balcazar

P O

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13
    • 26.10.2017  21:46

Pozerám sa 5, 10, 15 minút na to, aké má dvojka hodnotenie a pretieram si neveriacky oči. Na jednotku sa to ani zďaleka nechytalo. Akcia nechýbala, no lepší nápad a najmä vtip už veľmi často kríval a zachádzal do vrcholných trápností. Ako bonus sa vám pri tom, ako hlavné postavy bojujú po odtrhnutí lanovky o život, na celé plátno v kine rozprestrie americká vlajka na padáku a vy máte chuť zakričať: Čo vám to drbe, vážení? To som si inak povedal už v momente, keď som zbadal Channinga Tatuma, ktorý je jednoducho slabý herec. Pozitíva z jednotky sa zopakovali vo výrazne obmedzenom množstve.

• 26.10.2017  21:41

Asi filmu pomohlo, že som si na začiatku povedal vetu: toto bude hrozné. Po nízkych očakávaniach sa mi dostal fajnovučký zážitok. Svieže, vtipné, dramatické, akčné, komiksovsko-hrdinovské. Niekedy len vtipné a len akčné, často sa to parádne miešalo. Páčil sa mi výcvikový tábor na nového člena Kingsmanov, takéto veci ma dosť berú, k parádnemu Colinovi Firthovi sa pridal Taron Egerton. V druhej polovici filmu začal akoby dochádzať dych (preto tá jedna hviezda dole), ale v závere to opäť rozbalil naplno a opäť som sa dokonale bavil. K piatim hviezdam nechýbalo veľa.

• 22.10.2017  18:36

Typický film na rozhraní, tentoraz medzi 3 a 4 hviezdami. Keď sa v závere stretnutím Howarda s bývalou ženou všetko spojilo (inak Will Smith to tam dal parádne), tlačili sa mi aj slzy do očí a bol som rozhodnutý prikloniť sa s hodnotením smerom hore. Pri spätnom pohľade som však spravil opak. Zvyšok filmu síce plynul a nenudil som sa, no chcem, aby ma nadchol viac. Dobrý nápad s trojicou lásky, času a smrti a ich stelesnením do osôb, no "neznámi" herci zatienili hereckú smotánku (Norton, Peňa, Winslet). Chcelo to zhutnenie príbehu, čo by mohlo natiahnuť minutáž (hodina a pol sa mi pri tejto dráme máli), zvýraznenie niektorých postáv. Film neurazil, ponúkol veľa pozitív, ale celkovo ma nepohltil, ako sa žiadalo.

• 18.10.2017  23:09

Skôr pre dospelých ako pre deti a ani pre dospelých to nebude bomba. Napriek tomu by som vypichol pozitíva, ktorými sú nápad s prostredím kurína ako pracovaného tábora, ale aj jednotlivé vtípky, ktoré vás síce nepoložia na zem, ale vám "len" nadvihnú kútik, no sú originálne a neotrepané. Inak to ani s tou grafikou nebolo až také hrozné, ako som čakal.

• 18.10.2017  23:06
    Učitelka (2016)

Vydarené, veľmi vydarené. Zuzana Mauréry zahrala úlohu učiteľskej zmije výborne, paradoxne detské výkony pôsobili dôveryhodnejšie ako dospelácke. Tie mi prišli strojové, miestami priveľmi divadelné, výnimkou bol Martin Havelka v postave Bindera. V globále to však bol zaujímavo a na naše pomery až netradične spracovaný film, ktorý neprešľapuje na mieste, ale sa primeraným tempom posúva.

• 18.10.2017  23:00
    Bába z ledu (2017)

Dráma dýchajúca človečinou, disponujúca vzťahmi medzi ľuďmi ako hlavnou zbraňou a ukazujúca zaujímavý kontrast v jednej rodine, ktorý vyvolával mnohé vypäté situácie. Vo filme musíte veľa čítať medzi riadkami. Síce to hodnotením nie je topka, ale pozeralo sa mi to príjemne a rozhodne to nebol stratený čas. Plus pre Zuzanu Kronerovú, ktorá to svojím výkonom šikovne celé kočírovala.

• 9.10.2017  21:18

Bol to darček legendárnemu seriálu, no po skončení filmu sa človek pýta, či také niečo bolo potrebné. Štyri hviezdy dávam za to, lebo to bola nefalšovaná zábava, ale celkom som nepochopil štýl, akým to bolo celé spracované. Spraviť z 8-minútového seriálu, v ktorom postavy nehovoria, celovečerný film s jedným príbehom, je extrémne náročné, ale spojiť skečovité príbehy do 80 minút rad za radom mi príde akoby bez nápadu. Takže po skončení máte taký ten pocit: áno, bavil som sa, ale to je celé?

• 3.10.2017  18:56

Ak nevyznávate podobné myšlienky ako hlavná postava, máte chuť skočiť do obrazu a fackať Daliborka 24/7. Po kontroverznom filme sa dali očakávať rôzne myšlienky a teórie a tento dokument bol kontroverziou prešpikovaný. Ak je, ako chce, kto sleduje situáciu na Slovensku či v Čechách, kto si všíma prejavy týchto ľudí na verejnosti aj na facebooku, vidí, že autorovi sa podarilo zachytiť typického reprezentanta tejto skupiny.

• 3.10.2017  18:49

Prvá reakcia po skončení filmu (a asi 92x počas neho) bola: Čo je toto za shit? Ale vážne, toto už je nový level romantickej komédie: nie je ani vtipná, a takmer vôbec romantická. Teda, smial som sa, ale skôr na tom, že to je fakt totálna hlúposť a na jazyku som mal otázku: komu niečo takéto vôbec napadne dať do scenára? Jedna hviezda za dvojicu dcér, ktoré film nezachránili, ale boli dosť v pohode a vtipné.

• 3.10.2017  18:40
    Čára (2017)

Začnem zaujímavým prostredím. Východná hranica Slovenska sa po pár príhodách, ktoré počujete od známych, skutočne javí paradoxne vtipno-vážne. Taká bola aj Čiara. Vtipné scény boli naozaj vtipné a, čo treba v prvom rade v slovenskej kinematografii vyzdvihnúť ako jav netradičný: nenútené. Vážne scény boli vážne, hoci tam mi ešte kúsok niečoho chýbal. Bonusom bola výborná kamera.

• 3.10.2017  18:37

Toto bola mňamka, hoci poriadne surová. Film tvorí zaujímavý paradox: ponúka často ťažko stráviteľné scény, no po každej chcete viac a viac a čakáte, ako vygraduje dej. Nenudil som sa ani na minútu, herecké výkony boli taktiež fantastické.

• 17.8.2017  12:20
    Dunkerk (2017)

Aby som to uviedol na pravú mieru: Nebolo to zlé, len to nebolo to, čo by som očakával a čo by mi vyhodilo poistky. Nolan priniesol hodinu a tri štvrte trvajúce vojnové peklo, ktoré bolo famózne vizuálne aj hudobne (resp. vo zvukových efektoch), o tom potom. Stále som však hľadal (a asi aj vždy budem) nejaké príbehy a vzťahy, ich popretkávanie, resp. ich kolíziu v závere, ale aj zvýraznenie niektorých postáv, ktoré jednoducho neboli zapamätateľné a žiadna ma neohromila. Nolan ma tentoraz príliš netrafil.

• 17.8.2017  12:11
    Búrlivé víno (TV seriál) (2012)

Videl som asi 2 diely na chate, no skôr by som tento seriál odporučil ľuďom trpiacim poruchou spánku. Nudné dialógy, ktoré sme videli vo všetkých predošlých seriáloch typu Panelák a pod. Keď bol seriál nudný, do popredia sa dostala otázka iného rangu: Koľko si tak za účinkovanie v seriáli zarobia detskí herci? :D

• 17.8.2017  12:00
    Letíme (2017)

Animák z kategórie "len aby bol". Deti nezaujme, dospelých unudí. (pr.: Bol som na tom v kine so synovcom, hodinu po skončení nevedel, o čom film bol). Diskopapagáj Kiki bol raz vtipný, potom nič moc. Ak mali byť facebookové holuby typické animákové vedľajšie funny postavičky, tento film si zaslúži aj odpad. Boli také trápne, že som mal miestami chuť rozhrýzť plátno v kine.

• 17.8.2017  11:54

Severský Liam Neeson nie je taký rýchly, no nepriateľov likviduje s rovnakou ľahkosťou a v spojení so všetkými okolnosťami až humorom. V podstate jednoduchá myšlienka sa s pribúdajúcimi desiatkami minút naozaj zaujímavo zapletie, nutno podotknúť, že sa v pavučine vzťahov a zabíjania nestratíte. Aj zabíjačka môže byť oddychovkou...

• 17.8.2017  11:51
    Náš vůdce (2008)

Ťažko sa mi krátko po skončení filmu formulovali myšlienky, s odstupom dní to nie je o nič ľahšie. V prvom rade musím napísať, že spracovanie a výkony vo filme slušne sekundovali myšlienke a obsahu, ktoré boli megasilné. Neokukaní herci, ktorí to zahrali dôveryhodne. Gradácia tu je zreteľná, každým dňom sa situácia stupňuje a zhoršuje, preto sa divák nevie odtrhnúť od obrazovky, lebo čaká, čo ďalšie príde. Na záver to, čím som chcel pôvodne začať: to, že je tento experiment výrazne podobný tomu, čo zažívame dnes (nielen) na Slovensku, dodalo filmu ľahko odstrašujúcu a zároveň príkladnú zvláštnosť.

• 30.7.2017  16:31

Mňa to fakt bavilo. Ten mix anglickej filmárskej surovosti, postáv na čele so Shaunom či obsahu (ktorý je nadčasový aj pre dnešok, zhodou okolností pre Slovensko) si proste sadol a výsledok je viac než vydarený.

• 30.7.2017  16:28

Priznám sa, že ak nerátam Forresta Gumpa so Stroskotancom, Hanks nikdy nebol nejaký môj veľký obľúbenec. A to, že podá ničím zaujímavý výkon, som si dlho hovoril aj v Kapitánovi Phillipsovi. Akonáhle sa však dej presunul z veľkej lode do malého oranžového člnu plnom únoscov, začal to tam poriadne "rozjíždět". A čo ukázal v úplnom závere pri ošetrovaní lekárkou, to som veru dlho nevidel. Oceniť musím aj iskrenie medzi kapitánom Phillipsom a pirátmi, napätie pri prepadávaní lode a to, ako nádherne bolo vidieť Hanksovo nahlodávanie pirátov a nabúravanie sa do ich hláv. Skvelé.

• 30.7.2017  16:22

Tomu vravím trefa do čierneho. Ak má film slabiny (čo dozaista nejaké má), v tej náloži, ktorú mi ponúkol, som ich veru nepostrehol. Parádne flashbacky do detstva hlavnej postavy, z ktorých behal mráz po chrbte, parádna akcia: zabíjanie vo filmoch asi nikdy nebolo také zábavné, keď Affleck zabije nepriateľa opaskom, to je jednoducho paráda, účtovnícke vzťahy boli síce mierne zložité, no ako laik som to musel čakať a aj som to čakal, celkom sa mi v tom napriek tomu podarilo orientovať. Účtovník zo mňa dostal všetky emócie a energiu, toto veru nie je film na oddych, a tak to je v tomto žánri správne.

• 30.7.2017  16:18

Taký veľký potenciál a tak kruto nevyužitý. Mohol z toho byť parádny minimalistický film, no vykľulo sa z toho len niečo fakt podpriemerné. Z Hardyho ako hlavnej postavy (inak som sa na neho tešil, škoda) absolútne nejdú emócie, ktoré tu jednoducho treba. Film úplne pohorel a stroskotal na dvoch veciach: 1. dialógy sa neustále opakovali a negradovali. Nenastal žiaden super záver, v ktorý som po desiatkach minút dúfal, že zachráni priemerné jadro. 2. Rozhovory s mŕtvym otcom boli ako námet super, no taktiež absolútne negradovali: žiadny krik, žiadne emócie, žiadny súboj v imaginárnom ringu-aute a vybavovanie si účtov. Obrovská škoda...

• 11.7.2017  14:07

Ok, pozitívom bolo, že film oboznámil ľudí, ktorí okolo športu nechyrovali, o podvodníkovi Lancovi. To, akým spôsobom tak urobil, už nie je také pozitívne. The Program sa chce venovať všetkému, no zároveň ničomu (navyše, pri takejto minutáži je pád na hubu o to pravdepodobnejší). Niektoré postavy predstaví, potom sa na ne úplne vykašle, veľa toho vynechá, čo sa príbehu týka. Soundtrack si takýto príbeh zaslúži taktiež oveľa kvalitnejší a dramatickejší. Film má na môj vkus príliš veľa otáznikov, aby sa odpútal od priemeru.

• 11.7.2017  14:03
    Mine (2016)

Navzdory priemernému hodnoteniu tu na csfd či komentárom o tom, či film vykradol alebo nevykradol iný film, nemôžem inak ako naplno. Mňa Mine dokonalo pohltil. Parádny pohľad do hlavy vojaka, z ktorého miestami až mrazilo. Drobné muchy, ktoré sa dajú vytýkať, nemá pre mňa zmysel spomínať pri tom všetkom, čo mi film ponúkol a čo som videl. Najlepšie na tom je, že mám chuť si to rovno teraz pustiť znova.

• 11.7.2017  13:59
    Únos (1997)

Takto, vyvíjalo sa to dobre, povedal by som tradične pre tento typ filmu. Záporáci boli zlí a nechutní, mali ste chuť skočiť za hlavnou postavou a pomôcť jej s pátraním po nezvestnej manželke. Čo rapídne znížilo hodnotenie, bolo, že tvorcom asi došli nápady. Inak si neviem vysvetliť záverečnú cca polhodinu. Z thrilleru sa stala nudná komédia. Efekty ma skôr rozosmiali (nemohli chýbať výbuchy áut) a záverečný súboj na moste s autami na pokraji priepasti už vyslovene nudil a sám seba som sa spýtal: WTF?

• 11.7.2017  13:53

Aj keď o Liverpoole, ktorý je hlavným nepriateľom môjho obľúbeného klubu, nemôžem si pomôcť. A to napriek tomu, že som si v úvode hovoril: tomuto mám dať vyššie hodnotenie ako priemerné? Je to futbalová rozprávka, pri ktorej nemôžete hľadieť na (ne)reálnosť situácií. Potom sa vám podarí žiť s hlavnou postavou, ktorá namiesto Otčenášu odriekava You'll never walk alone. Palec hore za detské postavy, ktoré sa po odchode Willa ocitli vo "vojenskom režime". Možno mohli dostať ešte o kúsok viac priestoru, to bola poriadne hlboká studnica hlášok. :)

• 11.7.2017  13:48
    Velký dar (2017)

Hlavné zbrane filmu sú jasné: cool dieťa, cool vzťah so strýkom, prirodzenosť (a nemôžem zabudnúť na Octaviu Spencer, ktorá jednoducho nemôže pokaziť film). Prvý dojem bol päťhviezdičkový, pri druhom som si povedal, že mi možno niečo chýbalo: viac vtipných hlášok vo vzťahu dievča-strýko, ktorý fungoval parádne. Tak by sa v dramédii ešte viac posilnil kontrast medzi komédiou a drámou. Znížiť hodnotenie ma to však neprinúti. Pre mňa je Gifted po dlhej dobe film, pri ktorom som si povedal: konečne niečo na 5 hviezd. Človečina, ktorá ide z filmu, ma presvedčila prikloniť sa k maximu.

• 10.6.2017  17:35

Malo to až priveľa trhlín, ktoré napokon nemôžem prehliadnuť, aby som dal vyššie hodnotenie. Nevadilo mi, že trojka stavila dlhé minúty skôr na rodinno-vzťahovú tému, než na akčnú, na postavy som si z predošlých dvoch dielov zvykol. Aj námet vyzeral byť fajn, smrť Lenor bola logická, keďže po predošlých dvoch dieloch musíte priniesť nejakú pecku, aby ste zaujali. Neeson tradične kvalitný, ale... Špeciálne efekty pri naháňačkách a zabíjačkách vyzerali skôr komicky, polícia pripomínala trápny komparz, ktorý keby nebol vo filme, ani by som si to poriadne nevšimol. Hlavne Whitakerov nevyužitý potenciál v pozícii policajta, kde je ako doma, bil do očí. A chýbala tomu veľkoleposť z jednotky, prešpekulovanosť mafie, ktorú krok po kroku Bryan Mills rozoberal a likvidoval. Mne netreba veľa pri akčných filmoch, no keď niečo príliš bije do očí, ťažko sa dvíha hodnotenie.

• 10.6.2017  15:52

Keď je niečo, prečo sa oplatí pozrieť si dvojku, je to Markov (McGregor) speech o "Choose life", ktorý bude pre mňa jeden z najlepších a nezabudnuteľných speechov vo filme a v ktorom sa zlomil dej filmu. Dvojka Trainspottingu je hybrid - vola pokračovaním prvej časti, ale sa zároveň vo viacerých myšlienkach tvárila, že to chce hrať aj na úplne nový film. Mňa to bavilo, vyžívam sa v scénach, keď sa nálada hercov zmení v priebehu sekundy a z pokojného človeka je vybuchujúca sopka, čoho som sa v Trainspottingu dočkal, hoci by som týchto hraničných situácií prijal v tomto filme ešte viac. Na záver vyzdvihnem parádne herecké výkony, z ktorých ma na totálku dostal Ewen Bremner ako Spud.

• 10.6.2017  15:31
    John Wick 2 (2017)

Nemôžem súhlasiť s tým, že dvojka je lepšia ako jednotka. V jednotke John Wick zabíjal, lebo bol zničený na dne, zatiaľ čo v dvojke zabíjal, lebo musel. Nepopieram, že dvojka priniesla lepšie efekty, no ja stále budem klásť dôraz na príbeh a myšlienku, ktoré boli neporovnateľne kvalitnejšie v prvej časti. Stále to bola kvalitná podívaná, no v porovnaní s prvou časťou, ktorému sa nevyhneme, dvojka nestačila.

• 31.5.2017  00:58

Kvalitná psychologická sonda priamo do vnútra zničeného človeka. Pochmúrna tam bolo toľko, že už som sa bál, aby to tvorcovia neprehnali, aj úvodné zaľúbené scény boli spracované skôr melancholicky (alebo málo výrazne?) ako živo a vášnivo. Dvojica Jodie Foster - Terrence Howard to rozbehla naozaj slušne a parádne si raz hádzala horúci zemiak, druhýkrát spolupracovala. Dosť mi to pripomínalo Voľný pád s Michaelom Douglasom, ktorý taktiež zobrazil na prvý pohľad iracionálne, na druhej strane vlastne pochopiteľné správanie. K piatej hviezde chýbalo ešte viac sa pošparchať v trpiacej postave, jej hlave a myšlienkach, ktoré ju naháňali na každom kroku.

• 31.5.2017  00:47
    Spotlight (2015)

Prvé slová, ktoré mi po Spotlighte napadli, boli, že to je jeden poctivo spracovaný film, do ktorého sa herci vložili a snažili sa ho zobraziť verne, no bez preháňania. Na druhej strane si sám sebe kladiem jednu básnickú otázku. A síce film spracováva neskutočne vážnu tému, či by do jej spracovania nemal pridať trocha šťavy. Nevravím o preháňaní a vymýšľaní si faktov, ale o väčšej gradácii (áno, viem, samotný stúpajúci počet zneužívajúcich kňazov by mi mal stačiť, ale nestačí) pri zobrazení výpovedí a spomienok zneužitých svedkov konkrétnymi scénami (zneužitie maloletých). Jednoducho to chcelo šplechnúť ešte viac kontroverzie (ktorej bol tento prípad prešpikovaný skrz na skrz) divákovi a možno aj cirkvi, že spracovávame sakra vážnu tému, ktorá by nemala skončiť len pri pozretí tohto filmu, ale má skončiť ako výstraha a nezabudnuteľný hnus.

<< předchozí 1 2 3 4 7 10 13