Spider-Man: Bez domova (2021)

Z môjho pohľadu, priemerný film. Nič extra nepriniesol. Bolo síce zaujímavé sledovať všetkých 3 hrdinov spider-mana + ich anti-hrdinov v 1 filme za tých xy rokov, odkedy filmový spidi vyšiel vôbec prvý krát na svetlo sveta, ale pre mňa už to bolo až príliš predimenzované a zbytočne prekombinované. Niekedy je, podľa mňa, proste menej-viac. Aj keď to bolo celé podané ala multiverse, no miestami som sa nudil a dej bol pre mňa nezáživný. Ako keby som bol ešte cieľovka - teen, možno by som to bral inou optikou, ale vzhľadom na to, koľko krát a ako už so spidim tvorcovia povymýšľali veci, a zakaždým nastal len reboot príbehu, nikam sa to neposúvalo, už ma to pomaly prestáva zaujímať.. Súčastný Hollywood zrejme nič extra..

Texaský masakr motorovou pilou (2022) odpad!

Pre mňa osobne, toto kazí celú, dlhoročne budovanú "značku". Ano, samozrejme, ani zďaleka nie všetky pokračovania, či prequely / sequely boli k svetu, ale toto ? Úplne "nový" koncept zasadený niekam akoby do "kvázi" westernovského mestečka, kulisy odtial len kričali. Gore scény ? Veľká časť všetkého sa odohráva buď v tme, alebo zrovna trošku mimo kameru. Takže v konečnom výsledku je síce niečo málo vidieť, ale viac-menej už len výsledok. O hereckých výkonoch tu nemôže byť ani reč. "Leatherface" od počiatku vyrastal v psychopatickej rodine, bol bez emócií a dalo by sa povedať, skoro vždy tam bola nejaká atmosféra. Tu, z môjho pohľadu, proste 0 bodov. Ako na úplný "výplach mozgu", ok, ale inak, pre mňa, strata času..

Stáří není pro sraby (2022)

Tie 3* nedávam, ako že by to bol čistý priemer, ale, že sa im fakt niečo slušne podarilo z môjho pohľadu. Celkom som sa bavil.

Klan Gucci (2021)

Pre mňa osobne, velmi veľká slabota. Filmu silno chýbala "duša" a nejaký, aspoň čiastočný "drive".. Nezáživné, mdlé, nudné, zbytočne rozvlečené, ani strih nebol najlepší a soundtrack..? Možno pár "hitov" a koniec. Od p. Scotta by som čakal teda rozhodne viac, ale čo už.. Až tuším v poslednej hodine sa to trošku rozbehlo (ak sa to dá vôbec tak nazvať..?), začalo to mať niečo do seba, ale to už bolo dosť neskoro. Za mňa tie 2* sú tak akurát..

Riverdance: Animované dobrodružství (2021)

Animák už samotným názvom hovorí, o čom asi bude a aká hudba v ňom bude počuť.. Milujem Írske tance - step, ich tradície a tak pod. Odznie väčšina známych skladieb, ako zo samotnej show Riverdance, tak kopec notoricky známych skladieb, ktoré sú známe najmä vďaka 1 zo zakladateľov práve Riverdance (neskôr ako zakladateľovi tanečnej show - Lord of the Dance) - Michaelovi Flatleym (aj keď to v tomto príp.s tým nijako nesúvisí). Každopádne, pre mňa krásny animák s jednoduchou dejovou líniou a k tomu s nádhernou hudbou. Ale cielené to možno nie je úplne pre "každého".. Za mňa ale veľká spokojnosť.

Greta - osamělá žena (2018)

Ach jaj, prečo sa poväčšine postavy v takýchto filmoch musia nutne správať tak hrozne stupídne ?! Človek by čakal, že aspoň raz za čas sa natočí v žánri niečo, čo bude dávať zmyseľ, pôjde sa na to aspoň trošku logicky + s rozvahou (ak je napr. film práve o psychopatickej postave) a človek nebude musieť len krútiť hlavou nad blbosťou scenára. Ale nie, kdeže, také sa "nenosí", hlúposť ostáva aj naďalej a len sa postupne ešte priživuje. Tieto a im podobné filmy to hrozne zráža na kolená a zbytočne degraduje. No nič, škoda, za mňa 2*..

Matka versus android (2021)

Malo to svoje chyby, niektoré väčšie, iné menšie. Ale celkovo som spokojný, bolo to dobré, atmosferické, správne depresívne a dejovo vyvážené. A povedal by som, za xy ďalších rokov v dnešnej dobe, kľudne aj "krutá" realita. Dlhé roky zásadne nedávam na recenzie iných, nakoľko môžem mať na vec úplne iný názor a úhol pohľadu. Za mňa určite spokojnosť.

Přeživší (2021) odpad!

Zbytočné, nudné, nezáživné, uťahané, proste úplne oničom..

Resident Evil: Raccoon City (2021)

Za soundtrack a ponurú atmosféru (v celku dosť temnú) + sem-tam vydarené CGI, dávam 2*, ale inak je z toho zúfalo cítiť nízky rozpočet. Čo by ale vôbec nevadilo, snahu to malo, nakoľko aj nízko-rozpočtové filmy vedia byť výborné, no tu sa to nekonalo (minulo sa to účinkom) a keby tak režisér sám vedel, čo vlastne od toho chce ? Prvá polka v celku zaujímavá, ale potom to už pre mňa bolo vyslovene nudné, nezáživné, mdlé, proste oničom.. Neviem, prečo sa za každú cenu bolo "treba" hrabať do nejakého pomysleného snáď "reštartu" série ? Z môjho pohľadu to mali proste nechať tak..