Hra o trůny (2011) (seriál)

Tahle série je v mnoha ohledech mimořádná a špičková. O posledních dvou řadách už bylo asi řečeno vše, ale v kontextu celého seriálu musím dát plný počet. Protože něco takového už tady asi nebude. 90%

Hrdinové ohně (2017)

Parádní film o nelehké práci požárníků. Skvěle obsazený, skvěle zahraný, skvěle zrežírovaný. Brolin s Conelly úžasní. 80% Škoda jen, že naši distributoři jsou trotli.

Hunger Games: Síla vzdoru 1. část (2014)

Za sebe musím říct(napsat),že tenhle film je poměrně nudný,nezáživný a v některých momentech slušně debilní.Jednička odstartovala docela slušně,dvojka pak navázala možná ještě lépe.O to strmější pád zažívá Reprodrozd ve třetím filmu.Nepomáhá ani celkem kvalitní herecké obsazení. Stupidní,natahované pasáže,kdy se Katniss snaží natočit funkční reklamu.... Je sice vyvolená,ale při bombardování nemocnice v klidu opustí úkryt a směle sestřeluje bombardéry z luku....Do toho omílané rádoby emoční scény jejího dvojího pavztahu. To,co v předešlých filmech tak nějak funguje,vyznívá tady už směšně.Snad se v druhé části tohoto zatím nepovedeného partu dočkám aspoň průměrné filmařiny 35%

Hunger Games: Síla vzdoru 2. část (2015)

Poslední díl HG navazuje na díl předešlý nekonečnou nudou a mimořádnou trapností a Reproshit tak završuje velice rychlý kvalitativní sešup celé série 35%

Hush (2016)

Povedený film ve kterém se hluchoněmá spisovatelka utká s psychopatem. 87minut velice slušného napětí s výbornou Kate Siegel. 60%

Hvězdná pěchota (1997)

Verhoevenova válečná satira, napěchovaná odporným vlasteneckým patosem a plná šílených absurdit. Beru jeho záměr, který možná každý nevnímá tak, jak si sám přál, za mne se na to ale moc dívat nedá... 40%

Hvězdný prach (2007)

Nádherný, pohádkový příběh s hvězdným obsazením, skvělou výpravou, hudbou, scénářem i režií. Takhle nějak si představuju opravdovou fantasy pohádku, které nechybí nic. Můžeme se zasmát, dojmout i poučit. Příběhu o krásné hvězdě dávám krásných pět hvězd, jednoznačných 100%.

Chata (2019)

Vynikající psychodrama s výrazně hororovou atmosférou které mě dokázalo vtáhnout a místy i přibít k zemi. Intenzivní, nekompromisní, skvěle natočený snímek, který je opravdu krůček od plného počtu. 85%

Chci tě zpátky (2022)

Ten typ filmu, u kterého během úvodních titulků tak nějak víte, jak to skončí. Ale v tomto případě to nevadí, jedná se o slušnou, dobře obsazenou romantiku, která se nesnaží být prvoplánově zábavná nebo happy. 65%

Chraň nás od zlého (2014)

Poslední film Scotta Derricksona je přehlídka obehraných námětů a stokrát jinak zpracovaných klišé.Ve srovnání s téměř geniálním Sinísterem,poměrně hluboký pád dolů.... Přesto jestli něco Derrickson umí,je to atmosféra.Ta je v mnoha chvílích vydařená,spolu se skvělou hudbou(zvuky).Škoda ne moc povedeného scénáře a profláknuté historky o skutečných událostech.Přesto za pár dobrých lekaček a především za povedenou zvukovou kulisu - 60%