Láska hory přenáší (2022)

Pohodová a kujónsky zpracovaná romantika. Kdyby tvůrci přidali více fungujícího humoru, byla by to pecka. Velké plus za to, že všichni herci mluví svými hlasy a žádného magora nenapadlo Slováky dabovat. P.S. Zdejší procentní skóre je brutálně podhodnocené. Tuším, že mnozí vrhači odpadu film vůbec neviděli, nebo si ho spletli se Špindlem 3.

Mimořádná událost (2022)

Po uřvaných a nesympatických Vlastnících složil Havelka reparát. Za málo peněz a na malém prostoru udělal chytrý a velmi vtipný biják.

Na nože: Glass Onion (2022)

Změnilo se místo, sestava i styl vyprávění. Zůstal „jen“ Benoit, ovšem to není málo. Dvojka je sice úplně jiný film, ale pořád chytrý a vtipný film. P.S. Nepochopil jsem kočkopsa v tuzemském názvu - napůl český, napůl anglický. Proč nemohl být celý český, když se v české verzi filmu o Skleněné cibuli neustále mluví.

Odznak Vysočina - Zlobába (2022) (epizoda)

Další sci-fi detektivka. Dvě ženské táhnoucí mordpartu jsou pouze zbožným přáním progresivistických dobroserů, ale v praxi by to fungovala asi jako parní válec na tužkové baterky. Sci-fi jsou i vyšetřovací postupy, takže zbývá příběh, který je plytký jako pánvička z Tescomy. Ale nejvíc mě sejří, že do toho vlezli Suchoš s Hofmannem. Očividně taky potřebují drobné na složenky.

Pálava - Štístko (2022) (epizoda) odpad!

Jediný člen štábu, který si za toto „dílo“ zaslouží plat, je kameraman. Scénář očividně žádný neexistoval, a protože skupina herců a neherců neovládá ani improvizaci, tak jen pronáší plané floskule. Dá se to přežít jen s vypnutým zvukem, pokud to necháte běžet jako spořič obrazovky.

Pozadí událostí (2022) (seriál) odpad!

Na průšvih bylo zaděláno už tím, že Jarchovský nevěděl, co vlastně píše. Agitku? Tou ale nasral jak progresivisty (drtivá většina ženských postav jsou nesympatické krávy), tak konzervativce (vyšetřování vede ženská a ještě k tomu lesba). Nebo psal detektivku? V tom případě se ale minul úplně, protože tak bizarní a nevěrohodný průběh vyšetřování a absurdní chování policistů se jen tak nevidí. Korunu všemu nasadil Hřebejk castingem, ze kterého jak varovný prst ční toporná neherečka Katarzia.

Pozadí událostí - Paridův soud (2022) (epizoda)

Po první rozjezdové epizodě nebudu hodnotit, ale musím se pozastavit nad castingovým úletem desetiletí. Koho, proboha, napadlo obsadit do filmu Katarziu? Vždyť ta holka vůbec neumí hrát. Bylo to trapné, toporné, pod úrovní leckterých ochotníků.

Pozadí událostí - Pozadí událostí (2022) (epizoda)

Celé je to neskutečně trapné a špatné, ovšem největším bizárem je vyšetřovací linka. Tak amatérské a nevěrohodně ztvárnění policejní práce se jen tak nevidí. A ta trojka karikatur v rolích kriminalistů... takové snad ve svém sboru nemá ani policie v Burkina Faso.

Princ Mamánek (2022)

V zásadě chápu, proč má královna kvočna vzhled Oldmanova Draculy, proč Vetchého rytíř před spaním chlastá a ve spaní heká, proč chodí šenkýřka chcát v lese, proč se oběšenec bojí smrti, proč se z botoxu lačných princezen staly zrůdičky. Všechno jsou to zajímavé postřehy. Jen nechápu, komu je Budař sděluje. Inteligentní dospělý tohle všechno ví a pro děti tato „pohádka“ rozhodně vhodná není. Navíc je rozvláčná a některé pasáže vyloženě nudí nebo prudí.

Promlčeno (2022)

Je to... obstojné. Ale vzhledem ke jménům tvůrců a protagonistů je to čekal o level lepší s mnohem propracovanějšími zvraty. A závěrečné depkózní rozuzlení á la francouzské kriminálky 70. let mě taky moc neoslovilo.