• Pohádka

Barbie (2023)

Skvělá oddechovka. Jak pro holky, tak pro kluky. Plný počet bych dala, ale s některými monology jsem nesouhlasila a pointa mi přišla na film Barbie až moc komplikovaná.

Mezi živly (2023)

Zasmála jsem se i dojala. Přesto jsem už viděla lepší animáky.

Kostlivec (2023)

Horor podle mého gusta. Nemám ráda krváky. Raději mám lekačky a duchy ve tmě. Proto jsem se na tento horor moc těšila. Je to ale jen průměrný horor. Já se bála hodně, protože se bojím tmavých koutů, ale i přesto jsou horory, u kterých jsem se bála mnohem víc. Bylo to dostatečně napínavé. Ke konci to ale ztrácelo logiku. Jít na bubáka, kterého nezabila brokovnice, s hokejkou? To mi přišlo komické. Nějak jsem nepochopila, proč bubák už dávno nezabil matku z druhé rodiny, když se mu to ke konci podařilo tak jednoduše. Chyběly mi k tomu prostě domyšlené detaily, které z tohoto hororu bohužel naopak vytvořily komedii.

Malá mořská víla (2023)

Krásný, krásný, krásný příběh. Nádherná hudba. Film pobavil i dojal.

Znovu se zamilovat (2023)

Milá romantická komedie, kterou nejvíc ocení milovníci hitů od Celine Dion. Místy mi to přišlo nuda a na závěr se mi nelíbila pravidla, která Mira stanovila. Ale pobrečela jsem si, láska zvítězila. Takže pěkné.

Papežův vymítač (2023)

Tohle nebyl horor ani z rychlíku. Nejvíc jsem se bála při ukázkách před filmem. Tohle byla komedie, která ospravedlňovala hříchy katolické církve. Ale dost jsem se nasmála. A vůbec jsem se nebála. Žádné lekačky. Dvě hvězdičky za vtípky a herecké výkony.

Všechno, všude, najednou (2022)

To bylo úmorné. Podívala jsem se na to z důvodu, že tenhle film je ověnčený Oscary. Bohužel dnešní udílení (ať filmových či hudebních a podobných cen je spíše o tom, jaké barvy pleti či národnosti je obsazení. Co je na tomhle filmu Oscarového? Netuším. Nějak si říkám, kdyby minulý rok šel poprvé do kin Titanic, kolik Oscarů by dostal a zda vůbec)

Spolu (2022)

Herecké umění Štěpána Kozuba je skvělá, i obě herečky hrají dobře, ale to je tak jediné, co bych v tomto filmu pochválila. Film bohužel nepřišel do našeho kina, a tak jsem čekala až bude možné ho vidět v televizi. Moc jsem se těšila po všech těch pochvalných komentářích a recenzích. Film mě zklamal. Hlavně kvůli té pointě na konci. Spoiler: Takže ta sestra by toho nelitovala a svého bratra by nechala v ústavu, kdyby se nedozvěděla to, co se osoudné noci stalo? Aspoň tak to na mě působilo. Že takoví lidé jsou jen obtížný hmyz, ale pokud pro nás něco udělají pozitivního, tak jen z toho důvodu jsme povinni se o ně starat? Tuhle myšlenku mi film předal.

Velryba (2022)

Nepochopila jsem, co tím básník chtěl říct. Místo silného příběhu se nám v tomto bytě odehrává nesmyslný zmatek. Nic nedává smysl... Například ta esej? Copak si opravdu nepřečetla ani větu z toho, za co dostala pětku???? a takových nesmyslností tam bylo více. Zbytečné dvě hodiny v kině

Znamení (2002)

Nechápu to nadšení. Naprosto průměrný film s ještě průměrějším koncem.