Ďáblův advokát (1997)

Učebnicový příklad toho, jak pár posledních minut dokáže totálně zkazit celý film. Příběh se pomaličku dává dohromady, nikde nestagnuje, pozvolna graduje v naprosto famózní finále, které je následně totálně zabito. Proboha proč??? Já osobně odpověď hledám marně, protože to totálně odporuje zdravému rozumu.

Bitva o Sýrii (2012) (TV film)

Film, který ukazuje problematiku bojů v Sýrii i z opačné strany, než nám předkládají naše média. Oceňuju odvahu reportérů pustit se přímo do centra bojů, to se prostě nevidí často. Film je jednostranně zaměřen, škoda že tam není i nějaké stanovisko druhé strany, ale ono to někdy není tak snadné, že. Jak se říká, pravda chodí někde uprostřed a je jenom dobře, že se tu ukázal takovýto snímek, který nám poodhalí i druhý břeh, aby si každý mohl udělat obrázek o tom, že nic není černobílé.

Asterix a Obelix: Mise Kleopatra (2002)

Pokud bych měl otevřeně říct, jakou větší šílenost jsem viděl, tak se této parádě může rovnat snad jen RRRrrr!!!! A proto hodnocení může být jenom jedno. Scénář? Jde to, jde to, Imhotep! Spád? Jde to, jde to, Imhotep! Vtip? Jde to, jde to, Imhotep! Hovadiny, nad kterými zůstává rozum stát? Jde to, jde to, Imhotep! Grafické ztvárnění? Jde to, jde to, Imhotep! Celkové hodnocení? 5x Imhotep!!!

Hra o trůny (2011) (seriál)

Skládat ódy na Hru o trůny by bylo jako nosit dluhy do Atén. Takže napíšu jen tolik, že při sledování tohoto dílka mi společnost dělá velký kýbl, abych pak ty slinty nemusel zdlouhavě odstraňovat z koberce. Život fantasyfilů hold vůbec není jednoduchý. EDIT: Pátá série a snižuji hodnocení o dvě hvězdy. Z nejlepšího seriálu dělají totální brak... Vždyť pátá série nemá hlavu ani patu... Vypustili toho z předlohy tolik, že příběh už na sebe logicky nenavazuje. Ale hlavně ničí hlavní hrdiny, kteří se najednou chovají bezmyšlenkovitě, proti své přirozenosti a jedním činem negují činy minulé. Daenerys pravděpodobně začala trpět schizofrenií - jak jinak si vysvětlit, že krmí draky lidmi a stala se z ní vdavekchtivá baba, která užene prvního chlapa, který jí přijde do rány.

Cena za lidskost (2011) (seriál)

První řada má skvělý spád, nové zápletky a všechno do sebe zapadá jako dobře postavené lego. Dva díly byly podle mého navíc, ale třináct dílů je přeci stejně lepší než jedenáct... Z druhé série jsem toho pravda moc neviděl, protože mi to zatím příjde o hovně. Postavy jako by se zastavili a nemají nic lepšího na práci, než řešit svoje osobní a citové problémy. Po třech okurkových dílech mě prostě přešla chuť dále pokračovat. Hodnotím proto jen první sérii. Pokud se někdy odhodlám dokoukat i tu druhou, nemůžu vyloučit, že nastane pád hvězd.

Černá labuť (2010)

Balet? Už jen při tom slově mi běhá mráz po zádech a naskakuje husí kůže. A co film o baletu? To se mi přece nikdy nemůže líbit... Vždyť je tam pořád ten odpornej balet!!! A nebo že by chyba lávky? A přece musím dát Černé labuti plný počet a klidně bych i jednu hvězdičku přihodil. Protože tohle je prostě dechberoucí podívaná. To napětí, emoce, strach, hororové prvky, závěrečná proměna.... Ale hlavně ten balet!!! Po tomhle filmu už nic nebude jako dřív. Má dogmata se mění v prach a smyslný tanec Černé labutě je odnáší do Babylonu, aby navždy spočinula v zapomnění.

Doktor od jezera hrochů (2010)

Herecké výkony bych radši nehodnotil, až na pár lepších výkonů velká bída. Scénář musel někdo vypotit během léčby afrického úpalu, jinak si to nedokážu vysvětlit. A ano, uříznutá zadel prostě nemůže držet ani sama o sobě, natož hodinu nést takto špatný film.

Klik - život na dálkové ovládání (2006)

Zbytečně hulvátské, vulgární, sexistické a emocionálně přehnané... Asi musí být člověk klasický americký neomalený balík, aby se mu takový film líbil.

Život a neobyčejná dobrodružství vojáka Ivana Čonkina (1993)

Absurdní komedie, která přesně vystihuje absurdní atmosféru komustického Ruska. Vtipných scén není tolik, kolik by si taková komedie zasloužila. A přitom by inspirace bylo více než dost, stačí se podívat zpět do komunistické historie. Celkově je film špatně vyvážený, začátek dobrý, konec skvělý, ale prostřední část klopítá od nikud nikam a nedokáže si delší chvíli udržet absurdní notu. Chtělo to trošku více zapracovat na scénáři a klidně to mohlo být i na pět hvězd.

Země policajtů (1997)

Bylo to barevný, pohyblivý, běhali tam drsní chlapi s tvrdou pěstí a bouchačkou u boku. Sem tam po sobě vystřelili a z huby vypustili spoustu kravin. Prostě nic , co bych chtěl vidět ještě jednou.