• Pohádka

Pátek třináctého (2009)

Nechápu co se stalo, že poslední dobou jsou remake slavných hororů tak ubohé viz. Halloween, Krvavý Valentýn nebo tenhle rádoby "náramně strašidelný" paskvil. Původnímu Pátku se to prostě nemůže ani přiblížit. Jednou stačilo!

Cry_Wolf (2005)

Tento film neurazí, ale necítíte potřebu pustit si ho znovu. Čtvrtá hvězdička je za výkon Jona Bon Joviho, mám pro něj už nějaký ten pátek slabost ;)

Anděl Páně (2005)

Dokonale povedená pohádka. Nikdy bych neřekla, že Jiří Dvořák by mohl hrát čerta, ale zhostil se toho skvostně. O Ivanu Trojanovi ani nemluvím, jako andílek v blond paruce je k sežrání ;). Myslím, že Jiří Strach obohatil naši kinematografii o další krásnou pohádku na kterou se dá koukat znova a znova.

Mezi námi děvčaty (2003)

Opravdu povedený remake filmu Podivný pátek s Jodie Foster z roku 1976. V dnešním moderním kabátu, s výbornými hereckými výkony se jedná o velice inteligentní a příjemnou komedii. Scéna, kdy Jake veze Tess (vlestně Annu) na motorce a na křižovatce zastaví vedle Ryanova auta je prostě skvělááá.

Přítelkyně z domu smutku (1992) (seriál)

Seriál, který je zvláštní prostředím v jakém se odehrává a vskutku plejáda výborných českých hereček v čele s Ivanou Chýlkovou a úžasnou Jiřinou Bohdalovou v roli Helenky. A výborně zahrála i Emma Černá jako bachařka. Opravdu velice podařené.

Beverly Hills 90210 (1990) (seriál)

Nemůžu si pomoci, tenhle seriál jsem měla ráda i když byl velice nerealistický. Ale o to právě šlo, vypnout a nemuset moc přemýšlet o charakterech hrdinů, protože ty byly opravdu mělké a předvídatelné. Prostě relax pro puberťáky, kteří ještě nesměli na diskotéku :)

Veni, vidi, vici (2009)

Tak na tenhle film jsem chtěla jít do kina. Nějak nezbyl čas, na DVD jsem jaksi pozapoměla a viděla ho až nedávno v TV. Jediné co stojí za komentář je to, že jsem bohudík nevyhodila peníze za něco takového.

Fontána pro Zuzanu 3 (1999)

Na tomto filmu mě nejvíce zarazila ta děsivá odlišnost od prvních dvou dílů. Z drsné holky Zuzany se stala jakási česká selka, která se rozhodla konat jenom dobro. Ne, že bych byla nějak odvaření z prvního a druhého dílu ( i když ten měl aspoň silnou stránku co se týká hudby, Palo Habera je holt excelentní muzikant, ale špatný herec), ale tohle bylo prostě téměř nekoukatelné. Nechápu :(

Nekonečný příběh (1984)

Pamatuju si, že jsem tento film viděla jako dítě. Byla mi slíbena říše Fantazie, ale na začátku byl jenom malý kluk, který měl problémy ve škole. Jaké bylo mé zklamání, ovšem pouze do chvíle, kdy se Bastien začte do knihy se znamením Orinu na deskách. Potom už jsem téměř nedýchala. Snad nejsilnější filmový zážitek mého dětství :)

Císařův pekař - Pekařův císař (1951)

Tato historická komedie je moje velmi oblíbená. Jan Werich byl neskutečně inteligentní a nadaný člověk, takže cokoli na čem se podílel je prostě super.