Falcon Lake (2022)

Falcon Lake mě kupodivu nezasáhl. Přitom námět  je zajímavý a natočeno je to taky slušně, včetně konce. Emočně mě to prostě minulo. Vztah dvou dospívajících ( i když o něco starších) byl ztvárněn dle mého stokrát lépe například ve filmu Mr. Nobody v podání June Temple a a Tobyho Regbo. Pro mne jen solidní snímek na jedno kouknutí. 40%

Fresh (2022)

Jako je třeba napsat, že tento filmový počin je na poli žánru skutečně fresh. Povedený, celkem zvrácený a skvěle obsazený. Možná s tím popiskem komedie bych asi polemizoval. 75%

Hellraiser (2022)

Povedený zářez z pekla, který sice mohl přidat více na intenzitě scén, protože když ne Hellraiser, tak už nevím co. Ale bizarní je to slušně a příběh se taky povedl. David Bruckner je jasnou nadějí žánru. 65%

Chci tě zpátky (2022)

Ten typ filmu, u kterého během úvodních titulků tak nějak víte, jak to skončí. Ale v tomto případě to nevadí, jedná se o slušnou, dobře obsazenou romantiku, která se nesnaží být prvoplánově zábavná nebo happy. 65%

Jack Reacher (2022) (seriál)

Solidní krimi v hlavní roli s bestií, která se s  ničím nemaže. Osm epizod Reachera mě bavilo, především Reacher v bitkách byl výborný. Ve srovnání s filmovým zpracováním, je Reacher Toma Cruise přece jen trochu jiný level, ale jinak dobrý. 55%

Jurský svět: Nadvláda (2022)

Pevně věřím, že tímto filmem nadvláda jurských digitálních monster končí. Jedná se totiž pouze o vykradenou, digitální maškarádu bez napětí, atmosféry a invence. 40%

Láska podle plánu (2022) odpad!

Tohle není romantická komedie. Je to stodesetiminutový brainwashing.

Men (2022)

Garland má parádní rozjezd a působivou atmosféru. V druhé půlce veškeré mystérium promění v kravinu. 35%

Menu (2022)

Námětem zajímavý snímek, který sklízí body především díky obsazení Anny a Ralpha. Vypráví o jednom geniálním šéfkuchaři, který touží po originálním vyrovnání účtů. Scénář je místy chatrnější a nějaké ty nelogičnosti taky přijdou, já se však slušně bavil. Takový kulinářský psychotoč. 65%

Muž jménem Otto (2022)

Příběh starého bručouna s dobrým srdcem rozhodně stojí za kouknutí. Tom Hanks pořád umí. 65%