Světlo a stíny (2021) (seriál)

Genderově a rasově vyvážený teenage serialy Netflixu poslední dobou vladnou. Vím ,že existuje knižní předloha Přesto tito panslované rasově různorodí jako psí chovná stanice mi přijde docela vtipná. Jeden z mnoha průměrů.

Holky z červeného gauče (2021) (seriál)

Díly měly docela vzestupnou tendenci. První polovinu série jsem měl pocit, že je to odvar ,pro netrpělivě fanoušky La Casa de Papel. Díl od dílu to bylo lepší hlavně zásluhou Veronika Sánchéz. Druhá série rozhodne o smyslu tohoto seriálu.

Pelé (2021)

Tak nevím. Pelého život byla taková nuda,že se v jeho biografii objeví pouhá statistická fakta a pár osobních výpovědí? Porovnám-li to se netflixovskym Poslední sezona o MJ ,tak jsem se o pouhém basketbalu dozvěděl více než za cely život.Shrnuto ,Pelé si rozhodně zaslouží barvitější biografie a tady to rozhodně jeho chyba není.

Attila (2020)

Moc pěkně udělané. Attila Végh se v tomto dokumentu představuje jako milý a skromný chlapík. Jeho rychlé úspěchy i série proher. Jaký to kontrast s nejmenovanými celebritami MMA. Ač ,mě martial arts nikdy nebraly, tak když uslyším jméno Végh budu držet palce. Dobrá práce páni tvůrci.

Mentalista (2008) (seriál)

Šest sérií a skoro 150 epizod. Hlavní linka vyšetřování rudého Johna mě bavila a musel jsem často skousnout díly "o ničem" ,ale celkově to bylo zábavné. Simon Barker si seriál naprosto podmanil ,ale vedlejší postavy jsou také velice příjemné. Poslední sérka jak to tak bývá kdy hlavní hrdinové k sobě hledají cestu a překonávají strasti lásky ,už tak zábavná nebyla. Vcelku seriál na komerčních TV hodnotím velmi pozitivně.

Koho byste vzali na opuštěný ostrov? (2019)

Tak se čtyři letitý přátele jednou ožerou a sjedou pilulema ,že se na dopitné doma tak dohádají ,až se k sobě nemají. Pokud to mělo být konverzační drama či nějaký umělecký film o vztazích ... ? Ano pochopil jsem ,že realita bývá krutá ,sny a vize které máme jako mladí často narazí a naše životy se obrátí jiným směrem ,ale v hodinu a půl trvající konverzační nudě to bylo zbytečné a vešlo by se na pár stránek časopisu Young live.

Malé Švýcarsko (2019)

Hlavní klaďaska z Vis a Vis a drogovej baron z Narcos v hlavních rolích. To jsem si nenechal ujít ,čekal jsem jednoduchou komedii ,ale holt y pod Pyrenejemi občas šlápnou vedle. Téma kdy se potká Bask ,Kastilec, Katalánec a nejlépe Galiciec a debatují o podobě Španělska je nevyčerpatelné téma. Kdežto tady z toho udělali patvar ve kterém ne jeden Švýcar zapláče.

Gentlemani (2019)

Tak pro mě zatím to nejlepší co jsem v roce 2020 viděl.

Vis a vis: Hotel Oáza (2020) (seriál)

Zulema si tuto sérku zabrala výsostně pro sebe. Rozjezd byl trochu slabší ,viz loupež na svatbě ,potom se nám obrátky začaly lépe roztáčet. Pokud někdo pořád srovnává Vis a Vis s Orange is a new black ,tak je docela vedle. Minimálně v hereckých výkonech a jisté evropské zatím necenzurované syrovosti. Důstojné rozloučení se seriálem ,dále již nemá co nabídnout a doufám ,že nebude dále natahován.

Pátá vlna (2016)

Takže po tom všem co emzci dokážou vyvolat ve třech vlnách na Zemi nás dorazí jimi vycvyčený a zblblý děcka ? No jo když se vypne wifina tak co dělat ...