Cesta upírů: Van Helsing vs. Dracula (2005)

Určitě jedna z nejhorších věcí, co jsem kdy viděl... "Dnes večer ... JSMÉÉÉÉ!!!!" Dva z nás se ráno potýkali s průjmem, jeden se pozvracel. Nekecám! Při odchodu z promítání jsem zjistil, že si nepamatuju, o čem film byl, jak se jmenoval, vlastně mi úplně zmizel z paměti, a ani když mi ho spoludiváci vyprávěli znovu, na nic jsem si nevzpomněl. Takže každý, kdo rád experimentuje se svými psychofyzickými limity, by to měl vidět. :)

Ptákodemie: Děs a hrůza (2010)

Úžasné! Tohle. Je. Prostě. Dokonalé! Opravdový šok a nefalšovaný devadesátiminutový teror. Pravidelně seřazené šiky levitujících, kníkajících orlů, kteří se jako kamikaze náhodně snášejí na krajinu, aby hrdinnou explozí svého těla podpálili, co se dá. Útočí prý jen na lidi v autech a benzínkách. O auto se ale rozplácnou (asi selhala rozbuška). Je třeba se ozbrojit (nejlépe drátěným šatním ramínkem) a ujíždět, co to dá. Kolem vypjatých útěkových scén, pod plnou palbou a máchání ramínky, ale probíhá normální silniční doprava. No, prostě se to musí vidět. Musí. Ramínka s sebou!

Vesnice roku (2011) (studentský film)

Naprosto výborná záležitost. :-) Kombinace Vetchý-Budař je skvělej nápad a Postránecký podal snad nejlepší výkon, co jsem od něj kdy viděl. Akorát to nemá konec. :( Snad příště...

Nevěsta s nejkrásnějšíma očima (1975)

Když se u žánru filmu do kolonky napíše "Poetický", vždycky mě to trochu znejistí. V dětských dobách to zpravidla znamenalo, že mě z něj rozbolí hlava. :) Nevím, jestli se mi tahle pohádka dneska strefila do nálady, nebo co, ale líbí a baví. Vizuálně velmi povedené. Herecky skvělé (Kňažka nemám moc rád, ale tady mu to sedí). Liškova hudba z toho dělá vyloženě umělecké dílo - je to vlastně takový vizuální melodram, možno-li říci. Bulhaři tomu dávají autenticky exotický nádech. Až při sledování tohohle filmu jsem si uvědomil, jak je ve mně zakořeněno, resp. jak hodně mám rád prostý, ale hluboký projev a neuvěřitelně melodický hlas Bohumila Vávry.

Semena zla (1981)

Viděl jsem už hodně. Viděl jsem Manos! Ale!!! Doteď nevěřím svým vzpomínkám. Co to sakra je za muví?! Příběh jako z povídek Milana Buričina. Hudba jako od Milana Buričina. Včetně sóla pro cirkulárku, eh motorovou pilku na odříznutí zaseklé nohy, s umělákem v hubě... Ne... ne... néééé....

Okraina (1998)

Výtečná záležitost. Námět jako z Čechova, hudba jako z hrdinskejch eposů z druhý světový, příběh jako z Easy Rider, masakry jako z Braindead a herci jako z Pána prstenů. Černobílá sonda do ruský duše. Prostě kozácká road movie. "Budu ho kousat. Jen tak něžně." Tenhle film ve mně zapálil zájem o současnou ruskou kinematografii.

Kupředu levá, kupředu pravá (2006)

"No, mně by se asi líbilo vnitro. Anebo školství. Nebo nějaký ekonomický resort, protože mám střední ekonomku." - "Já bych za tý normalizace byl fakt šťastnej. Prostě bych dělal svoji práci, bydlel v paneláku a miloval Sovětský svaz." Špatně padnoucí saka z Tesca na straně jedné, barety s rudou hvězdou na straně druhé. Vyvolat bitku se nakonec autorce nezdařilo, ale i tak je to velmi vtipný počin (zvláště když ty ksichty člověk zná). Nenudil jsem se ani minutu a mohu s klidem doporučit.