Mnohočetní maniaci (1970)

Pražský Jezulátko, celá následující scéna v kostele (křížová cesta), LOBSTORA! Neprávem opomíjený a možná nejlepší Waters.

Tisíc a jedna noc (2006) (seriál)

Telenovela tak špatná, až dobrá. Obzvlášť je třeba ocenit pana Kerema, jeho klenutý zadek a neustále nadržený pohled!

Český sen (2004)

Intenzita námětu a jeho vlastní zpracování jsou na české poměry nevídané. Písnička na parkovišti se zapadajícím sluncem - jednoduše majstrštyk..

Báječná léta pod psa (1997)

Ježiš to je strašnej film, až je jednomu trapno, že na něj cestou v autobuse koukal.

Antikrist (2009)

Trier zbulvarizoval (explicitní naturalismus) a v podstatě zpohodlněl, avšak zaobalil to do všudypřítomnýho a rádobyhlubokýho symbolismu. Jako sorry, ale řešit dneska otázku, jestli jsou ženský ďábelský nebo ne, je 1) mimo mísu. 2) o to horší, že je nám podsouváno, že JSOU. Od Triera bych čekal alternativu k černobílýmu vidění světa, ne jeho potvrzení.

Žena za pultem (1977) (seriál)

Co může být větší kánon pro fetišistu normalizační popkultury než Švorcka za pultem? Je libo dvacet deka vlašského salátu? Nebo slané mandle - někdo to rád chroupá. Dále mohu nabídnout trojúhelníčky nebo gruzínský koňak, je levnější než francouzský a rovněž vynikající. Tvarohy máme dokonce tři druhy!

Štěstí (1998)

Pokud jste tak ještě neučinili, koukněte na to. Hned!

Ptákodemie: Děs a hrůza (2010)

Konečně se mi poštěstilo tohle dílko vidět. Nejvíc wtf momenty: taneček ( + zpěvák + písnička), "srát v příbřežní vegetaci se nevyplácí", celá poslední čtvrthodinka. Poctivě vydělaný tři hvězdy.