Dvanáct měsíčků (2012) (TV film)

Proč se jen musejí točit "moderní" pohádky? Příšerná nespisovná mluva, laciné vtipy, které sice vykouzlí úsměv na tváři, ale do pohádky rozhodně nepatří!!! Každý rok se po shlédnutí vánoční pohádky musím ptát: "Kam se poděla klasická pohádka, bez blbého vtipu a laciných scén, s opravdovým pohádkovým příběhem a hlavně tou atmosférou, která činí pohádku pohádkou??? Vraťte nám pohádky Boženy Němcové a Karomíra Erbena a tohle si nechte pro Novácký Silvestr!!! Hvězdička navíc je za soundtrack, který byl úderný ve správný čas a k "pohádce" se opravdu hodil.

Buly (1992) (pořad)

První hvězda za hokej. Druhá za krátké dokumenty. Třetí za elektronickou tužku. Čtvrtá za kvalitní komentátory, kteří svou práci milují, dělají věci s nadhledem a humorem sobě vlastním. A pátá? Prostě proto!

Top Gear (1978) (pořad)

Šílený milovník rychlosti, vzteklý křeček a vystudovaný pianista o autech převážně (ne)vážně. Že to zní šíleně? Možná, ale i tak je to pecka!

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

Je to určitě nadprůměrná situační komedie, ale do výšin bych ji zase nevynášel. Chápu, že holkám se to bude líbit, protože Marshall a Lilly jsou jak hrdličky, budou mit svatbu a děťátko... Ted je romantik, až to bolí. Promiňte, ale jako chlap musím od srdce říct, tohle mě vážně nebere. Jediná sympatická postava je Barney, který taky celý seriál drží. Bez něj je to prostě průměr. Některé díly jsou geniální, při některých už se mi z toho všeho zvedal žaludek.

Senna (2010)

I přes to, že jsem viděl skoro tříhodinovou verzi, neusnul jsem. Ba co víc, neodskočil jsem si na záchod, pro pití nebo čipsy. Vlastně jsem si ani nestačil sundat mikinu, protože bych to musel zastavit. Takže, ač totálně uvařený a vysušený, musím jen chválit. Tohle vás prostě chytne a nepustí.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Naprostá nuda. Asi musím mít čárku mezi stehnama, abych to dostatečně ocenil.

Můžeme dál? (2012) (pořad)

Tady někdo evidentně nepochopil, co znamená vědomostní soutěž. Během 40 minut položit někdy i deset otázek je prostě bída. Mezi tím je jen naprosto příšerná omáčka, která nemůže zajímat ani mrtvýho koně bez mozku. Moderátoři jsou kapitola sama pro sebe... Jejich projev není vhodný ani do estrády nejnižší kvality, natož do takového pořadu. Děkuji, nechci!

Persepolis (2007)

Opravdu silný příběh, který si na nic nehraje a ukazuje realitu takovou, jaká opravdu je a ne takovou, jakou bychom chtěli vidět. K tomu výborné grafické zpracování, melancholické, temné a studené, které se k příběhu opravdu hodí a dělá z tohoto filmu velmi silný zážitek, na který se nedá jen tak zapomenout.

Ptačí král (1997) (TV film)

Spíše než TV film bych to navzal TV tragédií. Herecké výkony naprosto zoufalé, herci mě spíše odpuzovali od obrazovky, jediní, kteří to tam drželi, byli vousáči Vetchý a Rösner. Příběh sestavený jako vykradačka starých dobrých pohádek, ale tak neumětelsky zakomponovaných do příběhu, že to v nejlepším případě vyvolá úsměv na tváři. Duchové vyhrožují a slibují tak uboze, až to vypadá, že to musejí dělat z donucení a ne z vlastní přirozenosti. Závěr byl opravdu geniální, i když to tvůrci asi ani nezamýšleli. Hlavní postavy ke konci naprosto ztrácejí vlastní myšlení, ptají se krále ptáků i na naprosté kraviny a chyběla snad jen otázka: "Králi ptáků, co myslíš, potřebuji na záchod?" Ale zlatý hřeb večera, sultánova hostina ve tvaru pánského přirození, se už prostě rozdejchat nedal.

O Terezce a paní Madam (1976) (TV film)

Trhlé pohádky jsou pojem sám pro sebe a pokud se skloubí s výbornými herci a excelentními výkony, tak je úspěch zaručen.