balcazar

P O

Slovensko

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14
    • 29.4.2018  10:49

Kráľa z Bastoya človek chtiac-nechtiac porovnáva so Zlom, ktoré má mimoriadne podobný námet. Napriek tomu, že musím povedať, že Zlo je v tomto porovnaní jednoznačný víťaz, nemožno tým tvrdiť, že Kráľ z ostrova Bastoy je zlý. Práve naopak. Jediné, čo tomuto filmu chýba k plnému hodnoteniu, je väčšia surovosť v spracovaní, ktorú si tento príbeh vyslovene pýta.

• 29.4.2018  10:42

Síce som dvojku nevidel, ale asi mi to až tak neprekáža. Keď však porovnám jednotku s trojkou, celkom ma prekvapilo, že má jednotka lepšie hodnotenie, keďže to bol kolosálny shit. Trojka sedí s hodnotením na csfd a užil som si ju viac (možno aj preto, že som čakal tie najklišovitejšie a najtrápnejšie vtipy podobné českému Kameňáku). Už to nie sú také trápne a silené vtipy, minutáž celkom plynula a odsýpala, takže som rozhodnutie ísť na tento film do kina (zase nič iné schopné nedávali) som až tak neľutoval. Štvorku by som však už neriskoval. :D

• 29.4.2018  10:22

Ten film, keď idete do kina a dávajú také shity, že aj Králik Peter je dobrý. To, že som tomuto filmu dal až tri hviezdy, zrejme spôsobil najmä fakt, že som od neho nečakal absolútne nič. Väčšina filmov so zvieratami v hlavnej úlohe, ktoré sú niečo medzi animákom a hraným filmom, sú neskutočné trapárny, takže keď ma niečo dokáže rozosmiať, aby som nonstop neprevracal oči a nechytal sa za hlavu, je to fajn.

• 29.4.2018  10:20

Príbeh o tom, ako sa z baletky stala jedna z najkrutejších špióniek. Zaujímavé, tvrdé, kruté aj ostré, miestami až za hranicou mojej násilnej únosnosti vo filme, čo malo za následok, že som si pri mučení musel oči zakrývať, aby som nehodil tyčku. Inak to šlapalo, človek čakal, akým smerom sa film poberie. Záver, pri ktorom baletko-špiónka vybabrala s vlastnou rodinou, ktorá ju do tejto pozície dotlačila, bol fajn. Zdravé štyri hviezdy.

• 29.4.2018  10:17

Filmu sa dajú vytknúť rôzne veci, medzi nimi aj rôzne historické prešľapy a nepresnosti, o ktorých sa popísali viaceré recenzie. U mňa je to prípad, keď ma herec v úlohe hlavnej postavy dostane tak, že si film len užívam a som ochotný prehliadnuť aj spomínané prešľapy. Gary Oldman to dal ako veľký pán a to prekotilo moje hodnotenie zo 4 hviezd na 5.

• 29.4.2018  10:12

Dojáčik, ktorý funguje na 200% a nepokazí ho ani Owen Wilson. ( :D ) Jacob Tremblay ma dostal už vo filme Izba a v Obyčajnej tvári to znova dokázal. Megasilný námet a príbeh chlapca, ktorý sa snaží zaradiť do spoločnosti a často "padne na hubu", dopĺňa detská úprimnosť, čo spôsobí, že si proste film užívate a fandíte hlavnému hrdinovi najviac, ako sa dá.

• 29.4.2018  10:09
    Coco (2017)

Veľmi silný animák, ktorého hlavnou zbraňou nie je humor, hoci aj ten tu nájdeme a čo treba podčiarknuť, je nesilený. Coco stavia do popredia silný príbeh, ktorý spracoval výborne. Slovenský dabing super ako v drvivej väčšine animákov po slovensky, niektoré pesničky v slovenčine až také dokonalé neboli, za to však hodnotenie nemôžem zraziť dole. Z kina som odchádzal mimoriadne spokojný.

• 28.2.2018  21:21
    Tvář vody (2017)

"Kolosálna sračka." Tak znela bezprostredná moja reakcia po filme (a vlastne už niekoľkokrát aj počas neho), a tak znie moja reakcia aj teraz. Proste to bola obrovská blbosť, ako bonus ma zhrozuje to veľké množstvo nominácii na Oscara. Najvtipnejšia je tá abstraktnosť, o ktorú sa film snaží a ktorou sa snaží byť akože výnimočný, no pritom to je ešte horšie. 1 hviezdička za dvojicu Octavia Spencer - Richard Jenkins, ktorí priniesli aspoň trochu nenúteného humoru do tej katastrofy.

• 28.2.2018  21:04

Dráma, ktoré ja veľmi rád. Film má krátku minutáž, preto veľmi rýchlo naberie tempo, čo je dôležité, neustále graduje. Mnoho dramatických zvratov, medzi ktoré sú vo vhodnom množstve zasadené humorné vsuvky. Tam niekde (trošku) pomimo sa dajú vyčítať aj narážky na problémy dnešnej spoločnosti. Čo je najlepšie, je, že keď si človek myslel, že už ho film nemôže prekvapiť, prišiel skvelý záver. Najskôr si pri ňom vravíte, že nechápete, no po pár sekundách máte pocit, že toto je presne ten najdokonalejší záver, aký film mohol mať. Ja som nadšený aj niekoľko dní po pozretí.

• 8.1.2018  23:31
    Ferdinand (2017)

Ako hovorí známy mysliteľ Reza Givili: Feľmi tóbre. Bavili sa aj deti a ja ako známy dospelý milovník animákov dvakrát tak. Vtipné, zaujímavé, s hlavnou postavou sympatizujete, s vedľajšími (a že ich bolo toľko, až sa dajú označiť za hlavné - koza Lupe, pes Paco, ježkovia) sa kráľovsky bavíte, to celé doplnia originálne vtipy a vyjde z toho kráľovská zábava. Dva dni po návšteve kina hovorím frajerke: "Išiel by som na to znova do kina." Reakcia: "Aj ja." Na ďalšie pozretie je vysoko pravdepodobné, že vypálim plné hodnotenie.

• 8.1.2018  22:49

Niečo medzi tromi a štyrmi hviezdami, priklonil som sa hore, lebo film založený na skutočnej udalosti bol spracovaný a natočený hodnoverne a utrpenie, ako mi bolo ponúknuté, som uveril. Akurát pri pozeraní vyzeral, že si dramatické tromfy vybúchal v úvode (resp. v prvej polovici - ničivá vlna, hľadanie rodiny v utrpení), postupne stráca dych a nemá už ako udržať diváka, ale nedonúti ma to klesnúť s hodnotením na priemer.

• 8.1.2018  22:45
    Wind River (2017)

Asi som čakal väčšiu akciu pri tomto type drámy a príbehu, resp. niečo v deji, čo ma vyslovene vtiahne a nepustí. Neurazilo, neľutujem, že som si tento film pozrel, ale myslím, že si to pýtalo viac. Oveľa viac.

• 8.1.2018  22:42

Nie príliš zaujímavý príbeh a mimoriadne čudné spracovanie. Nie pozitívne čudné, ale čudne čudné, ktoré vás po pár desiatkach minút omrzí a vy len čakáte na koniec.

• 8.1.2018  22:40
    Silnější (2017)

Námet taký silný, že silnejší už azda nemohol byť, navyše, podľa skutočnej udalosti. Myšlienka a la pohľad do utrápenej duše "hrdinu" v spolupráci s Gyllenhaalovým parádnym výkonom (miestami one man show, ktorú on jednoducho vie) výborne zapasovali. Čo neskutočne, ale neskutočne zbytočne zráža hodnotenie, je pátosovitosť, mnoho scén pôsobí vyslovene nasilu a nepodarene a prenikajú až do trápnosti. Tá jedna hviezda, ktorá chýba do plného hodnotenia, veľmi mrzí, pretože spomínané nepodarenosti dosť pokazili zážitok z kvalitného filmu.

• 21.11.2017  00:22

Typický príklad toho, keď vás trailer navnadí na niečo, čo nedostanete a namiesto toho vidíte len nevyužitý potenciál. Lebo keď malo niečo sakra veľký potenciál, bol to tento príbeh. Lenže dráma, ktorá sa mala s divákom pohrať, sa nepohrala. Práve vypäté situácie dohnané do extrémov a napätá hudba, ktorá tomu mala pomôcť a na ktorú som sa z trailera tešil, to jednoducho neprišlo. Škoda, lebo základ na dokonalú pecku v podaní príbehu to malo.

• 21.11.2017  00:09

Zaujímavý príbeh z viacerých hľadísk. Najviac "bije do očí" prerod hlavnej postavy z arogantného kovboja na bojovníka, ktorý dokonale vybabre so štátom aj farmaceutickým biznisom. Napriek vážnej téme si film postupom minút užívate, a to všetko vďaka jeho ľahkosti, s akou plynie. Vypichnúť musím McConaugheyho, ktorého ja príliš nemusím, ale tu si veľmi išiel svoje a Jared Leto, to bolo všetko, čo reprezentuje tento film, v jednej postave: chvíľu chcete byť vážni, potom sa zase tak čudne usmievať. Pozitívne čudne.

• 26.10.2017  21:46

Pozerám sa 5, 10, 15 minút na to, aké má dvojka hodnotenie a pretieram si neveriacky oči. Na jednotku sa to ani zďaleka nechytalo. Akcia nechýbala, no lepší nápad a najmä vtip už veľmi často kríval a zachádzal do vrcholných trápností. Ako bonus sa vám pri tom, ako hlavné postavy bojujú po odtrhnutí lanovky o život, na celé plátno v kine rozprestrie americká vlajka na padáku a vy máte chuť zakričať: Čo vám to drbe, vážení? To som si inak povedal už v momente, keď som zbadal Channinga Tatuma, ktorý je jednoducho slabý herec. Pozitíva z jednotky sa zopakovali vo výrazne obmedzenom množstve.

• 26.10.2017  21:41

Asi filmu pomohlo, že som si na začiatku povedal vetu: toto bude hrozné. Po nízkych očakávaniach sa mi dostal fajnovučký zážitok. Svieže, vtipné, dramatické, akčné, komiksovsko-hrdinovské. Niekedy len vtipné a len akčné, často sa to parádne miešalo. Páčil sa mi výcvikový tábor na nového člena Kingsmanov, takéto veci ma dosť berú, k parádnemu Colinovi Firthovi sa pridal Taron Egerton. V druhej polovici filmu začal akoby dochádzať dych (preto tá jedna hviezda dole), ale v závere to opäť rozbalil naplno a opäť som sa dokonale bavil. K piatim hviezdam nechýbalo veľa.

• 22.10.2017  18:36

Typický film na rozhraní, tentoraz medzi 3 a 4 hviezdami. Keď sa v závere stretnutím Howarda s bývalou ženou všetko spojilo (inak Will Smith to tam dal parádne), tlačili sa mi aj slzy do očí a bol som rozhodnutý prikloniť sa s hodnotením smerom hore. Pri spätnom pohľade som však spravil opak. Zvyšok filmu síce plynul a nenudil som sa, no chcem, aby ma nadchol viac. Dobrý nápad s trojicou lásky, času a smrti a ich stelesnením do osôb, no "neznámi" herci zatienili hereckú smotánku (Norton, Peňa, Winslet). Chcelo to zhutnenie príbehu, čo by mohlo natiahnuť minutáž (hodina a pol sa mi pri tejto dráme máli), zvýraznenie niektorých postáv. Film neurazil, ponúkol veľa pozitív, ale celkovo ma nepohltil, ako sa žiadalo.

• 18.10.2017  23:09

Skôr pre dospelých ako pre deti a ani pre dospelých to nebude bomba. Napriek tomu by som vypichol pozitíva, ktorými sú nápad s prostredím kurína ako pracovaného tábora, ale aj jednotlivé vtípky, ktoré vás síce nepoložia na zem, ale vám "len" nadvihnú kútik, no sú originálne a neotrepané. Inak to ani s tou grafikou nebolo až také hrozné, ako som čakal.

• 18.10.2017  23:06
    Učitelka (2016)

Vydarené, veľmi vydarené. Zuzana Mauréry zahrala úlohu učiteľskej zmije výborne, paradoxne detské výkony pôsobili dôveryhodnejšie ako dospelácke. Tie mi prišli strojové, miestami priveľmi divadelné, výnimkou bol Martin Havelka v postave Bindera. V globále to však bol zaujímavo a na naše pomery až netradične spracovaný film, ktorý neprešľapuje na mieste, ale sa primeraným tempom posúva.

• 18.10.2017  23:00
    Bába z ledu (2017)

Dráma dýchajúca človečinou, disponujúca vzťahmi medzi ľuďmi ako hlavnou zbraňou a ukazujúca zaujímavý kontrast v jednej rodine, ktorý vyvolával mnohé vypäté situácie. Vo filme musíte veľa čítať medzi riadkami. Síce to hodnotením nie je topka, ale pozeralo sa mi to príjemne a rozhodne to nebol stratený čas. Plus pre Zuzanu Kronerovú, ktorá to svojím výkonom šikovne celé kočírovala.

• 9.10.2017  21:18

Bol to darček legendárnemu seriálu, no po skončení filmu sa človek pýta, či také niečo bolo potrebné. Štyri hviezdy dávam za to, lebo to bola nefalšovaná zábava, ale celkom som nepochopil štýl, akým to bolo celé spracované. Spraviť z 8-minútového seriálu, v ktorom postavy nehovoria, celovečerný film s jedným príbehom, je extrémne náročné, ale spojiť skečovité príbehy do 80 minút rad za radom mi príde akoby bez nápadu. Takže po skončení máte taký ten pocit: áno, bavil som sa, ale to je celé?

• 3.10.2017  18:56

Ak nevyznávate podobné myšlienky ako hlavná postava, máte chuť skočiť do obrazu a fackať Daliborka 24/7. Po kontroverznom filme sa dali očakávať rôzne myšlienky a teórie a tento dokument bol kontroverziou prešpikovaný. Ak je, ako chce, kto sleduje situáciu na Slovensku či v Čechách, kto si všíma prejavy týchto ľudí na verejnosti aj na facebooku, vidí, že autorovi sa podarilo zachytiť typického reprezentanta tejto skupiny.

• 3.10.2017  18:49

Prvá reakcia po skončení filmu (a asi 92x počas neho) bola: Čo je toto za shit? Ale vážne, toto už je nový level romantickej komédie: nie je ani vtipná, a takmer vôbec romantická. Teda, smial som sa, ale skôr na tom, že to je fakt totálna hlúposť a na jazyku som mal otázku: komu niečo takéto vôbec napadne dať do scenára? Jedna hviezda za dvojicu dcér, ktoré film nezachránili, ale boli dosť v pohode a vtipné.

• 3.10.2017  18:40
    Čára (2017)

Začnem zaujímavým prostredím. Východná hranica Slovenska sa po pár príhodách, ktoré počujete od známych, skutočne javí paradoxne vtipno-vážne. Taká bola aj Čiara. Vtipné scény boli naozaj vtipné a, čo treba v prvom rade v slovenskej kinematografii vyzdvihnúť ako jav netradičný: nenútené. Vážne scény boli vážne, hoci tam mi ešte kúsok niečoho chýbal. Bonusom bola výborná kamera.

• 3.10.2017  18:37

Toto bola mňamka, hoci poriadne surová. Film tvorí zaujímavý paradox: ponúka často ťažko stráviteľné scény, no po každej chcete viac a viac a čakáte, ako vygraduje dej. Nenudil som sa ani na minútu, herecké výkony boli taktiež fantastické.

• 17.8.2017  12:20
    Dunkerk (2017)

Aby som to uviedol na pravú mieru: Nebolo to zlé, len to nebolo to, čo by som očakával a čo by mi vyhodilo poistky. Nolan priniesol hodinu a tri štvrte trvajúce vojnové peklo, ktoré bolo famózne vizuálne aj hudobne (resp. vo zvukových efektoch), o tom potom. Stále som však hľadal (a asi aj vždy budem) nejaké príbehy a vzťahy, ich popretkávanie, resp. ich kolíziu v závere, ale aj zvýraznenie niektorých postáv, ktoré jednoducho neboli zapamätateľné a žiadna ma neohromila. Nolan ma tentoraz príliš netrafil.

• 17.8.2017  12:11
    Búrlivé víno (TV seriál) (2012)

Videl som asi 2 diely na chate, no skôr by som tento seriál odporučil ľuďom trpiacim poruchou spánku. Nudné dialógy, ktoré sme videli vo všetkých predošlých seriáloch typu Panelák a pod. Keď bol seriál nudný, do popredia sa dostala otázka iného rangu: Koľko si tak za účinkovanie v seriáli zarobia detskí herci? :D

• 17.8.2017  12:00
    Letíme (2017)

Animák z kategórie "len aby bol". Deti nezaujme, dospelých unudí. (pr.: Bol som na tom v kine so synovcom, hodinu po skončení nevedel, o čom film bol). Diskopapagáj Kiki bol raz vtipný, potom nič moc. Ak mali byť facebookové holuby typické animákové vedľajšie funny postavičky, tento film si zaslúži aj odpad. Boli také trápne, že som mal miestami chuť rozhrýzť plátno v kine.

<< předchozí 1 2 3 4 8 11 14