balcazar

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16
    • 10.8.2019  21:31
    Lví král (2019)

Levého kráľa mám ako animákovú klasiku rád, preto bolo oko pri tomto spracovaní ešte o niečo pozornejšie ako zvyčajne. Grafika bola tak trochu dvojsečná zbraň: neuveriteľne precízne spracovanie (levy, hyeny, Rafiki, príroda a scenérie, dramatické detaily v napätých častiach príbehu) striedalo sklamanie pri Timonovi s Pumbom, ktorí ani zďaleka neboli takí vtipní ako v animovanej verzii, čo človeka zamrzí, pretože to sú jedny z mojich obľúbených postavičiek. Dialógy a samotné postavy však boli vo väčšine veľmi úprimné a najmä uveriteľné, pri detských postavách (Simba a Nala) spojenie hlasu, grafického spracovania postáv a celkového dojmu pokrivkávalo, rovnako ako piesne v podaní týchto dvoch. Dráma vo vzťahoch, súbojoch či zradách však šľapala na plné pecky.

• 10.8.2019  21:21

Tajný život maznáčikov je pre mňa presne ako Hotel Transylvánia. Je to animák, ktorý z rôznych príčin nemá na päť hviezdičiek, ale kvalita vtipov mi znemožňuje dať priemerné tri hviezdičky, pretože do tejto kategórie by bol hriech zaradiť ho. Presvedčila ma o tom prvá časť, ktorú som si po druhej opäť pozrel, aby som si potvrdil svoj názor.

• 17.7.2019  18:40

Nemusím byť psíčkar ani mať ku psom nejaké špeciálne puto, aby som nemohol povedať, že to bolo jednoducho skvelé. Striedanie príbehov zabezpečilo, že film neskĺzol do nudnej roviny. Navyše, každý z nich bol vydarený a originálny. Príbehom sprevádza samotná hlavná psia postava, ktorej rozprávanie ma veľmi bavilo. Keď som zistil, že do kín ide druhá časť, prvá reakcia bola, že to je poriadna zbytočnosť. Keďže však má ešte lepšie hodnotenie ako prvá, tak si to jednoducho musím pozrieť.

• 17.7.2019  18:36
    Venom (2018)

Venom bola jedna veľká jazda, v ktorej išiel Tom Hardy ako píla. Raz akčné, potom vtipné, ale väčšinu filmu oboje naraz, a tak nie je ťažké sa nechať uniesť filmom a proste si ho užívať. Záverečné vygradovanie trochu divné, ale vzhľadom na vydarený zvyšok som to až tak neriešil.

• 17.7.2019  18:33

Asi nie je veľa ľudí ako ja, ktorí začali Batmana sledovať od poslednej časti k prvej (a nie naopak, ako to je bežné). Napriek tomu, že všetkým utkvie v pamäti druhá časť kvôli famóznemu Heathovi Ledgerovi alias Jokerovi, ja som si najviac vychutnal prvú (ktorú som videl ako poslednú), a to aj napriek tomu, že som si po nej pustil znova dvojku, aby som sa o svojom názore presvedčil. Hltal som prvú časť s výcvikom a vzburou, rovnako tak aj zvyšok filmu. Zápletka bola skvelo vymyslená, ale zároveň jasná a nemätúca.

• 17.7.2019  18:27

Tento film sa dá charakterizovať stručne: podpriemerné, silené a často neoriginálne. Vtipné scénky vidíme len vďaka nápadu s vymyslenými položkami v životopise, ktoré hlavná postava bez jej vedomia mala a musela ich plniť, zvyšok filmu však nič prevratné nepriniesol.

• 17.7.2019  18:25
    Pašerák (2018)

Pokojné, ale zároveň nenudiace a dostatočne pútavé. Dramatické a krimi, ale s nádychom komédie vďaka bizarnosti, že sa dedko stane najlepším pašerákom široko-ďaleko. Chýbalo tomu ešte niečo hlbšie a prepracovanejšie, inak však neľutujem, že som si film zapol.

• 6.6.2019  21:17

Námet aj príbeh (najmä jeho spracovanie a momenty v ňom) lavíruje medzi originálnosťou a klišovitosťou. Niektoré scény príjemne a vtipne bizarné, iné dosť odveci. Výsledkom bola oddychovka, ktorá neurazí, ale zase ani extra nenadchne.

• 6.6.2019  21:13
    Dumbo (2019)

Burtonov rukopis bol vo filme zjavný, ale film mi prišiel veľmi obyčajný, tuctový a miestami nezaujímavý. Námet pritom mal výborný potenciál, no samotný film nepriniesol veľa momentov, ktoré by ho dvíhali z priemeru. Pôvodného Dumba som pritom, priznám sa, nevidel, takže som nemal s čím porovnávať.

• 6.6.2019  20:57

Vtipné, akčné, ironické, nostalgicko-pokémonovské, ryanreynoldsovské. Jednoduchý príbeh popretekávaný síce jednoduchou a miestami predvídateľnou zápletkou, ktorú dobre poznáte zo superhrdinovských filmov, nič to na zážitku neubralo. Všetko to parádne kočíroval Reynolds alias Pikachu. Možno to chcelo pridať pár súbojov medzi pokémonmi, ktoré boli pre túto rozprávku typické, to je však len drobnosť. Z kina som odchádzal spokojný a určite si Detektíva Pikachuho pozriem v budúcnosti znova.

• 15.4.2019  19:10
    Lásky čas (2013)

Vydarený romantický film s vydareným nápadom fantasy roviny v podobe vracania sa do minulosti, ktorý spôsobí, že divák je počas sledovania filmu v neustálom napätí, čo sa stane, čo sa pokašle, čo bude dôvodom, že sa hlavná postava vráti do minulosti a ako film vyvrcholí. Postavy sympatické, teda, až na tú hlavnú - ryšavého Tima - outsidera v ostrej premiére svojho života, no casanovu po vrátení sa do minulosti. S pribúdajúcou minutážou sa však na neho dalo zvyknúť.

• 15.4.2019  19:04

Oddychovka, ktorá neurazí a pobaví. Príbeh pohodový, humor taktiež, postavy správne vybraté. Odľahčenej komédii vhodne dodalo dramatický náboj sklamanie v láske v podaní Georga Clooneyho alias Ryana Binghama, ktorý dovtedy o vzťahu nechcel ani len počuť a je ochotný vzdať sa svojej kariéry, ktorá dovtedy tvorila celý jeho život. Keď ho totiž vidíte stáť pred dverami ženy, do ktorej sa zamiloval a ktorá ho vodila za nos, keďže má manžela a dve deti, komédia ide bokom a vám je Georga alias Ryana aspoň na chvíľu ľúto.

• 15.4.2019  18:54
    Jak na věc (2002)

Pôvodne som dal filmu tri hviezdy, krátko na to som sa však sám seba spýtal, prečo to vlastne robím a prečo hodnotenie nedvihnem? Hugh Grant hral postavu, pre ktorú bol v mojich očiach herecky stvorený, chémia medzi ním a ďalšou hlavnou postavou - malým chlapcom Marcusom - pracovala výborne. Divné charaktery jednotlivých postáv neboli otravne divné, človek sa bavil, outsiderovi fandil a 38-ročnému mládencovi prial, aby sa konečne usadil. :D

• 15.4.2019  18:49

Filmy o stroskotancoch sú náročné ako pre herca, tak pre diváka. Mads Mikkelsen však už na prvý pohľad pôsobil, že nemusí povedať ani slovo a tým vlastne povie všetko a vy to pochopíte. Napriek tomu, že film sa neposúval závratným tempom a príbeh bol jasne nalinajkovaný a jednoduchý, som s napätím čakal, čo príde v nasledujúcich minútach, bojoval som s hlavnou postavou a snažil sa jej dodať energiu, aby vydržala snežné peklo. Hlavnou zbraňou filmu totiž bolo práve to surové (a uveriteľné) podanie. K piatej hviezde mi však chýbalo práve niečo, čo by jednoduchý príbeh trochu ozvláštnilo a zhutnilo.

• 15.4.2019  18:42
    Na doraz (2010)

Vydarená road movie s dvojicou, ktorá pôsobila zohrato, bizarnými zvratmi a ešte bizarnejším humorom. Jedinou otázkou, ktorá mi po skončení filmu vírila hlavou, bolo, akú najbizarnejšiu úlohu dokážu vymyslieť Zachovi Galifianakisovi. Ale to už je priveľa bizáru v jednom komentári. Či?

• 27.3.2019  19:54
    Bokovka (2004)

Boli tam viaceré vydarené momenty a Paul Giamatti to tam naozaj vtipne rozbehol, ale celkovo to bol čistý priemer a nič výnimočné, čo by ma donútilo pozrieť si tento film ešte raz.

• 27.3.2019  19:53

Jednoducho skvelé. Silný námet (rasizmus, černoch, ktorého neberú medzi seba bieli ani čierni), skvelá chémia medzi dvojicou hlavných postáv a dobré spracovanie zabezpečili, že som sa na hodinky od nudy nepozrel ani raz a film parádne odsýpal.

• 27.3.2019  19:48

Skvelý výkon Romana Luknára, tým musím začať. A celkom vydarené spracovanie špiny, ktorá sa nám tu na Slovensku rozťahuje...

• 27.3.2019  19:46

Keď sa chcete vyslovene baviť, tak to šľape. Bizarný námet s bizarným príbehom a humorom a zvratmi. Občasné hluché chvíle sa filmu nevyhli, ale v konečnom dôsledku boli v úzadí tým vydareným momentom.

• 27.3.2019  19:44
    Bez návodu (2013)

Bolo to vtipné, ale problém, prečo tento film nemôže dostať plné hodnotenie je, že hlavnú postavu hral herec, pri ktorom som si hlavne v úvode povedal, že je vrcholne nesympatický (až rušivý). Potom sa to unormálnilo, ale jemne pokazený pocit z úvodu zostal...

• 27.3.2019  19:41

Takto nejako si predstavujem vydarenú gangsterku: striedanie komediálnych a kriminálnych scén, z ktorých prvá vyčaruje úsmev na tvári a druhá mrazivý pocit, čo sa asi stane. Čakal som na ďalšie scény a tešil sa, čo v nich príde.

• 27.3.2019  19:34
    Dogman (2018)

Surové, až mrazivé prostredie, surový dej s mnohými surovými vzťahmi a väzbami a surová sonda do duše postavy. Marcello Fonte to zahral naozaj super, jeho výkon a aj celý príbeh bol uveriteľný až na kosť.

• 8.2.2019  23:45
    Trhlina (2019)

Film sa po oťukávacom úvode sympaticky rozbehol. Napätie v mysterióznom thrilleri však dosť výrazne pokazili veci (súvislosti), ktoré mi prišli naozaj nedotiahnuté a kazili tak zážitok z celku. Navyše, z celého filmu som po jeho skončení mal pocit, že by som spomínané nedotiahnuté veci pochopil len vtedy, ak by som si prečítal knihu. A to vo večnom súboji film verzus kniha hodnotím negatívne.

• 8.2.2019  23:37
    V Bruggách (2008)

Nebolo to vtipné či dramatické na 100%, ale skvelá súhra hlavnej dvojice spôsobovala, že sa to pozeralo fakt dobre a hovoril som si popri pozeraní, že to budú fajnové štyri hviezdičky. Potom však prišiel záver, ktorý to pokazil. Čakal som niečo kuriózne, bizarné alebo originálne ako mnoho scén, ktoré film priniesol. V závere ich však nezopakoval, a tak hodnotenie kleslo.

• 8.2.2019  23:34

No ja neviem... Nebolo to také zlé, ale nebolo to ani nijako extra dobré. Skôr to bolo v mnohých pohľadoch veľmi divné a nasilu sa snažiace o originálnosť. Mix vtipného a romantického s trápnym nemohol vyniesť iné ako priemerné hodnotenie. Čakal som oveľa viac.

• 8.2.2019  23:28
    Stážista (2015)

Musím uznať, že som sa vôbec nenudil. Spojenie starého a tradičného (dôchodca De Niro) s mladým a moderným (majiteľka firmy Hathaway) fungovalo a prinášalo z každého niečo: vtipné, smutné, kuriózne, bizarné, ale hlavne nenudné. Všetko išlo dobre, až prišiel záver. A ten bol, bohužiaľ, v mnohých smeroch naprd. A tak išla hviezda dole.

• 8.2.2019  23:22

Nie som typ chlapa, ktorý odsudzuje romantické filmy (či už komédie alebo drámy) a vôbec mi nevadí, ak je zasadený do tínedžerského prostredia. Táto konkrétna vec mi naozaj ulahodila. Bolo to príjemné, láskavé, uveriteľné a neobyčajné. Zaujímavý príbeh, ktorý sa rozprúdil vtipnou kuriozitou a pekne sa posúval a rozvíjal, fajn postavy a príjemné miešanie komédie, romantiky aj drámy.

• 8.2.2019  23:16

Surové, nechutné, s pridanou hodnotou skutočnej udalosti ako predlohy. Film síce od určitej fázy príbehu ponúka podobné scény, napriek tomu som ho nedokázal stopnúť a horlivo som čakal na to, čo príde ďalej. Obrovskou výhodou filmu je jeho prirodzenosť, ku ktorej výraznou mierou prispeli skvelé výkony hercov. Ako film proste pecka. Smutná, ale pecka.

• 23.1.2019  17:04
    Equalizer 2 (2018)

Ach jaj... To sú pocity, ktoré sa vo mne miešali prakticky počas celého filmu. Ľutujem Denzela, lebo problém nie je v ňom, jeho herecký výkon bol parádny. Problém bol v príbehu, ktorý bol chabý a jednoducho oničom. Dvojka mala dobré veci, ako napríklad McCall ako taxikár, ktorý popritom robí poriadky s hriešnikmi. Keď sa však film pokúsil o zápletku a pokúsil sa vysvetliť, prečo ide zabíjať tých najväčších zloduchov v príbehu, vyzeralo to jednoducho zle, umelo, strojene. Pýtal som sa potom v samotnom jadre filmu: O čo tu vlastne ide?

• 23.1.2019  16:59

Konečný dojem nie je zlý, ale priamo počas sledovania filmu to tak bolo. Politická téma bola spracovaná v tak rýchlych dialógoch, že som nestíhal vnímať to, čo-kto hovorí a musel som pretáčať späť, aby som sa nestratil úplne. To bol hlavný problém, prečo zážitok z kvalitnej drámy výrazne klesal. Koniec-koncov, film mal vo svojej podstate jednoduchú myšlienku a prekvapivý záver ukázal, že sa dal pochopiť aj bez tých politických pavučín, ktorými bol poprepletaný. Ale ako môžete dať dobré hodnotenie, keď musíte naháňať myšlienku a zápletku ako zajaca? Jessica Chastain skutočne parádny výkon, táto one woman show jej sedela.

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16