Smiley (2012) odpad!

Bylo to opravdu tak trapný, že se tu nechci ani rozepisovat. To že ti herci byli absolutní amatéři, to tak občas bejvá, ale ono tam nefungovalo vůbec nic. Všechno strašně ohraný, a to jak se to vysvětlilo ohledně Smajla a jak to celý skončilo. Je mi trapně ještě teď ráno za všechny, co se na tom podíleli. Takový filmy vůbec nesměj spatřit světlo světa.

Smrtelné stroje (2018)

Další z těch rádoby originálních fantasy scífek, ale pro mě strašně prvoplánový. Už z traileru to bylo znát. Nikdo z herců mi nedal důvod mu fandit, příběh mě vlastně vůbec nebavil. Dokoukat se to dalo, ale od začátku bylo jasný, jak to dopadne. Jenom to vyplnily nějakým akčním bordelem, aby se neřeklo. Čekal jsem od těch jezdících měst trochu víc, byl tam jenom Londýn, velká čínská zeď a pár menších vesniček. Nebudu tu zmiňovat žádný kdyby, prostě nerozumím pořádně s čím do toho šli, ale hrozně se to nepovedlo. Takovejch filmů tu máme mraky, přitom rozpočet 100 mega není úplně málo.

Smrt ve tmě (2016)

Tohle je nejspíš a předběžně top strop loňskýho roku 2016. Tajemnej dům, jeden slepej veterán a partička zlodějíčků. Pan domácí si hned na začátku sjedná respekt a je zaděláno na pořádně napínavou podívanou. Atmosféra z toho domu číší do všech stran a to tam nemusí být ani duchové. A pozor, není to jen tak ledajaká vyvražďovačka, on ten příběh má i hloubku a to v úžasných 80 minutách. No neber to. Podobnejch originálních hororthrillerů daleko víc.

Sněhulák (2017)

Pamatuju se, jak jsem měl tendenci na to jít do kina, jakože na horor. Dobře jsem udělal, že jsem nešel, byla to čistá detektivka, která se ale celkem vleče. Do toho se zmatečně začnou prolínat případy a spousta jmen. Bohužel žádný vodítka, který by mě dostaly trochu hlouběji do případu. Detektivka, která je strašně zle uchopená směrem k divákovi. Obsazení špičkový, ale klidně to mohli dát i někomu míň známýmu, aby se ukázal. Tohle zahrát, na to není potřeba tolik hereckýho umu. A ani ten finiš se mě nijak nedotkl, jakože supeer, to jsem teda nečekal. Na něco takovýho musí bejt asi sakra zručnej režisér.

Sněhurka a lovec (2012)

Nová adaptace Sněhurky v trošku jiným stylu , abych řekl pravdu, kouknul sem se na to především kvůli upírce Kristen a Thorovi Chrisovi. Jak už samotnej název napoví mělo by se to odvíjet od nich dvou, ale opak byl pravdou, spolu tam byli ani ne čtvrtku filmu, ale i přesto to nic nemění na tom, že to zahráli dobře, ještě spolu s královnou Charlize, která parádně vypadala. Trpaslíci, bitvy...vypadalo to pěkně. Ale koukat na to 2 hodiny na mě bylo až moc. Tím pádem ani nechápu, co čekat od dvojky. Sněhurku bych nechal Sněhurkou a tečka...

Snowboarďáci (2004)

Ohromná nostalgie, kdykoli se na to podívám, hned zavzpomínám jak jsem u toho vyrůstal. Duo kotek-mádl tady zafungovalo hned na první dobrou. Nespočet vtipnejch scén, hlášek, dobrodružství, první romantiky a všeho, co v pubertě chceš. Tehdy tímhle režisér zabodoval přesně u mojí cílový kategorie, žádná velká věda a hned z toho byl hit.

Solo: Star Wars Story (2018)

Tak na tohle jsem se těšil už od začátku SW, solovka o Hanu Solovi. Nejspíš v tom hrajou roli sympatie, ale nemůžu si pomoct, bylo to top. Prostě mě zajímalo kde se vzal, a jak se seznámil s Chubacou (po tom co odešel od Yody). A jak se poznal s Landem a jak získal Milenium Falcon. Tihle dva jsou fakt asi nejlepší dvojka nejenom ze světa SW. Jak si prostě spolu vtipně rozuměj, aniž bychom tomu rozuměli my a přesto to funguje. Výborný dobrodrůžo a to si myslim že je jenom jedno z mnoha. Už i vzhledem ke Kiře je to celý otevřený dalším solovkám. Shodou náhod jsem se dočetl, že Lucasfilm plánujou trilogii o Solovi, nic lepšího jsem si nemohl ani přát. Na to se snad budu těšit víc než na čistý pokračování Vzestup Skywalkera, ale to uvidíme za pár dní v kině.

Sousedi (2014)

Ten hloupej pocit, když 90 minut koukám na něco, co mě opravdu, ale opravdu nudilo. Copak už jdou americký "komedie" tak do sraček? Jednak tu nebyl ani dobře nastavenej scénář, ale i těch spousty prázdnejch dialogů, že se to nedalo ani poslouchat. Tam snad nebylo nic, čemu se aspoň malinko pousmát. Přitom tipuju, že já bych měl bejt ta cílená kategorie, pro kterou to bylo točený. Možná i ty herci nebyly úplně správně zvolený, ale po přečtení scénáře se nedivim, že jim z toho každej vycouval...

Southbound (2015)

Hororový povídky, který jsou prej propojený. Mě to tak úplně nepřišlo, nedávalo to žádnej smysl. Kdyby rozvinuli každej ten příběh trochu víc do hloubky a pak aspoň dva nějak propojili, tak možná. Ale takle to bylo hrozný. Jediný co víme, že to bylo městečko podivínů. Najde se tam pár lepších scének, ale jako celek se to nepovedlo.

Space Jam: Nový začátek (2021)

Původní space jam je pro mě kultovka v čele s Michalem Jordanem. V tomhle případě je to LeBron James po 25 letech. A nedivím se tomu vzhledem k digitálním možnostem. Co rozhodně musím vyzdvihnout je ukázka WB universa a přehled jejich filmů (mad max, harry Potter, hra o trůny, Matrix, super man a další). To mi upřímě vykouzlilo úsměv. Příběh slaboučkej jak papír a samotnej zápas mě taky až tolik nebavil. Když už Looney tunes, tak těch šílenosti mělo bejt mraky.