Svět podle Mallory (2010)

Drama, nad kterým se lze zamyslet a které může chytit i za srdce. Příběh o bolesti, kterou mnozí nosí uvnitř, aniž by se s ní mohli komukoliv svěřit. O tom, že dokážeme překonat doslova cokoliv, pokud má pro nás v životě ještě cenu třebas jen jediná věc. O naději, které když člověk dovolí vejít do jeho života, tak ho dokáže naprosto změnit. Výborné, přirozené a lidsky uvěřitelné herecké výkony. Jestli chcete porci " obyčejných " lidských citů , doporučuji. 75%

Mladá dáma (2024)

Tak se nám Millie statečně prohekala až do finále... Pokus o fantasy pohádku zůstává na půl cesty. První půlka zajímavá a vydařená, pak už to kulhá. Jinak prostě Netflix. 50%

Přišla v noci (2023)

Simona Peková jako psycho-tchýně válí a první hodina filmu zaručeně baví. Zbytek filmu je pak málo uvěřitelný a tak nějak vyšumí. Každopádně na tuzemském poli konečně solidní zářez. 55%

Svatba upírů (1993)

Povedená a skvěle obsazená upírská komedie, kterou můžu s větším časovým odstupem vidět opakovaně a vždycky mě pobaví. Žádné velké umění ale srandy dost, na rozdíl od většiny současných tuzemských rádobykomedií. 55%

Akce Bororo (1972)

Lehce průměrná i mírně naivní sci-fi, která mě ale i přes výhrady slušně bavila. Na pět hvězdiček je jednoznačně úchvatná hudba Petra Hapky. 55%

Rod Draka (2022) (seriál)

Celá první série parádně vypadá, skvělé scenérie, hrady i draci. První půlka se rozjíždí poměrně slibně a příjemně upomíná na GOT. Po časovém skoku a výměně herců se zbývající díly lehce propadají do nepřehledné slátaniny, kterou mírně pozvedá poslední díl. Jak jsem psal v recenzi na GOT, takový seriál už tady asi nebude a budu mile překvapen, pokud mě druhá série Rodu Draka z mého omylu vyvede. 65%

28 dní poté (2002)

Průměrná žánrovka která disponuje několika výbornými scénami. Vizuál měl být zřejmě autorský záměr, ale ten obraz je fakt totální shit. 55%

Nikdo tě nezachrání (2023)

Mám pro sci-fi a především ty mimozemské celkem slabost, takže na každou takovou žánrovku se těším. A musím říct, že zklamaný určitě nejsem. Mladá dívka sama ve velkém domě, na samotě, to nemohlo dopadnout špatně. A taky že ne. S Katlyn Dever měl rejža šťastnou ruku, protože ta téměř bez jediného slova s přehledem film utáhne. Jak lekačky, tak dramatickou rovinu. Je to slušně děsivé, hudba jen podtrhuje beznadějnou situaci. Mimozemští návštěvníci - kolonisté, jsou vydaření a přiměřeně odpudiví. Pointa se mi taky líbila, akorát je dost kosrbatá. Ve finále už Duffield lehce ztrácí dech. 65%

Nebezpečné hry (1998)

Překombinovaný thriller s výborným obsazením, který se motá v bezpočtu dějových kliček a dokáže pořád slušně bavit. 60%

Tři mušketýři: D'Artagnan (2023)

Výpravné dobrodružství podle klasické předlohy skvěle vypadá a souboje mají celkem grády. Na rozdíl od celkového tempa příběhu, které na můj vkus místy drhlo. Pojetí je evidentně mírně modernější, což vůbec nevadí. Některé postavy, např. král, jsou vyloženě prkenné a ploché, jiné, např. Milady, výborné. Evy Green ale bylo zase na můj vkus málo. Taky oceňuji povedený casting nezasažený povinným obsazením a genderem. Slušná filmová zábava, čekám na druhý díl. 65%