Kráska a zvíře (1991)

Podle mě rozhodně nejlepší animovaná pohádka vůbec a nejnádhernější Disneyho film! Miluju příběh o krásné skromné dívce a osamoceném zvířeti.. A když je navíc takhle nádherně zpracovaný.. Je to sice pohádka, ale je romantická, smutná, prostě okouzlující! ♥

Pianista (2002)

Příběh Wladka Szpilmana je okouzlující.. Konečně film, který přesně vypovídá o životě a utrpení Židů za 2. světové války. Když se k tomuto úžasnému zpracování přidá ještě nádherná hudba a skvělý Adrien Brody, nejde hodnotit jinak.

Na doraz (2010)

Zach mě samozřejmě nezklamal, ale díky tomuhle filmu jsem konečně zjistila, co na tom Downeym všichni vidí :) Nejen, že je to kus, ale je to i skvělý herec! Co se týče filmu, tak je to fakt hodně bláznivá komedie, to já ráda :) A ty souvislosti.. Medvěd, který překousne pupeční šňůru.. Super! :))

Monstra vs. Vetřelci (2009)

Za poslední dobu nejlepší pohádka, co jsem viděla. Zajímavé postavy, poutavý děj, ... Ale myslím, že nebýt mého oblíbeného Hmyzosaura, na 5* by to nebylo.. Chvíli jsem se opravdu bála, že je po něm :P :)

Orphan (2009)

Vynikající film, to je bez debaty. Věděla jsem, že ta "holčička" asi nebude úplně v pořádku, ale že je to až takový blázen, to jsem netušila.. :) Vřele doporučuju, pro mě jeden z nejlepších hororů!

Tucker & Dale vs. Zlo (2010)

Nejlepší parodie, co jsem kdy viděla. Smála jsem se skoro pořád a některé scény a hlášky jsou vážně nezapomenutelné. Nejlepší jsou scény s motorovou pilou a návštěva šerifa. Konec sice lehce slabší, ale ne zas tak, aby si film nezasloužil 5*..

Vůně ženy (1992)

Myslela jsem si, že to bude úžasný film.. Stejně ale předčil moje očekávání - prostě nemá chybu! Al Pacinovi tahle role sedla jako ulitá, je skvělý.. Věřila jsem mu všechno od slepoty až po pokus o sebevraždu.. Nádhera, tohle je jasných a zasloužených 5* :))

Galimatyáš (2009)

Myslela jsem si, že to bude blbost.. Ale až taková šílenost? To jsem nečekala! Co jsem ale věděla, bylo, že mě Jeunet prostě nezklame, to je sázka na jistotu :) Nevím, jak jinak to říct.. Ty postavy jsou "fakt ujetý" (nejvíc podle mě Kalkulačka).. U tohoto filmu se prostě nenudím.. Zasměju se, chvílemi nastane i nějaká ta akce.. Příjemný snímek :)) A polibek po otevření kufru mě vážně dostal.. Prostě originální!!!

Foutaises (1989)

Mám rád vytahování ponožek.. a čůrání ve sprše.. Snímek sice netrvá ani 10 minut, přesto je v něm ale vše, co potřebuji, abych si dokázala nějaký film oblíbit. Dominique se nám vlastně "jen" vyzpovídá z toho, co má a nemá rád. Každý něco máme, ale většinou o tom prostě nemluvíme, nejspíš nás ani nenapadne se nad něčím takovým zamyslet. A právě tím mě tento snímek uchvátil. Je o (zdánlivě) obyčejném člověku, který nám ale dokazuje, že nikdo není obyčejný a každý je něčím zajímavý a originální. Poutavý děj (jestli se tomu vůbec dá říkat děj), vynikající Jeunetova režie a krásná hudba.. A ten název jen dokazuje genialitu autora.. Co dodat?

Zkrocená hora (2005)

První scéna, na kterou jsem ve filmu narazila, byl sex ve stanu. Byla jsem docela zděšená a chvílemi i přemýšlela, jestli se na takovou perverznost mám vůbec dívat.. Nakonec jsem si ale film pustila a nemohla se od něj od začátku až do konce odtrhnout. Vůbec to není perverzní, jak jsem si myslela.. Spíš naopak. Je to příběh o opravdové lásce, která mě osobně opravdu dojala.. A nakonec i ta scéna ze stanu je neuvěřitelně romantická.. A když si vzpomenu na Ennisovu poslední větu "Jacku, přísahám..", rozbuší se mi srdce.. Do toho ještě ta nádherná hudba Gustava Santaolally.. Prostě nádhera!