• Krátkometrážní

Černý zabiják (2013)

Ako robia zle veľkým rybkám v aquaparkoch a veľké rybky to vracajú. Pekný plagát. Vyzerá ako hlava so začínajúcou alopeciou zozadu.

Pokání (2007)

Jasné, že by som si to nepozrel s pivom na pupku , ale tak neskoro večer v obývačke rozcítený , po historickej romantike bažiaci a patetickosť tolerujúci som vnímal až opiátový efekt. Keby ale palacinkáreň u Wrighta dostala akciu na lekvár ( čo občas mávajú ) , tak by som film nechal hlboko pod vedomosťami o milostnom živote Benjamina Franklina trebárs.

Mimo zákon (1986)

Táto partia za mrežami je nepredstaviteľná aj v najhorších nočných morách. Nejedná sa o kyklopov , alebo titanov s enormne veľkou chuťou k hygiene , ani o citovo otupených hrdlorezov vraždiacich bažantov najbrutálnejšími spôsobmi. V tejto cele sa stretnú poriadni magori a začnú neochotne budovať plán k úteku, z ktorého sa vám bude chcieť smiať ešte niekoľko dekád.

Tajuplný vlak (1989)

Vinylový majster magneticky láka do starého hotela v Tennesse najobyčajnejšie divných ľudí a cez ich ústa a pohľady sa stáva krajným hýbateľom deja , ktorého ohniskom a jadrom je momentálne samotné prostredie a stenami oddelený meeting v nápeve ducha päťdesiatych rokov.

Noc na Zemi (1991)

A moč poriadne na uzde. Skoro som pri tomto filme neustriehol najväčšiu fyziologickú hrozbu . Najlepšie taxíky ktorým som pozeral za jazdy cez čelné sklo dnu a všetko som počul.

Mrtvý muž (1995)

O Jimovi Jarmuschovi som počul prvý krát v spojitosti s týmto filmom a Johnnym Deppom. Schválne som si ho preto tak dlho odkladal. V konečnom dôsledku ide o nápadito spravenú komédiu prebíjajúcu všetky konvencie najvtipnejšie ladenými esami, ale napriek tomu sa nejedná o najlepší film čo som od Jarmuscha videl. Stojí v rade ďalších aj menej zvučných a obávam sa , že za to môže práve domnelé merítko a váha úspechu sám veľký a poklonami neustále venčený JD. Ale možno iba zbytočne trepem, lebo hral už skoro všetko a ide mi dobre na nervy. Možno by si ma získal, keby hral pár rokov že nehrá nič.

Ghost Dog - Cesta samuraje (1999)

V centre stojí koncentrácia človeka v mihavom prúde veľkomesta. Bežný prípad obyvateľa metropoly s obtiažnou identifikáciou vlastnej osobnosti medzi všetkými ostatnými... a tu sa to začína - gangstermi. Hlavne v prípade , pokiaľ samotný čierny " samuraj " mal byť už dávno mŕtvy a vydáva sa na smrtiplnú cestu, aby pomstil vlastnú smrť.

Zapomenutá planeta (2011) (seriál)

Tieto dokumenty by mali stáť pred všetkými podobnými, ktoré naopak ukazujú prosperitu a štruktúru moderného sveta, aby sa začali ako rozprávky a skončili tak, ako všetky balady skutočne končia.