Bohemian Rhapsody (2018)

Fantastické ztvárnění Freddieho života. Nádherná kamera, geniální hudba, skvělé obsazení a mimořádný výkon Ramiho Maleka. Koukal jsem, že i Freddie měl svého záškodníka. Tak jako měl Lennon svoji Yoko, Freddie měl svého křiváckého rádobypřítele. Že některé události byly jinak a časově jindy je fuk. Je to jen film a počertech dobrý film. Mimojiné mi připomněl, proč jsem chodil na koncerty. Závěrečné "Live Aid" doslova bere dech. Naprostou většinu filmu jsem byl totálně naměkko. Pro fanoušky Queen povinnost a taky pro všechny, kteří chtějí skvělý příběh a ranec emocí. Krásný film. 90%

MEG: Monstrum z hlubin (2018)

Další žraločí zářez, tentokrát v podobě pravěkého Megalodona a spolu s ním nepřekonatelný Jason Statham. Film bez velkých ambicí se slušným rozpočtem neboli poměrně vydařené béčko. Statham připomíná hrdinu z komiksů, který bez váhání vyřeší jakoukoliv situaci, všechny zachrání, případně uloví a živý a zdráv pokračuje dál... Vizuál je povedený, dívá se na to dobře a film tak splňuje atributy na jedno kouknutí. Že jsou ve filmu čínské prachy nám cpou skoro v každém záběru. Dialogy někdy doslova k nesnesení a taky ten nastrčený, užvaněný černoch - idiot je děsivý. Zpracování filmu pro náctileté taky nemusí zrovna u tohoto žánru každému sedět. Ale mě to celkem bavilo, průšvih to není, pecka taky ne. 50%

Cesta z města (2000)

Vorlovi v tomto snímku vyšlo zkrátka vše, na co sáhl. Skvělý příběh, dokonalé obsazení, úžasná hudba i hudební čísla, parádní humor a ve spoustě záběrů pomrkávající poselství. Vize pekla technologií taky vystižená dokonale. Oslava života takového jaký je - někdy sladký, někdy trpký. Závěrečný pohled Honzy říká jasně - opravdu chcete takhle žít?... Film který má velký přesah a je tak bezesporu jedním z nejlepších tuzemských filmů. 90%

Špunti na vodě (2017)

Tento film je typickým vzorkem vrcholného úpadku tuzemské filmové tvorby. Podoba s filmem " S tebou mě baví svět " je opravdu čistě jen v částečně shodném příběhu. Jinak nemá s touto výtečnou komedií společného nic. Ani jednou jsem se pořádně nezasmál. Trapné, nehumorné, tragicky natočené scény, herci nemají co hrát, nebo hrají jak ochotníci... Pana Chlumského si budu pamatovat, abych se jeho pseudotvorbě příště bezpečně vyhnul. Taktéž hudba Ondřeje Brouska je strašidelná. Liška hraje tradičně dementa, ovšem tentokrát dementa hluboce nevtipného. Otcové jsou zde vykreslení jako nablblí kreténi, ale jejich drahé polovičky, které jsou na všechno tak samy, je stejně milují. Je normální, že milé dítka svým otcům říkají např. " kreténe, debile, imbecile " apod. No co, vždyť jsou k zulíbání, je léto a jsme na vodě... Suma sumárum mi tato noční můra vychází jednoznačně na odpad, ale přece jen vyjádřím jednou hvězdou soustrast všem zúčastněným, že film dotáhli do konce a do kin, kde může prznit nebohé návštěvníky. 5%

Ils (2006)

O manželích, kteří si nechtěli hrát... Francouzi (a Rumuni) opravdu umí řádně děsit a tento film je toho důkazem. Silná atmosféra, celý film si drží napětí a má koule. Americký film "Oni" z roku 2008 s podobnou tématikou a stejným názvem je proti tomuto nářezu směšný blábol. 80%

Pod povrchem (2000)

Tento důchařský horůrek sice není zrovna Zemeckisovo vrcholné dílo, nicméně je to film skvěle natočený, skvěle obsazený a s výbornou hudbou. Možná lehké klišé žánru, zato rozhodně poctivé. I opakovaně mě baví. 70%

Mandy - Kult pomsty (2018)

Nicolas Cage v halucinogenní noční můře jako šílený dřevorubec. Proč ne, Nicolase mám i přes jeho nesporné přešlapy velice rád a i tady dokazuje, že umí. První půlka mi celkem sedla svým pomalým, snovým průběhem. Po překlopení do druhé části nastává krvavější jízda, ale zase tak moc až ne. Očekával jsem asi prostě větší řezbu. Každopádně dohromady jsou to dvě hodiny nevšední a netuctové revenge jízdy a Mandy tak rozhodně stojí za pozornost. 55%

Apostle (2018)

Celkem teror. Noční můra o hledání unesené ségry bez kompromisů. Intenzivní a brutální. Gareth Evans se s tím rozhodně nemaže. Pro fanoušky žánru určitě ano. 60%

P.K. (2014)

Vydařená komedie, která vtipným způsobem sděluje, že náboženství s Bohem opravdu nemá nic společného. Má ale vše společné s bohem, kterého si lidé vytvořili a po celém světě kvůli němu blbnou. Výborný námět lehce sráží první polovina snímku, kdy P.K dost přehrává a taky zařazení poměrně dlouhých skladeb až tak ději neprozpívá. I ta stopáž mohla být podstatně kratší. Druhá půlka mnohem lepší. Je skvělé, že v Indii natočili takto osvobozující snímek. 40%

Dokonalý trik (2006)

Přesto že i v tomto snímku je Nolan vynikající, herci naprosto skvělí a nechybí ani závěrečná pointa, mě film nedokázal nějak více chytit. Snad kvůli příběhu dvou pošuků, kteří neváhají lehce cokoliv obětovat kvůli vlastní posedlosti. 60%