Co děláme v temnotách (2014)

Upíři.. Jen tohle slovo mi říkalo, ať se na ten film nedívám. Ale já se podívala - a vůbec toho nelituji. Skvěle zahrané postavy, padnoucí role, skvělý nápad filmu, ještě lepší zpracování.. Sice žádná velká zápletka, ale i přes to mne film velice pobavil. Spoustu malých narážek a vtípků na upíry, konvence, novodobou společnost a jiné. Výborný film na odreagování.

Láska na kari (2014)

Tak dát tři nebo čtyři hvězdy? Těžké rozhodování po filmu, ve kterém se chvilku snažili dostat dvě tři hvězdy. Na hranici obyčejného filmu, přesto to něco zvláštního v sobě mělo. Osobně se mi líbila část v Paříži, návrat na venkov byl tak kýčovitý, jak jen mohl být - i když samozřejmě poetický a k filmům tohohle druhu neodmyslitelný. Nakonec přeci jen čtyři hvězdičky, ale tak slabé, jak jen mohou být.

Chlapectví (2014)

Film celkem vzato o ničem - o absolutně normálním životě kluka. Obdivuju záměr režiséra udělat tento film autentický - a proto se mi líbila myšlenka film točit se stárnoucími herci 12 let. To je ale tak všechno, co u tohoto filmu považuji za plus. Přeci jen je důvod, proč má mít děj nějakou šablonu, včetně hlavní zápletky a rozuzlení - zde ovšem oba (pro mě hlavní) body postrádám.

Nejvyšší nabídka (2013)

Do čtvrtky filmu jsem nevěděla, o čem film vlastně bude. Od půlky jsem si říkala, že vím, jak to všechno skončí. Ke konci už to vypadalo, že to tak opravdu bude - ale ono ne. Film překvapil, takový konec jsem opravdu nečekala - a to na filmech oceňuji nejvíce. Požitek z filmu umocňuje samozřejmě i atmosféra filmu a nevšední prostředí.

Million Dollar Baby (2004)

Podle popisu obsahu se zdá být tento film velmi podobný známému filmu Warrior. O to víc jsem byla překvapená, jak jiný tento film, navzdory společnému tematu, byl. Šlo "jen" o pás, v tomto filmu šlo ale nakonec o něco úplně jiného, což na něm oceňuji nejvíce. Přeci jen v sobě tento film nese určité poselství.

Earth (2007) (TV film)

Přiznám se, že po shlédnutí tohoto dokumentu mám chuť se přidat do nějaké ekologicky smýšlející skupině na ochranu celé planety. Krásné obrazy přírody - zdánlivě nedotknuté lidskou rukou, což se ve finále, bohužel, dozvíme, že tak není. Člověk ničí planetu na určitém místě a ani tam nemusí být. Ale to nic nemění na kráse tohoto dokumentu. Navíc - kdo by odolal slůňatům, roztomilým medvíďatům a jejich bílým rodičům nebo "malé" velrybě?

Prokletý ostrov (2010)

Díky tomuto filmu jsem začala mít ráda filmy s Leonardem. Zahrál to perfektně, celý film jsem byla na vážkách, je-li to realita a kde je vlastně celá pravda. Skvělý film, opravdu...

Tropická bouře (2008)

Jednu hvězdičku dávám jen kvůli hvězdnému obsazení. Potenciál herců nevyužit, navíc se mi zdálo, že lidstvo už vážně neví, o čem natáčet, tak tvoří takovéhle kraviny. Je to škoda.

Gran Torino (2008)

Od takto uctívaného filmu jsem možná čekala trošku víc.. Kdo ví, možná velkolepější příběh? Konec byl ušlechtilý, ale má pár nesrovnalostí a možná se dal tak trochu čekat. Na druhou stranu je to hrozně moc emotivní příběh o starém a "zatvrdlém" pánovi, který vlastně už jen dožívá svá poslední léta a nechce být rušen - což se mu samozřejmě nevede. Je zde krásně vidět, jak někdy vlastní děti a jejich vlastní rodina můžou na starší zapomenout nebo se jich zříct, nechtít se o ně starat. Určitě tak 96% bych tomuto filmu dala :)

Eragon (2006)

Další film, který byl natočen podle knížky. A samozřejmě je vše nastrkané do 104 minut co nejtěsněji na sebe, aby se všechno vešlo. Drak se vylíhne z vejce a hned mluví a oznámí hlavní postavě, jak se jmenuje. Copak jsem jediná, komu se to zdá trošičku... podivné? Trošku víc bych rozvinula děj, filmoví milovníci přežijou, když bude film o 15 minut delší, zato ale kvalitnější... Tři hvězdičky hlavně kvůli knižní předloze - příběh je prostě senzační, má spád a baví mě - což se stalo i u filmu. Jen prosím netočte pokračování..