Rogue One: Star Wars Story (2016)

Tohle je krutá realita Star Wars. Realita, která se odehrává kdysi dávno v předaleké galaxii samozřejmě.. A realitou je, že ne všechno dokáže pár maníků se světelným mečem a vytříbeným smyslem pro humor. Kdepak. Válka je o sebeobětování, kdy hrdinové umírají v naději, že ostatní budou žít. Žádnej hepyend, žádnej ferytejl..

Na hraně zítřka (2014)

Film to bezesporu není špatný, ale jeho hodnocení jsou trošku přestřelená. Časová smyčka není žádná novinka a asi každému je od začátku jasné, jak to skončí - překvapení se nekonají. Proto jediné, čím si film může zasloužit tak pozitivní kritiku, je jeho zpracování. Vykreslení úvodní bitvy je perfektní a myslím, že každý se aspoň na chvílí vcítí do toho zelenáče, který byl vypuštěn do naprostého chaosu a vřavy bitevního pole a na(ne)štěstí ani neví, kde má pojistku. Ale to nejlepší je ten zatraceně velký meč - spojení sci-fi arzenálu a brutální síly obrovské čepele v rukou na pohled křehké dívky - a tenhle motiv videohry tomu nikdo neodpáře.

Sněhurka a lovec (2012)

První celovečerní film Ruperta Sanderse a hned románek s představitelkou hlavní role. Čirá neprofesionalita. Takže tenhle film z mého pohledu vůbec nestojí za vidění, neboť ho natočil pedofil (říkejte si téměř 20 letému rozdílu, jak chcete, ale Kristen by mohla být při troše fantazie jeho 3. potomkem) a hlavní roli stvořila - jak jen to říct slušně - paní, které nevadí, že ten pán má paní, a ona má taky pána (teda měla).

Černá mamba (2011)

Asi nejlepší kratkometrážní film jaký jsem zatím viděl. Vykradačka svých vlastních filmů, spousta výbuchů, parádní akce, neotřelý humor, hvězdy první jakosti a hlavně .. bezvadný boty. Tahle delší reklama je splněným snem všech fanoušků Nike (a nejen jich). "..chce zničit mojí střelu. - Nejenom střelu, ale i hlavu."

Napsáno tužkou (2010)

To holení mě rozesmálo, potom se zmalovaná slečna proměnila na Jokera, vandal s nožem, následující tajemný flashback spisovatelky píšící zprava doleva (konečně jsem viděl, jak to vypadá). Prostě taková normální cesta vlakem a skvělá hudba. 8 minut => 80 %

Rousek (2010) (studentský film)

Tohle šlo mimo mě. 1/5 za stopáš 12:34 a za zajímavé "zastavení času". Ten úlet s dcerou byl dost přestřelený pokus, a to i přesto, že chápu, co tím chtěl autor říct. Studentské filmy by měly být progresivní a vyzařovat náboj, ne mrtvolné ticho a komorní atmosféru - to je můj názor.

Bratislavafilm (2009) odpad!

Je až s podivem, že má někdo zájem na tom předvést své hlavní město světu v takovém světle - naprosto odporném (nehledě na to zda se jedná o pravdu nebo ne) a přitom uvádět takové bratislavské mýty jako Bronx atd., kterým se i sami blaváci smějí. Naivnější diváky snímek dokonce odradí od návštěvy města a to celé pod záštitou slovenského ministerstva kultury. Já žasnu, kam se slovenská kultura ubírá.. A že se jinak rád zasměju, ale tohle se tak křečovitě snaží působit jako nějaké svědectví doby, že to nejde. Paradox že tohle "dílo" jsem viděl zrovna v Bratislavě.

Ctihodný občan (2009)

Ze začátku velmi slušný thriller, ale potom, ani nevím přesně kdy, se to celý zvrtne a z chytrého mstitele se stane "geniální" terorista - myslím, že to je to správné slovo - který nemá ani špetku svědomí.. K tomu ta přehnaná brutalita některých scén, která prostě, nemůžu si pomoci, na plátno v takovémhle podání nepatří - realistickém (to mi trochu připomnělo "Na hraně temnoty" s Melem Gibsonem). Brutalita ve filmech mě zkrátka neoslovuje, dávám přednost hlavě a patě, tohle se snaží mít oboje, ale výsledně to nemá ani jedno, ani druhé.

Kráska a Ošklivka (2008)

Neviděl jsem to až do konce, ale je mi prakticky jasné, co se tam stalo. Možná škoda, že jsme tu televizi nezapnuli o něco později, mohlo to být 2/5 (možná).

Nic než pravda (2008)

Celou dobu nejspíš nebudete chápat, proč to prostě neřekne (i když některé argumenty novinářky Armstrongové mají svou váhu), ovšem pokud vydržíte do konce - a je to celkem pravděpodobné, že vydržíte - bude vše nad slunce jasné.