balcazar

P O

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18
    • 18.5.2020  20:30
    Narcos (TV seriál) (2015)

Keď som začal pozerať seriál, bol som nadšený, lebo Pablova cesta na vrchol bola spracovaná fantasticky a obsahovala kuriozity, zaujímavosti či bizarnosti ako zašívanie kokaínu do topánok a jeho následné pašovanie, či zakopávanie peňazí do zeme a podobné veci, ktoré pre mňa robia seriál zaujímavým (okrem iného). Keď už bol Escobar na vrchole, seriál trocha otočil a už to bolo viac-menej o ráznej a tvrdej snahe zostať na vrchole a naháňačke dua Murphy-Peňa, ktoré ho chcelo dostať. Seriál ma bavil aj naďalej, ale škoda, že tých vecí, ktoré spomínam v úvode, bolo následne menej (a že by sa dalo vyberať, vie povedať každý, kto nejaký ten článok o Escobarovi čítal). Otázkou, ktorá mi po každej časti v prvých dvoch sériách vírila hlavou, bolo: ako, preboha, z tohto urobia toľko častí a ako to dokázali natiahnuť? Seriál sa začal trochu naťahovať, ale keďže som sa na ďalšie časti tešil, až tak negatívne som to nebral. Prekvapila ma tretia séria, o ktorej som si myslel, že bude po Pablovej smrti nezaujímavá, ale úplne si ma po pár oťukávacích častiach získala. Bola zamotaná, akčná a neskutočne dramatická a v druhej polovici série som ani nedýchal a potil sa.

• 23.3.2020  17:40

Kedy inokedy uvidíte pápeža jesť pizzu, sledovať futbal či budúceho pápeža v krčme? Priznám sa, že som sa niekoľkokrát prichytil, ako sa sám seba pýtam, do akej miery je tento film (a mnohé scény z neho) pravdivý (lebo v takom prípade ide hodnotenie výrazne hore, keďže spracovanie bolo výborné), ale v celkovom hodnotení ma to až tak neovplyvňovalo. Film ťaží nielen z výborného spracovania, ale aj z kontrastu pováh medzi dvomi pápežmi, takže aj keď ide "len" o návštevu a konverzáciu medzi pápežmi, sledoval som ho so záujmom. A to naj je vyzliekanie pováh pápežov, ktorých počujete možno tak prihovárať sa kresťanom, ale ich povahu a pozadie za oponou už nemáte šancu vidieť. Odhalenie nového pápeža v druhej polovici filmu to všetko vyšperkovalo a preklenulo ťažisko a sústredenie z bývalého pápeža na budúceho.

• 23.3.2020  17:31
    1917 (2019)

Nápad v spracovaní na jeden šup s kamerou zaujímavý, aj myšlienka s putovaním a jasnou úlohou. Prvú polhodinu som bol s filmom v pohode s dodatkom, že uvidíme, aké zvraty prinesie, keďže ich bude musieť priniesť, aby to neboli len dve hodiny nudného putovania. Viaceré nápady, myšlienky a hlavne ich spracovanie boli pre mňa tak chaotické, čudné, nepochopiteľné a mnou nepochopené, že som vlastne stratil veľa času tým, že som nechápal, na čo sa to vlastne dívam. Grafická stránka parádna, o tom potom, ale na kvalitu a lepšie hodnotenie potrebujem viac.

• 23.3.2020  17:23

Ja vám neviem: celková myšlienka fajn, aj postupný prerod postavy. Ale tá rádoby vtipná pasáž či už z úvodného hitlerovského kempu, ale aj celková snaha o humor (aj v postavách), ktorá sa nesie celým filmom, je hrozne trápna a nasilu. A to zosmiešňovanie Nemcov, ktoré presakuje a občas som nad ním krútil hlavou, bolo tiež dosť od veci. Škoda, lebo tieto nepodarky zrazili film a jeho dobrú myšlienku na priemer.

• 23.3.2020  17:19
    Parazit (2019)

Aziati majú veľmi svojský štýl, na ktorý sa treba vo filme preorientovať (jazyk, správanie, atď.) Parazit ponúka jednoduchý príbeh, na chudobnej strane podaný drsne a surovo a v spojení s bohatým prostredím vytvára zaujímavú hru. Komediálna časť voľne prejde do thrillerovej a prepletanie sociálnych vrstiev spolu s nečakaným odhalením v pivnici vytvára od polovice filmu jazdu, pri ktorej sa tají dych z toho, čo prinesú ďalšie minúty. Násilný a tragický záver priniesol zaujímavý zvrat a šplech do celého mixu a posledné minúty so životom otca síce boli smutné, ale tak nejak som sa prichytil s mierne priblblým úsmevom, čo bolo zvláštne a netradičné. Ako celý film.

• 8.3.2020  22:04

Miestami mi to prišlo príliš silené a hlavne príbehovo slabšie ako jednotky, ale Angry Birds nemôžem dať 2 a menej hviezdičiek, lebo som sa proste opäť pobavil a celkový dojem jednoducho nie je dvoj a menejhviezdičkový. Myslel som si, že príbeh troch maličkých súrodencov, ktorí stratili svoje nevyliahnuté sestry, je úplne zbytočný, v závere však hrali najdôležitejšiu úlohu a čo si budem klamať: na ich pátraní po stratených vajciach som sa bavil, hoci s mierne priblblým úsmevom.

• 8.3.2020  15:32

Veľa som od toho nečakal, možno aj to prispelo k tomu, že som bol celkom milo prekvapený. Šikovne vytvorený (no hlavne priamočiary a jednoduchý) príbeh aj dobre doladené postavy, obe tieto veci sa odvíjali od vlastností hry a postáv v nej. K tomu jednoduchá, ale stále zaujímavá zápletka šmrncnutá viacerými vtipnými narážkami na iné filmy, spevákov a podobné veci, ktorými si animáky pomáhajú. Z toho všetkého vzišiel film, ktorý určite neurazil.

• 8.3.2020  15:18
    Sviňa (2020)

Keby som nepoznal pomery, kauzy a škandály politikov na Slovensku, možno by som film hodnotil lepšie. Takto to je pre mňa skôr sklamanie. Začnem pozitívami, medzi ktorými sú jednoznačne herecké výkony - vydarená Mórová a ďalší, ale najmä Vajda bol skvelý. Potom tu je však samotný príbeh, o ktorom vlastne neviem, čo si myslieť. Áno, film má argument, že sa riadi podľa knižnej predlohy, spojenie so skutočnými osobami je náhodné, atď., bla bla bla. Nadväznosť, prepojenie a prekrývanie osôb/postáv s aférami (resp. ich výber) boli veľmi chaotické v porovnaní s realitou. Film sa tomuto porovnaniu nevyhne a ja sa teda pýtam, čo týmto chceli tvorcovia povedať? Odhaliť špinu, ktorá na Slovensku bola a je (a určite aj dlho bude)? V takom prípade to chcelo jasnejší výber škandálov a hlavne prepojenie s postavami, ktoré korešpondovalo s realitou a nie takéto chaotické skákanie. Škoda, lebo herecké výkony mali nábeh na skvelý zážitok.

• 28.1.2020  20:25

V prvých minútach som si myslel, že sledujem len ďalší priemerný animák, ktorý sa tvári originálne. Potom však dostal grády, premena agenta Lanca na holuba tomu neublížila, ale pomohla, spojenie s ďalšími holubmi bolo vtipné a šťavu tomu dodali bláznivé technologické výmysly a vychytávky čudného génia Waltera. V konečnom dôsledku veľmi vydarený film.

• 28.1.2020  20:22

Vo všetkých smeroch slabšie - príbehom, humorom a ani Mushu už nie je taký originálny, pretože v spojení s príbehom pôsobil často dosť nasilu. V konečnom dôsledku to však nakoniec nebolo také zlé, všetky výrazné postavy z jednotky zabrali. Platí však, že na jednotku sa to nechytalo.

• 28.1.2020  20:07

Mulan je veľmi zaujímavý počin. Úvodných zopár desiatok minút na mňa tento animák pôsobil dosť priemerne. Nástupom Mushuho sa však všetko zmenilo k lepšiemu a film dostal šťavu, super tempo a hlavne humornú zložku, ktorá to celé parádne osviežila.

• 28.1.2020  20:03

Dickensovo dielo bol naozaj silný podklad k animáku. V konečnom dôsledku som si v jeho spracovaní našiel veľa dobrého, ale čo ma neskutočne iritovalo a zráža hodnotenie v mojich očiach, je tá odpudivá grafika niektorých hlavných postáv. A to je škoda, pretože to mohla byť pre mňa silná vianočná klasika, takto mám pred očami akurát tie otrasne spracované momenty.

• 28.1.2020  19:50

Zaujímavosťou je, že príbehom by sa to uživilo nielen ako animák, ale aj ako normálny hraný film. V dvojke musíte myšlienku a príbeh vždy nejako posunúť, tu sa hlavný pretekár stáva hasičom a vďaka tomu sa dostáva do nových situácií a prekonáva nové výzvy a nástrahy. Dvojka vyšla rok po jednotke, takže to tvorcovia chrlili poriadne divokým tempom von. :D

• 28.1.2020  19:48
    Letadla (2013)

Slabší odvar Áut, ktoré kopíruje grafikou a dosť výrazne aj príbehom. Chýbalo však tomu hlbšie spracovanie, celé to bolo také hŕ hŕ na kolene a zbytočne urýchlené. Práškovacie lietadlo z poľa si zmyslelo, že chce byť najlepšie na svete, mesiac potrénovalo s trénerom-veteránom, ktorého chvíľku prehováralo, a nakoniec všetkým vypálilo zrak. Akoby tvorcovia len nasilu chceli niečo vytrieskať zo slávy slávnejšieho a lepšieho predchodcu a dali von Lietadlá.

• 28.1.2020  19:44
    Rio 2 (2014)

Popravde si jednotku veľmi nepamätám, lebo dvojku som pozeral dlho po nej. Dokazuje to najmä to, že to nebol nijako výnimočný animák. Dvojka dopadla podobne. Dlho to bolo podpriemerné, nakoniec sa to vyšplhalo aspoň na priemerné tri hviezdy. Neurazí, nemám problém si Rio dvojku pozrieť aj dopozerať do konca, ale tento animák veru nijako extra vyhľadávať nebudem.

• 28.1.2020  19:42
    Klaus (2019)

V podstate súhlasím s komentárom T2. Zo začiatku to môže pôsobiť zmätočne, keďže čakáte vianočnú rozprávku o Santa Clausovi a musíte sa prehrýzť cez úplne iný príbeh a pochmúrnu atmosféru rozhádaného mestečka. Postupne sa však rozpletá originálny príbeh, ktorému navyše absolútne sedí zvolená grafika a štýl a Klaus sa teda právom zaradil medzi top rozprávky s vianočnou tématikou.

• 7.1.2020  15:49
    Výjimeční (2019)

Čo musím uznať, je, že film nepopisuje len problém, o ktorom je natočený, ale rozvíja aj ďalšie témy - neexistujúci súkromný život Bruna, ktorý vedie spolok pre autistické deti a obetu, ktorú podstupuje, a ďalšie a ďalšie. Divák si pri každom pozretí nájde okrem hlavnej témy niečo iné. Pýtal som sa po záverečných titulkoch sám seba, ako by sa film dal spraviť lepšie. Jediné, čo mi napadá, je ešte viac vygradovať a zakčniť niektoré situácie, čo by filmu bolo vďaka citlivej téme odpustené a prinieslo ešte viac emócií. To je však len detail a samotný film mi priniesol taký zážitok, že som sa priklonil k maximálnemu hodnoteniu.

• 7.1.2020  15:40

Tento film vo mne zanechal dosť rozporuplné pocity. Jednoduchý, hoci emotívny príbeh odkrývajúci dve roviny - v reálnom živote a vo vymyslenej krajine Terabithia. Prvá rovina ma bavila oveľa viac ako druhá, celé to však napriek tomu nebolo nič extra. Áno, záverečná polhodina po smrti Leslie je silnou zbraňou filmu a dopozeráte ho so slzami v očiach, ale nerobí to z filmu niečo, čo by som si chcel zapnúť znovu a čo by ma v spätnom pohľade naň nadchlo.

• 7.1.2020  15:34

Detské výkony celkom fajn (a hlavne výrazné), dospelí pri nich vyzerali hrozne trápne a silene. Celé to však v konečnom dôsledku vypálilo dosť dobre a nenudil som sa. Prečo sa ale tento film volá v slovenčine "Sám doma" a ktorému mamlasovi to napadlo, to mi zostane asi navždy záhadou.

• 7.1.2020  15:30

Prvé tri časti síce neboli topka, ale dokázali ma pobaviť. Štvrtá časť však nebola len totálne antihumorná, ale celé to bolo hlavne silené, preafektované a tým pádom trápne.

• 7.1.2020  15:26

Zo začiatku to vyzeralo, že to bude slabšie ako prvé dve časti, cirkusová zápletka a výmena medveďov to však celkom osviežila a nakoniec som sa aj pobavil.

• 26.12.2019  13:42
    Irčan (2019)

Írčana mnohí pasovali za jeden z najlepších filmov tohto roka, pre mňa to však bolo dosť sklamanie. Čakal som svižne poňatú mafiánsku kriminálku o ceste človeka medzi najvyššie kruhy mafie. V prvej hodine som si Frankovu cestu do týchto kruhov vychutnal a práve táto časť bola najzaujímavejšia. Bohužiaľ, lebo ďalšie dve a pol hodiny boli slabšie. Vláda a odbory, to nie je téma, po ktorej by som prahol a výnimočnosť tomu nedodali ani zaujímavé momenty (vzťah Frankovej rodiny s jeho mafiánskymi kamarátmi či to, že človeka hocikedy zastrelil uprostred noci, atď. atď.). Vyše trojhodinový minutáž mi pri filme nevadí, ale potrebujem dostať výnimočný zážitok.

• 26.12.2019  13:24

Pôvodne som si myslel, že dvojka bola slabšia ako jednotka, ale po chvíľke uvažovania to nie je tak. Opäť jednohubka s jednoduchým príbehom a dobrým tempom aj humorom, konfrontácia s domácimi psami ako "mafiou" bola dosť úsmevná, rovnako ako z toho vyplývajúce hlášky a vtipy.

• 26.12.2019  13:20

Nie je to topka, ale je to animák, ktorý si rád pozriem znova. Príbeh o zvierati, ktoré zabudlo na to, ako sa správať v prírode, je istota vtipných a bizarných momentov. K tomu všetkému sa pridá boj proti poľovníkom a jednému najhoršiemu, šialený jeleň, pes paničky menom Klobáska a ďalšie postavičky z lesa. Lovecká sezóna bola taká klasika, ktorá neurazí.

• 22.12.2019  18:06
    Gangy z Birminghamu (TV seriál) (2013)

Jednotlivé série Peaky Blinders mi pripomínajú sínusoidu - pri jednej si hovorím, že sa blíži k priemeru, ďalšia je neskutočne nadupaná celých šesť častí. Myslím, že hlavným rozdielom a dôvodom je kvalita zápletky (štvrtá séria bola pre mňa kvalitatívne top). Počas piatich sérií sa ma neustále držali dve myšlienky: 1. seriálu by občas viac sedel štýl filmových Legiend zločinu, teda násilie poprepájané s odľahčenými scénami (pokojne odľahčeným spôsobom násilia, len nech to dostane trochu iný uhol) a vytvoril by sa zaujímavý mix 2. viac postáv ako Alfie Solomons, ktorého geniálne zahral Tom Hardy. Šialený gangster priniesol skvelú šťavu do temných príbehov temného Birminghamu. Solomonsa seriál šikovne využíval v druhej polovici sérií na vygradovanie, ale jednak jedna takáto postava bola trochu málo (hoci Aberama Gold tiež stál za to) a nasadenie Solomonsa do príbehu prišlo trochu neskoro. Každopádne bod číslo 3: vygradovanie sérií bolo zakaždým parádne, v závere 5. série som ani nedýchal a zostal smutný, že si na 6. sériu budem musieť počkať, lebo k seriálu a postavám si človek jednoducho vytvorí vzťah, hoci sú totálne násilné beštie ako Arthur Shelby.

• 14.12.2019  13:02
    Le Mans '66 (2019)

Za šikovný ťah považujem dve roviny, ktoré sa vo filme odohrávajú a v ktorej jedna postupne preberá dominanciu. Film sa začína tou prvou - Ford chce postaviť silnejšie auto a natrieť to Ferrari. Opakoval som si: no a čo? Keď sa však začal čím ďalej, tým viac venovať Kenovi Milesovi a jeho príbehu, začala sa tá pravá jazda. Horkokrvný blázon a génius v jednej osobe Christianovi Balovi navyše sadol ako riť na šerbel.

• 14.12.2019  12:49

Hoci dvojka prináša nový príbeh - ako udržať svoje dcéry s rodinami vo Francúzsku, v konečnom dôsledku som mal pocit, že to je vlastne to isté ako jednotka. Musím však dodať, že som sa nenudil, tradične nekonvenčný humor dopĺňalo množstvo zaujímavých scén a zvratov.

• 14.12.2019  12:45

Oproti trojke dosť výrazné zlepšenie. Hoci nadväzuje na základy z jednotky, treba o štvrtej časti rozmýšľať aj ako o úplne novom animáku. Veľmi dobrý príbeh je základom štvorky, dopĺňa ho humor typický pre Shreka, no najmä novinky z paralelného sveta, kam sa Shrek kvôli podpísanej zmluve dostal - tučný Kocúr v čižmách, bojovníčka Fiona, atď. Vďaka tradičným postavičkám, ktoré však mali v štvrtej časti úplne novú tvár, si štvorka udržiavala tempo a držala moju pozornosť. Navyše, v úplnom závere Shrekovým "prebudením" po nahnevanom reve bol celý príbeh dohnaný do zaujímavej abstraktnej roviny, keďže sa vlastne nič z toho nestalo...

• 12.12.2019  15:17

Podľa názvu filmu, plagátu či grafiky, ktoré som videl pred pozretím, som nečakal nič výnimočné. Možno aj to prispelo k tomu, že som bol o to nadšenejší a prekvapenejší. Vtipné aj akčné, svieže, originálne, moderné a hlavne nesilené, so skvelým tempom, ktoré nespomaľuje a animák nestráca dych. Keďže animovaných filmov som videl veľmi veľa a je už náročné nájsť nejaký, ktorý ma nadchne, o to viac si užívam, keď taký nájdem.

• 12.12.2019  15:13

Tretie pokračovanie Shreka som si pozrel dávno po jednotke a dvojke. Pamätal som si len to, že ma od skoršieho pozretia odradila kritika tejto časti. Prvú polhodinu som sa jej čudoval, pretože bola plná vtipných hlášok, ktoré sú tradične "shrekovské" a svižné. Potom začal dominovať príbeh, ktorý bol dosť obyčajný a často až zbytočne silený a prehlušil vtipno-bizarné hlášky, ktoré sa postupne vytratili, a tak príbeh celý film zatlačil do priemeru. Shreka trojku by som si pozrel niekedy znova, ale táto časť nie je pre mňa absolútne ničím výnimočná. Navyše, dvojke, ktorá je pre mňa strop, čo sa týka animákov, nestíha vôbec v ničom.

<< předchozí 1 2 3 4 5 10 14 18