• Krátkometrážní

Hope & Faith (2003) (seriál)

S tou mladšou sestrou by som sa chcel stretnúť, veľmi krásna, tá staršia už nebola podľa môjho gusta a Megan Fox ako herečka tu niekde prakticky začína a tiež nevyzerala zle. Ako seriál to bolo celkom vtipné, ale znova tie prechody od veľkého humoru k veľkej serióznosti mi nesedeli. Toto je typický americký seriál na poobedie pre nenáročných.

Nora Roberts: Pod nebem Montany (2007) (TV film)

Tento romantický western sa mi veľmi tiahol, dráma tam bola slabá, hlavné hrdinky boli nevýrazné a skôr mi to pripomínala menšiu komédiu. Neviem, či sa snažili o menší filmový Dallas, ale bola to nuda.

Jennifer's Body - Bacha, kouše! (2009)

Veľmi sexy horor, ale občas nechutný, naivný a trápny a ako hororová komédia sa to u mňa neujalo. Dialógy o ničom, ale vlastne celé to bolo také veľké nič, ktoré vytrhlo z nudy iba pár scén.

Ambiciózní blondýnka (2007)

Film vie občas aj pobaviť, na úplnom začiatku tiež hlavná hrdinka vyzerá veľmi pekne, ale dej je zbytočný a natvrdo prechádza z bláznovstva do serióznosti. Toto sa nedá odpustiť takémuto filmu. A musím priznať, že afektovanosť tu je vidieť a počuť. Odpad to nie je, dá sa na to pozerať, ale pustiť by som si to opäť skôr nechcel, sú lepšie romantické komédie.

Top Gun (1986)

Nedivím sa, že z tohto filmu si ľudia dlhé roky robia srandu. Je to proamerický film s postavami tváriacimi sa machersky, ale vyznievajúcimi smiešne. Tie scény so štíhačkami sú nezabudnuteľné, ale nejakú veľkú pointu tento film nemá, je to skôr propagácia vojenských letcov a zabíjania vo vzduchu pod plášťom slobody, demokracie, obrany USA a kamarátstva.

Flintstoneovi 2 - Viva Rock Vegas (2000)

Pestrofarebná rozprávka, ktorá mala menšie ponaučenie, nebola nejak úplne natvrdo robená, celkom aj pobavila, ale seriál to nie je, je to moderný paškvil.

Shrek Třetí (2007)

Shrek má u mňa tendenciu klesajúcich hodnotení. Tak ako začal ako senzácia s výbornou animáciou a hudbou a zakomponovaním všetkých možných klasických rozprávkových postavičiek v humornom prevedení, tak pokračuje podivnými príbehmi, ktoré ma do deja akosi nevtiahli, trošku nudili a predovšetkým už nebavili. Skrátka cesta vytĺkania peňazí za každú cenu z detského diváka, ktorý počtom najmä na americkom kontinente rastie, nie je tá správna pre kvalitu filmu, lebo potom to môže dopadnúť takto, ak sa niečo robí s cieľom iným, ako je spraviť niečo originálne a nezabudnuteľné.

Batman se vrací (1992)

Druhý diel Batmana na mňa nijak zvlášť nezapôsobil podobne ako prvý diel. Pridal nové postavy, ale nič pre čo by som si ho pamätal, skrátka prišiel s pokračovaním a odišiel s novými dielmi.

Ezel (2009) (seriál)

Po Tisíc a jednej noci a Sultánovi je toto celkom fajn prekvapenie. Už to nie je len čistá islamská propaganda, ale je to celkom zaujímavý moderný seriál z tureckej produkcie. Lenže stále je to hŕba nezmyslov a scén, ktoré by som do seriálu, aby bol zaujímavý a znesiteľný nedal. Ale ak máte potrebu naozaj sledovať komerčné televízie a ich seriály a filmy, toto už nie je taká hrôza a môžete skúsiť.

Halali (2005) (pořad)

Troška šialený program, z ktorého som mal ako milovník prírody, ale zároveň človek tolerujúci lovcov zmiešané pocity. Je to skrátka také o ničom, chválenkárske tým, kto skolil väčšieho jeleňa a podobne. Krátka zvesť o tom, ako sa vedie poľovníkom a priateľom prírody na Slovensku, ale reálny obraz tu nevidím.