• Thriller

Muž odnikud (2010)

No musím souhlasit s většinou, že nic převratného se tu neděje. První polovina mi dokonce přišla jako kdyby se někdo hodně díval na Leona. ALE: druhá polovina je prostě nářez a kdo má akčňáky trochu v krvi, tak nemůže jít pod čtyřku. Docela si bahním. Jinak srovnání s Bittersweet life u mě končí tak, že Ajeossi je prostě o hodně lepší!!! Za čtyři!

Hulk (2003)

Tak 61%? To se mě nelíbí :). Vždyť to bylo nápaditý jako blázen. Vždyť výkony herců byly víc než dobrý. Vždyť to nebylo vůbec nuda. Jaký furt očekávání? Dalo by se tomu spousta věcí vytknout, ale makalo mi to výborně a za to trestuhodně nízké průměrné hodnocení dávám bůro a šlus! Ještě vzkaz pro ty, co nevědí, proč se mu udrželi trenýrky, když všechno ostatní ne. Bylo to proto, aby v každým druhým záběru nebylo vystavený jeho obří péro! Což teda aspoň já filmařům klidně odpustím. No ne?

Dalkomhan insaeng (2005)

Zvěsti o tomto filmu se nesli na vlnách superlativů, což jsem mimo jedné nápadité akční scény moc nezaznamenal. Není to vcelku špatný film, ale už jsme zvyklý na vysokou kvalitu korejské produkce tolik, že tohle je spíše standard. Navíc jsem čekal teda opravdu NĚCO a dostal jsem CO? Byung heon Lee není takovej sympaťák, jak bych si přál a na můj vkus se tváří a chová příliš coolově než je zapotřebí. Takže trojka myslím, že je akorát.

Tygr a drak (2000)

Nic, co by mě vystřelilo z kecek, ale něco, co si klidně zkouknu znovu. Docela pěkný tři.

Ať žijí duchové! (1977)

Jedná se o kultovní pohádku? pro děti. Chápu lidi, že se jim to líbí, ale já tím ještě dnes hrozně trpím. Už jako dítě jsem to neměl rád. Mému synovi se to třeba líbí :). Ty songy, ty dialogy, to budovatelství - to já prostě nechci překousnout. Za dvě.

Nefňukej, veverko! (1988)

Je to fakt hrůza a jako film pro děti to tedy rozhodně nevidím. Před odpadem to zachraňuje jen srovnání s většími hrůzami a několik vychytávek Jiřího Schmitzera.

Pokoj č. 10 (2006) (seriál)

Začátek sliboval více než přinesl zbytek, ale stejně se jedná o nadprůměrný mini seriál. Celkově je to taková silná trojka, ale s přihlédnutím k originalitě a zábavnosti nakonec dávám slabší čtyřku :).

Není kam utéct (2011)

No opravdu je to hodně nevyrovnaný. Místy pěkné záběry. Taky jsem celou dobu přemejšlel, kde hrál ten Sean Harris. To je tak všechno. Slabá dvojka. Unavenej Roden už mě nebaví, stejně jako jeho nebaví hrát v céčkách!

Strážci - Watchmen (2009)

Trochu to byla komiksová rouhařina. Rozhodně to ale v té šedi bylo dost originální a bla bla bla. Taky hodnotím neokoukanost herců. Hudba taky šla. Rozhodně jsem se nenudil. S hodnocením jsem si počkal až po druhé projekci. Pořád mě to bavilo. Je to dobrý! Dobrý za čtyři.

Čtyři lvi (2010)

No to je trochu oříšek pro mě. Neumlátil jsem se smíchy. Přeci jen komedie není můj top, ale vtipné to bylo. Občas i vážné, tak nějak zvláštně. Myslím, že pravého docenění se tento film dočká až zkultovní natolik, že ho bude znát každý druhý filmový fanoušek. Možná i každý, proč ne? Potom taky možná i já, až zkultovní ve mě, přehodnotím svoje hodnocení a dám o tu poslední pěticípou víc. Dnes ještě ne, ale silná čtyřka to je jistě. Originalita a nadhled se u mě cení vysoko. Howgh!