Pozemšťané (2005)

Skončil jsem u delfínů...dál to prostě nepustím. Tohle by (alespoň část) měl vidět každej. Ne, kvůli tomu, aby lidi přestali jíst maso, ale aby jsme si všechny uvědomili, co se kurva děje za zvěrstva! Už chápu, proč se říká: Opakem dobra není zlo, ale člověk.

Letní bouře (2004)

Ouha, zase jsem trochu jinde. Tohle, že je skutečně červený? Hlava mi to nějak nebere. Já jako buzík jsem si dal předsevzetí, že zkouknu alespoň několik přihrátých filmů, abych měl tucha o čem moji známí pořád mluví. Možná jsem udělal chybu, že tenhle jsem nechal až skoro naposled a porovnávám s těmi, co mi připadaj kvalitnější. První věc, která mě hned trkla byla, pro mě, absolutně nesympatický výběr herců v hlavních rolích. Především Robert alias Tobi. Něchtělo se mi na něj ani koukat, natož aby mě zajímalo, jak se jeho postava bude vyvíjet, což teda bylo jasný od první minuty. Rozhovory vibrovaly mezi absolutním kýčem a trapasem. Absolutně si nedokážu představit třeba situaci ze stanu, kdy Achim sděluje tak sofistikovaným způsobemTobimu, že nemá dobrej pocit z homosexuálů, že by se za to nemusel stydět snad ani Platon. Takhle to opravdu nechodí. Proto jsem filmu nevěřil ani titulky. Jediná linka, která mě zajímala byla s postavou "Žoržího", kterou ale vůbec nedořešili, takže zase nic. Kladně hodnotím jenom hudbu a toho týpka, co si zaseknul pinďase do kalhot. Škoda, škoda.

Murder-Set-Pieces (2004)

Německej maník, podobnej dočasný au-pair Bartošový Jarkovi Šimkovi, jen v trochu nabušenější verzi, vraždí děvky kvůli matčině minulosti, která se živila stejně. Teda asi...V tomhle nudným filmu se divák moc nerozkouká. Jistý je to, že nobelovku za mír asi nedostane, a to nejenom kvůli tomu, že jeho děd byl (prej) pobočník Hitlera. On se totiž k těm ženskejm moc chovat neumí a pro ránu nejde daleko. Ani pro břitvu, nebo motorovku. To, co ale mělo bejt brutální a nevídaný je tu natočeno uhlazenejš, než jsem u podobnejch snímků zvyklej (např. nedávno shlédnutý film Snuff 102), takže jsem nebyl tak šokován a konsternován, jak jsem čekal. Některý vsuvky jsem vůbec nepochopil (ty výlety do minulosti>>>zbytečný?) a některý scény mě dokonce vyloženě točily (myslim, že záběr na jedoucí auto kolem neonovejch poutačů stačí pro atmosféru vložit do filmu jednou, dvakrát a ne každejch deset minut). Konec byl blbej jako celej film, takže ani v závěru jsem se nedočkal. Kdo by si ale nobelovku zasloužil, bylo to blonďatý kuře, který sejmulo borce obyčejným prknem takovým způsobem, že s ní bych se nechtěl dostat do křížku ani kdyby byla o deset let mladší (tzn. když prděla do plín). Takže za dvě hvězdy a to jenom díky několika záběrům a hlavně kvůli tomu, že to skončilo. Hawk!

Vzpomínky na lásku (2004)

Tenhle film mi zkazil celej můj život, jelikož už nikdy nemůžu prohlásit, že řvu jenom u filmů, kde umře zvíře. Tady nebyl ani jeden kus ( alespoň z těch viditelnejch) a řval jsem. Ne zas tolik, jak jsem čekal po přečtení komentářů, ale pár slznatejch hrachů jsem sbíral z peřiny. Malinká výtka k výběru hudby, která mi teda nesedla a občas jsem si připadal při zavření očí, že mi zákonitě po monitoru musí hledat cestu domů slepá a zelená žena, který zbláznila před deseti rokama půlku Čech. Ye-jin je výborná a !dokonce! se dalo koukat i na hereckého kolegu, takže casting musel trvat pěkně dlouho, než se k němu dopracovali. Znovu už bych to asi nedal, ale za to, že mě emocionálně znásilnili musím dát plnej. Korejci vydíraví!

Zlatí spratci (2004) odpad!

Normálně se už sám sebe nebojím nazvat masochistou. Pustil jsem si svuj čtvrtý film s Hiltonkou a dobře jsem udělal. Teď už jsem si stoprocentně jistej, že další už zkoušet nebudu. Film jako takovej je naprosto, ale totálně o ničem. Zakomplexovanej hubeňour s pistolí, z který když vystřelí, tak to vypadá, že hlaveň zvrací dělobuchy. Namakanej kudrnáč, kterej by svýma rádobydrsnýma hláškama uspal i kobru na tripu a hodnej kluk, kterej je tak hodnej, že narozdíl od ostatních oddělá jenom dva lidi. A to je skoro všechno. Říkám skoro, protože je tu ještě Paris. Pro mě naprosto asexuální monstrum, co neustále špulí hubu jak liška při vzteklně a vypouští z ní repliky, že vám z toho bude pískat v uších. Zlatí spratci jsou pro mě naprosto největší debilitou, co jsem měl možnost prozatím spatřit.

Prďoši (2002) odpad!

No do pérdele. Ještě teď mě z toho pálej oči, svrbí uši a třesou se tváře. Hlášky typu: "Podívejte se, jak je předek rakety namířený k oblakůml; No ne! Zajímalo by mě, kolik poradců z Nasy si autoři museli najmout, aby tuhle skutečnost poreferovali a nedávali do filmů špatné informace o raketě, která startuje. Nebo "Zamyslete se nad svými problémy, jestli jsou skutečně problémy." Za tohle moudro by se nemusel stydět ani Aristoteles a pouštěl bych ho všem narkomanům a bezdomovcům, aby zjistili, že fakt žádnej problém nemaj. Jinak pohánět raketu prdy je bomba. Zpětně mě mrzí, že toho nevyužili třeba v Armagedonu, to by jim ušetřilo spoustu problémů. Jinak rezavej Ron se snaži, ale bohužel hlavního hrdinu, mastnýho bucifálka nemá šanci přehrát. Na tenhle film se nedá koukat ani jako na trapárnu, což se mi u dalších odpadů vcelku daří...autorů je mi líto a to myslím vážně!

Čistá duše (2001)

Vím naprosto přesně, proč mě Čistá duše úplně minula a já se k ní dostal až dvanáct let po vzniku. Může za to rozpůlená brada Russel. Ne, prostě ho nemám rád a nevím čím, nebo z jakýho důvodu. Není to špatnej herec a ve svý podstatě není ani důvod ho nemít rád, ale je to tak. Ovšem, dal jsem tomu šanci, především hlavně kvůli zdejšímu hodnocení a dobře jsem udělal. O profesorovi Nashovi jsem v průběhu let četl několik článků a to byl ten poslední impuls. A film opravdu nezklamal. Skvěle natočený životopisný příběh o neobyčejném člověku s darem tak velkým, jako je v dnešní době jeho jméno. Příběh má velkou sílu v tom, že ačkoliv divák zná nějaká ta fakta, stejně nevychází z údivu a režisér si do druhé třetiny filmu s divákem pohrává a nechává ho na holičkách někde uprostřed mezi: tak už je mi to jasný a teď tomu nerozumím. Jennifer Connely hrála výborně a tím nemyslím, že se v tom nějak vyznám, ale jenom osobní pocit, který ve mě vyvolala svojí přirozeností a autenticitou. Chtěl jsem dát plný počet, už i za to, že po skončení jsem o filmu ještě přemýšlel, což je to největší plus, jaký může bejt, ale nedám. A vím přesně proč. Může za to závěr, který ač musel být, takový jako ve finále byl, tak se filmaří zase nevyhnuli tý americký přeslazenosti s pery na stole, a mě to vytočilo, jak věštby od čarodejnic na ezo tv.. Věděl jsem s naprostou jistotou, že přesně tohle na konci bude hned v úvodu, kdy na to ještě mladej Russlik koukal. Škoda. Ale jinak jde o film se silnou tématikou a výborným zpracováním. (A já teď i trochu váhám, jestli to, co právě spí vedle mě je vůbec reálný a není to jen halucinace. Komunikuju s tím už docela dlouho...)

Krutost podvědomí (2000)

Extrémně dekadentní snímek, který pro jednu polovinu lidí evokuje toliko zhnusení a odpornosti, že by i odpad byl slabým hodnocením. Pro druhou skupinu lidí (kam se řadim i já), jde o originální pojetí lidské živočišnosti a pudovosti, které svým zpracováním nenechá ani vydechnout. Samotný úvod vyřezávání oka z lidského těla (pořád nepostrádající svou hloubku) je jen rozjezd do dalších bizarností, které mě učarovaly svou poetistickou výstavbou a naléhavostí obrazů. Pro mě osobně je nejsilnější část druhá (porod), která svou expresí a sílou výpovědi zaujme a nepustí. Ani další však neztrácí na dechu, což z Subconscious Cruelty dělá snímek, který sice není pro každého, ale ten, kdo mu dá šanci, bude štědře odměněn. A to i po vypnutí televize....

Není král jako král (2000)

Tak na tohle jsem narazil čistou náhodou, při brouzdání na zdejší stránce. Udivilo mě tak vysoký hodnocení, zvlášť když jsem se podíval na plakáty a do galerie. No a jak se řiká, za zkoušku člověk nic nedá. A heleme se, po překvapení s Madagaskarem 3, dokoukaným před několika hodinami, jsem si řek, že se holt budu chvíli nudit a uvidíme. A ono další překvapení...asi mám dneska dobrej den. Tohle je kouzelný, jak mladý vydry, co se ve vodě perou o míček. Sice je to pořád o tom samém, jsem arogantní hajzl s korunou, ale protože mám v sobě kousek citu, tak se teda změním. Ale je to všechno tak pěkně podáno, že vám to neleze na nervy. Hlavním tahounem je ovšem humor. A že ho tady je plno. Je jinej, než v současných kinopeckách, je míň vlezlej a musí se svojí všestranností trefit do noty každýmu. Především Kronk je dokonalej a při jeho výstupech jsem se modlil ať tam je vždy ještě chvíli. (Taky se teď po dopsání komentáře chystám na druhej díl, kde bude mít hlavní slovo, tak snad nezklame :) Takže za rovných pět a tuším, že na to v brzký době kouknu znova. Protože: "Kronku, rozbij ty dveře!" "Vždyť jsou z krásnýho mahagonu..." "To je buk, ty blbečku!"

Futurama (1999) (seriál)

Tak jako jsem u American Dad psal, že bych si domu přitáhnul ožralu Rogera, tady jsem si zamiloval postavu Dr.Zoidberga. Nejenom, že je to nejsympatičtější krab(rak,humr?), kterýho znám (a že jich znám skutečně hodně :), ale navíc má lepší hlášky než Zuzana Bubílková. Celá mánie kolem futuramy se mi dlouho vyhýbala, ale nakonec jsem podlehl a sjel všechny díly v rekordním čase. Stala se pro mě určitým druhem závislosti. Za jedinou slabší postavu považuji Bendra, který mi nešmakuje svou prvoplánovitostí, ale chápu, že většina lidí ho žere. Samozřejmě, že kvalita dílů je kolísavá, ale stálé je to v rozpětí mezi 3-5 hvězdami, což se o většině seriálů, kde ručička kmitá mezi "wau" a "co to, kurva, je?", říct nedá. Proto si Fry a celá jeho parta to maximum zaslouží.