Avengers: Endgame (2019)

Nejsem fanouškem Mstitelů, ale mám rád filmy, a tak jsem viděl i všechny Marvelácké. Některé franšízy byly skvělé (Železňák 1 a 3, Mravenčák, Pavoučák, Thor 1 a 3, Strážci Galaxie 1), některé průměrné (kapitán Dobroser, magický doktůrek) a některé ubohé (černoušci z Wakandy, kapitánka woman power). Týmovky byly tak někde uprostřed, ale tahle se povedla mimořádně. Závěrečná scéna (pozor spoiler) s předáním štítu bezvýznamnému černouškovi mě sice trochu nakrkla, ale nebudu dělat ofuky bílého heterosexuálního muže a dám za plný počet.

Bez vědomí (2019) (seriál)

Chvílemi to sice připomíná neparodického Agenta W4C - Praha, rejdiště špionů, ale je to po všech stránkách pecka. Jen pravdoláskařům se seriál nebude líbit. Hlavní dějová linka je sice fiktivní, ale jinak seroš zobrazuje pozadí podzimu 89 realističtěji než současné „schválené“ učebnice dějepisu.

Captain Marvel (2019)

Tvorba na současnou liberální společenskou zakázku Marvelu moc nejde. Doteď byl nejnudnějším počinem Ebenový panter (black power), ale Kapitánka Marvelová (women power) je ještě o level slabší.

Dokonalá lež (2019)

Sto minut průměru a závěrečný zvrat z ranku Ordinace v růžovce.

Jak si nepodělat život - Až budou krávy lítat (2019) (epizoda)

Mám rád sci-fi, když je to sci-fi. Ne sci-fi, které se tváří jako komedie/drama. Ta linka s malým zm*dem a účou, která zas a znova strká mokrou prackou hřebík do zásuvky, byla au au. Jedna hvězda je za herečku v hlavní roli. Má sice vorvaní tělo s Grétiným obličejem, ale zahrála to civilně a super.

Jmenuju se Dolemite (2019)

Eddie Murphy ještě žije, točí a v rámci možností je vtipný. Wesley Snipes opustil kriminál a žije. Chris Rock... i když si všichni mysleli, že po Smrtonosné pasti 4 chcíp... žije. Díky filmu Dolemite se to český divák dozví. A to je vše. Pro našince je sledování filmu srovnatelné s tím, když Amíkovi pustíte jakéhokoli Cimrmana. Jednou za půlhodinu se zasměje, ale ve zbylém čase vůbec netuší, která bije. P.S. Film nehodnotím, neb nejsem černoch žijící v 70. letech v Americe.

Le Mans '66 (2019)

Baleův britský bastard je boží, filmové šedesátky jsou boží. Ale to už vážně musí mít všechny filmy tři hodiny? To dostali všichni střihači v Hollywoodu padáka? Chtělo by to návrat k filmovému pásu, aby si filmaři vážili každého políčka. Na digitál se toho vleze neúrekom, ale kdo to má v kině usedět. Rivalové zvládli celou jízdu za necelé dvě hoďky a jsou o pár levelů lepší.

MOST! (2019) (seriál) odpad!

Žena za pultem 21. století, tedy výchovný produkt na zakázku levicové ČT . Uvědomělá a ultrakorektní agitka zabalená do zdánlivě „nekorektního“ obalu.

MOST! - Epizoda 4 (2019) (epizoda)

Doteď měl seroš „jen“ přepálenou stopáž a scény natahované jak sopel. Ale občas se vyskytl dobrý frk a dalo se to strávit. Ale úroveň jde rapidně dolů a tenhle uvědoměle agitační díl už strávit nešlo...

Mrazivá pomsta (2019) odpad!

Tohle mohlo být „cool“ (ledové) v roce '85 na VHS. Fakt netuším, pro jakou cílovku vznikají podobné braky dnes.