forsythia

forsythia

okres Praha
křehká nekřehká duše

homepage

25 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Faunův labyrint (2006)

  Nádherný příběh.... a hluboký zásah. Více v mém deníčku.

 • poster

  Pod vlivem lásky (2008)

  1. Přála bych si stát se na čtyřï hodiny mužem. A pak být ještě jednou po dobu těch čtyř hodin pod vlivem lásky. 2. V tomhle filmu mě dostalo tolik věcí, že bych tím možná popsala i několik stran. A nejvíc asi citace z Bible, nejšílenější a nejpůsobivější citace z Bible, na jakou jsem kdy narazila. Člověk si některé věci dokáže uvědomit, až když jsou dotaženy do absurdního a šíleného extrému. Láska je... inu, čtěte Bibli, tam to všechno je. Ale čtěte ji pod vlivem lásky. 3. Možná někdy příště...

 • poster

  Zámek v oblacích (2004)

  Tohle je jedna z mých nejoblíbenějších pohádek vůbec. Animovaný svět, který mi přirostl k srdci, stejně jako celý příběh úžasně statečné Sophie a její těžce zkoušené lásky. A ten Howlův zámek, tam bych zkrátka chtěla žít. Možná se mu můj skutečný dům bude jednou trochu podobat. Rozhodně se v něm zatím taky najdou steampunkové prvky. Ba dokonce mě inspirovalo i Howlovo povlečení. Vážně. Jedno podobné jsem ušila :)

 • poster

  Brendan a tajemství Kellsu (2009)

  Neuvěřitelná nádhera... tají se mi dech. To snad ani není film, to je kouzlo samo. Tak nádherné obrazy, nádherná hudba, jedinečná atmosféra. To je brána do jiných světů, do tajemných hlubin představivosti. Budu snít o těch čarovných ornamentech a nejspíš si to budu pouštět znovu a znovu a znovu a znovu.

 • poster

  Ima, ai ni jukimasu (2004)

  Milý a dojemný film, romantika s trochou tajemna a zároveň pár cenných střípků k zamyšlení. Po celou dobu jsem se kochala velmi příjemnými záběry, detaily, atmosférou... Vyústění příběhu je strhující koncert emocí, úžasná gradace. Stal se jedním z mých nejoblíbenějších filmů.

 • poster

  Jak přicházejí sny (1998)

  Proč jste tenhle film přede mnou neschovali? Já byla připravená na kdeco, ale na takovou emoční smršť tedy ne. Považuji se za celkem otrlého diváka. Filmy, o kterých se říká, že jsou to ždímačky slz, nechávají mé oči v suchu. Ale tohle se prostě nedalo vydržet. Ať už proto, jak skvěle je to zahrané, a nebo proto, jaké otázky a sem tam i odpovědi se mi nořily v hlavě. Člověk někdy musí ztratit, aby získal. A je krásné, když opravdu získá. Někdy ale pouze ztrácí, a už není, co by získal. Někdy by si člověk strašně moc přál happy end a nenechal zemřít naději. Asi se neříká nadarmo, že naděje umírá poslední, a já si jednou, pokud se toho dožiju a budu vrásčitá stařena, která se bude ohlížet zpátky na svůj život, znovu pustím tenhle film. A pak teprve si odpovím na otázky, kterým se dnes raději s cynickým nadhledem vysmívám. A ještě něco. Tyhle obrázky budu mít hodně dlouho v hlavě. To je po vizuální stránce jeden z těch filmů, co velmi úzce zapadají do mého fantazijního světa.

 • poster

  Jaro, léto, podzim, zima... a jaro (2003)

  Neuěřitelně silná poezie. Lehoučká jako vánek a těžká jako kámen... Nádherné, nádherné, nádherné.

 • poster

  Nebohá paní Pomsta (2005)

  Pomsta má mnoho různých odstínů. První příběh pomsty byl živelný, druhý krutý a drásající, tento třetí mému chápání asi nejbližší. Jen nevím, který chytrák vymyslel český název filmu. Paní pomsta je dáma, která si zaslouží respekt, ne nějaká nebohá cuchta!

 • poster

  Život Briana (1979)

  Always look on the bright side of life.... až budou křižovat mě, určitě si to nezapomenu zazpívat! Více v mém deníčku.

 • poster

  Phenomena (1985)

  Naprostý masakr. Příběh, atmosféra, hudba... fascinující, neskutečná nádhera, moje okouzlení graduje. Nekompromisní začátek, až jsem si říkala, jestli si film dokáže udržet tu sílu, se kterou na mě vystartoval, a dokázal. Budu se klepat ještě týden.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace