Svatá Maud (2019)

Výborné psychodrama s výrazně hororovou atmosférou. Velice povedený kousek, chybí mi tam snad jen více práce se scénářem, ale jinak dobrý. Je tady jistá malá podobnost s nedávným filmem Chata / The Lodge, který je ale minimálně o level výše. Solidních 65%

Syn temnoty (2019)

Poměrně povedený horor o jednom (ne)čekaném přírůstku do rodiny. Relativně zajímavý námět, slušné zpracování i pár opravdu dobrých scén dělá z tohoto filmu celkem příjemné překvapení. Rozhodně výrazně lepší než třeba "Sestra" nebo "Potomek". Prostě superhero trochu jinak a lépe. Snímek lze doporučit především rodinám, které chtějí děti za každou cenu... 65%

Tenkrát v Hollywoodu (2019)

Kromě skvělé zápletky nabízí Tarantino spoustu nádherně emocionálních scén laděných do šedesátek. Kdo má k této době vztah, bude si řádně libovat - jako já. Mraky parádní muziky. Bratt je ultimátní borec, DiCaprio těžce válí a Margot je prostě božská. Díky za film a za skvělý závěr. 90%

Terminátor: Temný osud (2019)

Nový Terminátor přináši zběsilou akci a film je v podstatě jedna velká honička. Scénář nepřináší nic nového, což ale nevadí, protože o to tu až tak nejde. Zmíněná akce je nářezová, a až na pár přepálených scén má skutečný tah na branku. To, co se stalo Terminátorovi/Arnoldovi po tom, co zůstal v našem čase raději nekomentuji. Scénaristé si vybrali hodně slabou chvilku. Taktéž aby Sarah s Dani přežily jen polovinu z toho, co se jim stalo, musely by být minimálně nějaký ten starší typ terminátorů. Linda Hamilton jinak výborná a Mackenzie Davis jako vylepšený člověk-stroj z budoucnosti taky fajn. Celkově povedený a osvěžující zářez do série, každopádně napíšu nějaký ten vzkaz do budoucnosti, ať už další díly netočí. 70%

The Mortuary Collection (2019)

Výtečná kolekce morbidních příběhů s vydařenou pointou, odpovídajícím vizuálem a se skvělým Clancym Brownem. 70%

To Kapitola 2 (2019)

Velkolepé, avšak v mnoha ohledech slabší pokračování prvního dílu. Což o to, film obsahuje několik výborných scén, režie naštěstí zůstává místy odvážnější a casting herců i jejich výkony jsou na výbornou. Pokud se ale jedná o skutečně temný příběh, což předloha jistě je, očekávám především atmosféru. A ta tady opravdu citelně chybí. Hlavně děsivým scénám, které jsou navíc často nevhodně namíchané humorem. S tím měl tedy rejža opravdu šetřit a dávkovat ho méně a přesněji. Jak už tady bylo vícekrát zmíněno, minisérie by byla mnohem vhodnějším řešením takto obsáhlé látky a řešila by také přepálenou stopáž. Takže slušných 70%

Yesterday (2019)

Výborná komedie kterou není třeba nějak řešit po scénaristické stránce, zato je třeba si ji patřičně užít. Film je to u mě jednoznačně za poctivé čtyři hvězdy. První půlka té páté patří skvělé Lily James, ta druhá samozřejmě The Beatles, bez kterých by na světě bylo opravdu smutno. 90%

Zaklínač - Čtyři marky (2019) (epizoda)

Druhý díl Zaklínače pokračuje stejně jako první. Rozjíždí tři časové linie, z nichž ta s Yennefer je asi nejpodařenější. Skvělý příběh s honem na Sylvána je mírně řečeno ojebaný až na kost, a ztrácí tak všechno, čím byla povídka zajímavá. Nemá ani humor, Torque vypadá jako maska a ne jako ojedinělý druh a na Lille si nikdo ani nevzpomene. Kdyby tam nechali původní stav, totiž že Geralt s Marigoldem byli dávno přátelé, působilo by to lépe. Černí elfové? FUCK! Slovo které mi zůstalo v hlavě po sledování epizody bylo - povrchní... 40%

Zaklínač - Série 1 (2019) (série)

První série Zaklínače zůstala někde na půl cesty. Cavill s mečem je vynikající, Cavill jakožto schopný vyjednávač mimo. Jednotlivé povídky zakomponované do seriálu jsou většinou osekané o jejich nejlepší, nebo nejhezčí atributy. Totiž o humor, mystérium i lásku. Zůstal pouze náznak skutečného příběhu a většina epizod se tak jeví jako hluboce povrchní. Paradoxně se seriál může více líbit lidem předlohou nepolíbeným, protože pak se jedná o celkem slušnou fantasy. Značně nechutný je také casting, plný zčernalých slovanů, elfů,čarodějů i divoženek. Netflix by si ty svoje rasistické kvóty měl strčit do prdele. Tak nezbývá než doufat, že druhá série bude lepší na všech frontách. 55%

Zaklínač - Začátek konce (2019) (epizoda)

První dojem k první epizodě Zaklinače... je to divné. Geralt se pohybuje těžkopádně, jako by mu jeho nadměrná (a ke skutečnému Geraltovi se nehodící) muskulatura bráníla v pružných, lehkých pohybech, které ho mimojiné taky charakterizují. Bitva v Cintře veskrze nezajímavá. Chápu, že dostat všechno do seriálového děje nejde, i tak ale epizoda v Blaviku působí jiným dojmem než v předloze. O Tridamském ultimátu, nebo o tom, že Geralt Stregobora znal ani zmínka. O povinném nasazení nějakých vedlejších, černých postav ani nemluvě. Divnou pachuť tak zahání jen špičková řezba v Blaviku. 60%