Gallipoli (1981)

Australani jsou díky své totální izolaci od zbytku světa poměrně zvláštní, skoro bych řekl až podivínští. Z těchto důvodů je sledování jejich snímků trošku jiným zážitkem narozdíl od evropské a zámořské tvorby. Gallipoli má velice prostinký děj, téměř s nulovou "dramatizací" jakékoliv scény. Vše působí velice přirozeně a nic není krášlené. Dochází bohužel na pár hluchých nudných míst a když už se děj konečně dostane do válečných scenérií je náhle konec jako když utne, což je škoda. Celkově se ale jedná o zajímavost s tehdy ještě nemastným neslaným nehustým a nedrsným Melem.

Maverick (1994)

Rozverná westernová komedie se štemplem "pro děti", což jde bohužel hodně vidět. Ale i tak se jedná o celkem inteligentní zábavu.

Kmotr III (1990)

Tak trochu jiný díl kmotra, který však neztrácí kouzlo své příběhové poutavosti a komplot v těch nejvyšších kruzích církevních a jiných pochybných existencí tomu dává punc Kmotra již opravdu "na vrcholu". Garcia jako Don Vincenzo byla užasná volba, škoda že se to samé nedá říct o slečně Coppolové. Winona udělala tenkrát velkou chybu, že preferovala Burtona. No a Pacino jako vždy excelentní.

RocknRolla (2008)

Ale jo, celý scénář je opět skvěle vymyšlen a celkově se na to dá koukat. Možná že se do toho mohlo narvat trochu víc akce a vypustit některé dialogové idiocije, nesmysly a křeče. Nerad bych házel Ritchiho do žita a určitě mu ještě dám šanci, ale osobně si myslím, že vybroušenosti Snatchu už patrně nedosáhne žádný jeho film.

Barbar Conan (1982)

Barbar Conan je Arnoldův velký milník. Jeho prostřednictvím si doslova vysekal a vymlátil díru do filmového světa, o tom není sporu. Bohužel tento snímek, se kterým sdílím stejný rok "výroby", pro mě osobně už trochu vyčpěl. Při jeho sledování se už dostavuje pouze mlha nostalgie a nic víc.

Půlnoční běh (1988)

Máte rádi klasiku v podobě odlehčené krimi např. Smrtonosné zbraně případně o něco mladší Ritchieho filmy Podfuck nebo Sbal prachy a vypadni? Máte rádi De Nira? Pokud odpovíte alespoň na jednu otázku ano, pak musíte vidět tento skvost, protože minout ho by byla přímo fatální chyba. Nemám co vytknout, královsky jsem se bavil.

Kmotr II (1974)

Druhý díl Kmotra je dle mého názoru stejně dobrý jako první díl, plus navíc zkýtá bonus v podobě retrospektivního děje z fenomenálním De Nirem, který je tak zajímavý, že by si zasloužil samostatný díl: Godfather: The Prequel. Jsou díla, která se prostě neohrajou ani neomrzí a to platí o celé trilogii.

Nevědomí (2013)

Tonda Křížek alias Jack Harper alias Eso Rimmer, příšerně naškrobená Andrea, fantastická Olga, Nikolaj "Edgar Friendly" a taťka správňák Freeman. Toť charakteristika hlavních protagonistů. Futuristickej bejvák, šikovné vznášedlo, obranní droni jako z Matrixu s předělaným designem ála webkamera, stázové boxy a mnoho dalších rekvizit jimiž je tato Popcorn-Sci-Fi-Romantika naplněná až po okraj. Po pátém dějovém zvratu už jsem je přestal počítat, ale bylo jich určitě mnoho. Bohužel nefunguje atmosféra, což je u post-apokalyptu dost zásadní problém. Nejvíc zarazí celkově krutá délka, která přitom nevtáhne do hloubky a pramálo prozradí jaká je vlastně situace a co se vlastně přesně děje. Divák se tak musí spokojit s vykládem "v kostce" hned na začátku a v podstatě se už nic nového nedozví. Např. o původu skutečného nepřítele není ani jedna rozumná indicie. Poslední půlhodinku už jsem víceméně znuděně čekal na konec. Když to shrnu, tak jde jen o líbivou sci-fi střílečku, která však pouze proteče hlavou, aby se na konci filmu dostavilo (jak čeští distributoři vtipně pojmenovali) Nevědomí.

Vrať se do hrobu! (1989)

Nesmrtelné okno do nedávné minulosti. "...Prostě z nich vyrostou stejní blbci jako my."

Sedm psychopatů (2012)

V celku by to nebylo tak průměrné, kdyby se McDonaghovi podařilo vytvořit alespoň trochu racionální dialogy, kdyby vyměnil dementního Rockwella za jakéhokoliv průměrného herce a kdyby dokázal udělat zábavnou brutalitu jako Quenn. Film osciluje z lehce nadprůměrného někdy až na samotné dno žumpy. Rád bych věřil, že se Martin do příště polepší. No, uvidíme...