balcazar

P O

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15
    • 19.1.2019  11:33

Film ponúka množstvo momentov, ktoré ste už niekde predtým videli. To však nemožno hodnotiť ako negatívum, pri tom množstve filmov sa to stane a niekedy je odlíšiť sa náročné. Navyše, tento prípad to spracúva naozaj dobre a nenudí. Akcia maká na plné obrátky a v samotnom závere dokonca príde prekvapenie v zápletke, ktoré divák už snáď ani nečakal. Tú jednu hviezdu možno zráža (okrem iných detailov) záverečný súboj policajtov s kriminálnikmi, ktorý mohol byť originálnejší a prepracovanejší. Hodilo by sa to viac ako len strieľanie, strieľanie a ešte raz strieľanie.

• 19.1.2019  11:28
    50/50 (2011)

Chýbalo mi vo filme niečo originálne, čím by sa odlíšil od ostatných podobných žánroviek. Oceniť treba riskantný námet, do ktorého sa pustil (ťažká choroba a jej odľahčené spracovanie do filmu), ale tá os postáv - chorý chlap, kamarát, ktorý sa zastavil v tínedžerskom veku, neverná frajerka a potenciálna láska v podobe terapeutky - film celkom dostávajú do priemeru. Teda, spolu so spomínanou absenciou väčšej originality, s ktorou sa tvorcovia mohli vyhrať.

• 15.1.2019  21:21

Je to komédia? Dráma? Rozprávka? Sci-fi? Akčný film? Alebo vlastne mix veľkého množstva žánrov? Vlastne, kašlať na to, čo to je a kašlať na chyby, ktoré má. Graduje to ako divé, postupne som sa od notebooku premiestnil vedľa Charlieho s Maxom k ringu a koučoval outsidera-robota, ktorý sa šplhal na vrchol a v záverečnom súboji som už boxoval s Charliem a mlátil tú nezdolateľnú kopu kovu.

• 10.1.2019  22:26
    Deadpool 2 (2018)

Toto nie, toto bolo zlé. Veľmi zlé. Akcia a rýchly humor sa stratili a bol z toho len dramaticko-komediálny hybrid, ktorý bol navyše veľmi trápny. Deadpool v jednotke nebodoval silným príbehom, ale parodickým, výsmešným a najmä trefným humorom, ktorý trafil v drvivej väčšine do čierneho. Dvojka však všetko toto stratila. Kým sa skončili vyplakávacie dramatické scény, ktoré kvôli skečovitému spracovaniu pôsobili chaoticky, polhodina bola preč. Zrazu sa film nečakane preklenul do komediálnej roviny (aspoň ňou chcela byť), ktorá však pre mňa bola len jedným veľkým trápením. Už dávno som tak nečakal na koniec filmu ako teraz.

• 10.1.2019  22:19

V poslednej časti kultovej ságy som očakával niečo veľkolepé, a to sa mi aj dostalo. Záverečný dielik potterovskej skladačky bol vojna. Od začiatku nadupaná hudba, obrovské napätie a dráma, pri ktorej som tŕpol, čo sa stane v ďalšej scéne a búšilo mi srdce. Možno to pre niektorých znie divne, ale za moment filmu nepovažujem zabitie Voldemorta, ale vysvetlenie/kompletné odhalenie Snapovho príbehu, po ktorom sa mi začali objavovať pred očami hajlajty z predošlých častí a ešte aj pár dní po pozretí filmu nad ním rozmýšľam. Pred tým fakt klobúk dole. Síce som sa bál, že filmu postupne dôjde dych, ale nakoniec dokázal vytiahnuť zopár tromfov, ktorým to v nastolenom tempe dotiahol do konca.

• 10.1.2019  21:53

Doplnková časť, ktorá síce má viaceré dôležité momenty, ale nenadchne. Často ma prepadávala tá zdĺhavosť, ktorú film ponúkal - hľadanie horcruxov a neustále utekanie Harryho, Rona a Hermiony. A takto dookola. Hovorím, film má niekoľko dôležitých momentov, ktoré sú pre poslednú časť nevyhnutné, otázka je, či sa nedali vtesnať do úplne poslednej časti, pohrať sa s ňou a natiahnuť ju o polhodinu.

• 10.1.2019  21:49

Pôvodne som dal štyri hviezdy, no keď pri písaní komentára spomínam na Polovičného princa, musím jednu ubrať. Keď som si vybavoval predošlú časť, bola pre mňa oveľa zapamätateľnejšia a výraznejšia ako táto. Polovičného princa považujem za časť, ktorá uvádza posledné dve a začína vlastne konečný-najväčší príbeh - hľadanie horcruxov, keďže najdôležitejší highlight filmu je, ako sa Voldemort dozvedel o spôsobe, ako samotné horcruxy vytvoriť. Záver so smrťou Dumbledora je bonbón, ktorý diváka šokuje a ten si na vysvetlenie musí počkať do poslednej časti.

• 10.1.2019  21:33

Pôvodne som túto časť až tak neocenil (už na začiatku filmu som si hovoril, že ten ministersko-politický boj ma až tak nechytí), ale keď si na ňu spätne spomínam, priznávam, že bola super. Nástup odpornej Dolores do Rokfortu, to, ako ministerstvo ničí školu a žiaci sa postupne vzoprú, ma však bavilo. Záver síce ponúkol mimoriadne silný moment - smrť jednej z najdôležitejších postáv pre Harryho Siriusa Blacka, no čo zráža filmu jednu hviezdičku, je to, že zápletka už nie je taká silná ako v predošlých dieloch a v závere to je prevažne naháňačka a strieľanie jeden po druhom prútikom.

• 2.1.2019  16:28

Veľkí fanúšikovia Harryho Pottera so mnou možno nebudú súhlasiť, ale z prvých štyroch častí je táto pre mňa najkvalitnejšia. Užíval som si turnaj, do ktorého sa Harry dostal "náhodou", užíval som si, ako si postupne získal uznanie od spolužiakov, ktorí sa mu otočili chrbtom a užíval som si aj humor, ktorý tvorcovia pridali do filmu a naozaj tam sedel. Bol zároveň v zaujímavom kontraste - po vtipných pasážach nastúpila parádna dráma, výborná zápletka a zaujímavé rozuzlenie a veľký súboj s Voldemortom. Harry ho nepremohol, ale mu len utiekol, čo vás núti tešiť sa na ďalšiu časť.

• 2.1.2019  16:19

Pôvodne som dal štyri hviezdy, no keď si spätne premietnem kvalitnú zápletku, ktorú som si užil, musím o jednu hviezdičku dvihnúť. Dementori síce navodili až pritmavú a pritemnú atmosféru, v konečnom dôsledku mi to v naháňačke a parádne prepletenej dráme nevadilo.

• 2.1.2019  16:00

Pri druhej časti Harryho Pottera som si povedal, že jednotlivé diely sa budú odlišovať a hodnotenia dvíhať/klesať podľa toho, ako (ne)kvalitne bude podaná a vymyslená zápletka. V dvojke to bola s Voldemortom alias Tomom Riddlom naozaj kvalitka, filmu pomáha aj to, že sa prakticky v každej časti menia profesori na predmete obrany proti čiernej mágii, nemotorný Lockhart dodal dramatickej rovine tú vtipnú.

• 2.1.2019  15:48

V 27 rokoch som sa aj ja dostal k filmovému kultu s názvom Harry Potter. Prvá časť možno oproti ďalším (najmä od 4. časti) vyzerá filmársky nedokonalo, prináša však veľa zaujímavého. Život Harryho u Dursleyovcov, odchod do Rokfortu, postupné zoznamovanie sa so spolužiakmi, učiteľmi, Hagridom či svetom čarov a s tým spojenými novinkami. K tomu všetkému príde nečakaná zápletka a prvý súboj s Voldemortom, pardón, s Veď viete kým, a v poriadne napínavom závere príbeh pekne vygraduje.

• 2.1.2019  15:39
    Zpívej (2016)

Vtipné, pestré, akčné. Animák môže byť muzikálový a zároveň pri pesničkách nemusíte len čakať, kým sa skončia, ale si ich vychutnávať a baviť sa pri nich. Toto je výborný príklad. Grafika, postavy, príbeh, humor. To všetko jednoducho musím oceniť.

• 2.1.2019  15:32
    Gattaca (1997)

Zaujímavý nápad, prvotný odpor opadol, keď minutáž vo filme pokročila a zápletka/príbeh plynuli. Pozitívne je, že fandíte hlavnému hrdinovi a často tŕpnete, či ho odhalia alebo nie. Filmu však chýbalo niečo, čím by vás pritiahol na svoju stranu a vtiahol ešte viac do deja. Niečo výnimočné, čo by ho odlíšilo od bežného sci-fi filmu.

• 2.1.2019  15:26

Oproti jednotke to je slabý odvar. To však bola u mňa nálož, akú často nevidím - hláška a vtip v každej vete. Človek sa zabaví aj na dvojke, ale tá okrem toho ponúka hluché a nevtipné miesta, pri ktorých to jednoducho nešliape, ako by malo.

• 2.1.2019  15:24
    Grinch (2018)

Priznám sa, že ku Grinchovi som mal dlhé roky veľký odpor, za čo mohla najmä neskutočne odpudzujúca grafika tejto postavičky vo filme s Jimom Carreym. Nemal som teda veľké očakávania, keď som išiel na animák do kina. Bol som však príjemne prekvapený. Humor bol prirodzený a vtipný, filmu nechýbala akcia, pekne odsýpal a človek sa nenudil, čo je hlavné.

• 2.1.2019  15:21

Mimoriadne zaujímavý príbeh, ktorý však nebol dostatočne využitý. Film si dlho-predlho pripravuje pôdu a vysvetľuje pomery v rodine, ktorej rodičia zvolia pre výchovu detí radikálne riešenie - útek do prírody. To sa všetko odpustiť dá, veď človeka to baví, nech to trvá aj hodinu, najmä pre netradičný námet. Čo je horšie, je to, že keď má film vygradovať, nepodarí sa mu to natoľko, aby ste na konci filmu pozerali s otvorenými ústami. Chcelo to jednoducho viac.

• 9.12.2018  18:51

Perfektné vtipy a scény striedajú silené a pre Mr. Beana až nečakane priemerné. To je škoda, pretože pri tých vydarených človek plače od smiechu, zatiaľ čo pri tých druhých si len povie: čo to tu vlastne robí?

• 9.12.2018  18:39

Zrejme žiadna časť z Hotela Transylvnánia sa u mňa nikdy nevyšplhá na maximálne hodnotenie. Napriek tomu som si už pri dvojke uvedomil (podľa toho zrejme musím upraviť hodnotenie pri 1. časti - k lepšiemu), že tento animák je schopný na veľmi jednoduchom príbehu a myšlienke servírovať jeden originálny vtip za druhým. Piatu hviezdu však zráža častá umelosť a neprirodzenosť postáv v niektorých scénach. Tie zbytočne prehnané pohyby - ako keď sa nervózny chalan snaží zbaliť babu pri tanci na diskotéke a akurát tak rozhadzuje rukami ako pri epileptickom záchvate - však navodzujú len pocit trápnosti a kazia celkový dojem.

• 9.12.2018  18:33

Tento film som videl asi 100-krát, hoci 100-krát nie z vlastnej vôle (vždy sa ku mne nejako pritrafil). Pozrieť sa dá, ani sa človek extra nenudí, ale veľakrát počas filmu si jednoducho povie, že to je len jedno obrovské klišé a nič extra neponúka... Príliš priemerné a umelé.

• 28.11.2018  18:42

Priznám sa, že nie som žiadny Queen fanatik, preto som nemal až také vysoké očakávania. V konečnom dôsledku to bolo dobre, lebo film mi skvelým spracovaním ponúkol pohľad nielen do sveta výnimočnej a prelomovej hudby, ale najmä do sveta zložitej mysle hudobného génia Freddieho. Pardon, Farrokha. :) Suma sumárum: výborné spracovanie, parádny výkon Ramiho Maleka a vypichnúť musím aj to, s akým mixom drámy a humoru film ukázal aj tie najvážnejšie či najťažšie momenty Freddieho života a kariéry Queenu.

• 28.11.2018  18:34

Prirodzená a uveriteľná Gaga ako Ally. Bradleyho výkon, z ktorého mi naskakujú zimomriavky doteraz. Silný príbeh, z ktorého sa dá veľa zobrať v rôznych smeroch. Skôr dráma ako romantický film. Jeden z najlepších filmových soundtrackov. Kvalitný soundtrack je síce podmienkou poriadneho hudobného filmu, tu som však mal pocit, že mi film ponúkol niečo viac ako to. Ešte niekoľko dní a dokonca pár týždňov po videní filmu som nad ním rozmýšľal, a tak to má v prípade filmu byť.

• 1.11.2018  23:54
    Babysitting (2014)

Hodnotenie trochu klame, pretože to rozhodne nebol priemer, ako 3 hviezdy v mojom hodnotení napovedajú. Z troch filmov, ktoré som za posledný týždeň videl s dvojicou Lacheau-Boudali, tomuto niečo chýbalo. Pritom akcia, vtip a všetko ostatné tam bolo, len zrejme v menšom množstve, slabšom prevedení alebo jednoducho myšlienka nebola až taká originálna ako v ostatných prípadoch. Každopádne niečo medzi 3 a 4 hviezdami.

• 1.11.2018  23:51

Zaujímavý príbeh plný bizárov, ktorý sa zamotá tak, že už si v určitom momente nemôže byť nikto istý, kto kde na koho (ne)narazí. Svieži humor, kuriozita na kuriozitu, bizárik na bizárik, rýchla akcia a tomu všetkému kraľuje krásna Elodie Fontan.

• 1.11.2018  23:48

Rýchle, akčné, často morbídno vtipné. Je zaujímavé, ako sa tvorcom podarilo v priebehu necelej hodiny a pol až nečakane detailne poprepájať jednotlivé príbehy. Film sa s divákom hrá aj ho skúša. Musíte byť totiž každú minútu v strehu, lebo vám nemôže ani na chvíľku ujsť, kto, kde, kedy, s kým a prečo. Desať minút do konca ešte nebolo nič jasné a ja som sa pýtal, či je 85 minút dosť. Hoci by som prijal ešte 10-15 minút, ktoré by sa dali do filmu vopchať, tým, že sa akcia vo filme začína od samého začiatku, to vlastne bolo akurát.

• 1.11.2018  23:43

Stretnú sa moslim, Žid, Číňan, černoch a katolík. To nie je začiatok vtipu, ale kuriózny aj originálny námet pre film. K tomu sa pridajú pravidelné dávkovanie multikultúrno-nábožensko-rasisticky ladeného humoru a šialene rýchle dialógy, pri ktorých máte problém stíhať čítať titulky, a vydarená komédia je na svete.

• 28.10.2018  20:29

Jednoducho hrôza. Namiesto rýchleho a bizarného humoru v seriáli prišla vo filme o Oggym a švábovi len bezduchá naháňačka v rôznych obdobiach histórie, na ktorej nebolo vtipné (skoro) nič.

• 28.10.2018  20:19

Hlavným problémom Ľadového kráľovstva je príbeh/dej, ktorý mi jednoducho nepríde ničím zvláštny/výnimočný. Z toho sa odvíja, napríklad, aj to, že som si nevedel k postavám vytvoriť vzťah, aký si v animáku vytvoriť jednoducho musíte. Olaf bol fantastický, o tom nemožno diskutovať, ale sám to svojím humorom do čo i len nadpriemeru nevytiahol a okrem toho sa vo filme objavil pomerne neskoro. Musím to porovnávať s "Na vlásku" - grafikou či žánrom, ten však bol oveľa sviežejší a originálnejší.

• 28.10.2018  20:15

Pri podobných námetoch, príbehoch a najmä spôsobe spracovania idú tvorcovia do veľkého rizika. Riskujú totiž, že namiesto vtipnej komédie naservírujú divákovi len znôžku trápnych pokusov o vtip, pri ktorom čakáte, kedy konečne príde koniec. Toto nebol ten prípad. Síce sa objavilo pár momentov, pri ktorých som si povedal, že toto fakt nevyšlo, ale väčšinu času som sa dokonale bavil na bizarných situáciách a sviežom humore. Palec hore.

• 10.10.2018  21:31

Animák zo série béčkových, ktorý sa na prvú ligu nechytá. Áno, človek sa nenudí a aj sa pobaví, ale od coolového filmu, pri ktorom sa hodinu a pol smejete, alebo ste v napätí, ako sa skončí, to má veľmi ďaleko. Bohužiaľ, Piadinôžku si zapamätám ako priemernú "dieru" na drahé vstupné od divákov v kine (teda aj odo mňa), ktorých zlákal animák v 3D, hoci to vôbec nemalo zmysel, keďže film žiadne extra efekty v 3D neobsahoval.

<< předchozí 1 2 3 4 5 8 12 15