• Krátkometrážní

4 svatby (2010) (pořad) odpad!

Fúúú, nemám slov, ale trocha si ich skúsim nájsť. Myslím, že takto si pokaziť vlastnú svadbu, súťažou, neznámymi ľuďmi, ktorí sa snažia hľadať na pozívajúcom chyby, senzáciechtivou televíziou, ktorá niektoré veci nevhodne okomentuje by som nechcel. Bodovanie scestné, zostrihanie scestné. Ľudia čo tam boli...nechápem...skadiaľ ich berú tieto komerčné televízie...ohováranie, hádky, faloš, exibicionizmus, senzáciechtivosť, vysoká sledovanosť u obyvateľstva s nižším vzdelaním a inteligenčným kvocientom...to je táto relácia.

Časovaná bomba (2006) (TV film) odpad!

Nechápem ako mohlo vzniknúť niečo tak naivné, bez poriadneho deja, dialógov so zlým scenárom. Prehnaný amerikanizmus, aj keď pod kanadskou taktovkou. Z celého filmu si odnášam len zaujímavé rozmiestnenie bômb teroristami. Čím menej týchto filmov bude, tým lepšie. Mám rád kratšie filmy skôr, ako by v nich mali byť zbytočnosti, ale aj dlhé, ak to stojí za to. Tu však musím priznať, zbytočný bol skoro celý film, až podotýkam na to rozmiestnenie bômb ma nič nezaujalo.

Klaun (1998) (seriál) odpad!

Nemohol som pri tom dlho vydržať to sledovať. Zdvíhalo mi to žalúdok, ako sa vraví. Toto nebola moja šálka kávy. Zlá akcia, zlý dej, zlé prostredie, zlé dialógy, skrátka slabota.

Exclusiv - Noviny úspešných s Brunom (2009) (pořad) odpad!

Snobizmus, aký sa len tak nevidí! Ak si myslíte, že vám dajú radi ako sa stať bohatým, akými sú iní boháči, čo sa tam prezentujú, ste na omyle! Bolo tam pár zaujímavých reportáží, ale skoro všetko bolo aj tak zbytočné a o ničom. Bruno je na takýto formát ako stvorený, ale to neznamená, že to bolo ono, že to bolo dobré.

Události (1993) (pořad) odpad!

No bratia, musím vám povedať, že vy ste tiež nevyhrali tým vaším spravodajstvom asi tak ako my s tými našimi. Strašne veľa propagandy. Ľudia si myslia, že tá skončila pádom opony, ale sú na omyle. Je tu ďalší "izmus" a propaganda tentokrát opačným smerom pokračuje. Veľa jednostranných pohľadov, asi tak ako u nás. Či už na Rusko, Juhosláviu, blízky a ďaleký východ. Západ ako vždy velebený. Domáca scéna je trocha lepšie spracovávaná, ale aj tak na odpad. Je to bieda a to takmer vôbec pravidelne nepozerám vaše komerčné televízie. Dúfam, že sa to časom zmení, ale to neviem, či si na toto potom spomeniem a hodnotenie zmením. Zatiaľ, pre mňa len polopravdy. Odpad!

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál) odpad!

Niečo z nej som videl, prakticky ak to sledovali niektorí členovia mojej rodiny nedalo sa tomu vyhnúť. Ťažko sa to však rozdýchavalo, keďže som navyknutí na dobrú kinematografiu, niečo čo je úplne mimo mojich hodnôt, keby to aspoň malo normálny dej, dialógy malo, ale ani to. Pripadalo mi to, že to nemá konca. To, že mainstreamové médium (Markíza) si to dá do hlavného vysielacieho času na skoro celý pracovný týždeň spôsobilo, že som si dosť odvykol od nej, však zarábali na naivite. Moslimská propaganda v tom filme bežala už od prvého dielu, keď mali ísť niečo stavať do Sarajeva, potom niečo s Kazachstanom, Marokom..., ale čo budem hovoriť, nedostatkov by som mohol hovoriť na niekoľko strán A4, úbohosť najhrubšieho zrna, ak ste to niekto nevideli, ani nepozerajte a vyhnite sa tomu. Mohli by to nazvať aj 1000 a 1 rozchodov Onura a Šeherezády a najsmutnejšie je, že občania našej jednej menšiny si po nich pomenovávali deti ako to bolo v minulosti so Sandokanom, či Kevinom zo Sám Doma. Prosil by som všetkých aspoň trocha normálnych ľudí, ušetrite nás do budúcna takýchto vecí! 1000 a 1 blbosť!

Veštiareň (2010) (pořad) odpad!

Ťažko hodnotiť, úbohosť najvyššieho stupňa, toto by sa nemalo nikdy v televízii objaviť, také žvásty, okultizmus, klamanie ľudí s cieľom vycucať z nich peniaze, skrátka jeden z výtvorov, ktorý by som nazval kapitalistická stoka. Ten, kto by dal tomuto viac ako 10% je buď moderátor alebo človek, čo na tom programe spolupracuje, inak by nikto normálny, ani ten, čo tam zavolal nemohol dať viac. Chcel by som vedieť, či sa niekomu splnilo niečo s tých žvástov. To už môžme robiť programy o tom, kde budú blázni z psychiatrickej liečebne šoférovať autobusy plné ľudí na juhoamerických serpentínových cestách nad priepasťami alebo o ľuďoch, čo si o sebe myslia že sú škriatkami, ježibabami a budeme ich dávať ako sprievodcov v turistických centrách...skrátka mi je z toho zle. Viac ako 0% nedám, to teda nie!

Velkolepé století (2011) (seriál) odpad!

Niektoré diely som pozeral. Mám rád spracovania histórie, tu však som sklamaný. Viem, že od spracovania Turkov na svoju postavu dejín nemôžem čakať veľkú objektivitu, tu však prehnali veci do astronomických výšin. Nazval by som to hanbou kinematografie, ak sa bude uberať týmto smerom tak skončím s filmom. Pre mňa je to veľmi propagandistický a klamlivý seriál. Naši predkovia a predkovia v iných národoch, či už na Balkáne, severnej Afrike či stredomorských krajinách, by nám tento príbeh vyrozprávali určite inak. Ak máte súdnosť a úctu k filmu a ľudskej tvorbe ako takej, vyhnite sa tomuto seriálu. Patrí medzi tie najväčšie odpady z odpadov.