Altar (2014)

Tak tohle byl hodně marnej pokus o horor dnešní doby. Takovej obrovskej zámek a tak nízkej rozpočet. Ani hercům se nedalo věřit, že se trochu bojej. Ty duchové byly hodně staromódní, napětí tam negradovalo. A ten konec? Nesmyslnej, jenom pro vyvolání wow efektu.

Amanda Knox (2016)

Nikdy dřív jsem o Amandě Knox neslyšel, natož aby to byl opravdovej případ, o kterým by se mluvilo po celým světě. Ke mě se to teda nedostalo. Jako dokument se mi to nelíbilo, původní italskej jsem už vůbec neviděl, a to by bylo aby Amíci neudělali vlastní verzi. Kdybych ten případ znal, asi bych se tolik nedivil, ale vytáčelo mě hlavně to, že někoho obvinili a věznili, aniž by měli pádný důkazy a fakta. Z toho osobního hlediska, kdy jsem schopnej se vcítit do těch obviněnejch, to je něco strašnýho. Takže jsem zas o něco chytřejší díky tomuhle dokumentu, ale to jak to bylo poskládaný do sebe, já moc neocením.

Amazing Spider-Man (2012)

Hodně povedenej remake, kterej má dost kladů, který by krásně vyhodily 4 hvězdy, ale i pár záporů, který je krotěj a proto 3 hvězdy jsou úplně na místě. Oproti originálu je to tu opravdu vzaný hopem, kdy se Spidey seznámil s jeho novejma schopnostma během jedný-dvou scén. Hodně těch důležitejch momentů se ignoruje (jako náhlá změna Flashova chováni, to bylo viditelný asi nejvíc nebo zjištění, kdo to vlastně je ta úžasná ještěrka,...) Každopádně jako herec mi přišel tenhle nováček sympatičtější, víc mu tu roli hrdiny věříte oproti šprťáckýmu Tobeymu. Co se týče slečen, tak tam takovej rozdíl nevidím, jak zrzka Kirsten, tak usměvavá blondýnka Emma Stone byly výborný a plný sex-appealu. Kdyby tenhle film byl před originálem, rozhodně by měl větší ohlas, ale i tak já osobně se těším na dvojku...

Amazing Spider-Man 2 (2014)

Sice sem na původní trilogii vyrůstal a je to už nějaká doba, kdy sem jí viděl, ale nemůžu si pomoct, Webb to taky ovládá. Nejhorší je, že to jsou remaky během 10ti let, což je strašně brzo. Už od začátku ukazujou Spideyho jako pohodáře, braný s humorem a Garfieldovi to sedí. Dokonce i ta vsuvka o jeho rodičích byla smysluplná. Dost sem se bál už z trailerů těch spousty záporáků najednou, ale i s tim si poradili. Electro super, už jenom po efektivní stránce. Goblin zlehka nakouslej a Rhino jenom nádech do dalších dílů + těch spousta dalších, kteří se teprv objevěj. Kupodivu to nebylo ani tolik přeslazený, jak je skoro tradicí, ale i tak ta dýlka byla moc. Když už to jede přes dvě hodiny, tak to nudit nesmí ani chvilku.

Amélie z Montmartru (2001)

O kousek níž jsem se dočetl, že je tenhle film hromada střepů, který je potřeba seskládat, aby to dávalo smysl. Tím pádem jsem v tom hledal něco víc a snažil se toho zbytečně moc postřehnout. Není to třeba, je to prostě jen zvláštní něžně a mile pojatá francouzská romantika v podání slečny Amélie. Všechno kolem bylo tak strašně pozitivní a plný energie a dobra. A nakonec završený tím tajnůstkařením kolem vztahu. Kladný recenze nelhaly, je to krásný.

American Mary (2012)

Jak rozjet solo kariéru začínajícího chirurga. Prakticky celou dobu sem nevěděl co mám čekat. Oni nás zrovna jako do děje nezatáhli a už se děly věci...Pravdou je, že až tak nechutný to nebylo, všechno s přehledem, čistá práce. Na hlavní aktérku se hezky koukalo, kort když se lehce poodhalila. Celkově se blížilo dramatu spíš než hororu, ale nemělo to pro mě ten správnej spád, nic to na mě nezanechalo.

Americká reportérka (2016)

Vlastně jsem čekal, že tam Margot Robbie dostane mnohem víc prostoru, ačkoli pravda je taková, že ve filmu mi moc sympatická nebyla. Ten příběh je především o jiný zpravodajce a to Tině Fey alias Kim, která se snaží posunout někam dál v životě. Osud si pro ní přichystá 3-letou cestu do Afghánistánu, kde se i přes těžký podmínky nežije úplně špatně, když se tomu přizpůsobíte. Takže to není vyloženě tvrdý válečný drama, ale taková pohodka, která má rychlej spád a dobře se na to kouká. Proč se to jmenuje Whiskey Tango Foxtrot, to netuším.

Americký sniper (2014)

Tohle je dost americká záležitost, k nám se takovýhle věci z běžnýho života moc nedostanou. A co potom ke mě. Nevím, kdy naposled jsem koukal na válečný drama, proto jsem se do toho ani nehrnul, ale výjimky existujou. Neskutečně mě to strhlo už od výcviku, přes všechny turnusy až po rodinnej život. Jednak to skvěle padlo Bradleymu, ty akční scény na misích byly gradovaný přesně podle pravidel Hollywoodu a do toho ty silný momenty jak na bojišti, tak v osobním životě. Jméno jako Clint Eastwood mě na režisérským fleku ani nepřekvapí. Prostě mi to sedlo a i když byl celkem paradox, jak to celý skončilo, dávám plnou palbu.

Amityville: Probuzení (2017)

Tomuhle se říká absolutní klasika jako přes kopírák. S tím rozdílem, že v roli prostředníka toho zla byl brácha v kómatu. Trošku děsivý. Těch kvalitních lekaček tam bylo maximálně pět, ale povedly se. To už se nedá říct o zbytku filmu. Bylo to suchý, relativně předvídatelný, konec obyčejnej. Celý to bylo postavený na hlavu i tím, že matka o tom všem vlastně věděla a s tím do toho i šla. Největším kladem byla Bella Thorne, která i přes její rockovo/metalovej vzhled byla super sexy.

Amputace (2012) odpad!

Myslím, že sem ještě nikdy v životě asi neviděl takovouhle zvrácenost. Krev mi naprosto nevadí, ale tohle byl po celou dobu přímo nechutný a přitom úplně o ničem. Ono by možná stačila jenom ta narušená holka, ale nechápu kdo tohle může mít rád. Měl sem problémy to vůbec dokoukat, už nikdy nechci nic takovýho vidět.