Maniak (2018) (seriál)

Výborný námět, který je dle mého názoru trestuhodně promrhaný. Jednotlivé tripy jsou sice natočeny víceméně tu zábavně, tu dramaticky a nakonec mají vždy nějakou tu hlavu a patu, ale potenciál na takové téma prostě nevyužitý. Mezi zajímavé scény se vkrádá i celkem slušná nuda. Téma věnující se lidské mysli zaslouží větší drajv. 40%

Zrodila se hvězda (2018)

Spoiler! Čtvrté zpracování se povedlo. Skvělá režie Bradleyho Coopera a taky jeho nejlepší role. Lady Gaga fantasticky zpívá i hraje, skladby jsou parádně natočené, zazpívané naživo a mají potřebný emocionální náboj. Co mě trochu štvalo byl přerod Ally z talentované písničkářky v nějakou popovou hvězdu. Taky ta story je celkem přiblblá. Týpek nechce zkazit kariéru holce která ho miluje, tak se prostě zabije... What? 80%

Všechno nejhorší (2017)

Hodně zábavná záležitost s časovou smyčkou a Jessicou Rothe v hlavní roli. Což je důležitá informace, protože Jessica skoro celých 96 minut nesleze z plátna a doslova si bere celý film pro sebe. A musím konstatovat, že opravdu exceluje. Parádně pobavilo, co chtít víc. 70%

How It Ends (2018)

Dva muži se vydávají zachránit ženu vstříc neznámému nebezpečí. Takhle to zní jako zajímavý, i když lehce otřepaný námět a skutečnost je taky lehce horší. Forest Whitaker je tradičně dobrý, ale jediné co na mne těch 113 minut řvalo byla nekonečná nuda. Celý děj se točí pouze kolem cesty do Seattlu a po cestě potkávají různé týpky, kteří také chtějí přežít. A to za každou cenu. Co se děje se nedozvíme, sledujeme jen nekonečně klišovité, nezajímavé scénky. Pokud bylo účelem natočit film u kterého se dá parádně podřimovat, svůj účel splnil. 35%

Vyvolený (2000)

Pecka! Pravděpodobně nejlepší a nejtemnější Shyamalanův film který má opravdu všechno. Skvělý příběh, parádní kameru, vynikající herce i vymakanou pointu. Polarita dobro a zlo par excellence. 90%

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Cruise jako nekompromisní bývalý armádní vyšetřovatel a samozřejmě jako totální ranař v sehraném tandemu s Rosamund Pike. Prostě výborná záležitost, za mě lepší než Mission: Impossible. 80%

Nejdelší jízda (2015)

Slaďárna, ovšem naprosto skvělá a navíc s Britt Robertson a s Alanem Aldou. Eastwood taky dobrý. Obě dějové linky povedené - výborná romantika. 90%

V pasti (2018)

Výborná Sandra Bullock v thrilleru o neznámém nebezpečí. Stačí jeden pohled a život končí. Ovšem neplatí to pro všechny. Parádně dávkované napětí a hororová atmosféra se filmu rozhodně nedá upřít. Některé přehnané scény, zejména sjezd řeky poslepu taky ne. Každopádně Netflix nám přináší nadstandardní dílko, které má dobré herce, dobrý příběh i dobrou režii. Díky za ně. 75%

Anihilace (2018)

Výborné sci-fi, které nikam nespěchá a fanoušky žánru nezklame. Příběh mladé bioložky, která se vydává prozkoumat záhadnou oblast X a pokud možno také zachránit svého manžela. Zajímavý příběh, vydařený vizuál, solidní kamera. Jediná výtka směřuje ke scéně, kdy (zbytečně) zemřela Shepperdová. Blbky se utáboří na strážní věži a z nepochopitelných důvodů si stanoviště k hlídání udělají dole na zemi. To byla slušná blbost. Ale jinak mě film solidně bavil. Je fajn, že se Netflix do takových projektů pouští. Alex Garland je jeden z nejzajímavějších současných režisérů. 70%

Mission: Impossible - Fallout (2018)

Tohle je, jak se říká, velkej biják. Velkorozpočtová, adrenalinová akční jízda, které dominuje - jak jinak - Tom Cruise a ten prostě válí... Samo i ostatní jsou výborní, ženy krásné. Akce od začátku do konce, místy nepřehledná, ale výborná zápletka, spousta fakt přepálených scén. Ale co, jde pořád o zábavu a nudit se u toho rozhodně nebudete. 80%