Ikarův pád (1977) (TV film)

V sedmdesátých letech se naší filmové tvorbě opravdu dařilo. Jak komedie, tak i dramata. Tento televizní film je vynikající ukázkou té druhé kategorie. Herecký koncert Vladimíra Menšíka (ale i ostatních) o závislosti na alkoholu. 85%

Král psanec (2018)

Pokračování příběhu Roberta Bruce a také výborný historický film, kterému nechybí solidní herci a pořádné bitvy. Vůbec celý vizuál je velice povedený. Za sebe jsem také velmi rád, že Robert Bruce není v tomto filmu zobrazen jako naprostý přizdisráč jako byl ve Statečném srdci. Tomu se samozřejmě Outlaw King nepřibližuje ničím, ale bez srovnání je to výborná historická řežba a to se cení. 70%

Úsměvy smutných mužů (2018)

Poměrně zdařilý tuzemský film, který má slušné herecké výkony a dá se na něj koukat. Na to, jak útlá je knižní předloha a jak málo příběhu v ní je, z toho Dan Svátek dostal celkem dost. Švehlík moc dobrý a i ostatní pacoši mu skvěle sekundují. Formánek píše, že byl spíše hladinkář a Josef F tady pije jak zvíře. Tak nevím. Asi mi chybí větší kresba postav a pohled do Josefova soukromí je taky lehce slabší. Ale každopádně je to celkem dobrý... 60%

Equalizer 2 (2018)

Řemeslně výborně zvládnutá dvojka, která ale kromě tradičně dobrého Denzela Washingtona nenabízí skoro nic. Zápletka je akorát jedno obří klišé a slouží k tomu, aby nám McCall předváděl všechno, co už jsme jednou viděli v jedničce a x-krát a lépe v jiných filmech. Není to rozhodně špatný film a za pozornost stojí. Je jen nekonečně zbytečný. 45%

Sestra (2018)

Další střípek z filmového univerza Conjuring a spol. U sledování filmu jsem měl jasný pocit, že tento filmový vesmír je už jednoznačně vyčerpán. Moc se mi líbily exteriéry, hrad s klášterem opravdu top, film už je pak jen další přehlídkou bubu lekaček, které se pokouší inovovat tisíckrát omleté kliše. Valak po většinu času jen cení zuby a syčí a nějaké opravdové řežby se taky nedočkáme. Jako jednohubka sloužící k tulení se s nějakou milou osůbkou funguje. V letošní hororové konkurenci propadá. 45%

Blue Valentine: Milostný příběh (2010)

Výborné herecké výkony na pozadí ne až tak výborného snímku o lásce, která jak přichází, tak zase odchází. O nedodržených slibech, které dodržet nejdou, pokud tedy nezradíme vlastní srdce. Smutně pravdivý příběh, který opravdu píše sám život. Oba herci v hlavních rolích excelují a co se týče Michelle Williams, tak film "Take This Waltz" který točila o rok později, předčí "Blue Valentine" opravdu ve všech směrech. Průměrnější snímek který má skvělé chvilky. 60%

Byt (1996)

Zajímavé drama o neobvyklém milostném trojúhelníku, kde Vincent Cassell je tradičně výborný a Monica Belluci je jako vždy úchvatná. Casell předvědčivě hraje zmrda bez skrupulí, který aby dosáhl svého neváhá prohledávat lidem byty apod. Svoji ujetost pak zdůvodňuje láskou. Přesto mě americký remake zaujal více, i když uznávám, že originál má postavy přece jen lépe napsané a propracované. Závěrečná pointa u mě body nezískala - připadá mi to, že se hrálo především na závěrečné překvápko, ale uvěřitelné to až tak nebylo. Takže ačkoliv Cassel "remakového" Harnetta jednoznačně předčí, dávám body a přednost přece jen krásné Diane Kruger, která půvabem a herectvím s Monicou drží krok. 65%

Kobiety mafii (2018) odpad!

Tak sousedi z Polska nám servírují krystalicky čistý odpad... Neuvěřitelně hloupý scénář, který se snaží přiblížit západním kolegům, ale je to neuvěřitelně marné. Když dva dělají totéž, není to rozhodně totéž. Už první scéna s falešnými pozvánkami je jako z Bohnic. Režisér je evidentně nýmand, který se zoufale snaží každý druhý záběr natočit tak, aby vypadal cool, ale většina záběrů je tragicky špatných. Otřesní herci a abych dodržel slovník filmu - kurva to je ultrachujovina!

Alfa (2018)

Evropa před 20 tisíci lety. Příběh o putování za obživou i za domovem, který se moc nepovedl. Děj je opravdu velice chabý, bez nějakého solidního vývoje a zejména zoufale nevypointovaný. Dramatické scény buď moc nefungují, nebo jsou svojí nereálností strašlivě přepálené. Škoda, protože vizuální stránka je velice podmanivá, ale nakonec je to téměř jediné pozitivum. Hezký film na víkendové odpoledne. 40%

Brutální Nikita (1990)

Bessonův povedený thriller o feťačce, která dostala druhou šanci o kterou nežádala, a o šílenství tajných vládních služeb. Rozhodně výborný snímek, i když Leon je o dost dál. Ve druhé půli film nakonec ještě jakoby získává pro Nikitu nějaké ty kladné body nebo sympatie, ale zbytečně. Je to jen odporná, vražedná smažka... 70%