Krissty

Krissty

Kristýna Uhlířová

okres Třebíč

38 bodů

Moje oblíbené filmy

 • poster

  Requiem za sen (2000)

  "Dal ti prášky?" - "Samozřejmě. Je to doktor." - "Jaký prášky?" - "Modrý, fialový a ...." Na tomto filmu pracovali podle mě jedni z nejlepších lidí ve svém oboru.. Darren Aronofsky je dokonalý režisér, všechny jeho filmy jsou absolutně skvělé a ne náhodou je většina jeho tvorby, kterou jsem od něj viděla, v mé TOP10.. Clint Mansel, to je Pan skladatel, jeho hudba tomu dodává šťávu, úzkost, všechno! A samozřejmě musím obdivovat i úžasného kameramana Matthew Libatiqueho, který je prostě Mistr! Ať se podívám na cokoliv (kamera, střih, hudba, režie, ...), nemůžu na tomto filmu najít chybu.. Příběh je nádherný (svým způsobem) a děj mě dokonale pohltil.. Vždy, když se na tento film dívám, cítím neuvěřitelnou úzkost, což byl nejspíš záměr, který se v mém případě vydařil.. Ten závěr byl naprosto fantastický, šokující ... Co udělají s člověkem drogy a co všechno je schopen udělat on pro ně.. Kdyby šlo dát víc hvězdiček, dám jich klidně stovky... Nejúžasnější film Darrena Aronofskeho! Pro mě nejlepší film vůbec!!!

 • poster

  Amélie z Montmartru (2001)

  "Konečně pochopil: odloží lžičku a zrnka cukru se stolu sesbírá prstem. Potom se otočí a promluví na mě." Spojením úžasného skladatele Yanna Tiersena, geniálního režiséra Jean-Pierre Jeuneta a bezchybné Audrey Tautou, které tato role neuvěřitelně sedla, vzniká vynikající filmový kousek o křehké Amélii, která musí uchvátit snad každého.. Pokaždé, když si film pustím, mě naprosto dojme její pohled na svět a ona samotná.. A když k tomu ještě přidám úžasné melodie, krásu hlavní představitelky a Jeunetovy popisy postav, které nám samy sdělí, co mají a nemají rády, je to prostě požitek..

 • poster

  Fontána (2006)

  "Já už se nebojím, Tommy." Aronofsky - to je pro mě pojem! Fontána byl první film, který jsem od něj viděla v době, kdy jsem ještě ani netušila, že někdo takový existuje.. A tenhle film mě prostě pohltil od prvního okamžiku až do úplného konce.. Je tak nádherný, složitý.. Minulost, přítomnost i budoucnost na sebe dokonale navazují.. Všechno na tomto filmu je naprosto dokonalé! Rachel Weisz jako Isabel je úchvatná, krásná, milá.. Hugh Jackman si mě tímto filmem získal, byl vynikající! Darren si prostě umí vybrat ve všech ohledech - herecké obsazení, kamera, hudba.. Do toho jeho bezchybný scénář.. Já ten film prostě MILUJU! :) "TOGETHER WE WILL LIVE FOREVER!"

 • poster

  Walk the Line (2005)

  "Hello, I'm Johnny Cash." Když jsem viděla, že v hlavní ženské roli vystupuje Reese Witherspoon, kterou jsem doposud znala jen z Pravé blondýnky, říkala jsem si, že to přece nemůže být tak super film, jak všichni píšou.. Stačilo ale několik scén a pochopila jsem. Reese mě opravdu příjemně překvapila..spíš mě vážně nadchla! A o Joaquinovi ani nemluvím! :) Předvedl něco fantastického, pro mě bezpochyby svůj nejlepší herecký výkon. Má úžasný hlas, nikdy bych neřekla, že tak úžasný herec může ještě navíc tak skvěle zpívat! A to nebylo jediné, čím mě dostal. Jeho gesta, hlášky, mimika a celkové vystupování, to bylo něco fantastického! I Ginnifer Goodwin byla skvělá, naprosto jsem s její postavou soucítila. Když k tomu ještě přidám chytlavý a zajímavý příběh country legendy Johnnyho Cashe, tak snímek prostě nemá chybu.. Pro mě jednoznačně ten nejlepší hudební a zároveň nejlepší životopisný film, co znám. Po shlédnutí tohoto filmu musím vždy Joaquina poslouchat ještě několik dalších dní a také jsem si díky němu oblíbila Johnnyho Cashe! -- "Promiň, prostě se to stalo.." - "Prostě se to stalo? Chodíš v černým, protože jsi nic jinýho nesehnal? Máš styl, protože líp hrát neumíš? A chtěls mě políbit, že se to prostě stalo? Měl by jsi už někdy konečně uznat svoje zásluhy.."

 • poster

  Spalovač mrtvol (1968)

  "Děkuji, alkohol nepiji, jsem abstinent. Ani nekouřím." Vážně nevím, co mám pochválit dřív. Rudolfu Hrušínskému se podařilo ztvárnit toho nejlepšího "psychouše", jakého jsem dosud viděla a ten jeho hlas, pohledy, gesta.. To všechno je dokonale propracované a skvěle to zapadá do jeho role. Předvedl něco úžasného! Pak také musím jednoznačně pochválit kameru, bez ní by to ani zdaleka nebylo tak úžasné, stejnětak bez střihu a hudby. Jednotlivé scény se prolínají jedinečným způsobem a všechno je to dotažené do nejmenších detailů. Samozřejmě musím pochválit jak knihu tak scénář Ladislava Fukse, protože vymyslet něco takového, na tu musí být člověk buď stejný šílenec jako pan Kopfrkingl nebo naprostý génius! Jiná možnost mě nenapadá. Dalším faktorem, který činí film jedinečným a vynikajícím, je skvělý výběr hvězdných herců, v čele samozřejmě s Hrušínským, ale ani další postavy nejsou k zahození. Například mladý pár, ve kterém chlapec dívku neustále obdivuje a sleduje, manželé v podání Vladimíra Menšíka a Míly Myslíkové, kteří příjemně odlehčovali atmosféru (sice byli na filmu nejvtipnější, ale rozhodně ne jediní vtipní!), mladý Jan Kraus, jenž se na návštěvě jedinečným způsobem neustále nalíval vínem, a spousta dalších. A Miloš Vognič, to je kapitola sama o sobě. Kdykoliv se usmál nebo promluvil, umírala jsem smíchy :D Líbí se mi, že v každé scéně s více aktéry, jsou herci stále ti stejní a stále s těmi svými typickými znaky. Celé je to prostě jedno velké mistrovské dílo!

 • poster

  Titanic (1997)

  "Vyprávějte nám o ubytování na mezipalubě, pane Dawsone. Prý je dobré." - "Nejlepší, co jsem kdy viděl. Skoro žádné krysy, madam." Tenhle film je pro mě jedním z nejlepších, největších a nejnádhernějších filmů vůbec.. Viděla jsem ho snad 100x, znám všechny scény nazpaměť a i přesto se na něj můžu dívat pořád dokola, klidně i několikrát denně.. Kate Winslet je tak nádherná a milá.. Vedle ní naprosto dokonalý a sexy Leonardo DiCaprio, do kterého jsem byla po většinu svého dětství beznadějně zamilovaná! :) Celý příběh je tak neuvěřitelně romantický a přitom napínavý i smutný.. K tomu ještě ta neodolatelná hudba, ať už jde o titulní píseň nebo hudbu na palubě.. Tento film rozhodně nemá ani jedinou chybu (a i kdyby měl, já se určitě jejím hledáním zabývat nebudu), je to mistrovské dílo! NÁDHERA! ♥ "Ženské srdce je hluboký oceán plný tajemství."

 • poster

  Diktátor (1940)

  Můj první film Charlieho Chaplina.. A jsem úplně nadšená! Má všechno.. Vtip, moudrost, myšlenku, napětí, zase vtip... Chaplin byl opravdu moc moudrý člověk, který dokázal lidi pobavit. A také odvážný, že se dokázal Hitlerovi veřejně postavit a tímto úžasným způsobem ho zesměšnit. Jeho veřejné "německé" projevy neměly chybu a hádka s "Napalonim" taktéž.. Mnohdy mi od smíchu až tekly slzy, to se mi nestává příliš často. Navíc se mi moc líbila kombinace němého a mluveného filmu.. Chaplin to skvěle vymyslel, úžasně zrežíroval a naprosto DOKONALE zahrál!!! Smekám! Jedna z nejlepších komedií, co znám!

 • poster

  Pýcha a předsudek (2005)

  "Když Jane umře, útěchou bude, že to bylo ve snaze uhnat pana Bingleyho..." Tohle je jeden z nejnádhernějších příběhů lásky, jaký jsem kdy viděla! Pan Darcy je tak okouzlující tím, jaký je stydlivý a odtažitý. A úžasná Elizabeth - to je pro mě ztělesnění krásy, inteligence a dokonalosti. Už od samého začátku jde vidět, jak se zvláštním způsobem přitahují.. A i když se citům oba brání, nemůžou je přemoci.. Film se odehrávám v nádherné době a krásném prostředí. Kamera je úchvatná, scénář také, hudba je dokonalá! Když už si tento film pustím, nemůžu se od něj od začátku až do konce odtrhnout.. Naprosto mě pohltí a osudy hlavních postav prožívám tak živě, jako bych je snad prožívala já sama. V tomto filmu je krásně ukázáno, že je možné milovat stále jen jednoho člověka i přes občasné neshody a hádky.. Vzbuzuje to ve mně tolik pocitů - nejvíc ale víru a naději, že pravá láska skutečně ještě existuje.. Možná jsem naivní.. Faktem ale je, že Pýcha a předsudek mi vždy přivodí tak úžasnou náladu, jak se to ještě žádnému jinému filmu nikdy nepovedlo.. :) Slzy v očích pana Benneta v poslední scéně mě neskutečně dojímají..

 • poster

  Rocky Horror Picture Show (1975)

  "It's just a jump to the left. And then a step to the right. Put your hands on your hips. You bring your knees in tight." Prvotřídní šílenost! Nemám co vytknout, dlouho jsem se tolik nenasmála. Susan Sarandon mě velmi mile překvapila a na Richarda O'Briena si asi lépe posvítím... Mimochodem mě překvapil i Tim Curry, něco takového bych do něj nikdy neřekla. Byl ovšem fantstický!!! Songy Time Warp, Sweet Transvetite a Touch Me už znám nazpaměť. Asi ten nejnávykovější film, jaký jsem kdy viděla. Docela dlouho (5 dní!!!) jsem odolávala nutkání, přidat si Rocky Horror do oblíbených, ale nakonec jsem podlehla ♥

 • poster

  Hodiny (2002)

  "I don't think two people could have been happier than we have been." Meryl Streep, Julianne Moore nebo Nicole Kidman? Vážně se nemůžu rozhodnout, která z nich podala lepší herecký výkon. Všechny byly fantastické!!! Jedna lepší než druhá. Pro mě byl ale o trošku výš než ony Ed Harris, ten byl fantastický a ačkoliv nedostal moc místa, i tak si mě svojí rolí umírajícího spisovatele naprosto získal. Ten příběh byl opravdu jedinečný, krásný, promyšlený, ... dokonalý! Stejně tak hudba. Ta byla fascinující už od první minuty až do úplného konce.. Dá se tomuto filmu vůbec něco vytknout? Jsem přesvědčena, že rozhodně ne! :)