• Pohádka

Maléry pana účetního (1980)

Moje vzpomínka na tento film: můj tatínek leze po obýváku po čtyřech a brečí smíchy. Pravda, zkoukli jsme to až po revoluci, ale nikdy na to nezapomenu, super komedie, hlavně scéna na kolech, kdy se jednoho diváka "zmocnil soucit."

Nástrahy velkoměsta (1984)

Byla jednou jedna školní družina, kde si děti, když byly hodné, mohly vybrat film a ten jim družinářka pustila. Tak se stalo, že jsem na druhém stupni základní školy viděla asi 100krát Nástrahy velkoměsta. A klidně ještě 100krát je uvidím ;) Mimochodem Renato Pozzetto mi bůhví proč připomíná Sylvestra Stallona, tím je to vtipnější :-)

Růžový panter znovu zasahuje (1976)

Neskutečně vtipné, člověk se baví od začátku do konce a to je úkol komedie, v tomto případě splněn na 120%.

Otec a otec (1983)

Film mého dětství, Tristan mi připadal jako hrdina a ti dva jeho "otci" jako neskuteční trapáci. Karta se trochu obrátila, Tristan je neskutečný puberťák a ti dva jsou prostě dojemní taťkové. V každém případě film, který pohladí a dvojice Richard - Depardieu nikdy nezklame.

Kytice (2000)

Podle mě film s úžasnou atmosférou, perfektní herecké obsazení a hlavně výkony, Alena Mihulová je ve své roli skvělá, při"Kletbu zústavuji tobě" mi běhá mráz po zádech. Nemůžu jinak než pět hvězdiček. Pro mě to byl v kině i nyní, kdykoliv je film k vidění nebo si ho pustím opravdu zážitek. Stalo se tady módou kritizovat F.A. Brabce, ale to je režisér, který buď zahraje divákovi přesně na jeho strunu, jako je to v mém případě ( Bolero, Krysař, Máj), nebo ho hodí "do odpadu".Já tvorbu F.A. Brabce považuji za velmi zajímavou a obdivuhodnou!

Po stopách krve (1969)

Závěr filmu se zakrvaveným obvazem je dokonale děsivý. A čekat na tento konec je zase neskutečně napínavá a strašidelná podívaná. A jelikož se bojím ráda nemůžu jinak...100%

Green Day: Kulka v bibli (2005) (koncert)

Senzační koncert, neskutečná energie Billieho, prostě paráda ;)

Čarodějův učeň (1977)

Úžasná záležitost. Tahle hororová pohádka si zaslouží vyhnat všechny z domu, zhasnout světla a jen si užívat skvělý zážitek. Málokterý film má tak neskutečnou atmosféru.

Dívčí válka (1991) (divadelní záznam)

Moc dobrý počin Františka Ringo Čecha, kterého jinak moc nemusím. Ale tady klobouk dolů. Dívčí válka mě baví už několik let a nepochybně bavit ještě bude. " Jak se jmelí zelená, kombajn valí doubravou."