balcazar

P O

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 10.10.2018  21:31

Animák zo série béčkových, ktorý sa na prvú ligu nechytá. Áno, človek sa nenudí a aj sa pobaví, ale od coolového filmu, pri ktorom sa hodinu a pol smejete, alebo ste v napätí, ako sa skončí, to má veľmi ďaleko. Bohužiaľ, Piadinôžku si zapamätám ako priemernú "dieru" na drahé vstupné od divákov v kine (teda aj odo mňa), ktorých zlákal animák v 3D, hoci to vôbec nemalo zmysel, keďže film žiadne extra efekty v 3D neobsahoval.

• 10.10.2018  21:27

Po posledných dvoch častiach, v ktorých ma Piráti vôbec nezaujali, to je návrat na lepšiu strunu. Človek sa baví, bojí aj má akciu. Teda všetko to, čo by tento film mal spĺňať.

• 10.10.2018  21:21
    Sklep (2018)

Skvelý námet, bohužiaľ, od ideálu to má ale ďaleko. Zmiznutie dcéry, veľa otáznikov, zamknutie a mučenie hlavného podozrivého v pivnici, šokujúce rozuzlenie. To všetko film mohol hrotiť, žmýkať, hrať sa s týmito aspektami, čím sa mohol stať parádnym thrillerom. Často sa však len naťahoval, akoby len vypĺňal čas a do extrémnych situácií, do ktorých sa mohol/mal dostať, sa nedostal. A niektoré herecké výkony to taktiež veru vôbec nepotiahli. Veľká škoda.

• 10.10.2018  21:17

Problém Rodinky úžasných spočíva v tom, že všetko robí dobre, no nič nerobí na úplné maximum. Či už je to príbeh alebo humor. Poviem si: dobre, nenudil som sa, ale môžem to porovnávať s animákmi, v ktorých som bez váhania vypálil päť hviezdičiek? Veru nie.

• 6.8.2018  22:44
    Já, Simon (2018)

Taký obyčajný film o zaujímavej téme. Ani neviem, čo tomu vlastne chýbalo, či iný štýl spracovania alebo čo, no nemám pocit, že film z námetu vyžmýkal maximum. Neurazilo, niektoré veci podarené, iné vyslovene odveci.

• 4.8.2018  22:59
    Borg/McEnroe (2017)

Nedá mi to a musím film porovnávať s Rivalmi s tématikou F1. Rivalita Borga s McEnroem je dokonalý podklad na film o večnej rivalite medzi dvomi velikánmi. Napriek tomu Borg/McEnroe oproti Laudovi s Huntom ťahajú za kratší koniec. Akoby niečo dramaticko-akčné tomu ešte chýbalo, akoby film nevyužil všetok potenciál, ktorý mal - stroj Borg vs šialenec McEnroe.

• 4.8.2018  22:53

Tak toto bola paráda. Niektorí fanatici na mňa možno budú krivo pozerať, ale bol to prvý film, ktorý som videl s Jackiem Chanom. Foreigner mi ponúkol vtipný paradox: celý čas sa mi pred očami vybavoval Jackieho spokojný výraz z úvodu filmu, kde vyzeral ako vysmiata panda. Preto keď som videl 60-ročného Aziata, ako bojuje za spravodlivosť na vlastnú päsť a likviduje protivníka za protivníkom, bolo to akčné, dramatické a vtipné zároveň. Napriek tomu som film hltal minútu po minúte. Pavučina postáv a zápletka v príbehu boli dostatočne, ale zrozumiteľne a zaujímavo zamotané a Jackieho cesta za vrahmi ma bavila tak, ako už dávno nie. Neesonovka (žáner typický pre Liama Neesona) môže mať hlavného hrdinu z Ázie. A ešte to je kráľovská podívaná.

• 4.8.2018  22:39
    Paddington 2 (2017)

To isté ako jednotka: nie je to animák, hoci skôr poteší deti ako dospelých (a aj o deťoch nejako pochybujem). Nie je to zlé, príbeh jednoduchý, človek prakticky vie, ako sa to skončí, nenudí sa, ani výrazne nechytá za bránicu. Jediné, čo nechápem, je to vysoké hodnotenie tu na csfd.

• 4.8.2018  22:35
    Baby Driver (2017)

Pri akčnom filme sa nemôžete nudiť a ja som sa nenudil vôbec. Postava Babyho bola zaujímavá aj napriek tomu, že toho veľa nenahovoril. Bolo to napínavé, bolo to vážne a aj vtipné (niekedy oddelene, inokedy naraz). Takéto veci ja veru môžem.

• 4.8.2018  22:33

Zbytočné komentovať. Animák, ktorý sa dá pozrieť, ale nijako nevyjde z hraníc obyčajnosti a priemernosti. Najhoršia na tom bola postava toho trápneho holuba. To bolo tak zlé, že som dostával tik zakaždým, keď dostal priestor. Keď sa film snaží nasilu upútať a byť vtipný, môže z toho vyjsť len trápnosť.

• 4.8.2018  22:29

Už dávno som nevidel film, po ktorom som bol tak dlho mimo. Prakticky 2 dni som rozmýšľal nad príbehom a najmä nad koncom filmu, hľadal možné odpovede v diskusiách na internete. Postupne som akurát dospel k záveru, že je jasné, že film sa nesnažil odhaliť vraha dcéry, ako skôr posúvať ďalej a meniť vzťahy medzi postavami. Potom však musím skonštatovať, že hoci otvorené závery mi nerobia problém, tento bol jednak slabý (po všetkých tých vyhrotených situáciách a parádnych výkonoch), a aj keby som to prehliadol, tak niektoré postavy (ako napríklad chlapík, ktorý prišiel zastrašovať Mildred do obchodu a v bare sa priznal, že je vrah) nedávali zmysel a boli zbytočné. Škoda, lebo som chcel vypáliť plných päť hviezd, keďže takú drámu som už dlho nevidel. Piata hviezda zlyhala na detailoch. Bohužiaľ.

• 4.8.2018  22:22

Štýl podobný Benjaminovi Buttonovi, hoci v trochu inej podobe. Takéto fantasy som ešte nevidel, preto som neustále čakal, čo príde ďalej a ako sa príbeh vyvinie. Nakoniec - po spoznaní nádejných svokrovcov a zároveň bývalého frajera Adaline - sa zápletka parádne rozbehla a bola z toho super psycharina.

• 4.8.2018  22:16

Mrzí ma, že má dvojka výrazne horšie hodnotenie ako jednotka. Pre mňa totiž bola ešte o nejaký ten kus vtipnejšia a popevok "Dobre sa máme, s tebou je amen" (áno, už od detstva pozerám Sestru v akcii so slovenským dabingom) si len tak random sám od seba začnem spievať, taký kult to je pre mňa.

• 4.8.2018  22:14

Kultová vec, ktorá neomrzí ani na 1000. pozretie. Whoopi proste jede, v spojení s mníškami v kláštore som sa parádne bavil a keď si začne podmaňovať kláštor, sestričky v zbore aj celé mesto, ktoré začne navštevovať kostol, tak proste nechcete, aby ju frajer-mafián chytil a zastrelil. :D

• 4.8.2018  22:09

Tak toto bol obrovský krok vedľa. Jednotka bola super (bola to novinka, bolo to vtipné), na dvojke sa človek bavil (dostatočne zaujímavý príbeh na pokračovanie a dobrý humor), ale trojka nemala ani jedno. Gruov protivník-záporák bol, bohužiaľ, hrozne nudný, príbeh vytvorený, len aby bol a keď to všetko dalo dokopy katastrofu, mimoni to nemali šancu zachrániť. Prosím, len už nie ďalšie pokračovanie.

• 4.8.2018  22:05

Zaujímavosť filmu spočíva v hlavnej postave, ktorá je nudná otravná tak, že vás postupom minút až štve. Taký paradox tu nebol prvýkrát. V prospech Ova hrá postupné odkrývanie jeho príbehu, ktorý vás donúti aspoň trochu mu fandiť. V neprospech filmu však hrá fakt, že sa na ďalšie a ďalšie minúty netešíte tak, aby vás film pohltil.

• 4.8.2018  22:02

Oddychoviek, v ktorých sa stretnú veľké herecké veteránske esá, tu už pár bolo. Táto šľape dobre, príjemný satirický humor trojice starcov, ktorých dobiehajú finančné problémy. Na letný večer s otvoreným oknom a vyloženými nohami parádna možnosť.

• 22.7.2018  18:14
    Auta 3 (2017)

Keďže som videl všetko tri časti, môžem to hodnotiť ako kajšmentke. Po kultovej jednotke a totálnom prepadáku v podobe dvojky som sa trojky dosť bál. Prišlo však veľmi príjemné prekvapenie. Autá nikdy nebudú bodovať humorom, ale kvalitným príbehom a emóciami. Tvorcom sa to v tretej časti podarilo, nenudil som sa a dostalo sa mi kvalitnej "podívanej".

• 22.7.2018  18:10
    Mimi šéf (2017)

Som prekvapený nízkym hodnotením na csfd. Keď sa spätne pozriem na Baby šéfa, z nápadu vytlačil všetko, čo sa dalo. Od úvodu krok po kroku prekvapoval originálnym spracovaním a humorom. Hoci som sa cca v polovici bál, či to nebude klasický prípad, keď dobre rozbehnutému animáku dôjde šťava, nestalo sa. Dopadlo to dobre a moja animovaná duša si prišla na svoje.

• 22.7.2018  18:07

Toto nie. Dvojka sa asi nemala točiť. Bolo to neoriginálne a vtipné oveľa menej. Pokračovanie kultového filmu totiž veľmi často kopíruje vtipy z jednotky. V nej som tento humor považoval za geniálny, teraz mi bolo viackrát trápne. Nehovorím, že to bola strata času, ale neprišlo mi to ničím výnimočné. Niekoľko naozaj originálnych vtipov celkový dojem zachrániť nemôže.

• 29.4.2018  10:49

Kráľa z Bastoya človek chtiac-nechtiac porovnáva so Zlom, ktoré má mimoriadne podobný námet. Napriek tomu, že musím povedať, že Zlo je v tomto porovnaní jednoznačný víťaz, nemožno tým tvrdiť, že Kráľ z ostrova Bastoy je zlý. Práve naopak. Jediné, čo tomuto filmu chýba k plnému hodnoteniu, je väčšia surovosť v spracovaní, ktorú si tento príbeh vyslovene pýta.

• 29.4.2018  10:42

Síce som dvojku nevidel, ale asi mi to až tak neprekáža. Keď však porovnám jednotku s trojkou, celkom ma prekvapilo, že má jednotka lepšie hodnotenie, keďže to bol kolosálny shit. Trojka sedí s hodnotením na csfd a užil som si ju viac (možno aj preto, že som čakal tie najklišovitejšie a najtrápnejšie vtipy podobné českému Kameňáku). Už to nie sú také trápne a silené vtipy, minutáž celkom plynula a odsýpala, takže som rozhodnutie ísť na tento film do kina (zase nič iné schopné nedávali) som až tak neľutoval. Štvorku by som však už neriskoval. :D

• 29.4.2018  10:22

Ten film, keď idete do kina a dávajú také shity, že aj Králik Peter je dobrý. To, že som tomuto filmu dal až tri hviezdy, zrejme spôsobil najmä fakt, že som od neho nečakal absolútne nič. Väčšina filmov so zvieratami v hlavnej úlohe, ktoré sú niečo medzi animákom a hraným filmom, sú neskutočné trapárny, takže keď ma niečo dokáže rozosmiať, aby som nonstop neprevracal oči a nechytal sa za hlavu, je to fajn.

• 29.4.2018  10:20

Príbeh o tom, ako sa z baletky stala jedna z najkrutejších špióniek. Zaujímavé, tvrdé, kruté aj ostré, miestami až za hranicou mojej násilnej únosnosti vo filme, čo malo za následok, že som si pri mučení musel oči zakrývať, aby som nehodil tyčku. Inak to šlapalo, človek čakal, akým smerom sa film poberie. Záver, pri ktorom baletko-špiónka vybabrala s vlastnou rodinou, ktorá ju do tejto pozície dotlačila, bol fajn. Zdravé štyri hviezdy.

• 29.4.2018  10:17

Filmu sa dajú vytknúť rôzne veci, medzi nimi aj rôzne historické prešľapy a nepresnosti, o ktorých sa popísali viaceré recenzie. U mňa je to prípad, keď ma herec v úlohe hlavnej postavy dostane tak, že si film len užívam a som ochotný prehliadnuť aj spomínané prešľapy. Gary Oldman to dal ako veľký pán a to prekotilo moje hodnotenie zo 4 hviezd na 5.

• 29.4.2018  10:12

Dojáčik, ktorý funguje na 200% a nepokazí ho ani Owen Wilson. ( :D ) Jacob Tremblay ma dostal už vo filme Izba a v Obyčajnej tvári to znova dokázal. Megasilný námet a príbeh chlapca, ktorý sa snaží zaradiť do spoločnosti a často "padne na hubu", dopĺňa detská úprimnosť, čo spôsobí, že si proste film užívate a fandíte hlavnému hrdinovi najviac, ako sa dá.

• 29.4.2018  10:09
    Coco (2017)

Veľmi silný animák, ktorého hlavnou zbraňou nie je humor, hoci aj ten tu nájdeme a čo treba podčiarknuť, je nesilený. Coco stavia do popredia silný príbeh, ktorý spracoval výborne. Slovenský dabing super ako v drvivej väčšine animákov po slovensky, niektoré pesničky v slovenčine až také dokonalé neboli, za to však hodnotenie nemôžem zraziť dole. Z kina som odchádzal mimoriadne spokojný.

• 28.2.2018  21:21
    Tvář vody (2017)

"Kolosálna sračka." Tak znela bezprostredná moja reakcia po filme (a vlastne už niekoľkokrát aj počas neho), a tak znie moja reakcia aj teraz. Proste to bola obrovská blbosť, ako bonus ma zhrozuje to veľké množstvo nominácii na Oscara. Najvtipnejšia je tá abstraktnosť, o ktorú sa film snaží a ktorou sa snaží byť akože výnimočný, no pritom to je ešte horšie. 1 hviezdička za dvojicu Octavia Spencer - Richard Jenkins, ktorí priniesli aspoň trochu nenúteného humoru do tej katastrofy.

• 28.2.2018  21:04

Dráma, ktoré ja veľmi rád. Film má krátku minutáž, preto veľmi rýchlo naberie tempo, čo je dôležité, neustále graduje. Mnoho dramatických zvratov, medzi ktoré sú vo vhodnom množstve zasadené humorné vsuvky. Tam niekde (trošku) pomimo sa dajú vyčítať aj narážky na problémy dnešnej spoločnosti. Čo je najlepšie, je, že keď si človek myslel, že už ho film nemôže prekvapiť, prišiel skvelý záver. Najskôr si pri ňom vravíte, že nechápete, no po pár sekundách máte pocit, že toto je presne ten najdokonalejší záver, aký film mohol mať. Ja som nadšený aj niekoľko dní po pozretí.

• 8.1.2018  23:31
    Ferdinand (2017)

Ako hovorí známy mysliteľ Reza Givili: Feľmi tóbre. Bavili sa aj deti a ja ako známy dospelý milovník animákov dvakrát tak. Vtipné, zaujímavé, s hlavnou postavou sympatizujete, s vedľajšími (a že ich bolo toľko, až sa dajú označiť za hlavné - koza Lupe, pes Paco, ježkovia) sa kráľovsky bavíte, to celé doplnia originálne vtipy a vyjde z toho kráľovská zábava. Dva dni po návšteve kina hovorím frajerke: "Išiel by som na to znova do kina." Reakcia: "Aj ja." Na ďalšie pozretie je vysoko pravdepodobné, že vypálim plné hodnotenie.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14