal víc Olafa, protože jeho humor byl úžasnej. Jedna z věcí, kterou ale nechápu, proč Elza měla větší boom než Anna. Jenom proto, že to byla blondýna nebo královna, přišlo mi že větší roli sehrála právě anna, měla o dost větší srdce a odvahu. Jenom osobní poznatek.

• 20.12.2020  11:04

Chvílema opravdu zneklidňující, k čemu všemu jsou hackeři schopni se dostat, aniž bys měl šajnu. Možná dokonce první horor, ve kterým má větší roli dark web. Samozřejmě o kvalitě se bavit nemůžeme, když to bylo celý točený na webkamery. Občas trochu přitažený za vlasy, ale dokoukat se to dalo. Co z toho plyne, neberte si v kavárnách cizí Notebooky.

• 19.12.2020  20:52
    Christmas Made to Order (TV film) (2018)

Zaujal mne na Netflixu hned trailer a nevypadalo to tak zle. Chtěl jsem se naladit vánoční atmosférou. Bohužel mi to od začátku přišlo nepřirozený, ať už herci nebo výrazy, nějak mě to neoslovilo. Jediný co, tak to bylo přeplácaný vánoční výzdobou, ale to bylo tak všechno, co se týkalo vánoc, a prostě to na mě nedechlo. Ani jako romantická komedie to nebylo nic světobornýho. Škoda promarněnýho vánočního času.

• 19.11.2020  20:03
    Déšť (TV seriál) (2018)

První série měla svý kouzlo, ten déšť, bunkry, virus, prostě záhadný scifi. Hledali svýho otce a zároveň i odpovědi. Ale s dalšíma sériema se postavy stávaly čím dál víc nesympatický. Nezbyla tam snad už ani jedna, který bych fandil. Plácali se v tom strašně, do toho ten Apollon, jak kdyby nevěděli jak v tom pokračovat. Dokoukal jsem to už trochu s odporem, jenom abych věděl jak to dopadne. Zaplaťpánbůh, že to nemělo otevřený konec.

• 14.11.2020  14:48
    K jezeru (TV seriál) (2019)

Kdo by to byl řekl, že zrovna v Rusku vznikne takhle povedenej pandemickej seriál. Do týhle covidovy doby jako dělanej. Každej díl končí parádním twistem, takže nemáš šanci se odtrhnout. Všechny postavy jsou svym způsobem něčím zajímavý, takže si každej oblíbí tu svojí. Člověk by nevěřil kolik se toho dá stihnout během 8 dílů, romantika, sex, dobrodružství, nebezpečná nákaza. Ještě k tomu ta zimní ruská atmosféra plná mrazu a sněhu, to tomu přidává úplně jiný rozměr. Nemůžu se dočkat další série, doufám že bude do roka, protože ten konec slibuje ještě velkej masakr.

• 12.11.2020  00:08
    Černé zrcadlo (TV seriál) (2011)

Dlouho jsem se tomu vyhýbal, ale nakonec mě přece jenom zvědavost dostala. Je to silně futuristickej scifi serial, který já mám rád. Hned první díl mě oslovil natolik, že jsem prostě koukal dál. Jednotlivý díly jsou bez návaznosti a kolikrát každý díl má stopáž filmu. Ale když vás to chytne tak prostě koukáte s otevřenou pusou. Ne každý díl se vám může líbit ale svy favority si určitě najdete. Nicméně v každém díle je celkem slušný poselství pro budoucí generace, co se moderních technologií týče, něco je až děsivý. Kdyby to mělo i 100 dílu, tak budu nejspíš koukat dál. Lidská fantazie totiž nezná mezí.

• 30.10.2020  20:44

Netflix me k tomu vylozene vybizel, abych si to pustil. Trailer nevypadal nejhur, zacalo to slusne, plnej autobus teenageru, ze kterejch jsme v akci videli jenom 5 plus vychovatelku, skoda toho zbytku. Les a okoli v pohode, dva mutanti dali vzpomenout na hory maji oci a pach krve. Vlastne jsem si v prubehu ani nepripoustel ze je to z Polska. To gore z velky casti nebylo na kamere, snazili se nas oblafnout mimo zaber s utrhlou hlavou a rukou...Urcite to neni zadnej zazrak, napeti zadny, ale jako oddychovka, proc ne.

• 30.6.2020  22:46
    Pozůstalí (TV seriál) (2014)

Neskutečně mě zaujal ten námět z obsahu, že zmizí 2% lidské populace a svět se snaží pochopit co se stalo. Seriál v červenejch číslech, nadprůměrný hodnocení, dost jsem si sliboval. Ale pravdou je, že se nikdo nesnažil pochopit, co se stalo. Příběh vyprávěl o lidech, kteří se s tím už jenom pokoušeli vyrovnat. Neříkám nic, hlavní hrdina je celkem týpek, pár dalších postav, který za něco stály, by se tam taky našlo. Ale já chtěl vědět, co se stalo, kam zmizeli, proč zmizeli, jak zmizeli. Čekal jsem od toho mysteriozní sci-fi s trochou neznáma shora. Paradox je, že mě to svým způsobem vtáhlo, koukal jsem díl za dílem, ale přitom mi vůbec nedávalo smysl, na co to sakra koukám. Asi to byl seriál nad moje chápání. Ohromně se divim, že jsem dokoukal celou první řadu a naivně jsem čekal na nějaký odpovědi. Spousta lidí už po pilotu dál koukat nebude. Dost pochybuju, že bych dal šanci zbytku.

• 18.6.2020  21:47
    Chata (2019)

Zvláštní film, kterej úplně extra nezaujme, má to dost pomalý tempo, ale i přesto, to má něco, proč to vidět chcete až do konce. Nebudu samozřejmě říkat jak moc to splnilo očekávání. Čekal jsem možná větší peklo, že se to prostě vyhrotí do nějakýho extrému vzhledem k tomu, jakej měli děti doma domeček na hraní. Ono se to sice vyhrotilo, ale do totální psychařiny. Což o to, psycho thrillery mi vůbec nevadí, ale tohle je takovej ten divnej počin ve stylu Čarodějnice a Slunovratu, festivalovej film pro úplný magory (rozuměj fajnšmekry). Do toho otázky, který vás držej od začátku filmu a bez odpovědi. Když je holt nouze, pustíš si cokoli, ale kdybych to věděl dopředu...rozpakoval bych se. Přitom to prostředí chaty a zasněžený mrazivý a ponurý okolí si říkalo o něco trochu záslužnějšího.

• 8.6.2020  21:06

Prvního Boye jsem vychválil do nebes za originalitu, atmosféru, všechno a celkem mě zajímalo, jak přistoupí ke dvojce. Prostě ke dvojce, ne pokračování, mohli opět zabodovat s něčím zajímavým a nikdo by se nezlobil, ale bohužel k tomu přistoupili, jako k dětský demonologii a to prostě velkou část populace neuspokojí. "Atmosféra" tu fungovala jenom do doby, než jsme zjistili, která bije, čímž to pak dorazili. Opravdu vzhledem k úspěchu jedničky, tohle bylo odfláknutý a kéžby radši nic takovýho nevzniklo.

• 13.5.2020  22:02

Na to že baseballu vůbec neholduju, tak tyhle sportovní dramata, navíc v čele s Clintem, vždycky svůj účel splněj. Toho baseballu tam vlastně ani nebylo tolik, spíš tam bylo rodinný drámo otec-dcera, možná trochu víc na strunu zahrála ta romantická linka s Justinem, kterej se zas na takový věci hodí ideálně. Takže v kombinaci sportu a romantiky mě to docela i bavilo. Na všechny svině se voda vařila, takže za mě v pohodě pozitivní oddychovka.

• 30.4.2020  01:33
    Neviditelný (2020)

Tohle je velkej skvost sci-fi hororový kinematografie. Konečně jsem se po dlouhý době dočkal výborný atmosféry minimálně první polovinu. Prostě ten strach z toho neznáma opravdu funguje, potom to mírně překlene do tý sci-fi roviny, ale pořád člověka zajímá, jak to dopadne, protože scénář je opravdu unikátně vymazlenej. Je fajn, pořád uvažovat a přemejšlet, co je možný a kdo je s kým. Leigh Whanell je prostě v tomhle směru originální a frajer. Elisabeth Moss není jedna z nejatraktivnějších, ale svoje solo scény a psycho scény, kdy opravdu vypadá jak na blázinec, si dává naprosto s přehledem. A je vidět, že i přes ty protýraný roky, má celkem pod čepicí. Věčná škoda, že jsem do kina nešel ještě před karanténou. Rozhodně bych si odnášel nevšední zážitek.

• 28.4.2020  22:44
    Pod vodou (2020)

Pravdou je, že zatímco vesmírnejch scífek je dost, tak těch podmořskejch zdaleka ne. Takže ta myšlenka, že něco probudíme z oceánskýho dna je super. Vlastně bez nějakýho kecání se hned začne bortit stanice a aktéři v čele s Kristen Twillightovou musej čelit nebezpečím všude kolem nich. No ale co si budem, zas až tolik se toho nedělo, občas tam něco vybaflo, občas někdo zmizel. Říká se, že občas je méně více, v tomhle případě, čím míň vidíme, tím hůř, v tý špinavý vodě není absolutně nic vidět. Tím pádem nějaký napětí je upozaděný. Naštěstí nám aspoň lehce nastínili toho mega giga příšeráka ke konci, kterej byl sice přehnaně vyfantazírovanej, ale kdoví, co tam dole číhá. Škoda, že jsme si s ním neužili trochu víc, ale věřím, že už tak to stálo dost peněz. Takže jako sci-fi i průměr, jako akční horor, slaboučký. Komentovat herectví Kristen, když byla většinu času ve skafandru plus její grimasy, který se nemění, nemá ani cenu.

<< předchozí 1 2 3 4 8 15 22 29