Záhada Hory mrtvých (2013)

Dyatlova záhada je veľmi zaujímavá situácia a jeden z najlepších námetov na konšpirácie. A tento zaujímavý film, ako možno aj menšiu zbierku faktov a brblania okolo som si do určitého momentu užila. Keďže to bolo found footage, krásne by som sa uspokojila s kratším filmom do momentu, kde sa dostávame "za dvere". Tam sa im mohla v tom najhoršom vybiť baterka a ja by som nemala pokazený ten perfektný moment v mojej hlave, kde som si tvorila vlastný konšpiračný systém. Bohužiaľ to vyvrcholenie pôsobilo extrémne neprofesionálne a primitívne. Naozaj škoda, aj tak je to pre mňa silné guilty pleasure, ale stále to mohlo byť omnoho, omnoho, omnoho lepšie.

Lví král 3: Hakuna Matata (2004)

Ja si pamätám, že sa mi to nepáčilo už ako dieťaťu. Teraz vidím, že som mala dať na vlastné inštinkty. Je to príšerne ostrá vykrádačka, a to, čo sme nevideli sa vopchá hádam do dvadsiatich minút.

Lví král 2: Simbův příběh (1998)

Z odstupom času sa znovu vďačne ponáram do prvých dvoch dielov levieho kráľa, a musím uznať, že je to rovnako efektívny film. Nie je to síce Simbov príbeh, ako poukazuje český názov, ale Simbova pýcha určite. Plnohodnotné pokračovanie, na ktorého začiatku som si myslela, že sa mal levíča naozaj časom zamiluje do svojho bratranca. Až tak príliš sa ten klučík podobal na krásneho, pojazveného leva z jednotky. A teraz možno budem znieť rasisticky, a možno každý farby vidí naozaj inak, ale všimli ste si niekto, že všetky tie nevychované levy, ktoré žili na okraji mesta, v nejakej stoke bez jedla, závislé na krádežiach a násilí, tak všetky boli podozrivo tmavšie? A to nehovorím o hlavnom hrdinovi. Ja neviem, ale mne sa zdá, že naberali inšpiráciu niekde v gete. A zrazu, keď je všetko krásne, tak sa na počerné levy vrhne svetlo a všetky zblednú. Omnoho vďačnejšie bude asi vyzdvihnúť hudbu, ktorá ešte v tomto období nemusela, a nepotrebovala vykrádať rádio. Potom vám nemusela každá jazda a aute s mamkou pripomínať tento film. Hudba stvorená pre efekt, ako by to malo byť. Skladba No One of Us je určite moja top. Ale aj tak som si nemohla pomôcť, hudba v pozadí jednoducho znie ako polovičatí Piráti z Karibiku :)

Baby Máma (2008)

Je to zaujímavé, každopádne. Je to skôr film, možný vyvolávajúc diskusiu o ženách, ktoré sa silou mocou snažia upevniť si kariéru, a potom, keď už ich vaječníky a všetko naokolo starne, začnú vnímať svoj silný nedostatok, absenciu dieťaťa. A potom, potom to dopadá takto. Je veľmi bežné, že "kancelárske ženské" nechajú po tridsiatke prvého debila, aby ich oplodnil, a tak ďalej, možnosti sú zaujímavé. No a potom, možno po prvej pol hodinke je to o pokuse sa zachytiť nejaký nový trend a detský biznis. Nič moc, ale pointa je citeľná.

Já, padouch 3 (2017)

Ja by som sa rada vrátila do tej doby, keď Minions neboli komerčná, až na nervy lezúca vec. Keď celý koncept bol prekrásny, poučný a zaujímavý. Ale ako sa hovorí, aj nádherný nápad sa dá ... Nebolo to zlé, nebolo to ono. Ani z diaľky.

Mimi šéf (2017)

mozgožrút, vrah rozumu, práčka pre logické uvažovanie, neskutočné ... ale originálne. V každom prípade naozaj pre deti.

LokalFilmis (2015)

Ešte že na slovensku máme Petra Popluhára a jeho zvláštnych kamarátov. Pretože toto sú také jednovtipové komédie, kde po začatku všetko ide do kopernika. Neviem, kde presne sme nechali zmysel pre humor občas. Pravdepodobne niekde v Animoterapii umrel s nacistickým hafanom.