Musíme si pomáhat (2000)

Nádherný a neuvěřitelně silný film o životech lidí za války, o tom, že věci nejsou vždy tak, jak zvenčí vypadají. Koncert Polívky s Duškem a i další herecké obsazení skvělé, úžasná režie i hudba. Spolu s Pelíšky a s Pupendem to nejlepší co Hřebejk natočil. Jeden z nejlepších českých filmů a je skvělé, že od června dostal tento klenot kvalitu kterou si zaslouží na nosiči blu-ray. 100%

Vychováni vlky - Série 1 (2020) (série)

Výborně natočená a skvěle vypadající naprostá zhovadilost, kde téměř nic nedává smysl a události jsou vršeny tak cikcak. Prokousal jsem se chvílemi nekonečné nudy a nevěřícna až ke konci, stačilo... 35%

Noční let (2005)

Solidní thriller v režii hororového guru s výborným obsazením a poměrně slušným nasazením. Hvězda navíc za Rachel, která skvěle hraje a skvěle vypadá. 70%

Vejška (2014)

Vorel uvádí solidní filmové řemeslo, které nijak zvlášť nenadchne, ale rozhodně neurazí a v strašidelné mizérii tuzemského filmu se jedná jistě o lehký nadprůměr. 60%

Nezměrnost noci (2019) odpad!

Strašidelné utrpení v podobě ubíjejících nepřetržitých dialogů které jsem zkrátil pouze pomocí ovladače. Ačkoli jsem se snažil, nenašel jsem na tomto prapodivném počinu jedinou sympatickou věc.

Šest dní, sedm nocí (1998)

Povedená komedie o jednom ztroskotání v tropickém ráji s nepřekonatelným Harrisonem Fordem v roli bručounského světáka a s krásnou Anne Heche v roli potrhlé měšťačky, která má ale taky slušnou páru. Snímek bez větších ambicí, o to zábavnější. 70%

Relikvie (2020)

Napínavý snímek, který má hustou atmosféru a bez zbytečných lekaček dovede diváka slušně děsit. Tolik ke kladům, jinak film vypadá, že vlastně neví, kam chce jít. Závěr je zajímavý, avšak k některým předchozím událostem tam některé věci prostě nesedí. I tak ale slušný zážitek, co by kterýkoliv režisér z naší republiky dal za to, kdyby se mu podařilo natočit něco podobného. 65%

Gentlemani (2019)

Skvělý Ritchieho zářez v podobě klasické gangsterky, která dokáže zaujmout i pobavit a která má, kromě dobré zápletky, i vynikající herce. 75%

Srdce v Atlantidě (2001)

Nádherný film podle předlohy Stephena Kinga (kterou jsem ale nečetl), který využívá všechny Kingovy atributy na výbornou. Čili skvělý příběh, vzpomínky na dětství a samozřejmě nějaké to mysterium. Výborné 80%

Rudé horko (1988)

Film o spojení dvou světů - východního a západního, který stojí a padá na Arnoldovi. Ten je maximální. Bez něj by to byla kravina. 50%