Hra na oliheň - Férový svět (2021) (epizoda)

[7/10] Pomerne dosť akčný diel, ktorý mal aj dosť dobré tempo a aj slušnú dávku atmosféru.

Hra na oliheň - Drž se týmu (2021) (epizoda)

[7/10] Dosť dobrý diel, ktorý ponúkne dobrú akciu, skvelá bitka ktorá je zaujímavo natočená a aj tretiu hru, tá je doposiaľ bohužiaľ najmenej zaujímavá.

Hra na oliheň - Muž s deštníkem (2021) (epizoda)

[7/10] Návrat do akcie, opät sme sa začnú hry. Druhá hra menej zaujímavá ako prva, ale dobre napätá atmosféra a nechýba ani krv.

Hra na oliheň - Peklo (2021) (epizoda)

[6/10] Druhý diel SQIUD GAME. Menej akčný diel, ktorý sa zamierava viac na rozprávanie príbehov a zobrazovanie problémov našich postáv. Miestami trošku nudnejšie, ale stále dobré.

Hra na oliheň - Červená, zelená (2021) (epizoda)

[8/10] Prvý diel  SQUID GAME. Zapal som to absolútne bez očakávaní a môžem skonštatovať že ma to dosť bavilo. Zaujímavý koncept, na začiatku príjemné zoznámenie hlavného "hrdinu", prostredie filmu je netradičné, teda aspoň pre mňa kedže Juhokorejsku tvorbu absolútne nesledujme, tak to bolo také oživenie. Hodina ubehla ako voda v skvelom tempe

Není čas zemřít (2021)

[8.5/10] "Come on Bond, where in the hell are you?" Konečne po dlhej 6 ročnej pauze je opäť plátne Daniel Craig a jeho číslo 007, posledná zastávka pred odchodom do "výsluhového dôchodku". Trailery/TV spoty vyzerali dosť solídne, ale nikdy ma tieto ukážky nedokázali nadchnúť na film tak ako napríklad na Skyfall, čo ale neznamená že o film by som nemal záujem, práve naopak, zvedavosť na ukončenie "ságy" bola veľmi veľká. Čo sa už týka priamo filmu, režisér Cary Joji Fukunaga sa ukázal ako dobrá voľba, točí vo veľkom štýle vo veľkolepých lokáciach po celom svete, za kamerou pre mňa neznámy Linus Sandgren ponatáčal naozaj pekné zábery, je tam obrovský rozpočet, to je vidieť na každej scéne, perfektný vizuál. Ale nutne veľký rozpočet nemusí znamenať aj veľmi veľkú kvalitu filmu ale tak u Bonda sme zvyknutí, že to je stále také veľkolepejšie a iné, ako zvyšok akčných alebo špionážnych krimi vyšetrovacích filmov. V celkom dlhej stopáži 163 minút som nepostrehol nudné alebo hluché miesta, stred filmu patril najmä dialógom, ako väčšia časť filmu, ale ked´ tu hrajú veľmi dobrí herci tak to človeka baví sledovať a počúvať, ako sa v rozhovoroch stupňuje príbeh a graduje do konca. Akcie som čakal viacej, je to taká bondovská klasika, natočená ako sa patrí a dobré boli aj súboje, žiadne zbesilé strihy alebo neprehľadné zábery počas bitiek. Craig je v dobrej forme či už čo sa akcie týka, ale aj celkovo v hereckej forme, jeho Bondovská postava sa mi zdala v tomto filme najlepšia z jeho pätice filmov, Lea Seydoux je sympatická herečka, ktorá bola dobrá aj vo Spectre. Tu má o čosi dôležitejšiu úlohu, hrá dobre a určite je oveľa sympatickejšia ako agentka 00 čiernej pleti Lashana Lynch. Tá sa mi v tých normálnych scénach moc nepáčila, najmä fyzicky, ale hodila sa tam a ani v akcií nieje zlá. Ich posledná ženská kolegyna Ana de Armas je asi výzorovo najkrajšia žena na placi, nemá veľa priestoru, aj za tých pár minút ukáže niečo zaujímavé takže do pohody. Waltz je klasika, škoda že iba v jednej scéne ale čo už. A hlavný padouch Rami Malek nieje zlý, ide z neho niečo zaujímavé a psychopatické, škoda je že dostal málo priestoru a aj ked sa z neho nestane najlepší Bondov súper, tak na tento film bol dobre zvolený. Ostatné postavy z MI6 je tiež klasika, dosť sa mi páčil Ralph Fiennes, ten tu bol ozaj dobrý. Emócie na konci filmu veľmi veľké, celkovo emočná stránka filmu najsilnejšia zo série, Zimmerova muzika do toho vnáša toho správneho ducha a byť  o trošku lepšie vyšperkovaného príbehu, o málo viac akcie a viac Malekovho šialeného záporáka, stane sa z toho najlepšia Bondovka. Pre mňa sa na prvom mieste delí SKYFALL/CASINO ROYALE a hned po nich NO TIME TO DIE. Má to pár nedostatkov, ale to čo je tu vytvorené je naozaj niečo viac, ako SPECTRE/ QUANTUM. Dolu klobúk pred touto Craigovov sériou, rozlúčka ako sa patrí.

Hřbitov domácích zvířátek (1989)

[6.5/10] Tažko hľadám správne vyjadrenie pocitov z tohto filmu, dlhšie som uvažoval aj nad hodnotením. Je to zaujímavá adaptácia Kingovej knihy, na rok 1989 veľmi dobre natočený film, povedal by som že možno aj ukážkovo v istých aspektoch. Akurát veľká škoda pomerne slabých hereckých výkonov hlavnej dvojice, vedlajšia postava ich starého suseda bola lepšie zahratá, ale nevadí. Je to celé také mierne mysteriózne, v dobrej, komornejšej atmosfére, ktorú doplna aj zaujímavá hudba. Taký starý retro film, neviem či ho môžem nazvať plnohodnotným hororom. Sú tam určité črty a stránky stránky, krvavé scény sú skvelé, masky perfektné a celkovo to ubehlo celkom fajn. Nebude to môj oblúbený film, ale bolo to zaujímavé, pozretie nelutujem.

Jurský park 3 (2001)

[7.5/10] Tretí Jurský Park nieje už tak Spieldbergovsky veľkolepý ako jeho predchodcovia. V porovnaní s druhou častou ma teší zmena, že sa praktiky celý film odohráva na ostrove, má ideálnu, kratšiu stopáž, ktorá sa drží v dobrom tempe. Film začne a ani neviem ako ubehol, popričom sa bolo stále načo pozerať a bola stále na obrazovke niečo zaujímavé. Herecké obsadenie do pohody, Sam Neil je overená klasika do sveta dinosaurov ale aj vedľajšie postavy boli dosť dobré. Jurský Park 3 ma bavil o trochu viac ako dvojka, hlavne kvôli kratšej stopáži, dobrému tempu a veľkým plusom sú lokácie ostrova, kde sa príbeh odohráva.

Jurský svět: Zánik říše (2018)

[7/10] Návrat Jurského Sveta z roku 2015 prekonaný nebol, kvalitovo sa mu toto pokračovanie nevyrovná, ale celkovo hodnotím JURSKY SVET 2: Zánik ríše ako vydarený blockbuster, ktorý ma bavil. Dobrý je úvod, ešte lepšie je presunutie sa na ostrov a následné scény na nom, ale bohužiaľ to je to najlepsie čo film ponúka. Po presunutí na pevninu sa všetka činnosť presunie do jedného domu, nieje to nuda, ale niesú tu nejaké extra wow scény, skôr obyčajný priemer, poteší dobrá akcia, dobrý vizuál (prekvapivo aj v tme) ale to je tak všetko. Poteší aj menšia cameo úloha Jeffa Goldbluma, hlavní herci z jednotky boli dobrí ako v jednotke a vydarili sa aj záporné postavy filmu. Takže sumár sumárov, nadpriemerný film ktorý pobavil, ale neponúka nič famózne a emocionálne, ako napríklad v jednotke. Každopádne som zvedavý na tretie pokračovanie.

Mrazivá past (2021)

[7/10] Príjemná zmena, Liam Neeson za volantom nákladáku na zamrznutom mori. Námet celkom dobrý, príbeh tiež, film sa drží v rovnakom tempe, nikam sa neponáhla ale chvalabohu tu nieje ani veľa hluhých miest. Sekundárni herci na svoje role stačili, Neesom to celé drží pokope, ale ani ostatné stránky filmu niesú zlé. Kamera dobrá, vizuálne je film schopný a ani akcia s kamionmi nieje zle natočená. Taký oddychový film, ktorý by bez Neesona bol asi o level nižšie.