Doba ledová 4: Země v pohybu (2012)

Celému filmu určitě uškodilo, že se přesunul o pár let dál. Přece jen, usedlí mamuti s pubertální dcerou už nejsou tak skvělí jako v předchozím díle. Naštěstí jsou tu jiní, kteří válí o sto šest a tak je výsledný dojem prostě opět úžasný. Osobně musím vyzdvihnout hlavně soudtrack, který skvěle podbarvoval akční scény. Prostě opět skvělá jízda na vysoké úrovni. Sice to není ten nejlepší animák na světě, ale spoustu svých konkurentů strčí hravě do kapsy. Omlouvám se, že každé moje druhé slovo je "skvělý", ale když ona Doba ledová 4 prostě skvělá je.

Farma (2012) (pořad) odpad!

Naprosto netuším, proč by na tuhle krávovinu někdo koukal. Hodinové díly úplně o ničem. Soutěžící hodnotí své činosti stylem: "Zasadili jsme brambory, pak jsme tohle a támhleto...". Do toho si možná trošku otevřou srdíčko, jak se jim stejská po civilizaci. Žádná akce, žádná zápletka, ani to velký kulový se tam nenajde.

Peklo na talíři (2012) (pořad)

Moje každotýdenní masochistická chvilka. Někdy nestačím zírat, čím si ničím zdraví. Na celkovém zpracování by se určitě našla spousta věcí, které by se mohly zlepšit, ale o tom ten pořad není. Roman Vaněk to do nás pere, seč mu síly stačí a dobře nám tak!

Fascinující proměny přírody (2009) (seriál)

Perfektní dílo, které má jen jednu malilinkatou, ale o to závažnější, chybu. Začínám žít o chlebu a vodě a šetřím jak ďas, abych to všechno moh jednou vidět na vlastní oči.

Temné stíny (2012)

Zase taková hrůza to nakonec nebyla. Grafická stránka byla prostě dechberoucí a výkon Johnyho Deppa vynikajicí. Úvodních deset minut bylo parádních, škoda jen, že ve stejném duchu nebyl pojatý celý film. Některé postavy i scény naprosto zbytečné, některé vtipy přihlouplé, ale pozitiv se nakonec stejně najde víc než negativ. Navíc jsem se celý film parádně bavil a ve kterém filmu můžete slyšet koncert Alice Cooper?

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Není moc filmů, které by mě donutily sáhnout i ke knižní předloze. Ale pokud je film jen z poloviny tak dobrý jako knížka, tak se už nemůžu dočkat. Od začátku až do konce prostě jedna velká detektivní jízda, která mě polapila a já na konci jen litoval, že to nebylo aspoň o trošku delší.

Ať vejde ten pravý (2008)

Nemůžu říct, že by to byl úplně špatný nebo průměrný film. Co mu však musím vytknout je tempo. Když jsem po dvou hodinách sledování zjistil, že jsem teprve ve třetině filmu, myslel jsem, že mě trefí. Děj plyne jako voda nad jezem a než se dostanete do cíle, tak vám na tváři přibude dvacet stařeckých vrásek.

Ničitel Conan (1984)

Oproti prvnímu dílu obrat o celých 360°. Je fajn, že Ničitel není jen trapnou vykradačkou jedničky, je to úplně jiný film. Vymizela utahanost a přílišný naturalismus, což je jenom dobře. Atmosféra už není tak hutná jako v jedničce, ale to mi vůbec nevadí. Film je akčnější, rychlejší a hlavně zábavnější. Vtípků není přehršle a to určitě není na škodu, protože o to jsou výjimečnější. Vše pak dokresluje skvělá hudba, která mi přijde epičtější a hravější a pro toto originální pojetí Conana se opravdu hodí. P.S.: Chtěl jsem dát 4 hvězdy, ale kvůli tak nízkému hodnocení musím tu pátou přihodit.

Olověná vesta (1987)

Část ve výcvikovém táboře je jednoduše geniální. Škoda, že to samé nemohu říct i o zbytku děje ve Vietnamu.

Auto Moto Styl (2008) (pořad) odpad!

Trapák a trapák, kterým přizvukuje další trapák. Pokud nechcete, aby vás v břiše tížil sobotní oběd, Auto Moto Styl je jasná volba.