Karlos80

Karlos80

okres Praha
Cinema de Bizzare, Eurohoror, Eurocult, Trash, Sleazy, Grindhouse, Exploitation.

343 bodů

Moje oblíbené seriály

 • poster

  Jack Holborn (TV seriál) (1981)

  Legendární seriál osmdesátých let, jako malý kluk jsem na něm vlastně vyrostl, byl to jeden z mých nejoblíbenějších a mám jej rád dodnes. Vkusný a velmi povedený dobrodružný příběh pro mládež který rozhodně neurazí. Tuším že jsem ho viděl poprvé v Magionu, kde ho dávaly na díly (tuším po půl hodině). Jeden čas byl opravdu nepřekonatelný, v hlasování diváků s přehledem zvítězil. Tím nejdynamičtějším prvkem na tomto seriálu byla zcela určitě jeho hudba, která byla opravdu velmi snadno zapamatovatelná (úvodní+lahodně znějící křehké tóny s kapitánova spinetu), navíc velmi dobře zapadala do kontextu s dobrodružnou mapou vždy na začátku a na konci filmu. Vynikající nápad. Příběh byl také velmi silný a opravdu napínavý a výkony jednotlivých herců v jednotlivých rolí ať už to byli kapitán Sheringham, Jack, Morris, Trumpet, Taplow atd. byli opravdu hodně přesvědčivé. A samozřejmně nesmím zapomenout na tu nekrásnější pirátskou plachetnici všech dob, tajemnou a čarovnou krásku Molly. Měl jsem tu možnost přečíst si i knížku tuším že od Leona Garfieda a musím říct že se jí film rozhodně v některých částech vyrovná. Mimochodem, film teď běží každou neděli na ČT 1 (r. 2006) v rámci pořadů pohádek pro děti. Nejdojemnější a pro mne nejzapamatovatelnější scéna, je ta kdy pan Morris, první dustojník a pravá ruka kapitána Sheringhama uprostřed pralesa umírá na své předešlé ale všem utajené zranění s předchozího ztroskotání, tuším že měl kus nějaké větší třísky zaseklou v hrudi, nebo ta kdy se nakonec Jack v domě soudce Sheringhama setká se svojí matkou, která je tam zaměstnaná jako hospodyně a kterou vůbec neviděl a nepamatoval si na ní od té osudné noci poté co mu zabili jeho otce bylo celé to tajemství okola Jacka uchováno jen v živé paměti kapitána Sheringhama, který ho prozradil až těsně před svou smrtí oběšením.

 • poster

  Svět tajemných sil (TV seriál) (1985)

  Pro mě osobně jeden z nejúspěšnějších záhodologických seriálů, zaměřený na paranormální a parapsychologické jevy, od skutečného záhadologa, světoznámého spisovatele, vizionáře, autora světoznámého bestselleru "2001 Vesmírná Odyssea". Pořad byl v naší televizi odvysílán dá se říct jako jeden z prvních svého druhu, v době kdy se takovéto pořady na našich obrazovkách do té doby objevovali jen velmi zřídka nebo přesněji až na nějaké vyloženě vědecko-odborné vůbec. To vše daleko před podobně zaměřeným "Věřte nevěřte" později na Primě. Naposledy to tady u nás běželo snad někdy před deseti lety a už tenkrát to ve mě zanechalo velké a nesmazatelné stopy, a to jsem to k mé smůle bohužel jako puberťák ještě tak dobře nevnímal, alespoň tak jak bych si tedy přál:-) Samozřejmě že jako nejlepší a nejzajímavější se mi tenkrát jevili epizody jako Stigmata: Kristovy rány, duchové v domě ve kterém straší, ale to nebylo zdaleka všechno a těch doposud málo známých a místy stále nevysvětlitelných fenoménu tam bylo zdaleka víc. Tenkrát mi to moje hlava skutečně nebrala, a myslím si že se to vymykalo i kdejakému zdravému rozumu, později mě to však chytlo natolik že jsem se o takovéto věci začal zajímat blíže (četl jsem různé knížky, mimochodem i stejnojmenou, sháněl různé články atd.) Zajímám se o to dodnes a podobné pořady či dokumenty, nevynechám z nabídky televízních programů takřka nikdy. Co se týče uměleckého zpracování, námětu i scénáře a nakonec i samotného perfektního průvodce tak po této stránce je tento pořad téměř bezchybný..

 • poster

  Profesionálové (TV seriál) (1977)

  Ano přesně tak jeden z dalších legendárních seriálů tzv.nikdy neokoukatelných sice často reprísovaných ale na své kráse nikdy nic ani za tu dlouhou dobu neztratil.Seriál tehdy určitě obsahově splňoval po všech stránkách takřka vše co by měl opravdu mimořádný kriminální seriál v sobě obsahovat.Za prvé tedy určitě napínavý a zajímavý děj, srdcervoucí honičky ve starém, pošmourném a špinavém Londýně byli taky vždy good.Dále všechny ty honičky v lehce odřených ale jinak v moc krásných starých auťácích, skvělou zápletku a výkony všech tří hlavních herců byli určitě vždy na vysoké úrovni.A proč tedy čtyři hvězdy?Tak určitě jedna pro Bodieho druhá pro Doyla (který mi byl vždycky o něco málo sympatičtější), třetí za vždy skvělou a kolektivní práci celé CI5 a tu poslední za suchý ale dobrý anglický humor navíc protřený skvělými dialogy.Tento seriál prostě už asi nikdy neztratí nic ze svého půvabu, tenkrát v době svého uvedení musel způsobit ve VB určitě mírný poprask, dnes by to bylo přeci jenom už úsměvné, ale stále mu některé kriminální seriály především z německé produkce a z komerčních televizí nesahají ani po kotníky.Legendární a úvodní znělka seriálu byla také super a kterou poznám vždy i kdyby jste mě budily ve dvě ráno tak vám řeknu z jakého seriálu je.Tady je:download.

 • poster

  Ostrov pokladů (TV seriál) (1987)

  Čistě z nostalgie, panebože jak tohleto už dlouho nedávaly, viděl jsem to jako malej a už tehdy jsem to neuvěřitelně žral a těšil se na každý díl, tuším že byly buď 4 nebo 8..? Nevím jestli to dávaly v Magionu, ve Veze nebo zcela mimo tyto dva legendární dětské pořady. Co si ale dost dobře pamatuji do dneška, tak to bylo jméno vesmérné lodi Hispaniola (šedivá kruhová loď) a kapitána Johna Silvera hrál ho tehdy Anthony Quinn, špatné nebyly ani ty všechny speciální efekty. Víc už si ale momentálně nevybavím. Drahokam, který by potřeboval znovuobjevit a vydat na dvd..

 • poster

  Báječná léta (TV seriál) (1988)

  Jeden z mých dětských nejoblíbenějších amerických seriálů a zároveň také jeden z prvních který se mě nesmazatelně vryli do mé paměti, vždycky jsem chtěl vypadat jako Kevin, fandil jsem mu, chtěl jsem být také tak inteligentí a pyšný na své rodiče a vždycky jsem si přál mít i takovou okouzlující holku, moji tajnou platonickou lásku Winnie (my generation). Miloval jsem ji tenkrát (ještě dřív než Jennie Garth nebo Annu Chlumsky) miluji ji dodnes ovšem s tím rozdílem, že tenkrát jsem ještě nevěděl co je to pořádně láska, dnes to možná vím ale ona by mě zas nechtěla:-) Samozřejmě báječná hudba z šedesátek, výchova po americku, svoboda, nostalgie ze vším všudy, prostě krása a hlavně mé bezstrarostné dospívání společně s tímto dlouhým seriálem. Nevím jestli by neuškodilo zopakování ale zároveň nevím jestli by to v dnešní době mělo ještě to prvotní kouzlo a jestli by to mladého diváka tak jako mě tenkrát oslovilo...

 • poster

  Bylo nás pět (TV seriál) (1994)

  Jeden nejlepších rodinných porevolučních seriálu bezpochyb. Podobně jako třeba "Přítelkyně z domu smutku". Jeden díl, lepší než druhý. Seriál je hlavně založen na perfektní původní předloze, dobré souhře všech herců, výborných dialogů, humorných scén a typicky poláčkovského vtipu. A hudba? Jak titulní, tak i doprovodná bez debat povedená a hlavně snadno zapamatovatelná. Jako kluk jsem si ji pískal den co den. Myslím si že by zde byl po právu i pan spisovatel Poláček více než spokojený. Všechny role ať už od té neposlednější až po tu nejhlavnější byly víceméně do mrtě perfektně ztvárněny. Ať už od bohatě rozmazleného ale vychytralého Otakárka Soumarů, nebo pedantsky založeného tatínka Petra Bajzy, starými zásady se řídícího, a o klukách ani nemluvě. Knihu jsem četl a určitě se vyrovná i tomuto seriálu. To jsem silně přesvědčen. Pěkná a více než zdařilá celorodinná pokoukaná a to téměř pro všechny generace, takříkajíc nikdy nestárnoucí.

 • poster

  Případy 1. oddělení (TV seriál) (2014)

 • poster

  Chobotnice (TV seriál) (1984)

 • poster

  Kořeny (TV seriál) (1977)

 • poster

  Villém Tell (TV seriál) (1987)