24 hodin (2001) (seriál)

"Jacka" jsem začal pravidelně sledovat, když ho ještě dávali na TV Nova. První série mě neskutečně bavila, takže jsem sledoval i další tři, které na zmíněné stanici vysílali. Nedávno jsem si sehnal všechny řady (ty čtyři, které jsem před pár lety viděl a tři nové + jedna, která se právě natáčí) a teď (podzim 2009) je pomalu sjíždím. Dále uvádím hodnocení pro každou sérii zvlášť s drobnými výhradami, kvůli kterým nedávám 100%; za klady považuju vše ostatní, proto je tu vyjmenovávat nebudu (pozor, obsahuje SPOILERY!): 1. série: 90 % (amnézie Teri, opakované únosy Jackovy rodiny); 2. série: 90 % (Jack byl relativně v pohodě po mučení, těžko uvěřitelná linie s Kim); 3. série: 95 % (opět mučení, tentokrát Chase); 4. série: 95 % (těžko uvěřitelná prezidentská linie - neschopný viceprezident a ještě navíc si pozve jako poradce ex-prezidenta z opačného politického tábora); 5. série: 75 % (první půlka mě vůbec nebrala, sice zemřelo plno hlavních postav, který jsem měl rád, ale ani to se mnou nehlo; pocit, kdy po dokoukání dílu chcete okamžitě vidět další, přišel až někdy v půlce, když Logan začal odkrývat karty); 6. série: 95 % (těžko uvěřitelná podivná Jackova rodina, pár opakujících se momentů z předchozích sérií; jinak mě tahle série až překvapivě hodně bavila); 7. série: 90 % (Tonyho reinkarnace a celá jeho "houpačková" linie, zhruba od 19. dílu to trochu ztratilo šťávu); 8. série: 80 % (jaderné nebezpečí v USA, Jackovo mučení, Chloe bojuje sama proti autoritám, elektromagnetická bomba, v CTU je zrádce, vzpoura poradců proti prezidentce... to všechno už jsme několikrát viděli; závěrečný díl se, na rozdíl od několika předchozích, příliš nevyvedl - prezidentka si vše rozmyslí v poslední setině sekundy, při závěrečném telefonátu se Jack teatrálně kouká přímo do kamery či satelitu). Shrnutí: Od chvíle, kdy jsem začal psát tenhle komentář, uplynulo zhruba 8 měsíců. Musím říct, že je dobře, že seriál osmým dnem skončil, protože námět byl už skutečně bezezbytku vyčerpán. Nicméně jsem rád, že jsem mohl sledovat všech osm Jackových dnů, byla to zábava a jeden z nejlepších seriálů, co jsem kdy viděl.

Čistá duše (2001)

Herecký koncert Russella Crowa, co jiného k tomu říci. Prostě dokonalé. EDIT 7.1.2012: čerstvý rozhovor s Johnem Nashem... jeho vyjádření k filmu: "Film Čistá duše ze mě dělá kritika Adama Smithe – tím jsem nikdy nebyl. Raději bych byl, kdyby mě ten snímek vykresloval coby Smithova stoupence – to bylo mnohem blíž skutečnosti."; "Ten snímek nikdy neměl ambici být dokumentem. Už třeba jen pro ten fakt, že začíná mým příchodem na Princeton – přitom v mém skutečném životě se toho hodně podstatného odehrálo už před tím. Také jsem ve filmu ztvárněn coby výrazně starší, než tomu bylo v reálu. Vždyť v době příchodu na univerzitu mi bylo kolem dvaceti" (Crowe měl v době natáčení 35 let).

Vybíjená (2004)

David Hasselhoff a Lance Armstrong byli super, ale Chuck Norris v porotě mě úplně odrovnal :-)))

Poslední akční hrdina (1993)

Normalně bych dal asi 4*, ale za Angry Again od Megadeth a Big Gun od AC/DC je to za 5*