Tísňové volání (2018)

Čekal jsem víc. Do toho zlomu je to jízda potom se zlomí nejen příběh ,ale i tempo a zároveň začne být dost průhledný.Pro Seveřany a Jakoba mám slabost ,ale měl lepší role .Minimalismus prostředí oceňuju ,ale tady není chtěnou formou nýbrž nutností. Ovšem fantazie jela naplno.

Patton Oswalt: Annihilation (2017) (TV film)

Jako dobrý , zejména ty emocionální party o manželce.Ale kam se hrabe na Billa Hickse. Tohle je pouhá zábava ,Bill byl vizionář...

Co je vám, doktore? (1984)

Ani po těch 34 letech neztratil film nic ze své aktuálnosti. Ty předobrazy partnerů spolu ,ale zároveň mimo,představy vedoucího ,že až počítače konečně plně nastoupí tak nám vše vyřeší ,ukazují právě po těch letech jaký je to omyl . Problémů naopak přibylo a čím víc spolu "komunikujeme" tím více mimo a vzdáleni sobě jsme. Neskutečně nadčasový. P.S: A možná jsou ty dnešní fráze ještě prázdnější než tenkrát.A geniální scéna eko debaty v hospodě ,to jen podtrhuje. Lidi jsou i po těch letech stejně tupí ,možná tupější.

Protektor (2009)

Spolu s Pouty nejlepší český film dekády.

Učitelka (2016)

Dlouho jsem přemýšlel znám-li odpornější postavu.To takový Antonín Rusnák je proti ní úplný ořezávátko.Plnej počet.

Úplně vyřízený chlap (1965)

Dlouho jsem neviděl tak neobvyklej film z české provenience.A navíc asi nejkrásnější a nejuhrančivější žena v českém filmu - Evelyna Stryhalová." Karle,kde máme vlastní mínění? Co se nám to stalo s páteří? Co s náma tahle slavná doba dělá ? " . Nadčasová replika.Pane Peterko ,škoda ,že Vás zaškatulkovali jako Krakonoše a mlátičku a nedostal jste více vážnějších rolí. Poklona

Trestanec (2017)

Pěkná Americká pohádka,kde se lidi chovaj asi tak jak jen je to možné v USA.Šablonovitě,předvídatelně a pronášející drsňácký repliky ze scénáře.Po shlédnutí R mi tohle přijde jako opravdu jinej vesmír.

Knězovy děti (2013)

Za posledních 15min zvyšuju na 4*. Ten mix života a smrti umí asi nejlíp "seveřani" z Balkánu. Mají k tomu svoje důvody ...

Poslední rodina (2016)

Něco tak chladného jsem už dlouho neviděl. Polsko má svého Ulricha Seidla a Michaela Hanekeho v jedné osobě a je ostrej jako břitva.Tohle zkuste někdo u nás.